| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 0:58 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Авторська та етнічна вишивка Tana (Ідеї, традиції, сучасне втілення)
Авторська та етнічна вишивка Tana
TanaДата: Середа, 2010-02-17, 9:30 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ласкаво прошу в мій щоденник на форумі!
Мої уподобання схиляються до етнографії, традиційного вбрання, технік вишиття, історії вишивки. Спробувала привнести елементи народної вишивки в речі повсякденного вжитку. З величезним задоволенням все ще створюю закладинки в улюблену книжку, одяг та аксесуари з народними швами і орнаментами. Люблю споглядати і працювати з музейним колекціями.

Зараз запрошую Вас пошити вишиванку собі в  довгобуді Виплекана сорочка,
пошити вишиванку близькій людині в Сорочковий легкоший
та долучитися до відтворення старовинних орнаментів в проекті  Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент:вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876

Більшість поточних робіт викладала в мережі в ЖЖ http://tana-sribna.livejournal.com/ , який переїхав на http://napolotni.blogspot.com/
Найбільш активно моє творче життя протікає в мережі фейсбук www.facebook.com/tana.sribna

Знаю, що мій досвід і напрацювання зокрема на цьому форумі стали в нагоді багатьом людям. Сподіваюсь, завдяки цій темі, коло однодумців розшириться. Приємних вражень!
Прикріплення: 6902555.jpg (72.9 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Субота, 2013-07-27, 10:27 AM | Повідомлення # 1441
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата (Dmutrik09)
Готуємося , вже хто до малювання писанок, а хто до вишивання!


що вишивати чи малювати? Буде якась домовленість, чи кожен обирає сам?
 
TanaДата: Субота, 2013-07-27, 10:43 AM | Повідомлення # 1442
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
romantik, покищо читайте, надихайтесь, висловлюйте думки, мрії, побажання. Для себе малювати, набирати можна і треба у довільний спосіб. А для колекції, яка мандруватиме по всім форумчанам, будуть критерії і вимоги щодо розмірів, оформлення тощо.
Тоді обиратимемо, хто що вишиває.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ВолиняночкаДата: Субота, 2013-07-27, 2:09 PM | Повідомлення # 1443
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Цитата (Tana)
А для колекції, яка мандруватиме по всім форумчанам, будуть критерії і вимоги щодо розмірів, оформлення тощо. Тоді обиратимемо, хто що вишиває.
Ага, я вже трохи думала над цим питанням. Спочатку була думка вишивати зразки на великому полотнищі, щоб нічого не згубилось, але потім зрозуміла, що це незручно і у використанні, і для вишивання. Тому кожен зразок треба, напевно, вишивати на окремих шматках полотна, а тоді , можливо, зшити у одну книжку, чи заправити у папку з файлами, чи якось ще по іншому. 
одним словом, Таню, на мою допомогу можеш розраховувати.


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
LDIIДата: Субота, 2013-07-27, 2:24 PM | Повідомлення # 1444
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Я теж приєднуюсь-чогось великого і масштабного не обіцяю,але чим зможу... smile
 
TanaДата: Субота, 2013-07-27, 2:43 PM | Повідомлення # 1445
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Волиняночка, дякую, скорше за все, оберемо розмір, наприклад не більше А4, щоб вишивка була посередині, і багато вільного місця з боків, а потім підрубимо або прутиком, або оверлоком. Щоб оформити однаково. Стосовно наповнення, можливо, зірбати взірець з орнаментами для конкретної речі (наприклад, якщо це сорочка чоловіча, то за описом вишити з комір, пазуху на одному взірцеві). Поодинокі непідписані орнаменти окремо. А хустки , намітки добре влізуть по одній на зразок. Ще обговоримо. Ймовірно, зробимо кілька пробних зразків, щоб визначитись, обрати кращий, зручніший формат.
LDII, зможете все, як прийде натхнення!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
AfinnaДата: Субота, 2013-07-27, 2:52 PM | Повідомлення # 1446
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 380
Нагороди: 0
Репутація: 213
Статус: Offline
Цитата (Волиняночка)
Тому кожен зразок треба, напевно, вишивати на окремих шматках полотна, а тоді , можливо, зшити у одну книжку, чи заправити у папку з файлами, чи якось ще по іншому.
 
А до того ж хочеться щоб ця велика праця якнайдовше зберігала свій вигляд, тому має бути ще й практично. Як варіант (з того що бачила і собі зазначила), береться два паспарту (або просто два аркуша картону, в них прорубується віконечко) і між ними вставляється/кріпеться тканина зі зразком (зразками), а потім вже все ці в файл. На паспарту - інформація про зразок. На мій погляд зручно, бо матимемо можливість бачити і лице і виворіт. Ну це як варіант wink


Повідомлення відредагував Afinna - Субота, 2013-07-27, 2:53 PM
 
romantikДата: Субота, 2013-07-27, 2:59 PM | Повідомлення # 1447
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата (Afinna)
А до того ж хочеться щоб ця велика праця якнайдовше зберігала свій вигляд, тому має бути ще й практично. Як варіант (з того що бачила і собі зазначила), береться два паспарту (або просто два аркуша картону, в них прорубується віконечко) і між ними вставляється/кріпеться тканина зі зразком (зразками), а потім вже все ці в файл. На паспарту - інформація про зразок. На мій погляд зручно, бо матимемо можливість бачити і лице і виворіт.

Цей варіант мені теж подобається.
 
lady-vДата: Субота, 2013-07-27, 3:00 PM | Повідомлення # 1448
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Цитата (Afinna)
к варіант (з того що бачила і собі зазначила), береться два паспарту (або просто два аркуша картону, в них прорубується віконечко) і між ними вставляється/кріпеться тканина зі зразком (зразками), а потім вже все ці в файл. На паспарту - інформація про зразок. На мій погляд зручно, бо матимемо можливість бачити і лице і виворіт. Ну це як варіант wink

підтримую такий варіант


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
romantikДата: Субота, 2013-07-27, 3:00 PM | Повідомлення # 1449
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата (Tana)
romantik, покищо читайте, надихайтесь, висловлюйте думки, мрії, побажання. Для себе малювати, набирати можна і треба у довільний спосіб. А для колекції, яка мандруватиме по всім форумчанам, будуть критерії і вимоги щодо розмірів, оформлення тощо. Тоді обиратимемо, хто що вишиває


Tana, дякую за пояснення
 
ZetaДата: Субота, 2013-07-27, 3:03 PM | Повідомлення # 1450
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
це дитяча сорочка з музею Л.Українки у м.Новоград-Волинський(Звягель у давнину),що вишивалася її молодшою сестрою.Схеми використані з і збірки її мами О.Пчілки,експонат подарений музею самою вишивальницею - здається вона живе в Канаді
Прикріплення: 7495901.jpg (187.7 Kb)






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ZetaДата: Субота, 2013-07-27, 3:08 PM | Повідомлення # 1451
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
а це,як стверджують працівники музею - народне вбрання,яке належало самій Лесі  - як я розумію - вишивка у стилі брокар на сорочці - а фартушок треба дослідити smile
 
а поки що піду роздрукую викладені  схеми - бо не люблю з комп"ютора вишивати cool
Прикріплення: 2130702.jpg (186.9 Kb) · 4240060.jpg (179.2 Kb)






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Субота, 2013-07-27, 3:10 PM
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-07-27, 3:29 PM | Повідомлення # 1452
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Цитата (Tana)
зірбати взірець з орнаментами для конкретної речі

Саме так. І ще. Наприклад, Л10 - рукав сорочки. Щоб мати точне уявлення про те, як він виглядає, його обов'язково треба зібрати. Тобто, відшити уставку, сам рукав, чохлу, зробити збірочки і все змережити.

Тобто буде декілька варіантів оформлення.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
TanaДата: Субота, 2013-07-27, 3:56 PM | Повідомлення # 1453
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Andrew_Yer, так , давайте помізкуємо! Бо схема одне, просто вишите на полотні інше, а як взірець роботи ще інакше і максимально наближено до нашої мети -- зрозуміти, що хотіла нам передати автор для відтворення і ....ну, я вище писала у витягу..

Zeta, подивлюсь на Лесиних фото.
Приємно,що хороша справа вісить у повітрі, ми її підхоплюємо, а з Канади вже давно зробили)).


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Субота, 2013-07-27, 5:00 PM | Повідомлення # 1454
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Про перевидання альбома. Хтось має цей варіант? Я просила через наш музей Лесі, але не склалось.


Альбом Олени Пчілки "Український орнамент"

(репринтне відтворення першого видання 1876 року)

Альбом О.Косач "Украинскій народный орнаментъ. Вышивки, ткани, писанки" вийшов друком у Києві в друкарні С.В.Кульженка. Цим виданням було покладено початок вивченню української орнаментики. Широта охоплення матеріалу, кваліфікованість, грунтовність викладу, сумлінність і фаховість у коментуванні дбайливо зібраних зразків узорів та запропонована схема їх розгляду й аналізу сприяли визнанню новаторського характеру дослідження, здійсненого в Україні вперше.

Збірка складалася з "Передмови" і 31 таблиці узорів та детальних коментарів до них. Представлено 298 зразків вишивок на 26 таблицях, 6 зразків тканин і 5 зразків прикрас на 27-ій, 8 зразків орнаментів на килимах (таблиці 28-30) і 23 візерунки на писанках (таблиця 31). Зразки впорядковані за способами шиття, техніками виконання, що засвідчують їх давність або новизну, являють самобутність і багатство української народної орнаментики. Незвичайна простота, природність і водночас вишуканість яскраво відбиваються на народних творах усіх видів українського мистецтва, які несуть у собі код пам’яті, світовідчування і світосприймання нашого народу з прадавніх часів.

Особливістю видання є те, що усі орнаменти – волинські й зібрані вони в одному Новоград-Волинському повіті (у Новограді-Волинському у 1868-1879 роках жила сім’я Косачів).

Передмова до Альбома була написана російською мовою (інакше не могло бути в часи дії горезвісних Валуєвського циркуляра та Емського указу), однак за змістом і духом вона була українською.

Перше дослідження з української етнографії отримало високі оцінки відомих французьких вчених Альфреда Рамбо (1842-1905) та Луї Леже (1844-1923).

Готуючи репринтне відтворення першого видання 1876 року, упорядники зустрілися з певними труднощами: адже в жодному музеї і в жодній бібліотеці України немає повного Альбома, тому у його відтворенні Волинському краєзнавчому музеєві сприяли Музей етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України, м.Львів (директор Роман Чмелик), Музей українського народного декоративного мистецтва, м.Київ (директор Адріана В’ялець), професор, доктор історичних наук Володимир Александрович (м.Львів).

Джерело Ще лінк


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Субота, 2013-07-27, 5:03 PM
 
TanaДата: Понеділок, 2013-07-29, 12:09 PM | Повідомлення # 1455
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Формат альбому добре видно на фотознахідці Bullet і мого давнішнього фото з музею Лесі Українки
Прикріплення: 7916958.jpg (110.2 Kb) · 5620479.jpg (135.1 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Вівторок, 2013-08-06, 11:24 AM
 
ТетянаДата: Понеділок, 2013-07-29, 3:20 PM | Повідомлення # 1456
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Таню, дуже гарна ідея. Я за всі можливі варіанти відтворення (відповідно - збереження і поширення). Щодо моєї участі: якщо хтось візьметься координувати і розподілити перенабір, можу взятися за кілька аркушів. Перенабирати треба, хоча б щоб зберегти, + легше роздрукувати чорно-білу схему потрібної якості і отримати чітке зображення. Вишивати теоретично можу хрестиком, але виворіт... ідеальний не обіцяю (до речі, а який він у старих сорочках?)
 
lovly_ulkaДата: Понеділок, 2013-07-29, 3:34 PM | Повідомлення # 1457
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 35
Нагороди: 0
Репутація: 17
Статус: Offline
Думаю, що всі зразки треба вишивати на однаковому полотні.
 
TanaДата: Понеділок, 2013-07-29, 5:55 PM | Повідомлення # 1458
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Тетяна, дякую, розраховуватиму на перенабір і хрестик. До речі, в старих сорочках він різний: є косий ,є кривий,є рівнесенкьй, але без вузлів))

lovly_ulka, звісно, це ідеальний варіант. Будем думати.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2013-07-29, 6:02 PM | Повідомлення # 1459
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата (Tana)
Хтось має цей варіант? Я просила через наш музей Лесі, але не склалось.

Якщо підкажеш ЯК шукати - пошукаю і я, поки що нуль... sad



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2013-07-29, 6:10 PM | Повідомлення # 1460
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, давай продумаєм розділ форума, щоб перенести повідомлення, і вже там розвиватимемо кожен напрямок: пошук, перенабір, відтворення.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Авторська та етнічна вишивка Tana (Ідеї, традиції, сучасне втілення)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.