| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 1:14 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК сорочечки для немовляти в українській традиції (від nosiknata)
МК сорочечки для немовляти в українській традиції
nosiknataДата: Вівторок, 2011-12-13, 1:38 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Увага!! Всі паперові викройки подаються без припусків на шви!!!
Ось цю сорочечку було взято за основу під час побудови викройки - син носив її приблизно з 4 місяців до року. Для роботи нам потрібні ножиці і три аркуші паперу формату А4. Отже розпочнем:

Аркуш 1 - це перед і спинка викройки


Аркуш 2 - це рукав. Кладемо його як альбомну сторінку і згинаємо навпіл - лінія згину 1

Далі половинку яка ближче до вас згинаємо ще раз навпіл ( прикладаючи до лінії згину 1) - утворилась лінія згину 2, далі ща раз - лінія згину 3

Все, що нижче лінії згину 3 і позначено штриховкою - відрізаєм

Далі згинаємо заготовку навпіл не звертаючи уваги на всі попередні згини

Прикладаємо до кофтинки - по ширині рукав добрий, але задовгий.

Можна просто взяти ножиці і відрізати зайві сантиметри, але я пропоную не порушувати пропорцій і зробити так - повернути аркуш (книжна сторінка) і зігнути його навпіл - лінія згину 1

Далі площину , яка ближче до вас зігнути вдвоє (прикладаючи до лінії 1) - утворилась лінія згину 2. потім ще раз ( прикладаючи край до лінії згину 2) - утворилась лінія згину 3

Все, що нижче лінії згину 3 і позначено штриховкою - відрізаєм

Край аркушу прикладаєм до лінії згину 2 і згинаємо - утворилась лінія згину 4

Згинаємо нашу заготовку по довжині і приміряєм - викройка рукавчика З МАНЖЕТОМ розрахована на призбирування, можливо на резиночку або пухлики, чи на китиці. У моєму випадку манжет загнуто всередину і рукав кроївся без нього.


Аркуш 3 - це боковина. Кладемо лист як книжну сторінку і згинаємо навпіл - лінія згину 1

Далі площину листа що ближче до вас згинаємо навпіл прикладаючи до лінії згину 1 - утворилась лінія згину 2

Згинаємо ще раз прикладаючи до лінії згину 2 - утворилась лінія згину 3. Все, що нижче цієї лінії і заштриховано - відрізаєм.

Прикладаєм край аркуша до лінії згину 2 - згинаєм

Утворилась лінія згину 4 - все що заштриховано - відрізаєм

Прикладаючи край аркушу до лінії згину 1 формуєм лінію згину 5

Все, що вище лінії згину 1 - відрізаєм

Ось так розташовуються паперові викройки на нашій кофтинці


Готуємо тканину - у моєму випадку натуральний льон випрано, загартовано (холодна вода-гаряча-холодна-гаряча) попрасовано. Тканину згинаємо прикладаємо аркуш паперу ( там де ширина у нас горловина, а оскільки плечові шви я не робила то тканина зігнута вдвоє), можна кроїти окремо перед і спинку - тоді потрібно зробити відступ на підгин плеча.

Відступ 1, 5 см максимум, можна робити і 1 см. Ріжемо полотно рівно по дольовій нитці!
Після цього не розгортаючи викройку з тканини прикладаєм диск і відмічаєм горловину.Це чисто мій підхід, бо боялась зіпсувати полотно - збоку на папері показано як заглибоко можна вирізати прикладаючи диск на рівні тих пластикових поділок ( перша поділка від дірочки - найглибший виріз і т.д.). На полотні видно, як я посувала диск і відмічала потрібну глибину вирізу.На спинці виріз робимо на 1, 5 см меншим.

Таким чином викроюємо всі деталі у вигляді прямокутників. заготовки рукавів і боковини я кроїла на рівному полотні відрізаючи припуски на шви однакові з усіх сторін ( тобто паперові заготовки я розгортала). Далі тканину підгинаємо двічі і петлевим швом обробляємо всі краї. Час від часу звіряємось з паперовою викройкою підганяючи розміри край до краю

Всі деталі я зшивала ось таким швом

Після того як я зшила всі деталі ще раз приклала до кофтинки - співпало ідеально! Горловина обшита качалочками так, щоб лінія маркеру йшла по центру качалочки і стіжками я її закривала. Розріз я також обшила качалочками в 6 ниток на довжину 9 см. Розрізала ножичками лише на 6 см, але цього вистачило щоб легко зняти і одягти сорочечку на немовля. З обох боків від розрізу зробила 2 квадратики виколюванням і в них проселила китиці.
Користуючись книгою "Текстова вишивка. Бродівське письмо" зробила ескіз узору в чкий вписала букви імені та прізвища дитинки. Сорочечка готова!

Надіюсь мої пояснення були зрозумілі - спробуйте, у вас все вийде так само гарно!!!

Декому може здатися марною справою оті всі згинання і відрізання, простіше взяти лінійку і поміряти, але хочу зауважити, я не вмію кроїти!Але за таким же принципом можна будувати викройки використовуючи будь-які прямокутники ( газети, картон різного формату і т.д.).Я давно складую орігамі, і пропорції всіх цих складочок ідеальні - збільшити виріб на одне згинання чи зменшити його відрізавши лишні дві складки - справа 5 хвилин!Скажу про себе - вже попробувала "Дзеркало тижня" та "Урядовий кур"єр" - автентична сорочка для мого чоловіка не за горами:)))))



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
JasjkaДата: Вівторок, 2011-12-13, 5:21 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
nosiknata, дякую,навіть досить гарно все пояснила!
Від мене +1 за мастер клас biggrin


Творча майстерня
 
sjana_ifДата: Вівторок, 2011-12-13, 7:09 PM | Повідомлення # 3
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
nosiknata, дякую! Вже позагинала і повідрізала всі листочки. Цей спосіб - просто чудо для цілковитого чайника в шитті і кроїнні (для мене). Тепер я знаю, в кого з геометрії були найкращі оцінки wink

 
nosiknataДата: Вівторок, 2011-12-13, 7:57 PM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Jasjka, Мар"яно, спасибі за репутацію! sjana_if, щиро дякую!!! Я таки дійсно любила геометрію в школі:)))тішуся, що комусь то пригодилось!


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
fieryДата: Вівторок, 2011-12-13, 8:08 PM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
nosiknata, величезне списибі.. Давно хотіла вишити і пошити дитячу сорочечку, але побоювалась кроїти))) Тепер все дуже зрозуміло)))) Тепер наступна в черзі саме вона)))

Живу в ритмі щастя!!!
 
ZetaДата: Вівторок, 2011-12-13, 8:18 PM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
чудовий МК - все зрозуміло!12 балів!! wink





Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
TanaДата: Вівторок, 2011-12-13, 9:08 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Вітаю з практичним і потрібним МК! Рада, що стала трішки натхненницею)))
Quote (nosiknata)
Всі деталі я зшивала ось таким швом


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЖаннаДата: Вівторок, 2011-12-13, 9:29 PM | Повідомлення # 8
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 596
Нагороди: 0
Репутація: 257
Статус: Offline
nosiknata, прекрасний мк!! такий цікавий, оригінальний спосіб кроєння, але дуже все зрозуміло! клас! дякую)))


мій рукодільний ЖЖ
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК сорочечки для немовляти в українській традиції (від nosiknata)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.