| | Вхід у форум

Середа, 2024-04-24, 11:14 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Чорні вишиванки (у якості форми одягу етнонаціонал. орг.) (Розробка форми одягу)
Чорні вишиванки (у якості форми одягу етнонаціонал. орг.)
OgnejarДата: Середа, 2009-08-19, 10:03 PM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Чорні вишиванки (форма одягу етнонаціоналістичної організації)

Поки що, все у розробці.

Але, ідея така:

Зробити вишиванки для членів організації однаковими. З народним орнаментом, чорного кольору.

Чорний колір одягу символізує чорнців - монахів. А оскільки етнонаціоналісти є по суті і знаючимися на магії, вони потрибують відповідного одягу.

На лівій руці одягу буде нарукавна пов'язка (з символом організації):

Доступно тільки для користувачів

Як вам ідея? Чи є пропозиції, як зробити ліпше?

 
BulletДата: Середа, 2009-08-19, 10:37 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Ognejar)
Як вам ідея?

є таке гарне російське слово - улыбнуло. от ене цей текст трохи посміхнув.
Не знаю, Огнеяре, що там у вас за організація (у вас же все таємниче, законспіровано!), але підтримки широких мас не чекайте: аж надто текст ваш пахне націонал-соціалізмом... а ще й пов"язка.. (подумки домальовую вам чапілнські вусики).

Огнеяре, а можу вас попросити: розтлумачте мені , що то таке є *етнонаціоналізм*? Націоналізму мало..? Що таке націоналізм - я знаю, сама така є. А от до чого додаток ЕТНО?.. у нас же етнічних українців - раз-два і ..с амі знаєте...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OgnejarДата: Середа, 2009-08-19, 11:01 PM | Повідомлення # 3
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Bullet

Quote
Український етнонаціоналізм» (також може називатись: «русинський / рутенський / козацький етнонаціоналізм») – це форма українського націоналізму, за якою, найважливішою само ідентифікацією українця, є його – етнічна приналежність.
Український етнічний націоналізм вважає, що українська нація є фазою розвитку українського етносу і частково протиставляє себе громадянському українському націоналізму.
З його точки зору, членів української нації об'єднує загальна спадщина, мова, релігія, традиції, історія, кровний зв'язок на основі спільності походження, емоційна прихильність до землі, так що всі разом вони утворюють один український народ (нім. Volk), кровноспоріднене співтовариство. Аби культурні традиції або етнічна приналежність лягли в основу українського етнонаціоналізму, вони повинні містити в собі загальноприйняті уявлення, які здатні стати орієнтиром для суспільства.
Стосовно слов’янської єдності, український етнонаціоналізм проти панслов’янських утопічних ідей, але за союз слов’янських країн у форматі союзу рівноправних членів, щоб їх ідеології підтримували братерство слов’ян, але це не суперечіло національним інтересам етнічних слов’янських країн. Тобто, єдність слов’ян і єдність слов’янських націй – це сутність загальнослов’янського етнонаціоналізму, складовою якого, є - український.
Український етнонаціоналіст повинен відповідати етнічної приналежності на наступних рівнях:
1. Біологічний (- мати український етнічний антропологічний тип)
2. Мовний (- вміти розмовляти українською мовою)
3. Соціально-з’єднуючий (- мати приналежність до соціально-
з’єднувальних, гуртуючих націю об’єднань, які породив етнос. На
духовно-релігійному рівні, ця єдність може мати наступні форми: єдина українська віра (єдність усіх різних українських конфесій) та єдність українських вірувань (єдність окремих українських конфесій, наприклад: єдність українських християн у одну конфесію, єдність українських рідновірів у одну конфесію та ін..))
4. Ідеологічний (- жити згідно засад українського
етнонаціоналізму)
5. Культурний (- мати схильність до українського традиціоналізму,
української культури, загальних українських цінностей)

Етнонаціоналізм схожий на "джамахірію", інакшими словами - "народоправство". Але навідміну від джахірії, етнонаціоналізм (синонім: народоправство) є конструктивною ідеологією, а не протиставляється владі, або якійсь нації.

Докладніша інформація буде у моїй книзі, яка вже більш ніж на половину написана ))

Додано (2009-08-19, 11:01 Pm)
---------------------------------------------
Є щє ідея, замість чорного використовувати білий колір, але він не буде так виділятися з інших вишиванок.

А на нарукавній пов'язці можна замінити колір Тризуба з чорного на жовтий.

 
VikahoДата: Середа, 2009-08-19, 11:25 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Якщо "русинський", то мова має йти не про етнічний, а про етнографічний націоналізм. Бо русини - це етнографічна група, така сама, як гуцули, бойки, лемки, поліщуки чи пінчуки.
 
КсеніяДата: Четвер, 2009-08-20, 0:06 AM | Повідомлення # 5
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Ognejar, вибачте за оффтоп, а ви не знаєте пана Ігоря Філософа з Біликів??

Полтава, Огнівка
 
BulletДата: Четвер, 2009-08-20, 4:45 PM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
хм.. почитала... жахнулась, скільки йолопів навколо.

можу спокійно банити вас, Огнеяре, слати вас під всі чорти.
я - не етнічна українка. І подібні вам збоченці мене вже порядком дістали. Менше б таких думок, як ваша, і в нашій країні все було б гаразд...

:((((



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Четвер, 2009-08-20, 4:48 PM | Повідомлення # 7
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ще трохи офф-топу. Забула вас запитати. Що ви (етнонаціоналісти) збираєтесь робити з неетнічними українцями? Ф топку їх (нас)? ))))))


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OgnejarДата: Четвер, 2009-08-20, 8:59 PM | Повідомлення # 8
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Vikaho

Стосовно назви українців:

-"русанъ"

-"русинъ" - назва українця феодальної доби, "руска" - назва українки феодальної доби:

"ажє побегнєть русинъ а любо руска или во львовъ (1359 р.)"

"руси(н) или гръчи(н) или бу(д) какы Язы(к) да не да(ст) ты(х) люди на да(н) ни посаду (1453 р.)"

- "русъкии, роускы" значення:
1. Який стосується східнослов'янських земель, які входили до складу Королівства польського і Великого князівства Литовського (зустрічається у 1395, 1401, 1481, 1478 рр.; 1388, 1395, 1439 ... 1499 рр.)
2. (Давньоруський) руський (1369-1481 рр.)
3. Який стосується східнослов'янських народностей на території Короолівства польського і Великого князівства Литовського (1369-1492 рр.)
4. У значенні іменника середнього роду "руське" (1433 р.)

- "Русь" - територія заселена східнослов'янськими народностями (1352-1440 рр.) - (згадується відносно територій України)

- "Русь" значення:
1. Жителі руської землі (1352-1440 рр.)
2. Православні (1440-1499 рр.)

Це скорочена інформація. Є й слова, які не попали у вищій перелік, тому що схожі лише за звучанням.

Джерело виклав для тих, кого цікавіть українська мова 14 століття (словник з джерелами і реченнями, доволі непоганий):

http://rapidshare.de/files....ar.html

Ксенія

Ні не знаю

Bullet

Етнонаціоналізм не відноситься до крайнє правого націоналізму. Він конструктивний. Він просто наділяє "титульний" етнос нації більшими правами.

Ніяких пічей в етнонаціоналізмі не має. Етнонаціоналізм не цікавиться іншими націями взагалі та непротивопоставляється ним.

Етнонаціоналізм визнає право на існування інших народів.

Але етнос визначається також і антропологічними ознаками. Але до чого тут агресія?

Треба проводити різницю між громадянство і національність. Цим і займається етнонаціоналізм. Він визначає спільні поняття про етнічну націю.

Не мисліть стереотипами.

 
VikahoДата: Четвер, 2009-08-20, 10:23 PM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Ognejar, дякую, я вже й не вірила, що слово "русин" хтось може вживати у загальному значенні. Бо ж на носі вибори, і, як завжди, буде розігруватися "русинське питання" (у вузькому значенні :)).

А староруської мови я колись начиталася до несхочу - перед першим іспитом з історії української літератури biggrin Отут http://izbornyk.org.ua/ перечитала мало не всі літописи-послання-поеми. Десь на тому сайті також були твори Павла Русина З Кросна (це щодо русинів).

 
BulletДата: Четвер, 2009-08-20, 11:35 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ognejar, як не мислити стереотипами, якщо їх нам міцно насаджують?)))

Не цікавтесь цим форумом - його ж бо створили не етнічні українці, повторююсь.

Перепрошую за надлишкову, як вам здалось, агресію. Просто дістало. Все, тему не чіпаю, не заходжу сюди і не читаю. Мене з неї викреслили ви особисто і ваша організація wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
nosiknataДата: П`ятниця, 2009-08-21, 3:30 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Люди на дворі яке століття??!! за що ви боретесь??кого об"єднуєте???

....як мене бісять москалі "старовіри" які йдуть в лаптях жити в тундру в землянки, а за прокладками їздять в найближчий магазин!!! напередобні виборів ще наслухаємось про "націоналізми" якими би вони не були...

вибачте, що трохи сумбурно, забагато емоцій, а що забагато - то не здорово! ця тема не для мене - зашкалює

п.с. чорні вишиванки для похоронів шили, якщо ви не в курсі, кого ховаєте, панове??



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував nosiknata - П`ятниця, 2009-08-21, 3:33 PM
 
КсеніяДата: П`ятниця, 2009-08-21, 6:03 PM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Quote (nosiknata)
чорні вишиванки для похоронів шили

eek sad Ну от.... А у мене в коханого чорна, йому самому так хотілося, що ж тепер робити? Правду кажуть: менше знаєш - краще спиш....


Полтава, Огнівка
 
OgnejarДата: П`ятниця, 2009-08-21, 6:36 PM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Vikaho

Мені теж багато чого доводилося читати smile

ПВЛ читати взагалі то важкувато було, бо там можно одні й тіж самі слова розуміти по різному.

Bullet

А чого ви так впевнені, що не етнічна українка? smile

nosiknata

Quote
п.с. чорні вишиванки для похоронів шили, якщо ви не в курсі, кого ховаєте, панове??

Чорні вишиванки були у князів wink

Quote
Люди на дворі яке століття??!! за що ви боретесь??кого об"єднуєте???

21 століття, боремося за Україну-Русь та слов'ян, об'єднуємо етнічних українців та слов'ян

Ксенія

То дезінформація wink

Чорний колір у попів з незапам'ятних часів. Вони що - похоронені? І чому їх чорнці називали? smile

 
VikahoДата: П`ятниця, 2009-08-21, 7:52 PM | Повідомлення # 14
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Пропоную на цьому форумі взагалі не розмовляти на політичні теми. :/

Особисто моя думка - нам треба об'єднуватися, а не кожному створювати свою організацію зі своєю ідеологією та десятком активістів. Ідеологія може бути одна - це любов до рідної землі. Тобто, загальна культура, екологічна культура, повага до мови, прагнення до самовдосконалення і, відповідно, до вдосконалення цілої держави. От ми на цьому форумі, наприклад, вчимося, обмінюємося досвідом, і це вже є невеличкий внесок до спільної справи.

 
BulletДата: Субота, 2009-08-22, 11:00 AM | Повідомлення # 15
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Ognejar)
Bullet А чого ви так впевнені, що не етнічна українка?

Тому що я добре знаю свій рід по всіх лініях до 5 і 7 коліна з різних боків по різних лініях. В моїй крові тече ЕТНІЧНА (???) грецька, російська, шляхетні німецька та польська крові. Я не розумію, як хтось може вірити, що ще збереглась стерильна українська нація. Етнос - він який? Які його ознаки? Можна побачити людину на вулиці і впізнати її за етнічною приналежністю?
Мої предки лише 3 покоління як живуть на території України. До цього вони мешкали на території Польщі, Німеччини, Росії. Мій дід прямий нащадок краківської шляхти і є офіційно визнаним почесним громадянином м. Краків з відповідними документами. Чомусь, етнонаціоналісти (дякувати богу) не завадили його вже багато років бути полковником козацького Чигиринського полку (боже, ношусь з тим дядьком....)

Знаєте, Огнеяр, вам або бракує життєвого досвіду, або вибачайте, кмітливості. Дуже часто *чисті* smile етнічні українці настільки нерозумні, що за голову ладен хапатись. У нас уже один етнічний українець керує країною....
Вчора дивилась в кінотеатрі «Безславні покидьки» Квентіна Тарантіно - згадувала вас, Огнеяр. В сцені палаючого наповненого фашистами кінотеатра я бачила на фашистах не лише червоні нарукавні пов"язки. А також малинові з вашою символікою.

Ще один політичний допис в цій темі - і тема буде видалена.
Це місце для спілкування про традиції , а не притулок для фашизму. Раджу вам ще раз перечитати про націонал-соціалізм і його ідеали. А також згадати, чим закінчує зараз пострадянський Схід, де не мішалась кров. cry



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OgnejarДата: Неділя, 2009-08-23, 0:42 AM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
Bullet

Ви навіть не уявляєте про що я вам кажу. До чого тут фашизм або націонал-соціалізм?

Не треба мені клеяти ярлики н.с., який я не навиджу.

Мої предки боролися з н.с., з коммуністами та іншими.

В мене ІНША ІДЕОЛОГІЯ!

Ви ні як це не зрозумієте, все стереотипами мислете.

 
КсеніяДата: Понеділок, 2009-08-24, 1:36 PM | Повідомлення # 17
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
ДОПИС ВИДАЛЕНО.
читайте попердній коментар адміністратора.


Полтава, Огнівка

Повідомлення відредагував Bullet - Вівторок, 2009-08-25, 1:50 PM
 
OgnejarДата: Понеділок, 2009-08-24, 3:13 PM | Повідомлення # 18
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Репутація: -3
Статус: Offline
ДОПИС ВИДАЛЕНО.
читайте попердній коментар адміністратора.


Повідомлення відредагував Bullet - Вівторок, 2009-08-25, 1:51 PM
 
КсеніяДата: Вівторок, 2009-08-25, 1:41 PM | Повідомлення # 19
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Quote (Ognejar)
1. Біологічний (- мати український етнічний антропологічний тип)

Як любитель любителю: на території України існує ЧОТИРИ різні антропологічні типи (все ж таки я історик за фахом). Який будемо вважати українським?
І якщо ви вже прихильні до традицій, не носіть чорні вишиванки, бо носили лише білі.


Полтава, Огнівка
 
яляДата: Вівторок, 2009-08-25, 3:02 PM | Повідомлення # 20
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 94
Нагороди: 2
Репутація: 21
Статус: Offline
Щодо чорних вишиванок, то носили іх "опришки" - бандити, вимочувли в смолах щоб не бруднились і воду не пропускали. Наш місцевий провідник по Карпатам розповідав про сучасних бандитів і теж називав іх "опришками" biggrin
Ognejar, "етнічних украінців" на територіі Украіни, якщо відбирати згідно вашого визначення просто нема, і нарукавна пов'язка цього не змінить. Почитайте Грушевського і ви зрозуміэте скільки і якоі крові тут намішано.


 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Чорні вишиванки (у якості форми одягу етнонаціонал. орг.) (Розробка форми одягу)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.