| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 5:33 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » РОЖАНИЦЯ (Схематичне зображення жінки зі зігнутими в колінах ногами...)
РОЖАНИЦЯ
TanaДата: Понеділок, 2010-04-19, 10:04 AM | Повідомлення # 41
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Сказано ж, по вірі вашій дасться вам

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
VognejarДата: Вівторок, 2010-09-14, 2:28 PM | Повідомлення # 42
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Хотів сказати, що тут багато символів у одне зліпили...

Ось цей символ, що тут викладали:
http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/20-106-1

Це фактично - руна Інгваз, яка зустрічається з сер. 1 тисячоліття у венедів (праслов'янської культури)

Це руна "плодючості" і вона не відноситься до Рожаниці... Звісно, хай хто називає, як хоче... Але, якщо перекласти Інгаз на укр., то буде звучати, як "Поевлитель, господар", це руна скандинавського бога Інгві, якому скоріше за все відповідає наш Сварог...

Пропоную саме цей символ називати "Повелитель" або "Господар", щоб відокремлювати від Рожаниці... "Плодючим" символом звічно можна назвати будь який ромб, навіть у геральдиці ромб - символ жіночій... Але, треба все ж таки виділяти символи, щоб не плутати... Рожаниця все ж таки більш складний символ і його коріння уходить до індоєвропейських давніх культур....

 
lady-vДата: Вівторок, 2010-09-14, 3:09 PM | Повідомлення # 43
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Vognejar)
Рожаниця все ж таки більш складний символ і його коріння уходить до індоєвропейських давніх культур....

Ви не могли б показати нам - як він все таки виглядає?


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
ganzyaДата: Вівторок, 2010-09-14, 4:45 PM | Повідомлення # 44
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (Vognejar)
Це руна "плодючості"

а можна малюнок, чи посилання , і як можна більш подробиць - звідки відомо , першоджерело та таке інше. Дуже цікаво.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Вівторок, 2010-09-14, 4:46 PM
 
VognejarДата: Середа, 2010-09-15, 1:12 AM | Повідомлення # 45
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
lady-v,

Я взагал зайаюсь релігіями слов'ян та їх символізмом, але без усіляких ВК, а за достовірними данними... Можу викласти лише пару статей на цю тему, якщо цікаво, але дослідження ще не завершені...

Коротко, Рожаниці, відповідає Артеміда і можливо західнослов'янська богиня Жива, що була головною у полабів....

Образ розставених ніг ніби перед родами, можна знайти аналогії навіть в індуїзмі, але особисто на моє суб'єктивне бачення, все ж таки, за основу треба брати образ Живи....

Ось зображення:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Siwa_Westphalen.png

Гола жінка з плодами у руках....

А у наших досліжників Рожаницею називають жінку, яка тримає півнів в обох руках... Але, це ж ще не привід називати її Рожаницею?

Богато богинь тримали різних звірів у руках.. Геката - зміїв і т.д. Ноги інколи зображені у "псевдо Рожаниці" схожими на вовків, що більш нагадує кульутру ранньої Русі, де зображалися два вовки, які гледіли у різні боки, то ж той може і не ноги розставлені=)))

Пошукати образ, який тримає плоди у руках, гадаю можна на вишиванках... особисто мені ще не пощастило знайти достовірну Рожаницю=))) Тож я пішов методом виключень... Шукає тих, хто більше відомий і легше знайти з образів....

 
ЯснаДата: Четвер, 2012-01-26, 6:31 PM | Повідомлення # 46
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Рожаниця-Діва
http://s017.radikal.ru/i404/1201/b8/41d0362edae0.gif
Чашоподібна фігура без наповнення. Верхні листочки підняті вгору - молитва про плідність.
Нижні розходяться у формв букви W - символ жіночої сутності, здатності до народження.
Червоні квіти з порожніми серединками - ознака незайманості, відсутність вагітності.

Рожаниця, що молить про плідність.
http://s018.radikal.ru/i522/1201/b9/de44ad890e04.jpg
ДЕрево людиноподібної форми з піднятими гілками до гори та вигнутими нижніми гілками у формі букви V.

Павукоподібна постать, що позначає жінку дітородного віку.
http://s018.radikal.ru/i519/1201/a3/c4f4a317fd84.jpg
Верхні лапки вказують на затність вагітніти, середні оберігають плід. нижні випускають його.
Хрестик внизу між лапками символізує сонце, що виходить з лона Матері-Землі, Великої Рожаниці. що народила все суще на землі.
Хрестик вгорі позначає одночасно і голову Рожаниці. і сім"я, що входить до лона жінки.

Вагітна Рожаниця, що оберігіє плід
http://s003.radikal.ru/i203/1201/96/8db86ba35f53.jpg
Деревоподібна постать з опущеними до низу гілками. В нижні частині чашоподібні гілки із заповненою серединою - ознака вагітності.
нижні гілки у формі W - здатність народжувати.

http://s61.radikal.ru/i171/1201/3d/0513c7558dc6.jpg
між W-подібними ногами(символізує ноги жінки, розставлені вколінах під час народжееня дитини) знаходиться хрестик, що позначає плід, що виходить з лона, народження Сонця. дитини.

http://s018.radikal.ru/i512/1201/93/715074e8dc5d.jpg

поєднання Рожаниць в орнамент, де руки однієї є одночасно ногами іншої позначає народження чотирьох сезонних сонць: зимового Коляди, весняного Ярила, літнього Купала, осінього Мира.
подібні поєднання, де елементи одного є частинами іншого відомі на території України з трипільськьї культури( 5 тис років тому)
 
ВолиняночкаДата: П`ятниця, 2012-02-03, 1:09 PM | Повідомлення # 47
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Ясно, а чи можна Рожаницю-Діву вишити для подруги, яка ще не заміжня і хоче знайти собі пару? Чи може існують якісь інші символи?

Тільки спільна праця об'єднує людей!




Повідомлення відредагував Волиняночка - П`ятниця, 2012-02-03, 1:11 PM
 
ЯснаДата: Середа, 2012-02-15, 5:35 PM | Повідомлення # 48
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
я не можу давати тут таких порад. доцільність тієї чи іншої вишивки тільки сама людина має відчути.
 
Olga_DДата: Середа, 2012-05-30, 2:21 PM | Повідомлення # 49
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 46
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ясна, в повыдомленны №16 перший малюнок - сорочка з рожаницями - там є полоски якоїсь рослини з загнутими листочками. Що це за рослина?
 
Olga_DДата: Середа, 2012-05-30, 2:23 PM | Повідомлення # 50
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 46
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
"Наприклад, рушники, які вишивають жінки після клімаксу – завжди чомусь мають відкритий вхід до Нави – потойбічного світу. Рушники які вишивають дівчата – цей вхід підсвідомо закривають."
Цікаво! А як проявляється цей вхід? Якщо рушник вишивала дівчина не для себе, а для другої дівчини на весілля, бо та не вміє вишивати. І та, що вишивала – не має гріховних стосунків з чоловіками. Це вишивання якось впливає на життя дівчини, якак одружується и на житя тої, хто вишив?
 
galya-ifДата: Неділя, 2013-02-17, 10:49 PM | Повідомлення # 51
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
така цікава тема...я про це чула але не думала що це так важливо.... якщо наші предки цим користувалися то це мабуть дуже сильний оберіг...
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » РОЖАНИЦЯ (Схематичне зображення жінки зі зігнутими в колінах ногами...)
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.