| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 7:52 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Символы на рушниках
Символы на рушниках
savvangДата: Субота, 2009-04-25, 1:47 PM | Повідомлення # 61
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
мені необхідно вишити рушники які необхідні для весілля: під ноги, під хліб і.т.д.
Регіон -КИЇВ!!!!!!

в якому регіоні використовують рушники з символами древо роду, птахів, квіти та інші, для чого саме на весіллі використовують рушник з такими символами????

P.S. чим не зрозуміле моє питання???????? моє питання щодо конкретної символіки та застосування рушника з такою символікою!!!!!!!!!!!


 
nosiknataДата: Неділя, 2009-07-05, 12:44 PM | Повідомлення # 62
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
savvang Ви вже щось почали вишивати????

Я би собі вишила так - дерево роду ( своє і чоловіка) - це рушник для вінчання в церкві під ноги. Квіти і геометрія - це рушник для вінчання в церкві щоб зав"язати руки молодим під час обходу престолу. Птахи і геометрія - під хліб. І просто червоно-чорний геометричний для ЗАГСУ. Якшо потрібно ще рушники на ікони, то у нас є тема БОЖНИКИ. це все дуже приблизно, бо наприклад квіти можна під коровай, або геометричним перев"язати руки. Але дерево роду по-моєму, точно під ноги на вінчання. А щодо регіону вишивок то вирішуйте самі - можете вишити зеленаво-оранжево-бордово-чорні карпатські, яскраві квіткові буковинські, або червоні-центральна Україна рушники. Взагалі кольорова і символьна гама дуже древня, я вишила вінчальному батькові сорочку, а він живе в Тайвані - там кажуть що це парагвайський узор ( Ксенії Колотило) biggrin biggrin biggrin

п.с. пригадайте Паганеля з гербом Росії на грудях у фільмі "ДІти капітана Гранта" - вся символіка наших пращурів схожа відображає сили природи на різних мовах і в різних регіонах biggrin biggrin



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
savvangДата: Неділя, 2009-07-05, 3:20 PM | Повідомлення # 63
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
nosiknata, дуже дякую!

саме такого пояснення мені не вистачало! biggrin :D biggrin
я почала вже вишивати, і один рушник майже готовий (червоно-чорний). я вирішила так би мовити потренуватись, бо до цього я не вишивала і взагалі почала вишивати з січня цього року. фото роботи обовязково викладу. він трошки не заправилами зроблений, подивлюсь може буду використовувати, а може й ні. узор з древом роду я вже знайшла, саме те що я хотіла (червоний), але з ним теж необхідно буде попрацювати, розібратись з символікою. взагалі мені хочеться зробити рушники різнокольоровими не привязуючись до регіону, чи необхідно дотримуватись певної кольорової гами?
у мне є питанная, щодо рушника з птахами і квітами. Ви кажете птахи і геометрія - під хліб. А можуть бути птахи і квіти? я знайшла симпатичну схемку в Настуні і вона різнокольорова...




Повідомлення відредагував savvang - Неділя, 2009-07-05, 3:22 PM
 
MalenaДата: Неділя, 2009-07-05, 7:02 PM | Повідомлення # 64
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Quote (savvang)
А можуть бути птахи і квіти?

В мене, на приклад, саме такий. Червоною гладдю. Не переймайтесь дуже (універсальна порада, що вже не раз тут давалася))), вишивайте, що до смаку.
 
savvangДата: Неділя, 2009-07-05, 7:21 PM | Повідомлення # 65
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
а щодо кольорів.....необіхдно дотримуватись однієї кольорової гами відповідно до регіону, чи можна вишити наприклад один рушник червоними нитками, інший різнокольоровими?

 
nosiknataДата: Неділя, 2009-07-05, 8:11 PM | Повідомлення # 66
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Не тільки можна а й треба - спробуйте поєднати все, що вам сподобалось у різних орнаментах різних регіонів. думаю такий творчий процес принесе вам море задоволення, а результат буде вражаючим. Творіть, - а в процесі вишивання з"явиться натхнення на нові звершення, і не забудьте показати ваші рушники - дуже вже кортить побачити кінцевий результат таких довготривалих пошуків!))) Натхнення вам і рівних хрестиків!!


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
savvangДата: Понеділок, 2009-09-28, 2:28 PM | Повідомлення # 67
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
знайшла таке посилання щодо рушника, символіки та призначення...
http://images.google.com.ua/imgres?....rl=http 25D0%25B8%25D0%25B6%25D0%25BC%25D1%258B%26hl%3Dru%26sa%3DG%26um%3D1


 
AlliraДата: Четвер, 2009-11-26, 6:06 PM | Повідомлення # 68
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день, дівчата!
Підкажіть, будьласка, що це за квітки та їх тлумачення у весільній символіці?
http://s40.radikal.ru/i090/0911/8e/64811ad14633.jpg
http://i034.radikal.ru/0911/19/4874f9300d1f.jpg


Повідомлення відредагував Allira - Четвер, 2009-11-26, 6:08 PM
 
ganzyaДата: Четвер, 2009-11-26, 10:19 PM | Повідомлення # 69
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Ці квіти відносяться до квіткового орнаменту «брокар», другий малюнок це конвалія, перша, по-моєму, просто стилізована квітка, яка дуже часто зустрічається у вишивках.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2009-11-27, 1:20 AM | Повідомлення # 70
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Allira. а це точно давні українські орнаменти? скидається на стилізацію
 
AlliraДата: П`ятниця, 2009-11-27, 12:43 PM | Повідомлення # 71
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую за відповідь!
Я точно не знаю, можливо й стилізація, але точно квітки із композиції...
Я ніколи рушників не вишивала, от і збираю інформацію для себе із Вашою доброю допомогою smile
Перечитала дуже багато інформації, в тому числі на Вашому форумі. Дотримуюсь думки, що вишивати треба малюнок, який припав до душі...
Схему я вже вибрала, проаналізувала всі символи на ній, а от дві ті квітки ніде не знайшла, цікаво ж, що вони значуть smile


Повідомлення відредагував Allira - П`ятниця, 2009-11-27, 12:48 PM
 
savvangДата: П`ятниця, 2009-11-27, 2:27 PM | Повідомлення # 72
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
Конвалія здавна символізує вірність, ніжність, чистоту кохання. В українському фольклорі існує поетична легенда про те, як сріблясті конвалії з’явилися із щасливого сміху лісової русалки — Мавки, коли вона вперше відчула повноту великого справжнього кохання. Є й така українська легенда, ніби квіти конвалії виросли там, де плакала дівчина, не дочекавшись козака з походу.

 
LizaДата: Четвер, 2010-01-07, 2:16 PM | Повідомлення # 73
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Очень интересно о значении узоров, спасибо, ganzya.
Я бы хотела вышить рушник на Пасху, ставить на него крашенки и паски.
На нем, по логике должны быть Макошь и коловрат.
Где можно найти узор такого рушника, желательно старинного?
 
ganzyaДата: Четвер, 2010-01-07, 7:27 PM | Повідомлення # 74
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline

С коловратом нет, но есть такой, в нижней полоске тоже солярный знак.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
LizaДата: П`ятниця, 2010-01-08, 1:27 AM | Повідомлення # 75
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
ganzya, спасибо!
 
ganzyaДата: Понеділок, 2010-02-08, 5:58 PM | Повідомлення # 76
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Ми тут символи вивчаємо та шукаємо, а нам поступово наші рушники які як книжку прочитати можна, замінюють на такі "щоб красиво було". Я хочу знати ваше відношення до цього явища. Чи можна будь який гарний орнамент вишити , і назвати це рукоділля рушником.
може я різкувато висловлююсь, але наболіло. Куди не кинь погляд, схеми з лебедями та кільцями та і орнаменти мене порою дуже бентежать.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
AniaДата: Понеділок, 2010-02-08, 7:02 PM | Повідомлення # 77
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 22
Нагороди: 0
Репутація: 12
Статус: Offline
Ганзя, а мне, как раз кажется, что сейчас, в последние 10 лет, народ стал больше интересоваться и концентрироваться именно на сокральной символике. Может ето мне, конечно, показалось, потому что я сама только сейчас стала придавать етому большое значение... Но в детстве мне етого всего никто не обьяснял, я никогда никого не знала, кто етим бы увлекался и вообще что-то знал о значении символов, мои мама, бабушка, прабабушка и бабушкина бабушка были воспитаны в строгих христианских условиях - никаких символов, магий и "суеверий". А ето же всё, о чем мы здесь говорим, в этой теме, язычество чистой воды!
Так что моё мнение, что рушныки, которые можно читать, как раз "всплывают" из хорошо вытравленного славянского сознания...
Не забывайте, что основной массе народа на всё сокральное плевать, вот для них и создаются "Лебеди с кольцами"...
 
TanaДата: Понеділок, 2010-02-08, 9:29 PM | Повідомлення # 78
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
ganzya, на власному прикладі/досвіді скажу, що перейнятися сисмолікою і старовинними орнаментами просто так неможливо. Починаємо с початку, з того, що так би мовити під ногами: з найпоширеніших зображень, явищ, популярних мотивів. Потім, зацікавившись, щось починаєш читати, шукати, досліджувати. Стає цікавіше, і новий рівень розуміння приходить. І естетичний смак змінюється, виникає прихильність до іншого. Рушники для краси -- це перша сходинка до рушників-обрегів -- це моя думка. Все має право на існування. Що ми можемо зробити, щоб підвищити культуру створення й розуміння рушників -- шити їх і дописувати тут))

P.S. Якщо моя сестра захотіла орнамент весільного рушника з кітами й птахами, ну, хіба ж я їй його не вишила?! Вона обрала те, що їй ближче. Подарунок, який би не зрозуміли, я не шила.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Вівторок, 2010-02-09, 11:38 AM | Повідомлення # 79
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (Tana)
Що ми можемо зробити, щоб підвищити культуру створення й розуміння рушників -- шити їх і дописувати тут))

Згодна на всі сто процентів. Нав'язувати не треба, але мені здається, що деяким лебедям все ж таки місце на вишитих картинах. А рушники з вишитим буханцем (короваєм) виглядають на мій погляд абсурдно. Потрібно пояснювати різницю між обрядовим рушником і картинкою. Якщо для обряду, то символізм тут доречний і необхідний (до речі, символізм і магія речі різні, хоча і часто пересікаються).
Є культура рушника чи ні? Чи можна назвати рушником вишиту тканину? По яких критеріях відбирати? Ось що хвилює.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
bulbashka_aeroДата: Вівторок, 2010-02-09, 12:04 PM | Повідомлення # 80
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Tana)
Рушники для краси -- це перша сходинка до рушників-обрегів -- це моя думка.

Абсолютно згодна. Зрештою, це ліпше за байдужість.
Quote (ganzya)
Чи можна назвати рушником вишиту тканину? По яких критеріях відбирати?

Так, складно з критеріями... Та й рушник має не тільки сакральне, а й побутове значення. Адже руки ми теж рушником витираємо, а не ганчіркою.
Так, короваї і лебеді не те, що традиційно вишивають на рушниках. Але все, що ми використовуємо, колись з’явилося вперше. І хоча мені особисто не подобаються ні білі лебеді, ні білі голуби (мовчу вже про всілякі наїдки) на рушниках, проте це навряд можна заборонити комусь іншому biggrin
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Символы на рушниках
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.