| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 7:13 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
OленкаДата: Субота, 2011-04-02, 0:36 AM | Повідомлення # 161
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
відкрила сайт і якось зразу натрапила на рушники які Bullet щойно виставила і .........загубила, більше знайті не можу. Там схем мені дуже сподобались але загубила так швидко що не встигла додивитись. Прошу допомоги знайти. Дякую

Додано (2011-04-02, 0:36 Am)
---------------------------------------------
Коротше дівчата, люблю вас всіх страшенно! Натрапила на вас шукаючи щось про весільний рушник. Тепер я сюди заходжу як тільки час маю. Сьогодні день видався сумний, знаєте бувають такі - коли ні змінити, щось ні допомогти не в силах. На перерві одкрила сторінку з рушниками і почала читаті від першого слова. Питань задавати про рушники не буду, чим більше читаю відповідей, тім більше впевнююсь треба просто зробити схему і викласти для перегляду і коментарів інакше залишиться моя донечка без рушників. Одне те що рушник має будти необрізанний найбільша для мєне складність - НУ НЕ ПРОДАЮТЬ ТУТ РУШНИКОВОГО ПОЛОТНА БЕЗ ВІЗИРУНКІВ. Скажіть що любов і щирість виправлять те що буде він обрізанний! Плііііііііізззззззззз



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ViaДата: Субота, 2011-04-02, 1:16 AM | Повідомлення # 162
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Одне те що рушник має будти необрізанний найбільша для мєне складність - НУ НЕ ПРОДАЮТЬ ТУТ РУШНИКОВОГО ПОЛОТНА БЕЗ ВІЗИРУНКІВ. Скажіть що любов і щирість виправлять те що буде він обрізанний! Плііііііііізззззззззз

В українській традиції зміст необрізаного рушника полягає в тому, що він на всю довжину витканий з однієї безперервної нитки. Це і є нитка долі - майбутньої родини.
Є ті, хто вважають дотримання цієї традиції неважливим, а я б вам порадила знайти щонайменьшу змогу - аби полотно для рушника купили в Україні і переслали Вам поштою чи передали з кимось, хто буде їхати. Бо весілля дітей - то дуже важливо, і звичаю дотриматися варто.


 
BulletДата: Субота, 2011-04-02, 1:16 AM | Повідомлення # 163
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Натрапила на вас шукаючи щось про весільний рушник. Тепер я сюди заходжу як тільки час маю.

гадаю, тут половина таких читачів форума, що зайшли у пошуках картинки чи статті, а потім засіли надовго... і поволі *виходять з кущів* - тобто реєструються і починають дописувати у форум! smile
Так всі потроху долучаються до хорошої справи: збереження етнічної української вишиваної традиції smile

Quote (Oленка)
Скажіть що любов і щирість виправлять те що буде він обрізанний! Плііііііііізззззззззз

Знаєте, Оленко, ми колись гучно обговорювали статтю Юрія Мельничука про рушник обрізний весільний, про *неправильні* орнаменти, які нібито наврочили погану долю молодим. І всі гуртом дійшли висновку, що залякувати - це кожен може. А от вірити у хороше - мало хто smile
Ясна річ, вишиваючи, ви вкладаєте самі кращі думки, хіба ж хтось повірить, що людина з такою приязною аватаркою,я к у вас, вишиватиме якесь зло? smile Звісно, хороші наміри зроблять свою справу, ваші рушники будуть прекрасними на будь-якій канві smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Субота, 2011-04-02, 6:09 AM | Повідомлення # 164
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Bullet)
хіба ж хтось повірить, що людина з такою приязною аватаркою

Дякую redface ! Цю фотографию моя матуся зробила коли я в неї гостювала в прошлому році! І за підтримку Вашу Вельми Дякую!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
TanaДата: Субота, 2011-04-02, 3:34 PM | Повідомлення # 165
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Oленка, необрізне полотно це добре, але переважну більшість своїх рушників шию-вишиваю на льняному фабричному полотні, обрізаю і вручну підгинаю краї (бо не знаю, де тчуть зараз лляне полотно на рушники). Це мій вибір. Сподіваюсь, і Ви вирішите, як Вам зручніше, щоб спокійно братися до роботи і вишивати з хорошими думками, а не пересторогами.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
МасянЯДата: П`ятниця, 2011-04-08, 3:08 PM | Повідомлення # 166
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
можливо хтось мае схему такого рушника
Вкладене зображення видалене модератором Tana
 
lady-vДата: П`ятниця, 2011-04-08, 6:38 PM | Повідомлення # 167
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
МасянЯ, Вітаю у форумі!
Дякуємо, що приєднались до нашого форума!
Зважаючи на ваше недовге перебування у нашій віртуальній спільноті, можливо, ви не встигли ознайомитись з правилами спілкування, які ви дещо порушуєте. А саме: Ви не маєте права робити прикріплене фото.
Будь ласка, прочитайте наступні правила і ми уникнемо неприємної місії робити вам в майбутньому зауваження:
1. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-319-1 - Правила /питання-відповіді/
2. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-108-1 - Як виставляти у нас зображення
3. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/39-419-1 - Тестовий форум, тут ви можете спробувати свої сили у використанні вв-кодів і виставлянні зображень.

Бажаємо вам приємного спілкування на нашому освітньому ресурсі!
З повагою,
модератор _lady-v


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
BreenДата: Субота, 2011-04-09, 9:48 AM | Повідомлення # 168
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
У травні на свята поїду до рідного (хм? 15 років там не була, а всього мені 20...) села, відфотографую рушники прабабусині. Це Миколаївщина, село Криве Озеро.
Буду хизуватись =)


Маю домоткане полотно ;)
 
KalunaДата: Вівторок, 2011-06-07, 10:24 PM | Повідомлення # 169
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Дуже цікаве відео про те як вишивати весільний рушник від заслуженої майстрині народної вишивки з Обухова - Надії Омелянівни Химиченко насолоджуйтесь тут


Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
AllchonokДата: Четвер, 2011-06-23, 9:37 AM | Повідомлення # 170
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 70
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
А я такий на замовлення вишила

незнаю що чи правильний він що до традицій, але замовник сам обирав взір, і вроді все йому сподобалося.
 
010101Дата: Четвер, 2011-06-23, 9:56 AM | Повідомлення # 171
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Allchonok, головне, щоб замовнику подобалось. Значить, він відчуває, що має бути так! Гарний рушничок вийшов!
 
lady-vДата: Четвер, 2011-06-23, 10:23 AM | Повідомлення # 172
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Allchonok, одне слово - ГАРНО!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2011-06-23, 12:01 PM | Повідомлення # 173
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Allchonok)
незнаю що чи правильний він що до традицій

Гарний орнамент з восьмиріжками, гарна композиція. І набирування?


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ОлькаДата: Четвер, 2011-06-23, 12:14 PM | Повідомлення # 174
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Allchonok, рушник просто ВАУ!! Я в захваті!! Чудова робота!
 
An1t1KДата: Неділя, 2011-07-03, 11:37 PM | Повідомлення # 175
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 36
Нагороди: 0
Репутація: 16
Статус: Offline
ось вже трохи навишивала нарешті))) можна і хвалитися)))
http://s55.radikal.ru/i147/1107/00/8f37bed73a11.jpg
http://s004.radikal.ru/i208/1107/cd/60042823c330.jpg
 
Sveta2163Дата: Вівторок, 2011-09-13, 3:25 PM | Повідомлення # 176
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
весільний рушник вишивався для брата

Додано (2011-09-13, 3:25 PM)
---------------------------------------------
весільний рушник для брата http://s012.radikal.ru/i320/1109/16/36eb15bdbc3c.jpg
Вкладені зображення видалені модератором Tana
 
JinseiДата: Понеділок, 2011-10-03, 1:38 PM | Повідомлення # 177
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Почитала я цю тему і вирішила теж свої 5 копійок вставити. Розповім я про свій досвід вишивання весільниого рушника (думаю новачкам це буде корисно).
Я - за натурою людина дуже практична, але все-таки у різні забобони вірю.
Ще мій коханий не зробив мені пропозицію, а я вже вирішила почати рушник вишивати (про всяк випадок ;)). Вірніше почала його планувати. Залізла в інтернет, начиталась про всілякі символи і забобони (і тут також). Надумала собі, що треба їх дотримуватись, а насправді дещо вийшло, а на дещо я зовсім забила.
Схему довго шукала в інтернеті - нічого не подобалось, врешті-решт просто пішла купила її на Петрівці і переробила на свій смак. Хотіла, щоб були на рушнику птахи, корона, "чоловічі" і "жіночі" символи, хрести, вінок і ще й дерево роду. Вийшло щось середнє. Результат можна побачити ось тут рушник під номером 7. Хрести, які я хотіла, не влізли :)) птахів і корону я домалювала вручну на схему, на дерево роду забила. Коротше кажучи вирішила не перевантажувати схему зайвими елементами. "Чоловіча" сторона в мене вийшла із дубовими листочками, а "жіноча" - із ружами.
Не розумію тих хто, говорячи про рівні права чоловіка і жінки, говорить про однаковість візерунку з обох сторін. Чоловік та жінка - це дві половинки одного цілого, але між цими половинками не можна поставити знак рівності. Тож і сторони в мене вийшли різні. wink
Необрізне полотно потрібної ширини купила на Житньому ринку. Продавщиця сказала, що це домоткане полотно куплене в Косові (всі дороги ведуть туди). wink
Нитки теж були придбані на Петрівці, як виявилось в процесі вишивання не шовк (дуже хотілося усіх заморочок дотриматися, типу "натуральна нитка"), а турецька віскоза. З нитками була ще та проблема, бо я забрала всі, що були на той момент в магазині. Звісно у певний момент червоні закінчились і довелося двічі робити набіги на Петрівку у їхніх пошуках.
У четвер я не почала вишивати, як усі забобони радять ;), бо я все-таки працюю на повний день і хатні справи теж чимало часу "з'їдають". Тому це було на вихідних, але перед початком роботи прочитала молитву "Перед початком всякого доброго діла". Ну і в кінці вже так само - "Після скінчення всякого доброго діла".
2 місяці в мене пішло на розробку схеми і пошуки матеріалів. У процесі вишивання згубила голку (хоча забобони запевняють, що цього робити ніяк не можна) і закінчувала вже іншою. Але головна фішка мого рушника, що мені допомагав вишивати мій коханий! Звісно ще однією голкою wink
На рахунок того, що вночі не можна вишивати рушник - повний абсурд. Я закінчувала свій рушник вишивати у такому авральному режимі, що навіть не їла і не спала толком два тижні перед весіллям. Вишивала і на роботі в обідню перерву, і на відпочинку на морі, і в маршрутках і в потягах (це я до того, що начебто не можна показувати нікому рушник ;)). коротше кажучи кожну вільну хвилинку присвячувала вишиванню.

Ще один момент. Я вже зустрічала в інеті, а також тут ствердження про те, що на вишитий рушник ставати не можна. Так от: історія про те, як воно є насправді. Якось, їдучи до Мами в гості, ми проїзджали село, в якому живе наш знайомий монах. Показали йому рушник (тоді тільки половина була вишита). А він нам сказав таку штуку: вишиті птахи - то райські птахи і вони уособлюють собою Ісуса Христа, що воскрес із мертвих і це таке собі зображення феніксу, що постає із вогню. Далі можна провести аналогію із вічним життям душ наречених. І авторитетно заявив, що він не знає, чи взагалі можна ставати ногами на такий рушник. Це звісно засмутило мене, але черв'ячок здорового глузду, все-таки, піказував, що тут щось не те ;). А тепер про довжину. Я зробила так: поставила біля себе Коханого і поміряла скільки місця в довжину ми вдвох займаємо (при цьому зробила поправку на ширину сукні). Далі підрахувала скільки "приблизно" займе у довжину вишивка на полотні і ще додала по 10 см. з кожної сторони на китиці. В результаті вийшло майже три метри довжини. Зразу скажу, що 10 см. китиць, то забагато вийшло wink Далі пояснення того, що сказав монах. Дійсно на вишивку ставати не бажано, бо хрестики навіть маленькі залишаються хрестиками - сиволами Хреста (вибачайте за тавтологію). Крім того тут присутній чисто практичний момент: як ви собі уявляєте, що молодята прийшовши з вулиці ставатимуть брудним взуттям на вишивку? Краще вже тоді на невишиту частину, яку легше відіпрати потім. А оскільки я взяла велику довжину, то ми з чоловіком спокійно вмістилися на рушнику не зачепивши вишивку. Крім того священник, що нас вінчав, заявив, що це дурні забобони, бо головне віра, духовний зв'язок, пітримка і любов між нами wink

Ще про "корисні" забобони. Наприклад, що треба сідати за вишивку з чистими думками і чистими руками wink Я завжди (!) мила руки перед вишиванням рушника. І хочу сказати наступне: якщо руки чисті, то і полотно менше брудниться і зберігає гарний вигляд. Була тоді у мене ще в процесі вишиванка, так перед роботою з нею я не завжди мила руки. Різниця між рушником і вишиванкою зразу стала кидатись у вічі.
Про чисті думки, думаю, і так всім ясно, що якщо вино чисті і голова ясна, то і помилок менше робиться і вишивається швидше. Ну і хочу сказати, що намагаючись думати про хороше я собі спеціально підіймала настрій. Таке собі самонавіювання. І тепер спогади про вишивання рушника в мене чи не найприємніші з усіх smile
Тепер про те, що не можна залишати голку в полотні, якщо на даний момент вишивати вже не будете. Це дійсно корисно, бо так легко згубити голку. Або поранитись. Надійніше, якщо вона на своєму місці (в подушечці, або футлярчику).
Згортання полотна у сувій - це просто супер! Для мене це стало відкриттям. Оскільки я постійно носилася із своїм вишиванням, складене традиційним способом, воно ризикувало стати геть пожмаканим. А так, у сувої, дуже зручно, не пом'яте і мало місця займає.
Гарний і акуратний виворіт, як на мою думку, навіть не потребує пояснень. Як то у нас кажуть: "Який виворіт - така і майстриня".

Вдалого і приємного усім вишивання smile
Марія.


Повідомлення відредагував Jinsei - Понеділок, 2011-10-03, 1:44 PM
 
ВолиняночкаДата: Понеділок, 2011-10-10, 6:21 PM | Повідомлення # 178
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Jinsei, дуже, скажу, корисні ваші 5 копійок! Та сама ситуація: ще коханий пропозиції не робив, а я вже шукаю схеми, узори, перечитала в інтернеті, здається, вже все , що тут є, а визначитися ніяк не можу. І ніби розумію, що треба позитивніше (простіше, чи як?) до цього відноситися, а ніяк не виходить. Дуже вже я відповідальна особа. Рушник ваш оригінальний, мені сподобався!!!
І хочу звернутися до всіх форумчанок, може в когось ще є схеми Дерева життя, окрім тих, що вже є на нашому сайті. Поділіться з ближнім, будь ласка! Буду вдячна!


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
ІнуськаДата: Четвер, 2011-10-20, 4:03 PM | Повідомлення # 179
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Ось похвалюся своїми вишитими весільними рушниками
Вкладені зображеннz видалені модератором Tana
 
lady-vДата: Четвер, 2011-10-20, 7:41 PM | Повідомлення # 180
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Інуська, Вітаю у форумі!
Дякуємо, що приєднались до нашого форума!
Зважаючи на ваше недовге перебування у нашій віртуальній спільноті, можливо, ви не встигли ознайомитись з правилами спілкування, які ви дещо порушуєте. А саме: Ви не маєте права робити прикріплене фото.
Будь ласка, прочитайте наступні правила і ми уникнемо неприємної місії робити вам в майбутньому зауваження:
1. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-319-1 - Правила /питання-відповіді/
2. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-108-1 - Як виставляти у нас зображення
3. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/39-419-1 - Тестовий форум, тут ви можете спробувати свої сили у використанні вв-кодів і виставлянні зображень.

Бажаємо вам приємного спілкування на нашому освітньому ресурсі!
З повагою,
модератор _lady-v


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.