| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-04-16, 12:59 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Чернігівське змережування, або шеляжок
Чернігівське змережування, або шеляжок
TanaДата: Неділя, 2012-04-22, 0:14 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Змережування «шеляжок», або «широке чернігівське змережування». На відміну від «подільської розшивки», де квадратики вишиваються вертикальними рядами щодо зшивних деталей, у «шеляжку» квадратики виконуємо горизонтальними рядами, тобто вздовж деталі. Підготовлюємо краї деталей, які зшиваються таким чином: підрублюємо обидва краї вузенькими рубцями за допомогою мережки «одинарний прутик». На відстані 10 мм від краю витягуємо одну-дві нитки, підшиваємо на 3 мм край і приметуємо підгибом до витягнутої доріжки. Потім виконуємо мережку «одинарний прутик», прихоплюючи до тканини підгиб.
По готовому краю вишиваємо «городки», тобто виконуємо два стібка «петельного шва» через кожну нитку тканини. Відстань між сусідніми «городками» становить чотири вертикальні нитки тканини. Таким самим способом обробляємо і другу деталь. Тепер обидві деталі для зручності краще прикріпити до картону на необхідній відстані.


Виконуємо змережування за допомогою «петельного шва». Кожну повітряну петельку повторюємо двічі й зачіпляємо за петельку між сусідніми «городками». На рис. 5 показана схема виконання цього змережування (верхні «городки» пронумеровані цифрами). На схемі видно, що перший (верхній) ряд складається з чотирьох здвоєних повітряних петельок, або квадратиків, і однієї довгої петельки. Ця довга петелька утворюється внаслідок пропуску п'ятого й шостого «городка». Робоча нитка зачіплюється двічі за петельку між четвертим і п'ятим «городками», проходить до петельки, що з'єднує шостий і сьомий «городки». Далі знову виконуємо чотири короткі петельки, потім довгу й таким чином проходимо весь ряд.

У другому ряді виконуємо в шаховому порядку вже тільки три повітряні петельки або три квадратики. Протягнута нитка стає більшою. В третьому ряді утворюється лише по два квадратика, в четвертому — один і довгі стібки або «пересяги» — найбільш довгі. У п'ятому ряді вже знову виконуємо по два квадратика, в шостому — по три, в сьомому — знову чотири. Тепер з'єднуємо другу деталь обметуванням ниток між її «городками» й петельок квадратиків першої деталі. І лише по закінченні цієї роботи можна вишити настилом по «пересягах» ромбики. Настил виконується вертикальними стібками. В чернігівських вишивках ряди «пересягів» виконуються білими нитками, а ромбики настиляються червоними або чорними нитками чи обома кольорами поперемінно.

Із книги «Українська вишивка» , автори Тетяна Кара-Васильєва, Алла Чорноморець. Київ «Либідь» 2005р. Звідси

Приклади чернігівських сорочоч, раніше викладених на форумі, та свіженьких:
Це сорочка з Переяславського музею одягу, якого вже нема (тут сльози і біль, але є фото, щоб відшивати)

Дві сорочки з фондів Одеського краєзнавчого музею (нині нема в мережі, але хто переглядає форум, знає-бачив-зберіг)
та
Знахідки Goncha на e-bay: власне змережування

і його можлива імітація

Сорочка з курсів Ю.Мельничука в музеї Гончара, ця мережка описана в книжці з першого посилання

Запрошую поповнювати тему!
Прикріплення: 4677987.jpg (179.4 Kb) · 3316765.jpg (234.2 Kb) · 2549213.jpg (213.9 Kb) · 8795851.jpg (210.0 Kb) · 9827471.jpg (104.4 Kb) · 1829993.jpg (121.1 Kb) · 8527945.jpg (52.0 Kb) · 1451103.jpg (82.9 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Сестра_ЮліяДата: Середа, 2012-04-25, 2:13 AM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Tana, яка краса!Але мушу визнати, для мене це поки вища математика. Перший етап я ще зрозуміла, як зробити, а от другий - власне саме змережування - не уявляю навіть. Невже усе це вміють чимало з наших форумчанок?!
 
ПасіонаріяДата: Середа, 2012-04-25, 11:15 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Сестра_Юлія)
!Але мушу визнати, для мене це поки вища математика. Перший етап я ще зрозуміла, як зробити, а от другий - власне саме змережування - не уявляю навіть. Невже усе це вміють чимало з наших форумчанок?!

Сестра_Юлія, очі бояться, а руки самі роблять biggrin . Я вчилася по книжці, бо притиснув випадок - кравчиня розкроїла завузький рукав. Тому вийшло "Зелененьке чудо" - суміш страхів, помилок і пильного ока шефині surprised



ore et labore!
 
LyubovДата: Середа, 2012-04-25, 6:49 PM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Прекрасный результат, пани Людмила!!! Скажите, пожалуйста, если есть смесь страхов и смесь ошибок, где взять зоркий глаз шефини?

Повідомлення відредагував Lyubov - Середа, 2012-04-25, 6:50 PM
 
Dmutrik09Дата: Середа, 2012-04-25, 9:07 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (Пасіонарія)
. Я вчилася по книжці, бо притиснув випадок - кравчиня розкроїла завузький рукав. Тому вийшло "Зелененьке чудо" - суміш страхів, помилок і пильного ока шефині

Це так завжди виходить гарно, коли виправляєш якісь помилки. Якби зробилося все , як задумано, не було б так гарно. Правда? smile


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
ПасіонаріяДата: Четвер, 2012-04-26, 0:09 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Dmutrik09)
где взять зоркий глаз шефини?

Lyubov, я думаю, ви без такої незначної деталі прекрасно обійдетесь smile . Просто моя шефиня і була моїм замовником. Пильно стежила і постійно була чимось невдоволена. Власне, тому я відкрила свою майстерню, щоб мати свій творчий куточок, і не вишивати у державній установі під столом.
Quote (Dmutrik09)
Якби зробилося все , як задумано, не було б так гарно. Правда?

Dmutrik09, це точно! Дякую за підтримку!


ore et labore!
 
TanaДата: Вівторок, 2012-07-24, 1:06 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Обіцянки-цяцянки:)) МК "Шеляжок, або чернігівське змережування"

Єдине джерело, як зрозуміло пояснено змережування, це Алли Чорноморець "От Белого до Черного моря". Прочитайте!

Обійшли край городками, тепер робимо почергово петлі і пропуски початок тут, далі
Piccy.info - Free Image Hosting

Заміна нитки -- простим вузликом, який ховається в петлях змережування


На цьому фото зверху варіант змережування нитками "Сніжинка", знизу кіровське муліне в 6 ниток (ціле фабричне пасмо)

Наробили петель-перетягувань, приєднуємо до ін. деталі; котролюємо натяг. Прошу звернути увагу, що спочатку я зробила петлювання края другої деталі, потім розпустила, щоб городками «пройтись» ниткою, яка в мене в роботі



Потім я повернулась до варіанту приєднання до краю, який вже з «городками». Але це мої граблі, і на мій погляд можна приєднувати і до краю без «городків», формуючи ці петлі, і до краю з «городками», нашитими попередньо. (Перепрошую за масло масляне, але інакше «на пальцях» не пояснити)

Перевіряємо рівномірність натягу сполучених змережуванням деталей



Ось така чернетка. Користуйтесь! І я буду колупати свою виплекану сорочку саме цим шеляжком.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-07-26, 6:36 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
З книжки Тетяни Дяків (на прохання Zeta за наукою і уважним оком Andrew_Yer )

Прикріплення: 6519357.jpg (178.4 Kb) · 1322328.jpg (247.2 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2013-07-26, 6:39 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Чернігівське змережування, або шеляжок
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.