| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 3:23 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Тамбурний або ланцюжковий, косичка, петельний... (цей шов голкою і гачком)
Тамбурний або ланцюжковий, косичка, петельний...
TanaДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:23 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Kaluna)
Шановні адміни можливо, зробити окрему тему в техніках і для цього шва? Цветана надала таку обємну інформацію з лінками, історією... щоб зручно було шукати форумчанам, як вважаєте?

Прошу, дописуйте!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
JinseiДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:23 PM | Повідомлення # 2
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Доброго часу доби усім!

Не знаю куди краще із своїм запитанням податись, тому пишу сюди.
Чи чув хтось щось про вишивання ГАЧКОМ? На андріївському буває жінка, що вишиває рушники такою технікою. Рушник повністю заповнений вишивкою. Узори приблизно такі http://piccy.info/view3/211059/7d29b616a558722a3aab24c8fe7bd11e

 
KalunaДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Jinsei, у мене не відкривається лінк sad
Тож можу лише здогадатись що це схоже на тамбурний шов і такі рушники бачила теж на Андріївському:

Я теж пробувала вишивати гачком, запевняю, нічого складного не має wink мені лиш не сподобалось що "вишивальна" нитка більш закручується і треба тканину добре натягувати на пяльцях, щоб не стягувати петеьками-стібками полотно і ще добре продумати схему вивязування smile візерунку, бо перхеди від елементу до ін. робити складніше wink якщо потрібно, зроблю МК wink



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
JinseiДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Дякую, Kaluna!

Так, це та "вишивка". smile

Але в мене купа запитань: Що це за стиль? В якому регіоні так вишивають? Його історія? Які гачки і матеріали для цього потрібно? Чому саме гачком, а не голкою? Чи реально такого ж ефекту добитись вишиваючи те ж саме голкою?

 
KalunaДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Quote (Jinsei)
Чи реально такого ж ефекту добитись вишиваючи те ж саме голкою?

більш ніж реально - виглядає ідентично! Постараюсь на вихідні зробити зразки і показати як wink

Quote (Jinsei)
Які гачки і матеріали для цього потрібно?

гачки бажано щоб були тоненькі (відповідно до полотна) і з гостреньким носиком, щоб легше входили в полотно.

Quote (Jinsei)
Чому саме гачком, а не голкою?

Не знаю, маю дві думки: практична - щоб швидше вишивати, особливо на грубому полотні з не дуже густим переплетінням , не відволікатись на затягування нитки в гоглку, закріплення нитки.... тож при вправних ручках це дійсно швидше ніж голкою...
друга- нитка що не розривається є більш сильним оберігом... та це лише моя думка smile
на інші запитання, прошу допомогти відповісти більш обізнаних форумчанок wink



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
ЦветанаДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Kaluna, спасибо за демонстрацию такого рушника!
В голове давно зреет идея изготовить подобный рушник известным в вышивке тамбурным швом (хоть иглой, хоть крючком).
Quote (Kaluna)
якщо потрібно, зроблю МК

Я бы хотела узнать тонкости подобной вышивки.
Що до
Quote (Jinsei)
Чому саме гачком, а не голкою? Чи реально такого ж ефекту добитись вишиваючи те ж саме голкою?

Ось, надибала трохи Отсюда:
Тамбурные швы относятся к свободным декоративным швам и имеют много разновидностей. Их название происходит от специальных круглых пялец, применявшихся для вышивания больших шелковых ковров и покрывал и похожих на большой барабан — тамбур. В вышивках Древней Индии, Ирана, Рима, Греции, Сирии ручные тамбурные швы были известны еще до нашей эры, а вышивки тамбурным швом из Пазырыкских курганов датируются VI — III вв. до н.э. Со временем искусство тамбурной вышивки распространилось во многие страны Европы и Азии. В конце XIX в. были изобретены специальные машины, которые выполняли 17 видов тамбурных швов.
Тамбурные швы применяются в вышивке самостоятельно и в сочетании с другими швами.
Шов «цепочка» — глухой односторонний шов. Состоит из ряда петелек, выходящих одна из другой и напоминает цепочку, связанную крючком на лицевой стороне; и строчку — на изнанке (рис. а). Вышивают его сверху вниз, справа налево по контуру рисунка.
Ось фото
И еще немного Отсюда:
"Тамбурный шов (рис. 10 а) представляет собой непрерывный ряд петель, выходящих одна из другой. Шов можно выполнять как в пяльцах, так и без них. В обоих случаях стежки надо выполнять движением иглы к себе. Вышивая без пялец, следите за тем, чтобы ткань не стягивалась, а петельки шва имели округлую форму. Если вышивают ниткой, сложенной вдвое, то закрепление нитки на ткани может быть первой петлей тамбурного шва. После закрепления рабочую нитку уложите петлей в направлении слева вниз направо, а иглу вводите в ткань в середине первой петли, в точку, из которой вышла нитка на лицевую сторону ткани. Выкалывайте иглу на 4-5 нитей ткани ниже первой петли так, чтобы петля из рабочей нитки была под иглой. Так вышивают по прямой линии, отсчитывая одинаковое число нитей ткани для каждого стежка.
Тамбурный шов можно выполнять в виде зигзагообразной полосы (рис. 10 б). В этом шве стежки по изнанке и петельки по лицевой стороне будут располагаться поочерёдно то влево, то вправо от средней линии шва.
Тамбурным швом вышивают полоски в других, более сложных вышивках, обшивают сердцевины крупных цветов и мотивы узора в олонецкой вышивке (олонецкий шов по письму). Этим швом можно вышивать узоры растительного характера, обшивая их по контуру и сплошь заполняя мотивы узора"

Додано (2010-11-19, 0:19 Am)
---------------------------------------------

Quote (Kaluna)
тож при вправних ручках це дійсно швидше ніж голкою...

теж так думаю... але том, мабудь, що крючком це буде скорiше (як на мене)
Quote (Kaluna)
друга- нитка що не розривається є більш сильним оберігом... та це лише моя думка

теж згідна


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.
 
JinseiДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Дякую, Цветана, за відповідь smile

Прочитала про "олонецкий шов по письму" - дуже цікаво і пізнавально. До речі, у тій же статті прочитала, що існують особливі голки-гачки - "тамбурки". Учора на Петрівці провела "польові" дослідження із пошуку таких гачків. Продавці пропонували і просто тоненькі гачки (навіть 0,5 мм.) і гачки для килимової техніки і гачки "для ремонту жіночих колготок" wink Але тих що треба не знайшла. Наскільки я зрозуміла з відповідей, можна використовувати і звичайний гачок. Але як тоді підбирати номер гачка під тканину?

І ще виникло питання стосовно історії даної техніки. Наскільки я зрозуміла ця техніка прийшла до нас із близького сходу. Там вперше почали її застосовувати для килимів і вишивки. Але коли вона прийшла саме в Україну? Чи вона поширена лише в Полтавському регіоні, чи ще в якомусь?

 
KalunaДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:24 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Jinsei, в своїй майстерні для Вас виклала МК по тамбурному шві в моєму виконанні smile , подивіться, можливо Вам щось пригодиться.....

Шановні адміни можливо, зробити окрему тему в техніках і для цього шва? Цветана надала таку обємну інформацію з лінками, історією... щоб зручно було шукати форумчанам, як вважаєте?



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
JinseiДата: Вівторок, 2010-11-23, 1:25 PM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
О! Дуже дякую, Kaluna!
Звичайно пригодиться wink

Я бачу, ви користуєтесь спеціальним гачком із вушком. Де такий можна придбати?

Повідомлення відредагував Jinsei - Вівторок, 2010-11-23, 1:07 PM
 
ЦветанаДата: Вівторок, 2010-11-23, 7:54 PM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Quote (Jinsei)
Але як тоді підбирати номер гачка під тканину?

Думаю, нужно подбирать №крючка под толщину нити, которой декорируешь, а не ткани-основы. Тому, № будет примерно 0,75 или 0,5.
Quote (Jinsei)
Але коли вона прийшла саме в Україну? Чи вона поширена лише в Полтавському регіоні, чи ще в якомусь?

Не знаю wacko По этим вопросам мабудь, надо обращаться к матчасти -))) искать ответы хотя бы, в Гугле/Яндексе -))
Кста, Jinsei, я пробовала вязать кружева таким тонким крючком, с "петелькой-закрывашкой, которое вы упомянули.. Мне неудобно. Вернулась к своему обычному 0,75, который неплохо держит нить № 50.
А то вушко... мне мешается все время -))


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.
 
KalunaДата: Неділя, 2010-11-28, 8:30 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Jinsei, Рада що знадобились мої старання, майте користь

Quote (Jinsei)
Я бачу, ви користуєтесь спеціальним гачком із вушком. Де такий можна придбати?

гачок то звичайнісінький, без вушка, №1, просо виглядає так презентабельно тому що зроблений Германії smile wink тож можна його придбати в багатьох магазинах які торгують таким крамом wink

Quote (Цветана)
Думаю, нужно подбирать №крючка под толщину нити, которой декорируешь,

Абсолютно згодна, тому що , насамперед гачок повинен утримувати нитку і мати гостренький носик, який зможе проходити через полотно.... ну і звичайно ж полотно потрібно підбирати не дуже густого (тугого) переплетіння. Краще за все візьміть полотно на якому збираєтесь вивязувати wink , нитку і в магазині попрохайте щоб дали Вам гачок попробувати, чи підходить чи ні... Принаймні я так і робила, і гачок міряла до полотна, і нитку, і до гачка, і до полотна .... з усим розберетесь, то не складно.. перевірено wink

Додано (2010-11-28, 8:30 PM)
---------------------------------------------
Ось тут і тут ще знайшла про тамбурні шви, з картинками wink



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Неділя, 2010-11-28, 8:34 PM
 
ganzyaДата: Четвер, 2010-12-09, 2:14 PM | Повідомлення # 12
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
дивилась , дивилась а так і незрозуміла гачком чи голкою вишите? фото як зразок до теми

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Четвер, 2010-12-09, 7:47 PM | Повідомлення # 13
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дівчата, в мене є замовлення на вишивку на оксамиті також тамбурним швом, ой, руки чешуться на гачок, але поки не триматиму в руках тканинй, нічого не скажу...
ganzya, в принципі важко відрізніти, бо технічно все ті самі дії.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
KalunaДата: П`ятниця, 2011-02-25, 11:16 PM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Тамбурний шов на сорочці виконаній Т. Ф. Черненко

Додано (2011-02-25, 11:16 PM)
---------------------------------------------
Більше фото скатеки вишитій тамбурним швом тут



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Понеділок, 2010-12-20, 10:08 PM
 
tanytryellДата: Четвер, 2011-03-24, 4:35 PM | Повідомлення # 15
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Дівчатка, можу внести трішечки ясності. Відрізнити вишите голкою від вишитого гачком можна лише з вивороту, і то, лише якщо нитку при вишиванні голкою закріпляли на вивороті, а не на лиці. Фактично, маємо ланцюжок, як при плетінні гачком, тільки просилений крізь тканину... А просилювали його голкою, чи гачком - фізичної різниці немає.
Якщо хтось хоче подивитись технологію вишивання саме гачком, при чому спеціальним вишивальним - є чудовий фільм Вышивальщицы / Brodeuses (Элеонор Фоше) [2004 p], рекомендую.
Маю грубезну книгу "Словенска людова вишивка" (Словенська народна вишивка) - там дуже багато схем для цієї техніки. Популярний цей шов у Словенії... Коли є потреба - посканую і викладу в цій темі.
Бачила я цей шов і на російських народних одяганках, і на українських. Наприклад, у Львові бачила розшиті в цій техніці кептарі. Ще дивувала собі, як вони примудрилися вишити тамбуром по сукні та по войлоку. Але то таки була вишивка, не аплікація, як я спершу подумала.
Що стосується необхідності щільно затягувати у пяльця - напевно, треба. Я вишивала без, але перед тим добре набила в цьому руку із звичайним хрестиком...

Додано (2011-02-28, 8:30 PM)
---------------------------------------------
Ось кілька відсканованих сторінок:
http://www.flickr.com/photos/60046120@N05/5485745785/ - обкладинка книжки
http://www.flickr.com/photos/60046120@N05/5485743183/ - сучасне застосування традиційного узору
http://www.flickr.com/photos/60046120@N05/5485737067/ - вишивка, знята з рукава сорочки, вишитої на початку 20 сторіччя

Додано (2011-03-24, 4:35 PM)
---------------------------------------------
Знайшла в одній із своїх книжок досить наглядні ілюстрації на цю тему:

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Тамбурний або ланцюжковий, косичка, петельний... (цей шов голкою і гачком)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.