| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 1:17 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • 8
  • »
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Нетрадиційні вишиванки
Нетрадиційні вишиванки
TanaДата: Четвер, 2007-11-15, 8:55 AM | Повідомлення # 21
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
lyudmyla, а можна ілюстрацію яку-небудь?!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
lyudmylaДата: Четвер, 2007-11-15, 3:08 PM | Повідомлення # 22
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
перш за все можна глянути на фото (avatar). є ще кілька фотографій, вони, правда, звичайні любительські, але, впевнена, зможуть дати уявлення про вишивку.

Добавлено (2007-11-15, 3:08 Pm)
---------------------------------------------
ой, а підскажіть як прикріпити фото (вибачте ще не навчилась, ніколи не спілкувалась на форумі))))

 
BulletДата: П`ятниця, 2007-11-16, 0:02 AM | Повідомлення # 23
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (lev)
Наскільки традиційними є зооморфні орнаменти для чоловічих сорочок?

я от прочитала і замислилась: а і правда: не згадаю зооморфного орнаменту... та ще й на чоловічий сорочці...:(



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
levДата: П`ятниця, 2007-11-16, 5:25 PM | Повідомлення # 24
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Bullet)
я от прочитала і замислилась: а і правда: не згадаю зооморфного орнаменту... та ще й на чоловічий сорочці...

Тут Ви трошки неправі, бо у славнозвісній "полуботківській" сорочці, відповідно до статті, яка викладена на цьому сайті, головний взір називається "павучками". Маю таку сорочку, і хоч мені він більше нагадує лосячі роги, але при уважному розгляданні можна побачити й павучка. wink Про тваринні орнаменти у українській вишивці на форумі Домівки розпочата цікава тема. Але про рушники.
 
BulletДата: П`ятниця, 2007-11-16, 11:21 PM | Повідомлення # 25
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (lev)
Тут Ви трошки неправі, бо у славнозвісній "полуботківській" сорочці, відповідно до статті, яка викладена на цьому сайті, головний взір називається "павучками". Маю таку сорочку, і хоч мені він більше нагадує лосячі роги, але при уважному розгляданні можна побачити й павучка.Про тваринні орнаменти у українській вишивці на форумі Домівки розпочата цікава тема. Але про рушники.

Бути неправою іноджі дуже корисно: багато нового дізнаєшся;) . А можна посилання на тут тему на Домівці, я (каюсь) сама вже сто літ там не була...
А про чоловічу сорочку я знаю лише , що візерунок дубочками (листям і плодами) - що ото саме ознака чоловічого орнаменту... :(



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
levДата: Понеділок, 2007-11-19, 4:24 PM | Повідомлення # 26
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Бути неправою іноджі дуже корисно: багато нового дізнаєшся;) . А можна посилання на тут тему на Домівці, я (каюсь) сама вже сто літ там не була...
А про чоловічу сорочку я знаю лише , що візерунок дубочками (листям і плодами) - що ото саме ознака чоловічого орнаменту... sad

Так smile Посилання на тему Домівки : http://www.domivka.net/forum/showthread.php?t=8268
Так, спочатку я теж хотів собі "дубочки" мати, але після того, як за лінком на Вашому сайті у розділі про свастику у вишивці побачив на російському сайті взір на рушнику з Вологодської або Архангельської області у вигляді крокуючого лева (який ще називається руським, не плутати з російським), не можу заспокоїтися - хочу такий взір на сорочку.

Добавлено (2007-11-19, 4:24 Pm)
---------------------------------------------
У магазині "Сяйво" в Києві на Червоноармійській поряд з Бесарабкою є підбірка майже плакатів формату А3 зі схемами волинської вишивки, здається на сорочки. Там же є відносно недорогий (54 грн., здається) альбом з взорами Ходорівського району, здається Львівської області.

 
TanaДата: Понеділок, 2007-11-19, 10:32 PM | Повідомлення # 27
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (lev)
головний взір називається "павучками". Маю таку сорочку, і хоч мені він більше нагадує лосячі роги, але при уважному розгляданні можна побачити й павучка.

Пд зооморфним орнаментом я не мала на увазі "оленячи роги" "павуки" -- геометризовані орнаменти, варіанти мотиву "птах" , а власне зображення представників світу тварин.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
kamakivkaДата: Середа, 2007-12-05, 6:33 PM | Повідомлення # 28
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 23
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Творча майстерня Ярини Жук:
www.skrynya.com

У меня этот сайт не открывается, а так хочется увидеть, что там. И сколько стоит такая красота? Заболела. Теперь только об этом и буду думать. У нас иногда одевают женщины вышиванкы на разные мероприятия, в Культурный центр Украини. А мне мама передала свою, старенькую, но такую теплую. К сожалению, она маловата. Кстати, в центре часто продают вышиванки, но однотипные. Это приезджают женщины с Украины.

 
lyudmylaДата: Середа, 2007-12-05, 7:34 PM | Повідомлення # 29
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
[а можна ілюстрацію яку-небудь]?!
[img]http://www.flickr.com/photos/9648988@N08/2080144133/in/photostream/[/img]
 
malvinkaДата: Вівторок, 2008-02-12, 7:48 PM | Повідомлення # 30
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 30
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Якщо не видко волокон, щоб рахзувати хрестики, можна використати накладну спеціальну канву, волокна якої потім, після закінчення вишивання висмикуються.
а можна і на дорогій спеціальній льняній тканині шити

А на дорогій спеціальній льняній тканинині це на якій?
випадково не так звана "счетный лен"?
А на звичайному льні не так?

 
BulletДата: Вівторок, 2008-02-12, 9:44 PM | Повідомлення # 31
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (malvinka)
А на дорогій спеціальній льняній тканинині це на якій?випадково не так звана "счетный лен"?А на звичайному льні не так?

Напевно лічильний льон.. я не впевнена в назві, вибачте... А на звичайному турецькому льні по 22 грн за метр погонний точно не видно волокон (продається в Будинку Тканин в Києві за Цирком).



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
hlopchinaДата: Неділя, 2008-02-17, 0:13 AM | Повідомлення # 32
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Серед простих людей стикався з думкою, що традиційна вишиванка має бути з червоно-чорним візерунком.
Показую чудову блакитну вишивку, кажуть: "ні, хочеться більш традиційну, червону". Дивно.


:)
 
ПасіонаріяДата: Середа, 2008-07-09, 1:08 AM | Повідомлення # 33
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (SorrowDay)
В мене таке питаннячко: чи вважається ЧОРНА сорочка з червоним визерунком (звичайним, національним) вишиванкою? Дякую

Привіт, дівчата. Чому чорна вишиванка не може бути класичною вишиванкою? Звісно вона класична, - постова або жалобна. Напевно, появилася тоді, коли стала доступною чорна тканина, щоб на ній вишивати. А в давнину постові, буденні, жалобні та старих жінок відрізнялися темним узором, і якомога вузчий орнамент.
Я собі давно вишила чорну (чорна канва, або панама, як у нас називають) червоними шерстяними нитками. Ношу її як постову в час посту, на офіційні зібрання тощо до класичної чорної спіднички, штанів, бріджів. Відтіняю червоною крайкою і червоними коралями (маю деілька варіантів). Дуже мені довподоби цей стрій. Ношу дуже часто (навіть на права в ній сфоткалась), аж покашлаталась збоків, уже й вузькувата. Планую порізати на деталі (в оригіналі вона цільнокроєна) і пришити до іншої основи. Додаю фото моєї хваленої сорочки. На фото товаришка моєї мами.

Прикріплення: 1346387.jpg (54.4 Kb)


ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: Середа, 2008-07-09, 1:24 AM | Повідомлення # 34
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Мені, наприклад, трошки хочеться чорну вишиванку, вишиту білими нитками (ну це у мене геть від ч/б графікипомутніння))

Bullet, такі вишиванки з кожним днем все нормальніше явище. Подаю фото своєї товаришки, яка має таку вишиванку на звичайному креп - шифоні (є у кожному магазині тканин та й ще за дуже доступною ціною)
Прикріплення: 4815154.jpg (207.7 Kb) · 1359857.jpg (163.2 Kb)


ore et labore!
 
TanaДата: Середа, 2008-07-30, 7:19 PM | Повідомлення # 35
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Це варіант з вишивкою і мережкою по чорному.

Звідси


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
КсеніяДата: Субота, 2008-08-23, 9:12 PM | Повідомлення # 36
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
А як щодо вишитих поясів? Не таких, які справді носили - вовняні, розшиті на кінцях (є в альбомі Кари-Васильєвої), а просто повністю вишитих певним візерунком? Хочу собі такий, можна буде носити з будь-чим

Полтава, Огнівка

Повідомлення відредагував Ксенія - Субота, 2008-08-23, 9:34 PM
 
kalynaДата: Понеділок, 2008-08-25, 4:06 PM | Повідомлення # 37
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 90
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Ксенія, маю лише такий пояс. Вишивала на джинсовій тканині. Узор обрала такий, який сподобався. Підходить до вишиванки та будь-якої іншої сорочки. Коли зробите свій, покажіть.


 
КсеніяДата: Середа, 2008-10-01, 5:21 PM | Повідомлення # 38
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
kalyna, дуже красиво, обожнюю такий узор! І добре, що він на зав"язках, можна носити будь-де - від талії до стегон

Додано (2008-10-01, 5:21 Pm)
---------------------------------------------
Знайшла в локальній сітці отаке. На жаль, не можу вказати джерела. Підкажіть, це щось традиційне чи просто авторська робота?




Полтава, Огнівка

Повідомлення відредагував Ксенія - Середа, 2008-10-01, 5:21 PM
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2008-10-05, 3:39 PM | Повідомлення # 39
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Ксенія)
це щось традиційне чи просто авторська робота?

Звичайно, це - авторська робота. Дуже гарна і практична: підійде під будь-який низ, а влітку - просто знахідка: і легко, і святково!


ore et labore!
 
nosiknataДата: Неділя, 2010-01-31, 4:53 PM | Повідомлення # 40
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Корсет з вишитими вставками, виконаний юною майтринею Наталею, студенткою відділу дизайну

Плаття з вишивкою



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував nosiknata - Неділя, 2010-01-31, 5:20 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Нетрадиційні вишиванки
  • Сторінка 2 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • 8
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.