Волинське Віче: афіша і детальна програма фестивалю - 29 Червня 2013 - Спілкування за вишивкою
| | Вхід у форум

Субота, 2016-12-03, 7:36 AM
Головна » 2013 » Червень » 29 » Волинське Віче: афіша і детальна програма фестивалю
6:57 AM
Волинське Віче: афіша і детальна програма фестивалю

Програма фестивалю

День нульовий

5 липня (місто Радивилів)

16:00 – 23:00 – заїзд учасників на місце проживання, розміщення, неформальне спілкування.

День перший. Теоретико-практичний семінар «Ручне ткацтво: історія та сучасність».

6 липня (місто Радивилів).

8:00 – сніданок

9:30 – прибуття учасників до майстерні ручного ткацтва за адресою м. Радивилів, вул. Шкільна, 1, розгортання своїх експозицій.

10:30 – 11:30 – знайомство майстрів, презентація своїх робіт (показ колекцій одягу, виставка рушників).

11:30 – 12:00 – кава-пауза.

12:00 – 13-30 – лекційний блок 1

Юрій Мельничук, Семантика українського орнаменту.

Алла Українець, Зародження та історія ручного ткацтва на Рівненщині

13:30 – 15:00 – обід

15:30 – 16:30 – лекційни блок 2

Галина Стельмащук, Регіональні особливості українського народного одягу

Олена Никорак, Волинські тканини – основа творчої інтерпретації

16:30 – кава-пауза

17:00 – 18:00 – лекційний блок 3

Марія Назарчук, Колір як ключовий аспект давнього ткацтва Волинського Полісся

Марія Немиро, Особливості візерунків тканих рушників

18:00 – 20:00 – практичний блок

Любов Горак, Основи початкового процесу у тканні – снування.

20:30 – вечеря.



День другий. Середньовічне місто.

7 липня (с. Пляшева).

Під час фестивалю будуть відтворені сценки з пізньосередньовічного побуту, проходитимуть майстер-класи з середньовічних танців та давніх українських пісень, працюватимуть майстерні ремісників, відбуватимуться майстер-класи з давніх ремесел, працюватиме лучний тир та дитяча галявина, де діток забавлятимуть давніми іграми. І це все – у атмосфері середньовічного міста.

Для учасників попереднього дня:

7:00 – 8:00 – сніданок

8:00 – 8:15 – збір учасників у м. Радивилів.

8:15 – переїзд майстрів до с. Пляшева.

9:15 – розгортання цехів, ярмарки, майстерень


ДОРОСЛА ПРОГРАМА



Історичний майданчик (ЗОНА 1)

11:00 – 13:00 – Майстер-клас з історичного фехтування
13:00 – 14:00 – Майстер-клас з лучної стрільби
14:00 – 16:00 – Майстер-клас з історичного фехтування
16:00 – 17:00 – Майстер-клас з лучної стрільби

Ткацький майданчик 1 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – майстер-клас з обробки рослин;
13:00 – 15:00 – майстер-клас з прядіння

Ткацький майданчик 2 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – майстер-клас з ткання на кроснах
13:00 – 15:00 - Майстер-клас з фарбування тканини природними барвниками, а також лекція про фарбування в археологічному текстилі.
15:00 – 17:00 – майстер-клас з ткання на кроснах

Ткацький майданчик 3 (ЗОНА 2)
10:00 – 18:00 – постійно діють майстер-класи для дорослих та дітей: ткання крайки; ткання рушника з двома смужками.
15:00 – 17:00 – майстер-клас з ткання.

Етнічний майданчик (ЗОНА 2)
12:00 – 13:00 – Майстер-клас з автентичного співу, ритуально-обрядові пісні
14:00 – 15:00 – Майстер-клас з мотання давніх головних уборів.
16:00 – 17:00 – Майстер-клас з автентичного співу, ритуально-обрядові пісні

Ремісничий майданчик 1 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 - виготовлення традиційної дерев’яної іграшки.
14:00 - 16:00 - Техніка давніх швів: занизування, зволікання;
16:00 – 18:00 - – виготовлення традиційної дерев’яної іграшки.

Ремісничий майданчик 2 (ЗОНА 2)
11:00 – 13:00 – Майстер-клас з лозоплетіння та соломоплетіння;
13:00 – 15:00 – Майстер-клас з гончарства
15:00 – 17:00 – Майстер-клас з лозоплетіння та соломоплетіння;

Танцювальний майданчик (ЗОНА 2)
12:00 – інтерактивні військові виправи («Чорна Галич»)
14:00 - 15:00 - майстер-клас з історичного танцю.
15:00 – Давні хороводи, ігри та пісні від гурту «Володар»
17:00 - 18:00 - майстер-клас з історичного танцю.


ДИТЯЧА ПРОГРАМА

11:00 – 17:00 Ігрова творча зона для наймолодших від 0 до 3 років (малювання, ліплення, казки)

Діти від 3 до 5 років
11.00 – 17.00. Ігрова творча зона: малювання, ліплення, казки, рухливі ігри тощо (Дитячий майданчик, творча зона для найменших).
11.00 – 13.00. МК з нитяних ляльок-мотанок (Дитячий майданчик).
13.00 – 15.00 – МК з ляльок-мотанок з тканої тканини (Дитячий майданчик)

Діти від 5 років
13.00 – 14.00 . – МК з дитячих танців, етно-ігри та забави від «Зілля» (Танцювальний майданчик)
15.00 – 16.00. – Етно-ігри від «Володар» (Танцювальний майданчик)
16.00 – 17.00. – МК з дитячих танців, етно-ігри та забави від «Зілля» (Танцювальний майданчик)

Діти від 6 років
11.00 – 13.00.
• МК з розмальовування традиційної дерев’яної іграшки (Дитячий майданчик)
• МК з нитяних ляльок-мотанок (Дитячий майданчик)
• МК з ткання полотна (Дитячий майданчик)
14.00 – 16.00. – МК з ткання полотна (Дитячий майданчик)
15.00 – 18.00 – МК з ліпіння свищиків (Дитячий майданчик)
16.00 – 18.00 – МК з розмальовування традиційної дерев’яної іграшки (Дитячий майданчик)

Діти від 8 років
10.00 – 18.00. – МК з ткацтва – полотно і крайка (Ткацький майданчик 3)
11.00 – 13.00. МК з гончарства (Ремісничий майданчик 2)
12.00 – 13.00
• МК з історичного фехтування (Історичний майданчик, зона 1)
• МК з ковальства («Жива історія»)
13.00 – 14.00. – МК зі стрільби з лука (Історичний майданчик, зона 1)


СЦЕНА

17:00 – концерт середньовічної музики

Testamentum Terrae (Білорусь)
Джерело

Стари Ольса (Білорусь)
Переглядів: 307 | Додав: Tana
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]