| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 6:23 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Вишивання хрестиком » Ікони (канонічні) (Не художні зображення. Не картини.)
Ікони (канонічні)
TanaДата: П`ятниця, 2008-08-08, 12:06 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Пропоную в цю гілку збирати, викладати схеми ікон, створених за канонами Церкви.
Мені відомі розробники схем канонічних образів в хрестиковій техніці -- Григорій Кисіль, доктор отець Дмитро Блажейовський.
На прохання Nata наступні скани.
Cхеми Григорія Кисіля з журналу «Жінка» − Покрова Пресвятої Богородиці та Вишгородська Богородиця (відома більше як Володимирська).





Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2008-08-08, 1:31 PM
 
PlonetaДата: Неділя, 2008-09-14, 10:59 AM | Повідомлення # 2
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрый день. у меня есть схема иконы Спасителя и Ксении Петербуржской. Я выложу как отсканирую. Я хотела спросить. Надо ли брать благословение у батюшки перед тем как собираешся вышить икону?
 
TanaДата: Понеділок, 2008-09-15, 11:50 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ploneta, здесь нельзя помочь советом, поспупайте по велению сердца.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
PlonetaДата: Понеділок, 2008-09-15, 4:41 PM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
учора їздили до храму, но було пізно, нікого не було, значить не судьба. Tana, як добавляти файли сюди?

Повідомлення відредагував Ploneta - Понеділок, 2008-09-15, 4:41 PM
 
ПасіонаріяДата: Понеділок, 2008-09-15, 7:57 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Що значить - не судьба? Якщо батюшка так далеко - надалі "заведіть" собі по-близу, або передзвонюйтеся. smile Взагалі, благословення, це свого роду одобрення, побажання (як ми вітаємо когось на свято). Потрібно для таких речей одобрення церкви, коли тільки зачинаєте творити (все-таки малювати лик Божий чи святих). В давнину при малюванні ікон не тільки благословляли, а й всі молилися і постили (у монастирях). Я до чого веду. Коли Ви будете вишивати, то вже із готової, ОДОБРЕНОЇ, КАНОНІЧНОЇ СХЕМИ. Тому Вам залишилось взяти благословення скоріше на технічну роботу. Оскільки на дворі ХХІ ст, такі речі можливо зробити віртуально.
Ploneta! Вас батюшка благословив по мій бік екрану, світки - вся моя сім"я. Вишивайте на здоров"я!


ore et labore!
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-09-16, 12:56 PM | Повідомлення # 6
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (Пасіонарія)
Що значить - не судьба? Якщо батюшка так далеко - надалі "заведіть" собі по-близу, або передзвонюйтеся. smile Взагалі, благословення, це свого роду одобрення, побажання (як ми вітаємо когось на свято). Потрібно для таких речей одобрення церкви, коли тільки зачинаєте творити (все-таки малювати лик Божий чи святих). В давнину при малюванні ікон не тільки благословляли, а й всі молилися і постили (у монастирях).

Так, абсолютно згідна smile
Я також коли почала ікону вишивати, то просила благословення. Тільки в мене батюшка запитав, чи нема в мене картинки ікони яку збираюся вишивати. Я сказала що ні, бо й справді не передбачила, і що якщо потрібно буде то обов"язково принесу. він відповів що це не обов"язково і благословив.
Тому хотілося б також запитати. А чому він поцікавився? Можливо через те що і справді ненароком можна вишити не канонічну ікону?

І ще хотілося б додати. Є одна болгарська дизайнерка. ось її сайт. Ікони прекрасні - очей не відвести. Коли зацікавилася канонічністю її ікон, то написала особисто їй. Вона відповіла що розробляю ікони лише по оригіналах, і що вони відповідають усім "вимогам". Якщо доволено, то з радістю поділюся схемами її розробок.

 
PlonetaДата: Середа, 2008-09-17, 11:32 AM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Пасіонарія, Дуже Вам дякую, перекажить мою вдячність батюшкі. Мій улюблений храм (к приходу якого я себе відношу) знаходиться за 70 км., але намагаюся їздити туди часто. Я ще не почала вишивати, нитки тіки на виходних привезуть, тому обовязково схожу до церкви візьму благословення не віртуальне.
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-10-24, 2:03 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Ploneta)
Tana, як добавляти файли сюди?

Вставляю посилання на зображення, завантажене наhttp://www.radikal.ru/

Quote (fishka_87)
Є одна болгарська дизайнерка. ось її сайт. Ікони прекрасні - очей не відвести. Коли зацікавилася канонічністю її ікон, то написала особисто їй. Вона відповіла що розробляю ікони лише по оригіналах, і що вони відповідають усім "вимогам". Якщо доволено, то з радістю поділюся схемами її розробок.

Схеми дуже якісні, це правда. Але в іконописній літературі канонічність образу -- це саме символічність зображення, уникнення фотографічної, натуралістичної схожості, щоб через образ показати Першообраз. Тому личное письмо завжди не зовсім природнє, а саме символічне... не буду засмічувати тему, будуть питання, тоді повитягаю інформацію з першоджерел, якщо буде потреба.

Додано (2008-10-13, 1:24 Pm)
---------------------------------------------
Виконую побажання щодо весільних парних ікон. Фото важкі, повний розмір.

Додано (2008-10-13, 1:32 Pm)
---------------------------------------------
Ще схеми Блажейовського

Схеми Григорія Кисіля з "Жінки". Спаситель в Вишгородською (Володимирською) Богородицею, схема якої викладена вище, складають пару.

І заступник всіх, хто звертається за поміччю smile

Додано (2008-10-24, 2:03 Pm)
---------------------------------------------
Почитати про ікони, іконопис, відмінності між іконою і картиною можна, наприклад, тут


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2008-10-13, 1:32 PM
 
halynaДата: Середа, 2009-01-14, 8:51 PM | Повідомлення # 9
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Привіт всім! Сьогодні перший раз побачила в газеті зображення ікони ''Богородиця з Ісусом''(Богородиця в вишиванці).Здається автор Осип Курилас.Але не можу знайти нічого більше в інтернеті.Чи хто небудь бачив цю ікону?

halyna
 
SchastyachkoДата: Четвер, 2009-01-15, 1:30 AM | Повідомлення # 10
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 33
Нагороди: 0
Репутація: 13
Статус: Offline
halyna, мені теж захотілось знайти її, але , на жаль, не вийшло sad На форумі є ікони в вишиванках (див. розділ український народний стрій: ікони в українському народному строї), мені вони дуже до душі, дуже гарні і рідні якісь smile
 
halynaДата: П`ятниця, 2009-01-16, 6:48 PM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
to: Schastyachko. Дякую,я дивилася.Згідна, дуже гарно.Але те що я побачила мені сподобалося більше.Правда газета чорно-біла.Навіть не можу уявити, яка ця ікона в кольорах.Потратила сьогодні багато часу.Але нічого не знайшла.Ще дякую ,що відгукнулися.Це був мій перший вихід,чи запитання.Смішно звучить,але ще не маю практики спілкування на форумі.

Додано (2009-01-16, 6:33 Pm)
---------------------------------------------
http://www.ridnamoda.com.ua/?p=280 Тут я знайшла зображення ікони Осипа Куриласа . Але та ікона що я шукала інша.Буду шукати ще.

Додано (2009-01-16, 6:48 Pm)
---------------------------------------------


halyna

Повідомлення відредагував halyna - П`ятниця, 2009-01-16, 6:49 PM
 
tetyanaДата: П`ятниця, 2009-01-16, 7:39 PM | Повідомлення # 12
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
доброго дня . може у когось е схема вишивки молитви отче наш буду .дужэ вдячна.
 
КсеніяДата: П`ятниця, 2009-01-16, 9:54 PM | Повідомлення # 13
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
tetyana, знайшла таке:

А тут можна купити ще одну схему (за 3 грн.)

Додано (2009-01-16, 9:54 Pm)
---------------------------------------------
Ще одна схема, але не дуже розумію, як її скачати biggrin
http://stitch.welljob.ru/gallery2/pr.php

Правда, не знаю, наскільки це канонічні схеми, але:
http://stitch.welljob.ru/pattern/icon.html :


Полтава, Огнівка
 
tetyanaДата: Субота, 2009-01-17, 0:43 AM | Повідомлення # 14
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дякую що вiдгукнулись але справа в тому що всi цi схеми не на украiнськй мовi ая хочу на нii а змоги купити я не маю томущо не проживаю на украiнi
 
КсеніяДата: Субота, 2009-01-17, 1:04 AM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
tetyana, можете використати зразки шрифту, в тому числі розміщені на цьому сайті.

Додано (2009-01-17, 1:04 Am)
---------------------------------------------
Ось! Подивіться тут.

ДЯКУЮ TANA! НЕ СПРИЙМАЙТЕ ЯК ПЛАГІАТ!!!!!!!!!!!!!


Полтава, Огнівка

Повідомлення відредагував Ксенія - Субота, 2009-01-17, 1:05 AM
 
halynaДата: Четвер, 2009-01-22, 10:54 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline

Чи хтось знає автора цієї ікони ?


halyna

Повідомлення відредагував halyna - П`ятниця, 2009-01-23, 4:17 AM
 
СвітланкаДата: П`ятниця, 2009-01-23, 10:35 AM | Повідомлення # 17
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
halyna, дуже гарна ікона smile


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
halynaДата: Понеділок, 2009-01-26, 7:04 PM | Повідомлення # 18
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Schastyachko,привіт.Чи бачила ікону що я помістила?Це та,що я побачила випадково в газеті.Я не знаю автора.Можливо це Дарія Гуляк-Кульчицька. В січні в Івано-Франківську була виставка листівок з її іконами ,здається. Але самих листівок я не можу знайти в інтернеті.

halyna
 
MavkaДата: Четвер, 2009-02-05, 8:26 PM | Повідомлення # 19
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 28
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
halyna , щире дякуй за інформацію про ікони в вишиванках. Подивилась, дуже вразило,ніколи не доводилось бачити та чути про Богородицю в вишиванках.
Що до благословіння батюшки : я рахую ,що на кожну справу треба брати благословіння, а на вишивання ікон особливо. Моя знайома вишиває ікони та образа святих ( Томари, Ольги, Татіани, Михаіла та інш.), то вона завжди бере благословіння у батюшки. А коли вона виставляє ці картини на виставках, то також батюшка благословляє її , і ці ікони священник освятив її вдома.
А я шукаю схему української церкви, може в кого є, будь ласка поділіться.


І рушник вишиваний на щастя, на долю дала...
 
TanaДата: Четвер, 2009-02-05, 8:44 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Тут викладала схеми д октора отця Блажейовського

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Вишивання хрестиком » Ікони (канонічні) (Не художні зображення. Не картини.)
  • Сторінка 1 з 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.