| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 9:44 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3 (оргтема)
Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3
TanaДата: Субота, 2013-09-07, 7:55 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Суто технічна тема.
Відтворюємо вишивку аркуш до аркушу, формат близько  А3, за фото і схемами. Обговорення тканини і ниток  тут. Висловлюйте бажання відшивати аркуш і вкажіть обраний вільний номер (наприклад, Лист 13-- romantik).
Всі, хто отримав(-мує) зразки тканини, висловіть, будь-ласка, побажання і враження щодо її зручності, необхідних розмірів для Вашого аркуша тощо

Лист 1 -- Zeta
Лист 2 -- Волиняночка
Лист 3 -- sjana_if -- готово!
Лист 4 --  Tana
Лист 5 -- lesya6316(Могилів-Подільський, Вінницька обл.) -- готово; зібрати рукав 52d
Лист 6 -- lovly_ulka
Лист 7-- Tana, Олена Попова
Лист 8 -- Mod
Лист 9 -- Andrew_Yer
Лист 10 -- Олена Уткіна (м. Київ) готово!
Лист 11 -- KS11 --готово!
Лист 12 -- fatini 
Лист 13 -- romantik (с.Новоселівка, Гайсинський р-н,Вінницька обл) -- дошити чорн. шовком -- готово
Лист  14 -- shtynka
Лист 15 -- LDII (Городенківський район, Івано-Франківська обл)готово!
Лист 16 -- Марина19 (м. Знамянка, Кіровоградська обл.) готово; зібрати рукав.
Лист 17 -- Irina_SV (Київ)-- готово!
Лист 18 -- Тетяна (Київ)-- готово!
Лист 19 -- Киянка (Київ) -- готово!
Лист 20 -- Олька (Маріуполь, Донецька обл.)-- готово
Лист 21-- ромашка1(Кузнецовськ, Рівненська обл.) -- готово!
Лист 22 -- edeiveysvik (м. Надвірна, Івано-Франківська обл.) -- готово!
Лист 23 -- Dmutrik09
Лист 24 -- Валентина Бочарова (Київ) -- готово!
Лист 25 -- liryna
Лист 26 -- Тетяна (Київ) -- домережити
Обкладинки дві -- Сестра_Юлія (Дніпропетровськ) -- готово!
Лист 31 (писанки) Ірина Міхалєвич (м. Олександрія, Кіровоградська обл.)Юстинка

Вимоги до відтворення аркушів альбому в форматі більшому за А3 :

1. Тканина – льон. Якщо не влаштовує тканина, зразок якої Вам був надісланий на пробу, оберіть зручний для себе інший льон не сліпучо-білого кольору, а природного лляного (білий з жовтуватим відтінком чи бежевим). Увага! Білоруський льон беріть не найтонший. Можна нерівномірний житомирський. Народна традиція передбачає вишивку на достатньо цупкому полотні (окрім серпанкового полотна, але ми поки що на ньому не вишиваємо).
2. Розміри тканини близько формата А3. Корегуйте cвій аркуш (збільшуйте чи зменшуйте кількість рапортів кожного орнаменту) так, щоб зашита частина вміщувалась в прямокутник 42х60 см (горизонтальні аркуші), або 60х42 (вертикальні аркуші). Можна цей прямокутний намітити штапівкою, щоб не виходити на нього. За прямокутником прошу лишити поля 3-4 см, краї не пруткувати і не оверлочувати, просто обійти ниткою, щоб не сипалися. Увага! Розміщуйте тканину по ширині (дольова нитка, або нитка основи має бути вздовж Вашого полотна).
3. Чисниця, або мінімальний стібок складає 3(!) нитки. Це означає, що хрестик 3х3 нитки, а один квадратик занизування -- це стібок в три нитки і три ряди. Таким чином, ми дотримуємось вказівок автора, не порушуємо сакральність числа «три» і, нарешті, в аркушах, де поєднується хрестик, занизування і рахункова гладь, неможливо масштабувати до 2-х, бо є окремі стібки в 6, 7, 8 ниток.
4. Нитки для роботи виробництва ПНК ім. Кірова (мають слабший блиск, ніж DMC). Вишиваємо в три нитки. Рекомендовані кольори:
червоний 0906, який відповідає 321 DMC;
сині відтінків індиго (в порядку пріоритету):
2412 як 336 DMC;
2611 як 312 DMC;
2614 як 803 DMC;
білі (в порядку пріоритету):
0102 як 2865 DMC;
0103 як ecru DMC;
0101 як blank DMC;
чорна вовна з аркушу 13 на розсуд romantik;
вирізування і лиштву можна виконувати крученою ниткою, як DMC pearl cotton типу ірис ПНК ім. Кірова


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2013-10-17, 3:45 PM | Повідомлення # 121
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата Сестра_Юлія ()
Сині - треба порадитись

Звісно, ідеального варіанту у кіровських нема, але насичений синій це 2411,як на мене. Світліші нам не можна.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Четвер, 2013-10-17, 3:49 PM | Повідомлення # 122
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата shtynka ()
Розмір А3 - це 30 на 40 см, гадаю можна коректно розтягти відстані між узорами щоб вийшов саме А3.А поля для відступу треба мінімум 3, а краще 5 см, хоч це вже буде розмір більше за А3. З іншого боку, якщо треба буде - зайве завжди можна відрізати, а от у випадку недостачі місця - будуть непереливки...
У повідомлені 75 відшитий зхразок на Таниній тканині. Всі відступи робила від середини згідно схеми. Поле має ширину 1,5 см.
 
a-straДата: Четвер, 2013-10-17, 4:43 PM | Повідомлення # 123
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 808
Нагороди: 0
Репутація: 298
Статус: Offline
Дівчата, а 11 аркуш вільний? Якщо так, то я резервую його! smile

"Всегда радуйтесь. Непрестанно молитесь. За все благодарите" 1 Фес. 5:16-18 )))))

Запрошую до моєї майстерні!
 
shtynkaДата: Понеділок, 2013-10-21, 8:35 AM | Повідомлення # 124
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
a-stra, додала вас до списку, сподіваюсь Таня мене не насварить
Пишу також аби підняти тему. Які у кого ще питання лишились? Чекаємо поки всі листи розберуть форумчанки чи ще лишились питання? Я так гадаю, якщо раніше розпочати - можна і два листи відшити. Зима наступає, давайте щось робити, бо навесні будуть знов городи і т.д.


Моя майстерня
 
TanaДата: Понеділок, 2013-10-21, 8:46 AM | Повідомлення # 125
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
shtynka, дякую, напиши мінімальний розмір,будь-ласка, і я висилатиму тканину на сторінки хрестиком. Дякую за небайдужість!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
edeiveysvikДата: Понеділок, 2013-10-21, 3:05 PM | Повідомлення # 126
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 99
Нагороди: 0
Репутація: 78
Статус: Offline
Всім доброго дня.Tana, а чи не пізно долучитись до проекту, хочется надати свою посильну допомогу... Згідна відшити листи хрестиком, бо у вирізуванні зовсім не має досвіду, хоча добра нагода навчитися... Якщо вже пізно, то можливо, яксь суму коштами долучитись...Дякую..

Вишивка- мій рятівний куточок, спокій моєї душі
 
edeiveysvikДата: Понеділок, 2013-10-21, 3:19 PM | Повідомлення # 127
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 99
Нагороди: 0
Репутація: 78
Статус: Offline
Якщо можна, то лист 22, він начеб-то вільний

Вишивка- мій рятівний куточок, спокій моєї душі
 
TanaДата: Понеділок, 2013-10-21, 8:29 PM | Повідомлення # 128
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
edeiveysvik, дякую, записано, напишіть мені свою адресу в приват.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
shtynkaДата: Вівторок, 2013-10-22, 4:40 PM | Повідомлення # 129
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Цитата Tana ()
напиши мінімальний розмір,будь-ласка,
Я гадаю до А3 треба додати хоч 1 см з боків на обробку і це буде оптимально. Хоч мої розрахунки показали що по вертикалі буде використано менше.

Кроїти треба в одному напрямку, звертаючи увагу на дольову нитку.
Розмір 32х40 см

Кому не важко, прошу відміряти ще сім разів ))) Бо я боюсь що буду крайня, раптом у когось схема інакше лягає


Моя майстерня
 
TanaДата: Вівторок, 2013-10-22, 4:56 PM | Повідомлення # 130
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата shtynka ()
Кроїти треба в одному напрямку, звертаючи увагу на дольову нитку.
Звісно, по ширині. Так, хрестикових схем в нас 12 (лист 13-26), з них 12 вертикальних, 2 горизонтальних, розкладу відріз, поміряю.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ТетянаДата: Середа, 2013-10-23, 1:52 PM | Повідомлення # 131
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Цитата Tana ()
але насичений синій це 2411,як на мене. Світліші нам не можна.
Заходила подивитись "живцем" на ниточки. 2411 темний, але трохи якийсь чи тьмяний, чи похмурий (чи може я просто не дуже люблю такий відтінок wacko ?). Хоча як замінник чорного він виглядатиме непогано. А як щодо 2612? Ніби теж темний, але не такий "водянистий"? Є ще 2614, але то вже дуже темний. Хоча, якщо нитки хтось вже купував, то хай буде 2411.
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-10-25, 4:18 PM | Повідомлення # 132
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Вимоги до відтворення аркушів альбому в форматі А3 :

1. Тканина – льон. Якщо не влаштовує тканина, зразок якої Вам був надісланий на пробу, оберіть зручний для себе інший льон не сліпучо-білого кольору, а природного лляного (білий з жовтуватим відтінком чи бежевим). Увага! Білоруський льон беріть не найтонший. Можна нерівномірний житомирський. Народна традиція передбачає вишивку на достатньо цупкому полотні (окрім серпанкового полотна, але ми поки що на ньому не вишиваємо).
2. Розміри тканини близько формата А3. Корегуйте cвій аркуш (збільшуйте чи зменшуйте кількість рапортів кожного орнаменту) так, щоб зашита частина вміщувалась в прямокутник 42х60 см (горизонтальні аркуші), або 60х42 (вертикальні аркуші). Можна цей прямокутний намітити штапівкою, щоб не виходити на нього. За прямокутником прошу лишити поля 3-4 см, краї не пруткувати і не оверлочувати, просто обійти ниткою, щоб не сипалися. Увага! Розміщуйте тканину по ширині (дольова нитка, або нитка основи має бути вздовж Вашого полотна).
3. Чисниця, або мінімальний стібок складає 3(!) нитки. Це означає, що хрестик 3х3 нитки, а один квадратик занизування -- це стібок в три нитки і три ряди. Таким чином, ми дотримуємось вказівок автора, не порушуємо сакральність числа «три» і, нарешті, в аркушах, де поєднується хрестик, занизування і рахункова гладь, неможливо масштабувати до 2-х, бо є окремі стібки в 6, 7, 8 ниток.
4. Нитки для роботи виробництва ПНК ім. Кірова (мають слабший блиск, ніж DMC). Вишиваємо в три нитки. Рекомендовані кольори:
червоний 0906, який відповідає 321 DMC;
сині відтінків індиго (в порядку пріоритету):
2412 як 336 DMC;
2611 як 312 DMC;
2614 як 803 DMC;
білі (в порядку пріоритету):
0102 як 2865 DMC;
0103 як ecru DMC;
0101 як blank DMC;
чорна вовна з аркушу 13 на розсуд romantik;
вирізування і лиштву можна виконувати крученою ниткою, як DMC pearl cotton типу ірис ПНК ім. Кірова


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: П`ятниця, 2013-10-25, 10:28 PM | Повідомлення # 133
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата Tana ()
Тканина – льон. Якщо не влаштовує тканина, зразок якої Вам був надісланий на пробу, оберіть зручний для себе інший льон
Таню, мене влаштовує. Тому прошу надіслати відріз, якщо потрібно - гроші перешлю, тому що  маю дуже малий вибір тканин, а таких як зразок взагалі не продається в наших крамницях.

До повідомлення 132 виникло одне питання. По ширині  узор можливо зменшити, підкажіть, будь ласка як бути з висотою. Бо до мене не доходить як правильно зробити. Іще. На фото узори розділені чорною лінією. Відшиваючи схеми, теж чорною ниткою штапівкою відділяти?
Вибачайте вже якщо я чогось елементарного не розумію sad
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-10-25, 10:48 PM | Повідомлення # 134
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата romantik ()
Тому прошу надіслати відріз

Надішлю поштою .

Цитата romantik ()
По ширині  узор можливо зменшити, підкажіть, будь ласка як бути з висотою.

Має влізти, прошу, ще раз розрахуйте необхідну висоту на цю тканину, у Вас найщільніший аркуш, має бути максимальне наповнення.

Цитата romantik ()
Відшиваючи схеми, теж чорною ниткою штапівкою відділяти?

Ні, додатково не розмічувати.

Дякую!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
shevaДата: Субота, 2013-10-26, 1:55 AM | Повідомлення # 135
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
І мені треба тканина, бо тут такого немає. Ниточки сама найду.

моя майстерня
 
TanaДата: Субота, 2013-10-26, 10:10 AM | Повідомлення # 136
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата romantik ()
будь ласка як бути з висотою

Перерахувала по нитках тканину і клітинках схему Вашого аркушу: виходить 60 см висота і ширина близько 9 см. Масштаб 10 стібків по три нитки вкладаються в 2,5 см. Скільки виріжу таких розмірів, стільки і буде, тягнути нема куди.

Тканини як раз вистачає на 15 схем із запасом, думаю, варто починати на цій тканині, кому зручно.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ТетянаДата: Субота, 2013-10-26, 3:19 PM | Повідомлення # 137
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Цитата sheva ()
І мені треба тканина
І мені rolleyes , бо в мене світлого льону - самі огризки... Може, варто скинутися грошима і докупити ще такого (якщо він ще є в продажу)?
 
Марина19Дата: Неділя, 2013-10-27, 1:49 AM | Повідомлення # 138
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 165
Статус: Offline
і мені потрібна тканина в нас в місті льну в крамницю не завозять:-(
 
sjana_ifДата: Неділя, 2013-10-27, 8:12 PM | Повідомлення # 139
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Мене теж ця тканина цілком влаштовує. smile

 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2013-10-27, 8:44 PM | Повідомлення # 140
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Цитата romantik ()
Тому прошу надіслати відріз
І я теж прошу відріз. І почнемо. З Богом!
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Робоча група відтворення вишивок в форматі більшому за А3 (оргтема)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.