| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 8:19 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Майстер-клас по писанкарству Ірини Міхалєвич
Майстер-клас по писанкарству Ірини Міхалєвич
TanaДата: Четвер, 2015-02-05, 4:05 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Розвиваючи тему писанок з альбому, надумали з Іриною Міхалєвич дуже простий МК на повних яйцях восковим олівцем, щоб кожна людина змогла відтворити писанки, зібрані і описані Оленою Пчілкою.

Ірина Міхалєвич профіль у фейсбуці

-Нас згуртувало народне мистецтво. На наших зустрічах ми обговорюємо/відтворюємо.....альбом, який наповнила зразками традиційної вишивки та писанками Ольга Косач. Ця жінка дуже любила Україну, доводила це добрими справами: вона писала літературні твори (оповідання для дітей), перекладала, писала статті, збирала твори народного мистецтва. Робила все, аби прославляти рідну країну. Особливу увагу приділяла вихованню діток (в Ольги Петрівни їх було п'ятеро). Вона розвивала в дітях щиру любов до рідного краю. Мешкала сім'я Косачів на Волині. Саме там Ольга Петрівна глибоко зацікавилася народним мистецтвом, почала збирати зразки вишивки та волинські писанки.

З писанок було змальовано кольорові ескізи. Дивлячись на них, кожен бажаючий може повторити його на яйці. Традиційна писанка розписується гарячим воском, а потім фарбується у барвниках. На писанках записані давні знаки. На зразках, зібраних Ольгою Косач, багато сонячних символів.

Зараз ми зосередимо увагу на писанці, що позначена в колекції номером 1. Ось так виглядає ескіз та готова робота...Ми відтворимо зображений на ній орнамент за допомогою воскового олівця.


(Демонструємо ескіз писанки, готовий виріб)

Спочатку потрібно поділити яйце на 8 рівних частин. Першу лінію ми проведемо вздовж яйця від маківки до маківки (показати жестом на яйці). Потім ще раз. Утвориться 4 дольки. Кожну з них такими ж лініями потім поділимо навпіл. Тобто почнемо наносити орнамент вертикальними лініями.
/Зробили, продовжуємо пояснення/
Тепер напишемо на нашій писанці центральний поясок. Усього їх буде 5.
/Зробили, продовжуємопояснення/
Ну ось. Отрималася сітка. Тепер треба написати лінії в квадратах. Але не в усіх! А через один — як на ескізі. Погляньте. Пишемо в квадратах по три лінії.
слайди по писанці №1, якщо працювати писачком (ми пропонуємо писати по повному яйці восковим олівцем, фото додаю...чекаю яйце з-під курки, покажемо як виходить олівцем -- прим. Tana)
Прикріплення: 5228792.jpg (116.7 Kb) · 2727786.jpg (134.2 Kb) · 6047288.jpg (26.1 Kb) · 5528782.jpg (213.7 Kb) · 2186529.jpg (236.0 Kb) · 3265594.jpg (248.8 Kb) · 8938649.jpg (226.5 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2015-02-05, 5:51 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline


Олівець не дуже добре брався, може повторимо  отцтом витерти. Але  5-ти річна форумчанка справилась із завданням. Значить, зможете і Ви!
І поки я писала цей пост, допрацьовано на папері
Прикріплення: 5935275.jpg (192.6 Kb) · 6273126.jpg (159.8 Kb) · 4287856.jpg (167.1 Kb) · 8500545.jpg (165.5 Kb) · 5453776.jpg (186.3 Kb) · 7409303.jpg (202.7 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: П`ятниця, 2015-02-06, 12:35 PM | Повідомлення # 3
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
який цікавий МК! Особливо зацікавили воскові олівці!! Дякую, Ірино і Тана!


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2015-02-06, 6:08 PM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Наш досвід -- 2012 . Тут яйця варені у цибуляному лушпинні, малювали по крашанкам. Чіткіше виходило.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2015-02-19, 7:59 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Спроба малювати на світлому яйці.
Прикріплення: 4891818.jpg (181.4 Kb) · 4707163.jpg (181.1 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2015-02-19, 8:27 PM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дуже рівно, от молодець!


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2015-02-19, 8:34 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, Лізо! Ще. Я писала списаним олівцем, якщо взяти новий (тонший), то вийде значно краще. За кілька днів зроблю оголошення-уточнення, і можна широко впроваджувати цей наче б то елементарний досвід писанкарства))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Субота, 2015-02-28, 6:51 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Писанка №2
-Сьогодні мизосередимо нашу увагу на писанці, що позначена в колекції номером 2. Ось так виглядає ескіз та готова робота. Це поширений орнамент, називається він “Сорококлин”, бо яйце поділено лініями на 48 клинців. Раніше вважалося, що писанкарку можна заслужено називати майстринею тоді, коли вона напише сорок таких сорококлинів. Ми відтворимо зображений орнамент за допомогоювоскового олівця. (Демонструємо ескіз писанки, готовий виріб)

-Спочатку потрібно поділити яйце на 8 рівних частин. Першу лінію ми проведемо вздовж яйця від маківки до маківки (показати жестом на яйці). Потім ще раз. Утвориться 4 дольки. Кожну з них такими ж лініями потім поділимо навпіл. Тобто почнемо наносити орнамент вертикальними лініями.
/Зробили, продовжуємо пояснення/
Тепер напишемо на нашій писанці “поясок”.
/Зробили, продовжуємопояснення/
Ну ось. А тепер потрібно нанести лінії-дуги. Погляньмо на ескіз. Починаємо вести ось звідси — від середини лінії і рухаємося в прямо в точку перетину ліній. Таку ж лінію пишемо в нижній частині яйця. Потім ще дві. Отже, ми написали 4 лінії-дуги. Лишається написати стільки ж. Дивимося знову на ескіз. Ну от ми і завершили поділ, отримавши 48 клинців. Їх потрібно заштрихувати паралельними лініями. Але не всі, а через один, за правилом шахматної дошки. Почнімо з верхньої частини, потім заповнимо ті клинці, що посередині яйця, і потім ті, що внизу. Так ми не зіб'ємося!



Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Понеділок, 2015-03-02, 7:16 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Схема писанки №2
Прикріплення: 7805766.jpg (41.5 Kb) · 1052144.jpg (48.2 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Всеукраїнські проекти нашого форума » Всеукраїнський проект «Вишивка етнографічна» » Майстер-клас по писанкарству Ірини Міхалєвич
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.