| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 1:37 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: shtynka  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Голосування. 6 Пишаймося своїм родом! (термін 1-20 червня 2010р.)
Голосування. 6 Пишаймося своїм родом!
TanaДата: Вівторок, 2010-06-01, 9:31 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
6. «Пишаймося своїм родом!» НАШІ сучасні фото у бабусиних і дідусевих старовинних сорочках.

В цій номінації нема сенсу приховувати авторів, адже представлені тут вишиті сорочки − це пам’ять нашого народу, слава нашого роду і подяка минулим поколінням вишивальниць. Відгуки-голоси залишаємо в коментарях.

04_ Юджиния
Передвесільна фотосесія. На мені бабусина батистова вишита хрестиком сорочка, на чоловікові - лляна сорочка, вишита хрестиком (сучасна). Шаль ручної роботи. Плела сама.

07_ Пасіонарія
На фото моя старша донька - Соломія у Покутському етнострою початку ХХ століття. Городенківське Покуття - етнічна частина Івано-Франківщини. Так вона була одягнена (вранці) на відкриття покутського фестивалю. Стародавня сорочка, запаска, крайка - наших родичів з Городенщини. Зараз наша власність.

15_Tana
Сорочка весільна, пошита-вишита прабабусею для бабусі; ходили просити на весілля в ній і моя мама, і моя тітка; моє дівування також з нею пов’язане; «вигулювала»на її обов’язково на Різдво і на Країні Мрій. Сорочка з Київщини, Києво-Святошинський район, с. Юрівка. Тканина крамна х/б, крій типовий для Київщини, з багатьох прямокутників. Регіональні особливості вишивки:узор має назву «цепи», бабуся згадує, що на початку ХХ ст. він був шалено популярний у навколишніх селах. Зверху вишивка переважно хрестиком, поділ виконано типово київським підгином зубчиками, вишитий косою гладдю «зірочками». Серед використаних технік позаглінний черв’ячок, обводка та ін. Коралі на мені прабабусині, сережки – бабусині, подаровані їй батьком на 18-річчя.

22_МарічкаКо
Сорочка "Татусеві надбання", вишивка хрестиком, матеріали: полотно, нитки. Узор привезений із Самбірщини.

25_ nosiknata
Я у сорочці моєї бабусі на фестивалі "Свірж". Сорочка датується 1934 - 1936 роками. Орнамент відшито з сорочки жительки с. Білобожниця, що на Тернопільщині.

46_ montan
"З бабусиної скрині" - бабусина хустка, вишита низинкою сорочка, ґорсик і шалянова спідниця (с. Середній Майдан, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Неділя, 2010-06-20, 5:18 PM | Повідомлення # 41
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Переможною ходою з 15 голосами перемагає 46_ montan не тільки з сорочкою, а з всім колоритом фото. Танечко, вітаємо! Бажаю всім учасникам і всім форумчачнам надалі плекати сімейні традиції і фотографуватися в дорогих серцю фамільних речах і одежах для себе і для нащадків. Дякую всім, хто відгукнувся і підтримав ідею цієї конкусної номінації. Вона для мене особливо цінна!
Окрема подяка за опис сорочок Пасіонарія і nosiknata, адже в цьому спочатку я вбачала суть конкурсу. Щоб ми знали, у що і звідки ми одягнені. Сподіваюсь, на цьому форумі ще похизуємось сорочками з бабусиної скрині.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2010-06-20, 5:37 PM | Повідомлення # 42
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Вітаю переможницю MONTAN , щиро вболівала за вас, бо ваш стрій дуже близький мені! Ще раз вітаю!

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012


Повідомлення відредагував Dmutrik09 - Неділя, 2010-06-20, 5:37 PM
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2010-06-20, 6:10 PM | Повідомлення # 43
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Мontan, щиро вітаю з перемогою!!!!
Quote (Dmutrik09)
щиро вболівала за вас, бо ваш стрій дуже близький мені!

Мені теж - ще б пак - Надвірнянщина. Моя бабуся ходила в подібному, з усього збереглася тільки дівоцька сорочка-стєганка, і я її ношу!


ore et labore!
 
lady-vДата: Неділя, 2010-06-20, 6:33 PM | Повідомлення # 44
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Вітаю переможицю!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
veronikaДата: Неділя, 2010-06-20, 9:52 PM | Повідомлення # 45
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 664
Нагороди: 3
Репутація: 287
Статус: Offline
Вітаю Вас MONTAN!!!!!!!!!!

"Чарівниця форума-2010: вишивальщиця з моторчиком"
 
cherryДата: Вівторок, 2010-06-22, 10:46 AM | Повідомлення # 46
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 310
Нагороди: 4
Репутація: 78
Статус: Offline
Вітаю montan
Пасіонарія,
Quote (Dmutrik09)
збереглася тільки дівоцька сорочка-стєганка, і я її ношу!

покажіть)))
 
МарічкаКоДата: Вівторок, 2010-06-22, 10:46 AM | Повідомлення # 47
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Quote (Via)
Голосую за №22 - дуже цікава сорочка.

ВДЯЧНА ЗА ГАРНІ СЛОВА


бле́кворк
 
nosiknataДата: Вівторок, 2010-06-22, 11:09 AM | Повідомлення # 48
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
montan, Танечко, тобі дуже личить!!! Вітаю з перемогою!!!


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
montanДата: Вівторок, 2010-06-22, 10:23 PM | Повідомлення # 49
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 197
Нагороди: 1
Репутація: 51
Статус: Offline
Tana, Dmutrik09, Пасіонарія, lady-v, cherry, nosiknata, дякую за добрі слова, дівчата! Насправді тут немає моєї заслуги - взяла бабусині речі та й сфотографувалась wink Якщо серйозно, то найбільшою переможницею (найкраща з найкращих biggrin ) є наша Tana, яка все так вміло зорганізувала і провела. Слава модератору-організатору! Дякуємо, Tana, так тримати!
Щодо строю, то всі речі, крім сорочки, характерні для бабусиного села - ще й тепер наречена і дружки у п"ятницю перед весіллям ходять по селу і запрошують родину (десь у мене була і така фотка з часів моєї молодості cool ). А сорочка така була тільки у моєї бабусі, вона нею дуже гордилась, бо ніхто низинкою сорочки не вишивав, тільки ясики (маленькі подушечки). Бабуся навчилась вишивати низинкою сорочки у сусідки, яка вийшла заміж за гуцула з Верховини і трохи жила там. Напевне, кольори бабця теж у неї дещо підгледіла, бо зовсім нехарактерні для села. Питати зараз про це марно, бо бабуся вже трохи "не при собі", на жаль sad . Пізніше сфотографую ще традиційну повсякденну сорочку, там зовсім мало вишивки, і кольори дуже відрізняються.


 
TanaДата: Середа, 2010-06-23, 6:48 PM | Повідомлення # 50
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Прекрасне доповнення до фото, дякую, дуже цікаво і цінно!

Дякую за добрі слова!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Архів конкурсів » Голосування. 6 Пишаймося своїм родом! (термін 1-20 червня 2010р.)
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.