| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 11:59 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: shtynka, soncevuda  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Предметні обміни » Гра-обмін "Візерунки мого краю" (Обговорюємо, зголошуємось, вишиваємо, надсилаємо...)
Гра-обмін "Візерунки мого краю"
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2014-02-14, 3:17 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Аби краще вивчити узори рідного краю, а також поділитись набутими знаннями з іншими форумчанами, започатковуємо цей предметний обмін.
Ідея - обмінятись вишитими невеликими рушничками (серветками, іншими вишитими речами, давайте обговоримо) з регіональними візерунками.
У кого ще які пропозиції, побажання , ідеї?
Прошу зголошуватись на гру й висловлювати пропозиції.
Терміни, певно, визначимо не стислі, аби кожен міг втигнути реалізувати ідею й надіслати посилку

Список гравців:

1.Tana (Київська область, Києво-Святошинський район, етнографічно Київське Полісся) (ОТРИМАЛА, ВІДПРАВИЛА)
2. Bullet (Фастів, Київщина, межа Полісся та Поділля) (ОТРИМАЛА, ВІДПРАВИЛА)
3. romantik (Вінницька область, Гайсинський р-н., Східне Поділля)(ВІДПРАВИЛА)
4. cherry  (Львівщина, Дрогобиччина) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
5. ТМК (Дніпропетровська область) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
6. Сестра Юлія (Дніпропетровська область) (ВІДПРАВИЛА)
7. romannah (Гуцульщина)
8. Alessia (Івано-Франківщина) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
9. Олька (Донбас) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
10. Оля (Львівщина) (ОТРИМАЛА)
11. Layrca (Суми)(ОТРИМАЛА)

Додатково про виворіт: всі полякались вивороту)). Хоча, я скажу, "народний варіант" - теж досить акуратний і логічний: основним кольором - усі стібки вертикальні, тільки допоміжний колір "плутається" між візерунком, та й то - скрізь однаково. Тому таке відчуття, що так і треба. Народний народним, але не джунглі і не "пухнастий килим" на споді

СТРОКИ - 30 вересня 2014 року


Повідомлення відредагував Bullet - Субота, 2014-03-01, 8:46 PM
 
BulletДата: Субота, 2014-02-15, 2:13 AM | Повідомлення # 41
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Яга ()
А ти впевнена, що то не вилинялі чорні нитки ? Бо вони дуже линяли і вигорали. З синім зрозуміло.

нуу... як мені казали (я не читала! - тож знижка на усний переказ), що мались на увазі описи, перекази, пісні і т.д, де вживались згадки про колір...

Взагалі, особисто мені надскладно віднайти своє історичне, тому що я народилась у Фастові, а от мої бабусі - ні, а татова мама - з Лучина, Житомирщина (проте я з ними ніколи не спілкувалась і навіть не бачила). А фотозгадки маю лише пишних панянок і вусатих мужчин з величезними еполетами smile Такі фото приємно мати в архіві, але геть нема від них користі в питанні відтворення родинного історичного строю чи родинних кольорів тощо.

Юлечко, дуже тобі дякую за допомогу smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2014-02-15, 4:13 AM | Повідомлення # 42
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Нам би сюди банерок гарненький. А тоді я порекламую гру в новинах на сайті й у соцмережах
 
ЯгаДата: Субота, 2014-02-15, 4:40 AM | Повідомлення # 43
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Про Сумщину до Птички
Цитата Птичка ()
.почніть з мене..я живу на Сумщині....

Думка перша Пані Косміна південно-західні райони Сумщини відносить до Полтавщини, а саме Роменський, Липоводолинський, Недригайлівський, Лебединський та Охтирський

Думка другаРаніше я взагалі нічого не могла сказати про Сумщину, зараз я помітила два стилі сорочок, які з'являються з підписом Сумщина:
перший- косою гладдю, як Tana порказувала з Кари-Васильєвої

підписано: с. Юрівка, Конотопського району, колекція Музею декоративно-прикладного мистецтва
Я ці сорочки плутала з київськими, і в цьому пості http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum /10-422-28656-16-1301678335 чи-то перша, чи-то третя, чи вони обидві насправді із Сумщини.

другий стиль - тамбурним швом, як Ви знайшли у Вікіпедії

1-а просто підписана Сумською областю
2-га - С. Я. Сможко 1910 с. Олександрівка Лебединського району. Усе колекція того ж МУНДПМ
А та - що у Вікіпедії - с. Ручки Гадяцький район Полтавщини з Музею Гончара і у Кулинич-Стахурській є сорочка ланцюжком з Полтавщини, правда у коричневій барві вишивка

Також музей у Переяславі мав такі експонати, вони були атрибутовані як Черкащина (ймовірно Лівобережна) і у книзі Косміної потрапили до Середнього Подніпров'я
картинка дуже видовжена, викладаю посилання
і в Полтавщині така є
Виходить, що це явище характерне для Полтавщини (в її найширшому розумінні), і якщо взяти до уваги те, що вишивка ланцюжком не є дуже давньою в Україні, то це напевно була дуже популярна "мода" на Полтавщині

Третя думка Щодо Слобожанщини. До неї за Косміною належать східні райони Сумської області (Білопільський, Сумський, Краснопільський, Тростянецький та Великописарівський). От у Харкові була виставка (правда теж багато Полтавського і, майте на увазі, там ще сучасні аля-етно костюми.)

Додано (2014-02-15, 4:40 AM)
---------------------------------------------
Про Донеччину до Sheva

Цитата sheva ()
Ну от, а що робити дівчатам із Донецька?! Тут хоч з інформацією, хоч із зразкамі повна "печалька". Одні ненависні мені барокові розочки!


Перше Нічого не знаю про Донецьк, але у Луганську показують сорочку вирізувану білим по білому і притомні рушники рушниковими швами, ланцюжком, настилуванням по сітці. Мій міні-фотозвіт з музею Ну і посилання на харківську виставку у попередньому повідомленні.

Друга думка А в якому Ви поколінні донеччанка? Моя мама з Донбасу, але її батько - з Козятинського району Вінниччини. Я по двом лініям виходжу подолянка. Лише сім'я бабусі переїхала на Донбас з Пензенської губернії.
Прикріплення: 2196686.jpg (206.9 Kb) · 4867149.jpg (128.6 Kb) · 3260161.jpg (99.7 Kb)


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ПтичкаДата: Субота, 2014-02-15, 10:47 AM | Повідомлення # 44
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Яга, Юлечко!
Я Вас Люблю!!! biggrin Ви часом не вчителька? Ви розклали мені(та може ще й кому згодиться) весь матеріал по поличках...Заходь...Бери...і користуйся....То вже як вибирати взори свого краю,то буде де... smile То вже з Вашого допису,вкотре,впевнююсь,що таки Полтавські мотиви найбільш розповсюджені  в наших краях...На другій сорочці моєї бабусі саме ті розочки(які я зрозуміла Вам не дуже до душі biggrin ) Як що Вас зацікавить можу зробити фото ціх сорочок..
Юлечка,як що ще щось десь знайдеться,прошу Вас несіть все сюди...:D Дякую!!!

 
shevaДата: Субота, 2014-02-15, 1:00 PM | Повідомлення # 45
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Цитата Яга ()
Перше Нічого не знаю про Донецьк,  Мій міні-фотозвіт з музею Ну і посилання на харківську виставку у попередньому повідомленні.
 Ото ж бо! Дякую за посилання. У нашому краєзнавчому музеї взагалі аніякої інформації: або театральні стилізовані костюми, або збірна солянка. Навмисно ходила на експозицію українського народного вбрання - один полтавський костюм, один з Івано-Франківська, декілька російських хусток, декілька болгарських сорочок, тощо...І все хрестиком!  confused   В історичній залі також майже нічого: елементи грецького вбрання, російського... Український наряд являє собою - жіночий манекен у якомусь кожусі та величезній хустці. Наявні чорно-білі фото занадно дрібні, щоб щось роздивитися.

Цитата Яга ()
Друга думка А в якому Ви поколінні донеччанка?


Чесно кажучі, не маю уявлення  smile Мати - справжня росіянка з Ростовської області, а тато народився в Донецьку, його батьки, начебто, також (вже нема кого розпитати  sad )


моя майстерня
 
вишивалочкаДата: Субота, 2014-02-15, 1:38 PM | Повідомлення # 46
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 148
Нагороди: 0
Репутація: 27
Статус: Offline
Юля, і я тут . Буковина, на Заході, а зразків море... Гарас, Кольбенгаєр,:D , але після квітня!
 
Окс0832Дата: Субота, 2014-02-15, 2:25 PM | Повідомлення # 47
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 159
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
мені теж ідея цікава. але біда з тим, що треба вислати щось готове.... якби скомпонувати мікронаборчик і вислати його зі схемкою... а вже отримувач би вишив....
 
BulletДата: Субота, 2014-02-15, 2:51 PM | Повідомлення # 48
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Окс0832 ()
мені теж ідея цікава. але біда з тим, що треба вислати щось готове.... якби скомпонувати мікронаборчик і вислати його зі схемкою... а вже отримувач би вишив....

чому біда? Якась мініатюра з вишивкою рідного краю: гольничка, мішечок, косметичка, тощо...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2014-02-15, 3:08 PM | Повідомлення # 49
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Окс0832, та невже Ви самі не зможете вишити малюююсыньку серветку з рідним серцю візерунком краю? Мені здається, Ви дарма турбуєтесь. Почнете - і на одному подиху закінчите. Я впевнена!))

Дівчата, Львів, Тернопіль, Чернівці....! У вас пречудові регіональні взори, літератури - море, взірців - повно! В музеях - скарби! В скринях - скарби! Де ви, агов??? Записуйтеь

А до будемо тут Східною Україною "варитись" у власному соку))
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2014-02-15, 3:19 PM | Повідомлення # 50
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
А це для тих, хто хвилюється, що не встигне вишити. Ми ж не розраховуємо на полотна в 3 метри! Дивіться, які чудові міні-рушнички вишиває наша форумчанка Тетяна. Маленькі, охайні - і опановувати нові візерунки можна. Ну не краса? Я коли ініціювала цей обмін, якось так собі й уявляла наші вироби.
Прикріплення: 8924791.jpg (706.9 Kb) · 8376187.jpg (786.5 Kb)


Повідомлення відредагував Сестра_Юлія - Субота, 2014-02-15, 3:19 PM
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2014-02-15, 3:21 PM | Повідомлення # 51
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Цитата Bullet ()
чому біда? Якась мініатюра з вишивкою рідного краю: гольничка, мішечок, косметичка, тощо..
Цілком підтримую! Не лежить душа до рушничка - шийте гаманець, закладинку, біскорнюшку....
Я вже наче вмовляю)). Це я з найкращих почуттів - не хочеться, щоб ідея "згасла" на 8 учасниках
 
Сестра_ЮліяДата: Субота, 2014-02-15, 3:25 PM | Повідомлення # 52
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
sheva, у Гасюк Стапан "Художнє вишивання" є кілька сторінок візерунків Донбасу, якщо не помиляюсь. Кажись, хрестик

А ніііі. То Луганська область. сторінки 13-16


Повідомлення відредагував Сестра_Юлія - Субота, 2014-02-15, 3:28 PM
 
BulletДата: Субота, 2014-02-15, 3:28 PM | Повідомлення # 53
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ще ідеї з нашого ж форуму:

Листівка від Ані Шеви до Андрія :


від неї ж - для Юлі:


і ось від Леді_Ві для мене ось такий мініатюрненький (!!!) рушничок:

(Порівняйте розмір рушничка з прикладеним поруч маркером!

На такі подвиги ми гаразді wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
вишивалочкаДата: Субота, 2014-02-15, 5:11 PM | Повідомлення # 54
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 148
Нагороди: 0
Репутація: 27
Статус: Offline
Юля- Вишивалочка- Буковина, Чернівці а  написано Тернопілля cool а з гаманцем- точно! дякуююююю !в заготовках ще є biggrin

Повідомлення відредагував вишивалочка - Субота, 2014-02-15, 5:14 PM
 
TanaДата: Субота, 2014-02-15, 5:17 PM | Повідомлення # 55
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Долучаюсь із проханням зробити гарнезний банер для поширення в мережі.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПтичкаДата: Субота, 2014-02-15, 5:45 PM | Повідомлення # 56
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Цитата Сестра_Юлія
Дивіться, які чудові міні-рушнички вишиває наша форумчанка Тетяна. Маленькі, охайні - і опановувати нові візерунки можна. Ну не краса?


Сестра_Юлія
, Такі да!!! Краса... biggrin Ну то  визначайтесь з термінами...бо,як для мене(та й думаю багатьом іншим)-це важливо... ще ж потрібно встигнути вишити.... smile
 
welshrabbitДата: Субота, 2014-02-15, 7:36 PM | Повідомлення # 57
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 345
Нагороди: 0
Репутація: 139
Статус: Offline
Цитата Окс0832 ()
мені теж ідея цікава. але біда з тим, що треба вислати щось готове.... якби скомпонувати мікронаборчик і вислати його зі схемкою... а вже отримувач би вишив...
Можна ще з великого рушника вишити маленький фрагмент, хоч на серветці, хоч на будь-чому, а в конверт додати повне фото рушника, тоді отримувач, якщо захоче, вишиє рушник сам.


 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2014-02-16, 1:00 AM | Повідомлення # 58
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Цитата вишивалочка ()
Юля- Вишивалочка- Буковина, Чернівці а  написано Тернопілля
вишивалочка, звісно, то я описалась! вже виправила

Дівчата (і хлопці)! Ну що, визначаємось з термінами? До кінця травня? До кінця червня? 
І з розмірами? Чи хай буде - політ фантазії


Повідомлення відредагував Сестра_Юлія - Неділя, 2014-02-16, 1:01 AM
 
BulletДата: Неділя, 2014-02-16, 1:37 AM | Повідомлення # 59
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Сестра_Юлія ()
І з розмірами? Чи хай буде - політ фантазії

хто ніколи з нами не грав, може не в курсі.. я навіть не уявляю. Навряд чи хто пришле вишиту скатертину (хоча, підозрюю, є і такі майстрині...))) Я би на літо взяась би, угу? червень хороший місяць... розміри я би не обмежувала у величину. та і мінімальну визначтаи теж якось дивно... Головне - процес. Я для себе працюватиму і досліджуватиму. Мій регіон складний, бо (як не крути) я живу на межі етнорегіонів smile

Тобто, можна піти лінивим шляхом: Фастів = Київщина Правобережна, червоно-сині геометричні алатирі, берегині-павуки, бла-бла-бла, вишила, відправила - забула.
Я ж хочу мотанку, наприклад, зробити у місцевому колориті. Рушничок невеликий вишити і обгачкувати (бо у нас ті, що збереглись, всі обгачковані), таке інше. Ось. Плюс листівки з рідного міста (маленькі міста - це завжди одна велика сувенірна халепа).
Якщо партнери по обміну будуть відкритими, то я воліла би запитати у партнерки, що саме їй цікавіше, щоб я вишила: рушничок декоративний, листівку, обкладинку-паспортинку, сумочку чи серветку (наприклад, я не буду користувати серветку, вона найпевніше пролежить у шафі до кінця мого життя, а хтось любить серветки на столах. Розумієте,п ро що я? Про практичність. Хочу, щоб мій виріб ЖИВ smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2014-02-16, 3:50 AM | Повідомлення # 60
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
тоді домашнє завдання на літо - досліджувати, відвідувати музеї, поритись в селах по скринях, замальовувати , вишивати. до осені тобто, щоб це реалізувати? Якось так?
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Предметні обміни » Гра-обмін "Візерунки мого краю" (Обговорюємо, зголошуємось, вишиваємо, надсилаємо...)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.