| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 7:58 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: shtynka, soncevuda  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Предметні обміни » Гра-обмін "Візерунки мого краю" (Обговорюємо, зголошуємось, вишиваємо, надсилаємо...)
Гра-обмін "Візерунки мого краю"
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2014-02-14, 3:17 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Аби краще вивчити узори рідного краю, а також поділитись набутими знаннями з іншими форумчанами, започатковуємо цей предметний обмін.
Ідея - обмінятись вишитими невеликими рушничками (серветками, іншими вишитими речами, давайте обговоримо) з регіональними візерунками.
У кого ще які пропозиції, побажання , ідеї?
Прошу зголошуватись на гру й висловлювати пропозиції.
Терміни, певно, визначимо не стислі, аби кожен міг втигнути реалізувати ідею й надіслати посилку

Список гравців:

1.Tana (Київська область, Києво-Святошинський район, етнографічно Київське Полісся) (ОТРИМАЛА, ВІДПРАВИЛА)
2. Bullet (Фастів, Київщина, межа Полісся та Поділля) (ОТРИМАЛА, ВІДПРАВИЛА)
3. romantik (Вінницька область, Гайсинський р-н., Східне Поділля)(ВІДПРАВИЛА)
4. cherry  (Львівщина, Дрогобиччина) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
5. ТМК (Дніпропетровська область) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
6. Сестра Юлія (Дніпропетровська область) (ВІДПРАВИЛА)
7. romannah (Гуцульщина)
8. Alessia (Івано-Франківщина) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
9. Олька (Донбас) (ВІДПРАВИЛА, ОТРИМАЛА)
10. Оля (Львівщина) (ОТРИМАЛА)
11. Layrca (Суми)(ОТРИМАЛА)

Додатково про виворіт: всі полякались вивороту)). Хоча, я скажу, "народний варіант" - теж досить акуратний і логічний: основним кольором - усі стібки вертикальні, тільки допоміжний колір "плутається" між візерунком, та й то - скрізь однаково. Тому таке відчуття, що так і треба. Народний народним, але не джунглі і не "пухнастий килим" на споді

СТРОКИ - 30 вересня 2014 року


Повідомлення відредагував Bullet - Субота, 2014-03-01, 8:46 PM
 
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:02 PM | Повідомлення # 21
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Цитата Киянка ()
"Моя Україна  у візерунках" "Кожен колір нитки веде до домівки"
Киянка, чудовы назви. Мені оці дві найбільше подобаються.
А в мене у ванній таке народилось "На подарунок - рідного краю візерунок". якось так)
 
ПтичкаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:02 PM | Повідомлення # 22
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Tana,
Дякую...але не можу самостійно розібратись...Ось інформація з Вікіпедії:СлобожанщинаСтрій Слобожанщини має багато спільних рис із одягом Наддніпрянщини, особливо Полтавщини, і зберігав свій традиційних характер до кінця 19 століття навіть на північно-східній, воронізькій, Слобожанщині.[21]
ЖіночіЖіночі сорочки-вишиванки
 Слобожанщини — переважно полтавського типу, носили їх носили до початку 20 ст. Наприкінці 19 ст. поширюються сорочки-вишиванки з високим стоячим вишитим коміром, накладною нашивкою на пазусі та вишитими манжетами. А на початку 20 ст. під впливом міської культури у побут входять сорочки на кокетці з великим викотом горловини та рукавами, пришитими до кокетки. Своєрідність вишивки слобожанських вишиваних сорочок полягає в багатоколірній візерунчастості, виконаній півхрестиком і дрібним хрестиком та півхрестиком, іноді грубою ниткою, що надаває їм рельєфності.
Характерним є шиття білими нитками,
 настилування (лиштва), вирізування. Переважають геометричні та рослинно-геометризовані взори.
Для закріплення краю тканини служили такі види швів, як:
 зубцювання і змережування. Поряд із набируванням і настилуванням, для яких характерна червона колористика вишивки, побутувало ажурне шиття.[22]
ЧоловічіЧоловічі сорочки (як тунікоподібного крою, так і з уставками) шиються з грубого
 лляного домотканого полотна. Сорочки переважно полтавського типу, а з кінця 19 століття зокрема і стрілкові вишиванки, від «стрілки» — плечової вставки у вигляді трикутного клина, розширеного до коміра. Форма стрілки могла бути й більш складної форми, коли трикутна стрілка доповнюється прямокутником, що створював ефект погона. Поверхня стрілки вишивається чи шиється з червоного кумачу, яким також обшивається комір та пазуха сорочки. Комір, манжети рукавів і поділ чоловічих сорочок вишивалися синіми і червоними нитками. Вплив міста простежувався у використанні білого ситцю для пошиття сорочок з манишками. До цих сорочок парубки носили на шиї кольорові хусточки, так звані шари.[22]
Я так розумію,що мій край відноситься саме до Слобожанщини.. то з цього допису зрозуміло,що взори які притаманні Полтавський,Черкасський та Київській областям можна також використовувати і нашому регіону? Чи як? Різні джерела-різна інформація..я розгубилась...
 
ПтичкаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:03 PM | Повідомлення # 23
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
І ще...У мене залишились (дякувати Всевишньому!!!) дві вишиванки від моєї бабусі по татовій лінії...на жаль зараз не скажу з якого вона краю родом але проживала в Лебединському районі(Сумська обл.)...так от одна з них схожа з цією на фото...
Ну практично один в один..що теж дає підстави вважати що в ціх обл.споріднені взори...

На другому фото теж вишиванка з Сумського району,поч.20 ст.
Прикріплення: 8946673.jpg (71.9 Kb) · 7090702.jpg (107.7 Kb)


Повідомлення відредагував Птичка - Вівторок, 2014-02-11, 6:41 PM
 
welshrabbitДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:03 PM | Повідомлення # 24
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 345
Нагороди: 0
Репутація: 139
Статус: Offline
Можна назвати "Візерунки мого краю"

Додано (2014-02-13, 5:51 PM)
---------------------------------------------
Птичка, на Слобожанщині було дуже багато переселенців з Полтавської області, тому й візерунки споріднені. Дівчата, погоджуйтесь, такий цікавий має вийти обмін!


 
BulletДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:04 PM | Повідомлення # 25
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Я вписала і себе в гру, я теж підтримуватиму довгостроковий обмін, бо це велика робота (у першу чергу - для себе особисто, і вже як резуотат цієї роботи - виготовлення подаруночка від рідного краю).

Юля, я перенесла з тієї старої теми всі повідомлення по темі цієї гри. Дякую за координацію!

Дівчата-знавці! По книзі Косміної, Фастівщина знаходиться якраз на межі Поділля і Полісся, я не знавець, мені важко визначитьись, а якщо хтось уже розуміється в темі поділу регіонів України за етнічними ознаками, прошу вашої допомоги - підкажіть, чи Фастівщина - дійсно на межі чи все ж Полісся саме?

Дякую.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
welshrabbitДата: П`ятниця, 2014-02-14, 12:59 PM | Повідомлення # 26
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 345
Нагороди: 0
Репутація: 139
Статус: Offline
І я граю. (Черкащина. Середня Наддніпрянщина).

 
shevaДата: П`ятниця, 2014-02-14, 1:04 PM | Повідомлення # 27
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Ну от, а що робити дівчатам із Донецька?! Тут хоч з інформацією, хоч із зразкамі повна "печалька". Одні ненависні мені барокові розочки!

моя майстерня
 
BulletДата: П`ятниця, 2014-02-14, 3:13 PM | Повідомлення # 28
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата sheva ()
Ну от, а що робити дівчатам із Донецька?! Тут хоч з інформацією, хоч із зразкамі повна "печалька". Одні ненависні мені барокові розочки!

ну то може вони особисто вам ненависні smile якщо вони присутні, то напевно, що більшості населення тії розочки подобались smile

welshrabbit,  я вношу тебе в гравці!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
cherryДата: П`ятниця, 2014-02-14, 3:29 PM | Повідомлення # 29
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 310
Нагороди: 4
Репутація: 78
Статус: Offline
Вітаннячка усім! Давненько  я не заходила))) Хочу теж приєднатись до такого чудового обміну! Я з Львівщини (Дрогобиччина)
 
ТетянаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 4:50 PM | Повідомлення # 30
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Сестра_Юлія, я теж ще трошки подумаю, якщо обмін буде восени, може, записатись можна пізніше? У мене взагалі проблеми з самоідентифікацією... Те, що я більше 30 років живу у Києві, не значить, що саме узори Київщини є мені рідними... Вишивка в моїй голові укладалася двома рівнозначними частинами, дуже різними - Сумщина і Рівненщина, причому не з книжок, а з бабусиних сорочок і т.п. До того ж Рівненщина не така, як в музеї Гончара (хоча там дуже багато сорочок саме з мого району, буквально з сусідніх сіл!), у моєму селі вишивали традиційно гладдю... І всі бабусі в неділю після церкви сиділи на лавочках під дворами у вишитих гладдю сорочках-фартухах, спідницях і корсетках зі стрічками. Якось раніше таке питання не поставало, а тепер от не можу визначитися...
 
TanaДата: П`ятниця, 2014-02-14, 5:02 PM | Повідомлення # 31
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата Тетяна ()
Вишивка в моїй голові укладалася двома рівнозначними частинами, дуже різними - Сумщина і Рівненщина, причому не з книжок, а з бабусиних сорочок
Саме для цього і обмін -- занурення у своє рідне, спонукання підняти пласт культури і вшанування бабусь-прабабусі і всіх жінок)))

Цитата sheva ()
Ну от, а що робити дівчатам із Донецька?!
В нас є прекрасна донецька сорочка Тані Zeta, мала щастя потримати її в руках. Нехрестикова
Прикріплення: 0130957.jpg (296.9 Kb) · 5281519.jpg (256.9 Kb) · 2332769.jpg (209.4 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
shevaДата: П`ятниця, 2014-02-14, 5:22 PM | Повідомлення # 32
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Цитата Tana ()
В нас є прекрасна донецька сорочка Тані Zeta

Як я це пропустила ?! Треба серйозно подумати. Якщо терміни гри будуть після травня - приєднаюсь. Раніше ніяк не встигну.


моя майстерня
 
sjana_ifДата: П`ятниця, 2014-02-14, 6:51 PM | Повідомлення # 33
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Цитата Сестра_Юлія ()
Якщо справді до осені - я впишу тоді тебе
biggrin


 
ПтичкаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 8:25 PM | Повідомлення # 34
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Тетяна
А не залишилось у Вас,часом,фото с бабусиними сорочками,саме з Сумщини?Як що є,то зможете викласти сюди...На цей час я зрозуміла з різних джерел...що найближчі по "духу" для нашого краю взори...начеб-то Полтавськи....та я все одно ніяк без профессіоналів не визначусь....
Дякую всім хто вже поділився корисною інформацією... smile
 
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2014-02-14, 10:47 PM | Повідомлення # 35
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
sheva, приэднуйтесь. термыни визначимо нормальны. щодо "розочок. Я теж думала , що в нас одна боркарщина. А пышла до мысцевого музею - ны, э й ыншы зразки, схожы на оты шикарны полтавськы вишивки - чисна мережка, вирызування. Краса! варто поцыкавитись у музеях, чесно
 
Сестра_ЮліяДата: П`ятниця, 2014-02-14, 10:49 PM | Повідомлення # 36
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Тетяна, я теж подумую про гладь. І теж проблеми з самоідентифіікацією. Живу я в Дніпропетровську (Наддніпрянщина), але рідне село - а межі Донецької та Дніпропетровської областей. Дивилась по картах - а це наче вже Слобожанщина
 
ЯгаДата: Субота, 2014-02-15, 0:18 AM | Повідомлення # 37
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Про Фастівщину до Bullet
Цитата Bullet ()
Дівчата-знавці! По книзі Косміної, Фастівщина знаходиться якраз на межі Поділля і Полісся, я не знавець, мені важко визначитьись, а якщо хтось уже розуміється в темі поділу регіонів України за етнічними ознаками, прошу вашої допомоги - підкажіть, чи Фастівщина - дійсно на межі чи все ж Полісся саме?


Думка перша, серед дівчат-знавців на етнографічному районуванні найкраще розуміється Оксана Косміна biggrin

Думка друга, за п. Косміною Фастівщина належить до регіону, окремого і від Полісся, і від Поділля. Цитую з тому 1-го "Традиційного вбрання українців":
Цитата
Середньодніпровське правобережжя охоплює південні райони Житомирської області (східна частина Баранівського, Романівський, Житомирський, південну частину Коростишівського, Попільнянський, Андрушівський, Бердичівський, Чуднівський, Брусилівський, Любарський та Ружинський), південні райони Київської області (Фастівський, Васильківський, Обухівський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Білоцерківський, Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищенський, Таращанський та Богуславський), всі правобережні райони Черкаської області (за винятком Уманського району) та північні райони Кіровоградської області (Новоархангельський, Маловиськівський, Новомиргородський, Олександрівський, Знам'янський, Світловодський, Онуфріївський, північну частину Олександрійського). Середньодніпровське лівобережжя охоплює придніпровські райони Київської (Броварський, Бориспільський, Баришівський та Переяслав-Хмельницький), Чернігівської (Бобровицький) та Черкаської (Золотоніський, Драбівський та Чорнобаївський) областей, а також західні частини Глобинського та Кременчуцького районів Полтавської області.

Себто за Косміною, Фастівщина - це правобережне Середнє Подніпров'я

тихенько тирю карту, вона нам тут знадобиться
Джерело: О. Косміна "Традиційне вбрання українців", Т.1 -К.:Балтія-друк. ©Усі права належать авторам.

За першою працею Косміної "Українське жіноче вбрання Київщини. Кінець XIX - поч. XX ст." Фастівщина має потрапити або до Центральної або до Південної Київщини (Не можу знайти, де там це уточнюється), але точно не Полісся

Думка третя, вона ж - хороша новина: ось сорочка точно з Фастівщини, сер. ХХ ст., с.Оленівка

Сфотографував Андрій Лавриненко і поширив на умовах CC-BY-SA-3.0
Чи-то через сер. ХХ ст., чи-то через близкість до столиці і великої залізничної станції ця сорочка містить вишивки, що "усім подобались" не менше, ніж троянди.
Цитата Bullet ()
більшості населення тії розочки подобались

і не лише на Донеччині. Я думаю в фондах фастівського музею таких сорочок і рушників теж має бути значний процент. І на Вінниччині вони є. Всюди. Ми можемо нічого не думати, взяти схеми брокарівських троянд, кожна вишити серветку і надіслати одина одній. Не помилимось. Більше того : наша акція може стати міжнародною, адже і в Росії, і в Білорусі, і навіть на Заході розочки хрестиком не залишали байдужими значну кількість вишивальниць. Точно пришле нам троянду пані Люба з Кубані... Але це ж не те, чого ми тут хочемо досягти
Прикріплення: 3645892.jpg (418.7 Kb) · 6649890.jpg (188.5 Kb)


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2014-02-15, 1:28 AM
 
ТМКДата: Субота, 2014-02-15, 0:36 AM | Повідомлення # 38
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Я теж радо візьму участь. Навіть маю на прикметі візерунок, який хотіла б відшити. Дякуючи Tana, маю взор рушника з Магдалинівського району Дніпропетровської області. Там народився мій тато.
ТМК (Дніпропетровська область)


"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"

Повідомлення відредагував ТМК - Субота, 2014-02-15, 0:48 AM
 
BulletДата: Субота, 2014-02-15, 1:29 AM | Повідомлення # 39
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Яга, як цікаво! Дякую за розлогу відповідь! Ну, десь так і вийшло, як я вважала, що живу між Поліссям і Поділлям, а тепер знатиму, що О.Косміна назвала то Середнім Подніпров"ям smile

Цитата Яга ()
Хороша новина: ось сорочка точно з Фастівщини, сер. ХХ ст., с.Оленівка
Сфотографував Андрій Лавриненко і поширив на умовах CC-BY-SA-3.0


На рахунок цього маю великі сумніви. Мої аргументи:
---- На бірці до сорочки стоїть позорний (імхо) напис "середина ХХ ст" - ну про яку історичність тут йде мова?:)

Тож шукатиму далі.
Хоча наявність "дубочку" на жіночі йсорочці мене ніби й тішить (я плекаю свою сорочку саме з новітніми, неархаїчними жолудяи), втім мене бентежить "білоруський" комірець. Поки що я більше знаюсь на рушниках Фастівщини 30-40 -хх рр. ХХ ст.
Якщо вірити місцевому музею, то наші кольори - НЕ чорний, а темно-сірий, червоний і навіть начебто синій.

Якщо ще будуть цікавості - дописуйте, гуртом легше розібратись:)
Юля-Яга, дякую!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯгаДата: Субота, 2014-02-15, 1:54 AM | Повідомлення # 40
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Цитата Bullet ()
а тепер знатиму, що О.Косміна назвала то Середнім Подніпров"ям

Ага, і включила туди Південну Київщину Правобережну, Південну Київщину Лівобережну, Черкащину Правобережну, Черкащину Лівобережну і ще там щось..., <далі ІМХО дівчини-недознавця, себто мене>хоча я читаю, і не можу зрозуміти що ж таки характерно для цього великого регіону і виокремлює його, а по тому, чого нагорталась, то мені природніше бачити Переяславщину і Лівобережну Черкащину у великій Полтавщині зі своїми західними особливостями, а правобережну Київщину виокремити (най тут на противагу Київському Поліссю де все має тяжіти до архаїки, ткацтва, заволікання, вишивають червоно-чорною косою гладдю (хоча північніше теж вишивають)) ДИБР

Цитата Bullet ()
Якщо вірити місцевому музею, то наші кольори - НЕ чорний, а темно-сірий,

А ти впевнена, що то не вилинялі чорні нитки ? Бо вони дуже линяли і вигорали. З синім зрозуміло.

Цитата Bullet ()
Тож шукатиму далі.

Я й не прошу робити загальні висновки з однієї сорочки. smile Хоча зраділа б, якби мені показали вишивки саме з того району, звідки походить родина. Але можуть показати троянди smile


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Предметні обміни » Гра-обмін "Візерунки мого краю" (Обговорюємо, зголошуємось, вишиваємо, надсилаємо...)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.