| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 6:48 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: shtynka  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Вишиваємо артіллю » Нова артіль. Проект на 2013 р. (Обговорення оновленого формату.)
Нова артіль. Проект на 2013 р.
ПтичкаДата: П`ятниця, 2013-11-15, 12:58 PM | Повідомлення # 41
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Цитата Сестра_Юлія
Але давайте , прошу, йти від простого до складного, тобто мати приблизний план - який шов чи техніку за яким вивчаємо. Бо, приміром, складні мережки не можна вивчити без простих.

Погоджуюсь з Юлею.Мені як новачку буде дуже важливо вивчати шви з простіших до складніших....
 
ПтичкаДата: П`ятниця, 2013-11-15, 1:15 PM | Повідомлення # 42
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer
Правильно було би скласти план, у якому знайшли б місце всі основні техніки, згруповані за певними ознаками і розгляд матеріалу йшов би за наростанням складності як, наприклад, в книзі К.Р. Сусак, Н.А. Стеф'юк "Українське народне вишивання" та деяких інших. Але, маємо багато тем, які досить повно і детально опрацьовані зусиллями форумчан. Матеріали доступні на форумі. Чи варто ті теми, які вже колись розглядались розглядати знов? Якщо розглядати, то виникає певне дублювання. Якщо не розглядати, то руйнується цілісність плану. Як варіант, такий матеріал в цій артілі можна викладати стисло з посиланням в ті теми, де вони опрацьовані розгорнуто.

Погоджуюсь з Вами!...Але ж це дуже важка праця-зорганізувати весь цей задум ..привести його до потрібного вигляду...продумати цей самий план...Тож лишається чекати на людину яка візметься за цю всю артіль...і згодна буде координувати дільність людей які будут допомагати нам в навчанні своїми мастер-классами чи ще в який спосіб...Я вже починаю чекати biggrin
 
BulletДата: П`ятниця, 2013-11-15, 4:30 PM | Повідомлення # 43
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
Як варіант, такий матеріал в цій артілі можна викладати стисло з посиланням в ті теми, де вони опрацьовані розгорнуто.
Як ви вважаєте?

а хіба зацікавленій людині важко просто зайти в тематичний розділ, там усе уже є.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Irina_SVДата: П`ятниця, 2013-11-15, 4:46 PM | Повідомлення # 44
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
Цитата Bullet ()
а хіба зацікавленій людині важко просто зайти в тематичний розділ, там усе уже є.

Лізо, зовсім не важко smile

Можливо якось по-своєму зрозуміла ідею Андрія ))) Але перед очима намалювався такий план:
1.з чого починаємо - і (посилання) у відповідну тему
2. складніший процес
3. ще складніший )))
4. новий матеріал
5
6
і т.д.

Таким чином, людина, яка хоче навчатись, але не уявляє з чого розпочати буде краще і шивдше орієнтуватись.
А ті хто знає основи і легко орієнтується на нашому форумі :), будуть уже працювати з новими матеріалами

(сподіваюсь доступно висловилась smile )




"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
Andrew_YerДата: П`ятниця, 2013-11-15, 5:59 PM | Повідомлення # 45
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Лізо, я ось що маю на увазі.

Між різними техніками (видами стібів) існують, так би мовити, родинні зв'язки. От, наприклад, найпростіша техніка "попередголку". На ній базується стебнівка, занизування, заволікання, низинка, тощо. Низинка в свою чергу може бути звичайною або завертаною (замковою). Якщо ж низинка з кольоровим заповненням, то вже маємо місток до роду настилувань.

Таким чином, розповідаючи про низинку, варто було б почати з техніки "попередголку". Вона дуже гарно розкрита в одній з попередніх артілей. От у мене і виникло питання: якщо не торкатися тем, які вже є на форумі, то зруйнується цілісність і логіка викладення, якщо торкатися, то вийде не завжди виправдане дублювання. І, як варіант компромісу, - посилання до відповідних тем в контексті викладення.

Цитата Irina_SV ()
Можливо якось по-своєму зрозуміла ідею Андрія

Іро, саме це я мав на увазі. smile


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
BulletДата: Субота, 2013-11-16, 2:49 AM | Повідомлення # 46
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Andrew_YerIrina_SV,  ага. тепер зрозуміла wink Дякую за роз"яснення.
Ну, то тепер лишилось знайти доровольця smile
Андрію, ви - ?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Andrew_YerДата: Субота, 2013-11-16, 11:07 PM | Повідомлення # 47
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Лізо, дякую за пропозицію!
Я спробую за пару днів скласти орієнтовний план. Якщо він буде сприйнятий як такий, що може бути покладений за основу, я візьмусь за цю справу.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
olgavasilevskiaДата: Неділя, 2013-11-17, 0:33 AM | Повідомлення # 48
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 431
Нагороди: 1
Репутація: 212
Статус: Offline
У цій "школі" і я хочу спробувати...У пана Андрія є чому повчитись! І знаю порадити пан зможе з гори свого досвіду!  Хочу ті шви вишивати як семплер,і оформити на пам"ять...щоб вишивалося,а не забувалося!

Повідомлення відредагував olgavasilevskia - Неділя, 2013-11-17, 0:40 AM
 
shevaДата: Неділя, 2013-11-17, 0:38 AM | Повідомлення # 49
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Я також приєднуюсь до учнів smile

моя майстерня
 
ромашка1Дата: Неділя, 2013-11-17, 1:14 AM | Повідомлення # 50
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 350
Нагороди: 1
Репутація: 99
Статус: Offline
пане Андрію,яка гарна новина,буде цікаво,я приєднуюсь(ура) smile
 
LyubovДата: Неділя, 2013-11-17, 1:20 AM | Повідомлення # 51
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Класс! exclaim Я тоже хочу попробовать научиться новенькому!
 
Andrew_YerДата: Понеділок, 2013-11-18, 4:10 AM | Повідомлення # 52
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Пропоную початковий варіант програми артілі. Певною мірою вона є компіляцією відповідних матеріалів з різних джерел.

Мета - розглянути основні техніки і технічні прийоми української традиційної вишивки. Всім учасникам впорядкувати і систематизувати вже набутий досвід, освоїти техніки, до яких все не доходила черга, Поділитися своїми знаннями та навичками з колегами.

Програма досить об'ємна, розрахована на тривалий час. В ній представлені техніки різних регіонів. На мій погляд, найбільш цікавою та ефективною буде така форма організацій, при якій наші шановні майстрині проведуть зайняття з тем, якими вони володіють найкраще і мають бажання поділитися досвідом з колегами. Звісно, це справа добровільна.

Опановуючи техніки будемо активно звертатися до наявних на форумі матеріалів. До попередніх артілей, майстер-класів, тощо. Унікального і корисного матеріалу є дуже багато на форумі.

Прошу висловити зауваження та побажання стосовно того, які теми варто видалити або додати до програми та стосовно інших питань.

Пропозиції стосовно форми проведення зайнять висловлю найближчими днями.

Отже, програма.

Техніка попередголку. Двобічна стебнівка (штапівка). Двобічний черв’ячок (кривулька). Заволікання. Занизування. Низинка (низь) проста. Низинка замкова. Подільська двоколірна низинка. Гуцульська низинка з кольоровими виповненнями.

Техніка позадголку. Вистіг. Стебнівка однобічна. Позаголковий черв’ячок. Протяганка. Курячий брід (скісний вивід).

Гладьові техніки. Пряма гладь (лиштва). Коса гладь (скісний настил). Качалочки. Лічильна гладь (колодочками). Гладь за контурами малюнка. Полтавська гладь (з пересягами). Старокиївська гладь. Муаровий шов.

Набирування. Настил (стеленим). Поверхниця. Кафасор. Перловий шов.

Верхоплут. Поверхневий верхоплут. Гуцульський верхоплут.

Кучеряві шви. Кучерявий шов півхрестиком. Кучерявий шов верхоплутом. Кучерявий шов стебнівкою.

Стебловий шов. Тамбурний шов. Вівсик. Бігунець. Козлик. Оксамитовий шов. Ретязь. Колосковий шнур.

Зерновий вивід (лице й виворот). Виколювання (солов’їні вічка, товмацька зірка, кручений шов). Мережане.

Довбане. Полтавське вирізування. Сліпе вирізування.

Рушникові шви.

Мережки. Прутик. Подвійний прутик. Розділений прутик. Покутська мережка. Мережка петлева. Витяганий верхоплут (одинарний, подвійний). Верхоплутна мережка. Латані мережки. Шабак. Мережка квадратиками. Мережка затяганка. Мережки з настилками: стовпчики, гречка, вівсяночка. Мережка через чисницю з настилом і прутиками. Мережка з настилом по сітці. Мережка через чисницю з настилом без прутиків. Безчисна мережка. Мережка ляхівка. Баготорядна ляхівка. Ляхівка з настилом.

Оформлення рубців. Закрутка. Викінчення петлевим швом. Підгин прутиком (варіанти). Зубцювання прутиком. Зубцювання петлевим швом. Обметування.

Збиранки. Збиранка жаб’євська. Призбираники. Пухлики. Брижі.

Змережування. Петлевим швом. Городками. Зубцями. Плахтовим швом. Полтавський черв’ячок. Розшивка квадратиками, квадратиками з настилками. Шеляжок. Подільські розшивки. Покутські змережування та розшивки.

Варіанти крою традиційних сільських сорочок. Збирання сорочки. (Позадголкою та ін.)


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - Вівторок, 2013-11-19, 3:28 AM
 
marysya9Дата: Понеділок, 2013-11-18, 9:13 AM | Повідомлення # 53
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 1
Репутація: 52
Статус: Offline
Ура! Дочекалась! Нарешті, нарешті буде повна артіль. Пане Andrew_Yer, план пречудовий, досвід майстра , він завжди безцінний. Іноді в процесі самонавчання починаєш розуміти ,що найпростіші шви не зовсім правильно можеш виконувати.
Записуюсь в артіль, обіцяю клявтенно обіцяю виконувати всі завдяння (Це я для себе, бо добре себе знаю, а так хоть соромно буде redface )   Нарешті зрозумію що до чого, куди те втикать і витикать і яке повинно бути. А потім як почну вишимати ММММ happy
 
Irina_SVДата: Понеділок, 2013-11-18, 11:25 AM | Повідомлення # 54
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 579
Нагороди: 0
Репутація: 217
Статус: Offline
І я повністю підтримую такий план. Відразу відчувається підхід майстра вищого класу і талановитого вчителя! Запишіть і мене в учениці 6:)!



"Життя цікаве та прекрасне - візьми від нього максимум"
http://irynasv.blogspot.com/
 
LeniДата: Понеділок, 2013-11-18, 11:47 AM | Повідомлення # 55
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 155
Нагороди: 0
Репутація: 33
Статус: Offline
Пане Андрію, ви молодець! Дуже класний план!
 
LyubovДата: Понеділок, 2013-11-18, 12:14 PM | Повідомлення # 56
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Andrew_Yer, план - - Наполеон отдыхает! Здорово!
 
ВолиняночкаДата: Понеділок, 2013-11-18, 12:32 PM | Повідомлення # 57
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Andrew_Yer,  чудовий план! Не вважайте наглістю, але пропоную до
Цитата
Набирування. Настил (стеленим). Поверхниця. Кафасор.

додати перловий шов. я з ним "воюю", але разом буде веселіше smile Я так собі думаю...


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
Andrew_YerДата: Понеділок, 2013-11-18, 1:23 PM | Повідомлення # 58
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Цитата Волиняночка ()
додати перловий шов. я з ним "воюю", але разом буде веселіше

Олю, додав. Дякую! Воювати разом - це і є весела мета нашої артілі. smile


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
TanaДата: Понеділок, 2013-11-18, 1:58 PM | Повідомлення # 59
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
Пропоную початковий варіант програми артілі.

Прекрасна програма, якій позаздрять будь-які курси чи академічні години профільного закладу.

Цитата Andrew_Yer ()
Прошу висловити зауваження та побажання

Збирання сорочки. (Позадголкою та ін.)

При можливості підтримаю. Бо матеріалу накопичили на форумі стільки, що треба переглядати і вдивлтись,і відтворювати.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2013-11-18, 2:44 PM | Повідомлення # 60
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Andrew_Yer ()
На мій погляд, найбільш цікавою та ефективною буде така форма організацій, при якій наші шановні майстрині проведуть зайняття з тем, якими вони володіють найкраще і мають бажання поділитися досвідом з колегами.

Ви точно це підмітили, Андрію, така і була наша з Таною відпочатку задумка!

Андрію, план приємний і розкішний навіть! Дякую вам за наміри (принаймі, за наміри, а там - як буде! Все одно дякуватиму). Розкладіть ці шви за вашим уподобанням та вашим вмінням (а мені здається, ви вмієте усе!) по місяцях, я внесу це в план на рік і зробимо на головній сторінці річну постійно діючу афішу таких наших "курсів" артільних.

Наполягатиму, щоб окрім навчання було також практичне обов"язкове втілення вивченого шва. Цей психологічний момент підсилює і навчання, і жагу до пізнання нового, і вивчення історичних взірців. Тобто в кінці кожного курсу-майстер-класу прошу додавати конкурсний момент: втілення вивченої техніки вишивки на ужиткових виробах (не обов"язково сорочки чирушники, просто можете глянути в минулих років "артілі": там і гольниці, і закладинки, і коробочки, будь що)

ДЯКУЮ smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Спільні ігри » Вишиваємо артіллю » Нова артіль. Проект на 2013 р. (Обговорення оновленого формату.)
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.