| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 8:26 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 4 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Кодекс етики рукодільниць (Порушення етичних норм)
Кодекс етики рукодільниць
BulletДата: Середа, 2012-03-21, 4:30 AM | Повідомлення # 61
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (martka80)
Лізо, може помиляюся, але сорочку, викрійку якої там показано я, здається, бачила в когось з форумчан.

ну тут я безсила, я не можу цього точно знати. Принаймі, посиалння на кратинках все одно є. І це приємно smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
SvitlykДата: Субота, 2012-03-31, 1:02 AM | Повідомлення # 62
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Не плагіат, проте по-моєму не надто приємно - з хендмейд-спільноти в ЖЖ без відома авторів "злизано" фото з роботами для наповнення власного сайту.
Інформація звідси - http://handmade-ua.livejournal.com/4764034.html#comments

Впізнала роботи Тани - http://разбазарь.рф/viewAdvert.brh?id=777 і http://разбазарь.рф/viewAdvert.brh?id=572
І Bullet - http://разбазарь.рф/viewAdvert.brh?id=233
Можливо, хтось із майстринь-користувачів ЖЖ знайде і свої роботи.
Лінк на спільноту є, але чомусь це не дуже радує... Чи це нормально, як гадаєте?


Повідомлення відредагував Svitlyk - Субота, 2012-03-31, 10:27 PM
 
BulletДата: Субота, 2012-03-31, 1:44 AM | Повідомлення # 63
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline

тут все гаразд, це сайт, який допомагає купити певні речі. Думаю, це нормально, тому що я там побачила свій номер телефону, всі мої контакти. Але дякую за уважність!! Малощо там ще могло бути smile
Svitlyk, це явище кроспостінгу (перехресного розміщення оголошень), тільки в даному випадку це робить не людина, а веб-робот.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Субота, 2012-03-31, 9:08 PM | Повідомлення # 64
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Svitlyk, ( я не сварюсь. Я висловлюю свою думку) А як Ви уявляєте запитання дозволу автора? От наприклад я знайшла цей сайт блукаючи інтернетом в пошуках візерунків на рушник. Знаєте скільки я блогів, сайтів і т.і передивилась? Я не знаю. Але дуже вдячна тому хто дав мені посил на чийсь блог, в якому був посил, на майстерню Dmutryk09, я не впевнена що в Лесі питали дозволу. мене так і перенесло при натисканні до неї в майстерню. А там рушники, і стільки... А натискала я кнопочку Знайдено в Інтернеті, чи щось в такому дусі. Точно не було вказівки "надано Лесею Демчук" . Але я уявляю скільки людей, саме так і знаходять роботи наших дівчат - тицяють десь на щось, і попадають до Тані Срібної, До Лізи Bullet. Тицьнувши на щось на сторонньому ресурсі, крім того що я тицяю у неї в майстерні - я попала до Олі Kaluna. Посилки які надаюсть можливість познайомитись з більшою кількістю робіт авторів - дуже корисні. Так люди стають відомими. Коли люди розміщують щось в інтернеті, вони якраз і сподіваються, що це побачить як можна більше народу. А якщо щей поділяться з іншими, це вже можна вважати за успіх. Не хочеться згадувати ім"я Марта Стюарт, але таки ж вона дуже яскравий приклад, як стати відомою не тіьки в Америці, а в усьому світі завдяки інтернету.

Я в своїй майстерні викладала декілька майстер классів, і по всьому нашому форумі є посилки на речі, які комусь сподобались. Пошукайте в наших конкурсах, скільки там надано для натхнення знайденого в інтернеті. Чи хто питав у власниць "Я знайша Ваш блог, а там стільки цікавого, можна я його використаю на сайті вишиванка? Я знаю точно - я не питала дозволу, це було б просто смішно. Але дала посилку з надією що комусь знадобиться.
Тож я пропоную - насолоджуйтесь переглядами, давайте посилання на те що Вам сподобалось, щоб і інші могли цим насолодитись!
Не чесно, не єтично, просто аморально - викласти щось знайдене в інтернеті, або отримане від когось у дарунок, ПІД СВОЇМ АВТОРСТВОМ - ЦЕ ПЛАГІАТ. А все інше - розповсюдження реклами (Безплатно, зауважу) і інформації, навіть якщо ім"я автора не відоме, його робота стає відомою іншим.
Доречі - які пісні найчастіше співаються в гуртах, на підпитку, просто так коли мозок не зайнятий ні чим?- Народні. Вони ж не мають авторства, кажуть Слова і музика народні, але ж колись хтось був перший. Десь намугикав, копаючи картоплю, або перебираючи ягоди на варення. А тоді десь в гурті заспівав, а хтось почув, поїхав в друге село і там заспівав, і пішла пісня... Так і вишивка хтось колись вишив, хтось перешив, щось добавив.... (Коротше, мене понесло знов! Зовсім не люблю балакати, така собі мовчазна людина smile ) Але якщо не подобається не читайте!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
romannahДата: Субота, 2012-03-31, 10:21 PM | Повідомлення # 65
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
Oленка, айбільше йдеться не ро те-що в когось перешили узір. Йдеться про такий обман- поставила собі пані чужу сорочку і підписала "Вишию для вас на замовлення", а автором тієї роботи є інша пані, яка створила свій інтернет магазин, заплатила податок, аплатила за місце в неті, розробила узір, вишила, пошила і старається продати свій витвір. Я також перешиваю взори, але не відбиваю клієнтів іншим. якщо в мене на сторінці десь і є чужі роботи, то тільки для реклами моїх подруг по творінню. тут такі собі ігри....

я всіх люблю
 
SvitlykДата: Субота, 2012-03-31, 10:23 PM | Повідомлення # 66
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Bullet, о, раз така справа, тоді все ОК.
Просто, наскільки зрозуміла з допису, спочатку не було ніяких лінків, вони з"явилися тільки після того, як майстри почали писати адміну сайту, тай то - не всі робочі . І контакти є тільки тих, хто вказував їх в своєму пості, що був скопійований... Словом, кому як пощастило smile

Oленка, дякую за таке розлоге пояснення:) Я давній користувач Інтернету і його хендмейд-сегменту зокрема, сама показую і продаю свої роботи, тож маю певне уявлення, як все працює wink
Quote (Oленка)
А як Ви уявляєте запитання дозволу автора?

В цьому випадку дуже просто - там, звідки скопійовані фото, самі автори й розміщують свої роботи, тож запитати в коментах чи приватним повідомленням абсолютно не важко.
Тут мова йшла не просто про копіювання картинок, я б не здіймала переполох через дурницю, і навіть не про саме авторство - там є певний комерційний момент, а інформація чи контакти авторів є (чи були) не всюди. Саме тому, побачивши чи не половину знайомих робіт (не лише майстрів Вишиванки) занепокоїлася.

Але в будь-якому випадку, якщо все гаразд, то питання вичерпане.


Повідомлення відредагував Svitlyk - Субота, 2012-03-31, 10:28 PM
 
OленкаДата: Субота, 2012-03-31, 11:07 PM | Повідомлення # 67
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
romannah, Та я цього взагалі не торкалась! Це так загальна думка, зовсім не відноситься до Вашого, конкретного моменту. Двоє бьються - третій не лізь! Святе правило. Я влізу, ви між собою розберетесь, а на мене обидві образитесь. Те що мене не стосується - то мене не стосується! Я в тому не розбираюсь!

Quote (Svitlyk)
Саме тому, побачивши чи не половину знайомих робіт (не лише майстрів Вишиванки) занепокоїлася.
Ну значить я не зрозуміла. Це було таке загальне пояснення. Справді стосовно як же його запитати. І насправді, я не бачу проблему в данному випадку.;)!
Quote
Але в будь-якому випадку, якщо все гаразд, то питання вичерпане.
+1! 100% згодна!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
BulletДата: Неділя, 2012-04-01, 0:55 AM | Повідомлення # 68
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (romannah)
а автором тієї роботи є інша пані, яка створила свій інтернет магазин, заплатила податок, аплатила за місце в неті, розробила узір, вишила, пошила і старається продати свій витвір.

.. і зареєструвала за собою юридично якось авторство? Якщо ні, то було би краще вияснити стосунки особисто. Я нікого не вибілюю, я сама постійно страждаю від копіювань моїх робіт, спотворень моїх робіт і вже давно не нервую з цього приводу (а вперше коли сталось, я думала, що збожеволію))). Просто коли двоє піднімають галас, для стороннього глядача обоє і неправі. Це закон бізнесу, трясця, нікуди від нього не дітись.

Quote (romannah)
айбільше йдеться не ро те-що в когось перешили узір. Йдеться про такий обман- поставила собі пані чужу сорочку і підписала "Вишию для вас на замовлення", а автором тієї роботи є інша пані, яка створила свій інтернет магазин, заплатила податок, аплатила за місце в неті, розробила узір, вишила, пошила і старається продати свій витвір. Я також перешиваю взори, але не відбиваю клієнтів іншим. якщо в мене на сторінці десь і є чужі роботи, то тільки для реклами моїх подруг по творінню. тут такі собі ігри....

А на мій погляд, в нашому світі, хто перший, той і правий. Ми всі відшиваємо узори ЧУЖІ, і на нашому форумі на наші прохання добрі модератори роблять перенабори чужих картин і чужих схем. Тобто у кожної КОЖНОЇ!!! з нас рильце в пушку (я використовую взламаний віндовс і за допомогою майкрософтських програм виходжу в інтернет і заробляю гроші. У мене лише опен офіс легальний на компі. А як щодо будь -кого з вас?? Ви паттерн мейкер оплачуєте? Скачали схему в інтернеті, роздрукували, в своє задоволення вишили її і імені автора не написали на звороті. І нема векликої різниці, чи заробляємо на тому гроші чи ні. Ми порушуємо.

Так як порушуємо ми всі до одної, а останнім часом більшає і більшає закидів на предмет порушення авторських прав і зачіпаємо кодекс етики рукодільниць (якого не існує, до речі), вважаю за правильне видалити цю тему взагалі. На інших форумах (мені натякнули, але я спеціально погуглила!) нема таких публічних розборок.

Дорогі форумчанки, я би і рада, але не можу прийняти нічию сторону. Наш форум - освітній в першу чергу! Для вияснення стосунків існують контакти і приватні повідомлення, а кінцева інстанція - суд (будь ласка, ознайомтесь з положеннями про авторські права і їх захист!). А наш форум - для обміну досвідом, для спілкування на тему вишивання, української традиції тощо.

І взагалі. Глупо було би нам, адмінчастині форума, розмови вести про порушення авторських прав, якщо ми самі ж розповсюджуємо нелегально придбані і скановані схеми безкоштовно. Бо виробники на цьому заробляють, а ми ж у них відбираємо шмат хліба. Чи офіційний виробник не враховується? ; )

Пропоную хворобливе питання перевести у скайп чи в телефонні розмови. Я всіх вас бачила особисто (хто зараз не знаходить порозуміння), чи майже усіх : )) Ви всі адекватні дівчата, я точно це знаю! При бажанні порозумітись точно можна. Робимо це поза форумом, будь ласка. Не перетворюймось на сварливих і нечесних на руку, будь ласочка!

Протягом кількох днів тему буде видалено! Зараз висить вона, щоб потім не дивувались форумчани: куди ділась тема?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
romantikДата: Понеділок, 2012-07-30, 10:50 AM | Повідомлення # 69
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Доброго дня усім форумчанам. Хочу поділитись своїм досвідом і попросити вашої допомоги бо це стосується кодексу етики рукодільниць. Справа в тому, що мене віднайшла через інтернет одна особа, яка запропонувала співпрацю. Так як вишивати я люблю, а отримати за це ще винагороду в грошовому еквіваленті мені було б приємно . Отже я погодилась. Цю особу звати Красюкова Наталка із Луцька (як вона представилась).
Вона запропонувала спочатку вишити кілька вставок для дитячого будинку, звичайно безкоштовно, а потім коли вона подивиться на якість моєї роботи, пообіцяла дати замовлення.
На наступний день Наталка вставочки змінила на вишиті рушники (її тканина, схема та нитки), а пізніше виявлось, що у неї термінове замовлення і тканини вона вислати не зможе, висилає лише схеми а решта все моє.
Але не це цікаво. Цікаво те, що виявились дві людини, які вже малис праву з цією Наталкою, віддали їй свої схеми та кілька робіт вишитих, а не тещо отримати кошти, навіть свої схеми повернути не можуть. Ось така коротенька розповідь. Наталка створила свою сторінку спочатку під своїм іменем, потім назвала її "Вишиванка від Наталки" , а із вчорашнього дня сторінка називається "Мамина світлиця"[/u] ось її координати http://www.odnoklassniki.ru/dk?st.cmd=friendMain&st.friendId=boxsmenfbuofzlyevb0qqbuewioicynyndzkdm&st._aid=M_GoToUserFrom_Comment . Дуже прошу всіх - допоможіть вивести цюлюдину на чисту воду!
 
romantikДата: Понеділок, 2012-07-30, 11:42 AM | Повідомлення # 70
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Хочу навести кілька обговорень

ТЕРМІНОВО!!! Можливо хтось знає, підкажіть будь-ласка чи не зверталася до вас Наталія Красюкова (ВИШИВАНКИ ВІД НАТАЛКИ) согодні стала МАМИНА СВІТЛИЦЯ з проханням подарувати щось чи вишити для дітей-сиріт? Дякую, буду вдячна за інформацію. ДУЖЕ ПОТРІБНО

так це якась непевна людина краще таких людей обминати стороною,Бог їй суддя,немає нічого святого в людини,не думає що має дітей!!

Мене тоже занесе в ЧС бо я в статусі підписала, що вона Аферистка.))))))))))))

сама через таких людей і перестаєш довіряти людям,"одна вівця спортить все стадо"добре треба думати ,перш чим довірити!!!

Номера телефонів Наталки МТС 0664106614
Київстар 0966397090
 
намистоДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:15 PM | Повідомлення # 71
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 640
Нагороди: 4
Репутація: 484
Статус: Offline
romantik, дякую за сигнал! Ця особа у мене в друзях на тому сайті. Треба до неї пильніше приглянутися. surprised

Моя майстерня
Найдорожче НАМИСТО на шиї у жінки - це руки її дітей, котрі її обіймають...
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
taisiyaДата: Понеділок, 2012-07-30, 1:34 PM | Повідомлення # 72
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
romantik, мені теж вона пропонувала співпрацю!
 
romannahДата: Вівторок, 2012-07-31, 10:02 AM | Повідомлення # 73
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
romantik, дякую. тільки спільними зусиллями зможемо виховувати людей. я знайшла "Щаслива мить вишиванки"

я всіх люблю
 
romantikДата: Вівторок, 2012-07-31, 10:23 AM | Повідомлення # 74
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
romannah, так це переназвана сторінка сторінка. Останім часом Наталка часто змінює назву сторінки. На мою думку це є доказом її нечесних дій.
 
BulletДата: Середа, 2012-08-01, 9:06 AM | Повідомлення # 75
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (romantik)
Номера телефонів Наталки МТС 0664106614 Київстар 0966397090

Не розумію: якщо є телефони, то чому не зателефонувати їй?

Quote (romantik)
Дуже прошу всіх - допоможіть вивести цюлюдину на чисту воду!

romantik, я не дуже зрозуміла: вона ВАС ОСОБИСТО ОБМАНУЛА?

Якщо ні, то ваші повідомлення щодо цієї особи будуть видалені.

Розборки влаштовувати за чиїсь глупості тут - не дозволю. Заклики про виведення на чисту воду - також. Аргументуйте, будь ласка, і дуже вас прошу: не піддавайтесь на провокації зі сторони інших рукодільниць. Станете крайньою в подібних розбірках - самі ж постражадєте, а ті, хто вас провокував - плескатимуть в долоні. БУДЬМО ПИЛЬНИМИ.

Поради щодо роботи із замовленнями:

1. Скласти договір про співпрацю. Навіть електронний договір відлякує аферистів.
2. Візьміть у замовника максимум контактів (і надайте аналогічні свої): телефони мобільний і стаціонарний (його змінити значно дорожче!), адресу для пересилання, скайп (подивитесь людині в очі, певний % нечесних людей видають себе в відео-спілкуванні).
3. Не тримайте в секреті вашу роботу над замовленням. Розповідайте, що працюєте над вишивкою для "Іванки Іванівни Іваненко" в соцмережах, так ви отримаєте більше інформації про цю людину, відгукнуться ті, хто мав досвід роботи з вашим замовником.
4. Покажіть початок вашох роботи (ідеально - у скайпі!) і попросіть аванс за роботу.

Бажаю успіху wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Середа, 2012-08-01, 11:40 AM | Повідомлення # 76
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Адміністратор не вступає в особисту переписку поза форумом. Будь ласка, не шліть мені листів з поясненнями. Усе - на форум.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
romantikДата: Середа, 2012-08-01, 11:49 AM | Повідомлення # 77
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Прошу вибачення. Я цеправило пропустила. sad
 
BulletДата: Середа, 2012-08-01, 11:53 AM | Повідомлення # 78
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
romantik, ну.. такого правила як правила і нема. Просто це правило спілкування. Мені вистачає свого головного болю, а все, що я отримую в свою електроскриньку, я починаю сприймати, як додатковий головний біль.

Стосовно вашого досвіду співпраці з тією пані )гадки не маю, хто то, якщо чесно), то просто перестаньте з нею працювати, якщо боїтесь, або спробуйте працювати за порадами, які я дала вище. Є гарна російська приказка *у страха глаза великиИ" (с). Час від часу у всіх трапляються проколи, нажаль. Ну.. це досвід smile Бажаю успіху!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
romantikДата: Середа, 2012-08-01, 1:24 PM | Повідомлення # 79
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Bullet, дякую smile
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Кодекс етики рукодільниць (Порушення етичних норм)
  • Сторінка 4 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.