| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 10:48 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Кодекс етики рукодільниць (Порушення етичних норм)
Кодекс етики рукодільниць
VikahoДата: Четвер, 2009-06-11, 11:55 AM | Повідомлення # 1
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
У багатьох професіях є свої кодески етики. В цих документах описані норми, які просто неприпустимо порушувати. Описані для тих, хто сам цього не розуміє.
Навряд чи є подійбний кодекс у рукодільниць, проте, мабуть, всі і так розуміють, чого робити не слід, якщо навіть дуже хочеться.

Нещодавно одна тьотя-вишивальниця насмітила в моєму ЖЖ. Ні, це не була конструктивна критика, до якої я би поставилася нормально. Це були дійсно образи, причому, на адресу мене та моєї роботи, яка її чомусь так збентежила. Я видалила комент (нащо на моїй сторінці цей бруд? а вступати в полеміку з хамкою я не збиралася), але вона пішла далі. Присвятила моїй скромній персоні окремий пост у своєму ЖЖ. Навіть фотографію вишивки не ліньки було вставляти. Так само написала купу образ. Коментатор з'явився один-єдиний, він написав "а по-моему, нормально!" Тьотя звинуватила його у вживанні чогось міцного та видалила пост (чи сховала під замочок, я не знаю).

Додам, що вишивальниця ця мешкає біля Кавказу. Тобто, сидить собі за комп'ютером за 700 чи скільки там кілометрів від мене та розсилає образи. Це ж треба О_о

Щойно знову побачила те саме. На одному форумі, на якому я теж (!) нещодавно зареєструвалася, якась "майстриня" взялася кепкувати з моєї вишивки. Теж окремо фотографію завантажила, теж щось написала. Чесно кажучи, мені все одно, що роблять ці люди. Можливо, вони генії вишивання, а можливо, просто невдоволені життям затуркані дівиці, але що штовхає їх на оцей бруд? Невже вони мають так багато часу, щоб смакувати негатив?

П.С. Бачила у цієї вишивальниці з Кавказу пост про її нещасливе сімейне життя: вона постійно свариться з чоловіком, який махає рукою на її рукоділля та не дає грошей на нитки. Йде до розлучення. Мабуть, у цьому психологічна розгадка злості?

 
ganzyaДата: Четвер, 2009-06-11, 5:18 PM | Повідомлення # 2
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Мои пять копеек. Комментарии в журнале это одно, а то о чем Вы пишете вначале вашего поста это совсем другое. Одними работами я восхищаюсь, другие не приемлю категорически, имею право на свое мнение – да, имею право на хамство – Нет, Но это вопрос этики и воспитания и к рукоделию не относятся. Вышивка дело творческое, особенно на стадии разработки или выбора дизайна, то, что кажется гениальным одним, совсем не понимают другие, (на примере художников – квадрат Малевича для меня верх примитива, для других полон чего-то там глубокого).
Нарушение Кодекса этики, это когда берут народный орнамент, а потом норовят запретить его использование и требуют деньги на том основании что они оформили на него авторское право. Чем грешит, не к ночи будь помянут один украинский журнал по вышивке.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
VikahoДата: Четвер, 2009-06-11, 5:40 PM | Повідомлення # 3
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Ви все правильно написали, але порушенням етичних норм теж є образа честі та гідності. Наприклад, кодекс журналістської етики, з яким я найбільше знайома, засуджує як плагіат, так і образи честі та гідності. Тому це все одного поля ягоди.

Мені здавалося, що між майстринями існує... мгм... якась солідарність, чи як? А виявилося, не між усіма smile

 
ganzyaДата: Четвер, 2009-06-11, 6:07 PM | Повідомлення # 4
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Мастерицы тоже люди. smile

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Четвер, 2009-06-11, 6:42 PM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Чем грешит, не к ночи будь помянут один украинский журнал по вышивке.

biggrin biggrin biggrin

Quote (Vikaho)
Наприклад, кодекс журналістської етики, з яким я найбільше знайома, засуджує як плагіат, так і образи честі та гідності.

ну... я не хочу образити журналістів, але половині з них було б не зайвим язики вкоротити і пальці повідбивати за той бруд, що ллється на нас (всіх людей) з масмедіа....

Стосовно образ. Ганзя права: це людський фактор. Може, у тієї жіночки ПМС?:)
Особисто мені зовсім не всі ваші вишивки подобаються кольоровими поєднаннями. Я це сприймаю як вашу індивідуальність і як роботу людини, що нині в творчому пошуці. Ну давайте поспівчуваємо нещасній кавказькій пані: у неї життя несклалось, сім"я розвалюється, критичні дні (пардон), і така обмеженість, що окрім як на ваші творіння, їй нема на що більше свою енергію витрачати : )))

Я навіть гадаю, тут справа не в кодексі професійному, як взагалі у культурі виховання. Ну не сподобалось? Не дивись, не коментуй. Не можеш стримтаись і рука тягнеться прокоментувати? Напиши якусь пораду...

Vikaho, ви не переживайте так, ми всі (спільнотою) підтримаємо одна одну wink От побачите на КМ !!

Vikaho, а можна ЖЖ тієї пані? wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
VikahoДата: Четвер, 2009-06-11, 6:57 PM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Bullet, ЖЖ не дам smile Тільки не ображайтеся smile Бо я насправді на неї не тримаю зла і не буду слідувати принципу "око за око". Вона у моєму повідомленні фігурує виключно як приклад поширеного явища.

Ой, про бруд з мас-медіа - це взагалі вічна тема... sad

 
TanaДата: Четвер, 2009-06-11, 8:22 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Люди є різні, але будемо вважати, що хороших більше, ніж інших. Спілкуємось з тими, хто нас розуміє.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
VikahoДата: Четвер, 2009-06-11, 8:27 PM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Tana, хороших справді більше smile
 
BulletДата: Понеділок, 2010-04-19, 3:00 PM | Повідомлення # 9
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
О, це чарівне слово ПЛАГІАТ...

Предложение | 12.11.2009, 22:46:57
Изготовление чехлов для мобильных телефонов (вышивка). Индивидуально под ваш телефон. Индивидуальный узор.
Скоро Новый Год, сделайте себе и своим любимым подарок! Все ваши желания ЗАКОН!!! Представляю образец, цена которого 45 грн. Цена индивидуальна, все зависит от узора и материала.
Также вышиваю на заказ рушники (свадебные, пасхальные), салфетки, чехлы под очки, сумочки для ключей, картины, иконы.

Добавил: MaLiNkA | Контактное лицо: Оксана , тел 098 056 78 98.

Питання:знайдіть хоч одну відмінність між чохлами нашої форумчанки Тани? Оманлива рукодільниця викорситала чуже фото. Клас... Якщо вам не важко, зробіть, будь ласка, прінт скрін (знімок з екрану) тієї сторінки разом з веб-адресою, де це розміщено)

До уваги шановних рукодільниць. Якщо у вас були схожі думки (використати чужі ідеї чи фото для реклами своєї роботи, то пам"ятаймо, що такі дії можуть бути жорстоко покарані:
- неповага колег,
- телефонний і електронний анти-плагіат спам (нагадування в усіх можливих спільнотах, що данна особа - плагіатор)
- чорні списки усіх відомих ЮА/РУ рукодільних спільноти (починаючи з ЖЖ),
- неможливість працювати в обраній галузі з причини постійного пресингу за плагіат,
- судовий позов і матеріальне покарання.

Пам"ятаймо і шануймося.

Прикріплення: 6817657.jpg (78.4 Kb)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2010-04-19, 3:04 PM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, Bullet!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2010-04-19, 3:43 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Чехли і справді нашої Tana, ! І ще раз кажу: жодна з поважаючих себе вишивальниць не буде вишивати два рази одне і теж саме , навіть для двох різних людей! Як каже Tana, дивишся, як лягає нитка, яка людина-молодша чи старша, спокійна ,чи вулкан енергії. Враховуєш дуже багато чинників і складових. І попросту, навіть хочеться взяти узор і щось додати чи забрати,поміняти колір нитки, змережити,вишити дійсно від душі....

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
nosiknataДата: Понеділок, 2010-04-19, 5:17 PM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
О, це чарівне слово ПЛАГІАТ...

Дівчата, нє, ну це капець!!!
Люди чомусь думають що всі живуть в забитому селі на дві хати, без телевізора і без інтернету, і ніхто нічого не помітить - ну це ж треба так нагліти!!! Я в шоці! angry



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
ЦветанаДата: Понеділок, 2010-04-19, 5:33 PM | Повідомлення # 13
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 4
Репутація: 142
Статус: Offline
Н-дааа...
Канеш, размещая фото своих работ, надо быть готовым к тому, что тебя могут наследовать, брать за образец (особенно, если работа удачна и привлекательна), но...
Ни одна уважающая себя рукодельница не повторит в точности узор, цветовое решение, модель изделия, а тут... Просто бессовестно рекламировать свои услуги под фото чужих работ, - это заслуживает презрения прямо по всем пунктам, описанным Bullet!

Додано (2010-04-19, 5:33 PM)
---------------------------------------------
Tana, тримайся!


Покоївки ображаються, а маленькі феї, які себе поважають, можуть творити дива тільки в доброзичливих лісах і замках.
Шукайте їх там.
 
Сестра_ЮліяДата: Понеділок, 2010-04-19, 9:19 PM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Vikaho, бань її, бань та й усе
Quote (Vikaho)
одна тьотя-вишивальниця насмітила в моєму ЖЖ
 
Сестра_ЮліяДата: Понеділок, 2010-04-19, 9:23 PM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Bullet, а якщо тій пані Плагіатці подзвонити??
 
BulletДата: Вівторок, 2010-04-20, 9:38 AM | Повідомлення # 16
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Сестра_Юлія)
Bullet, а якщо тій пані Плагіатці подзвонити??

Пропоную їй почати активно дзвонити (кожна з нас могла би витратити 1-2 грн на дзвінок), спершу замовити і після згоди - просто людині зробити зауваження (ребром!)
Це навчить її на все життя так не вчиняти.

Я цілком розмію, що п.Оксана може бути дуже приємною людиною в житті, але я звикла до того, що *нашу* людину треба карати *рубльом*, інакше ми не розуміємо і не вчимось ні на своїх, ні на чужих помилках smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Вівторок, 2010-05-04, 0:33 AM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Продовжила боротьбу з нечистими на руку:

ЖЖ-спільнота Дежа-Вю.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2010-05-04, 12:55 PM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Чим далі в ліс, тим настрою менше happy Але дякую за небайдужість!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2010-05-04, 11:04 PM | Повідомлення # 19
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, та ну! Чого б це?;)
Радіємо, що у нас тирять і тирять. Нерозумні і без творчої жилки людиськи smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2010-05-06, 5:07 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
В мене нова "знахідка"))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Кодекс етики рукодільниць (Порушення етичних норм)
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.