| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 2:49 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Вибілювання тканини.
Вибілювання тканини.
usb22swlДата: Неділя, 2008-01-06, 10:54 PM | Повідомлення # 1
почесний перекладач книжок на веб-полиці
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
В мене така проблема. Маю тканину та вона сіро-зеленого кольору. Як її вибілити!
Мо є якісь хімічні засоби, та щоб тканині не зашкодили?
Ще трішки знаю про спосіб вибілювання яким користувались в давнину. Там типу замочували тканину у воді з попелом. А на ронок полоскали і розстелювали на снігу. І так кілька раз.
Та мені хотілось би знати про це детальніше. Який попіл? Співвідношення до води? ...
Допоможіть будь ласка!!!
 
BulletДата: Середа, 2008-02-06, 6:11 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
usb22swl, а який склад вашої тканини?


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
usb22swlДата: Середа, 2008-02-06, 8:21 PM | Повідомлення # 3
почесний перекладач книжок на веб-полиці
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline

Ось така вона. Я не знаю з чого та тканина.

Повідомлення відредагував usb22swl - Середа, 2008-02-06, 8:57 PM
 
BulletДата: П`ятниця, 2008-02-08, 0:19 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
usb22swl, ну, це все одно, що ви сказали б, що вона сіра : ))))
1. незрозумілий масштаб фотографування. То 100%? Схоже на мішковину. Тоді навіщо вибілювати?
2. схоже на щбільшене зображення льняної тканини (хоча мене тєрзають сумніви, що то таки коноплі, але надто рівно прядені).

Крім того, зараз синтетику роблять такого гатунку, що на помацки важко відрізнити.
Спробуйте підпалити нитки. Якщо вони стліють і попіл осипеться без залишку (плюс запах паленого паперу/трави), то це льон. Вибілювати можна хоч хдором, але не уявляю, як ви то акуратно зробите в домашніх умовах.

Вибілювати описуваним вами способом - то нудно , довго і результат непередбачуваний.

Насправді, то колір невибіленого льону. Навіщо псуватитакий гарний ефект? Не вибілюйте таку красу, будь ласка smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
homasjaДата: Понеділок, 2008-07-28, 9:32 AM | Повідомлення # 5
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Прошу допомоги. Чим відіпрати вишивки. В мене в хаті стояло на метр води і дуже багато вишивок були вкриті намулом. Вчора пробувала відіпрати, але тканина залишається сірою. Не бере навіть хлорка. Хочеться плакати.
 
TanaДата: Понеділок, 2008-07-28, 10:54 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Справді, рукодільна трагедія! Можливо, Ванішем для кольорових речей або попелом деревним (засобом наших бабусь для відбілювання тканини -- лужне середовище без кончервантів та ін. хімії)

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПасіонаріяДата: Понеділок, 2008-07-28, 11:29 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
homasja, а чи оговтались ви після потопу? Яка там у вас ситуація?
Quote (homasja)
Вчора пробувала відіпрати, але тканина залишається сірою. Не бере навіть хлорка. Хочеться плакати.

Пробуйте сильноконцетрованим порошковим Ванішем, пробуйте вкинути в машинку - автомат. (гірше вже не буде!) Але мені здається, що то - все... трофей Ваших нещасть. Я поплачу разом з Вами, щоб підтримати, але нічого не поробиш, якщо у Вас у хаті на метр стояло води - то пропали не тільки вишиванки. Я не знаю, чим Вас втішити. Звертайтесь - поможу, чим зможу!


ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: Понеділок, 2008-07-28, 11:56 AM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Шановний usb22swl. Я мала подібну практику, коли потрібно було висвітлити, так правельніше сказати, подібну тканину. Я шила плаття на замовлення з подібної тканини, як ви показали, пані захотіла світлішу. Дякую якісним ниткам (вишивка була готова), що витримували хімічну наругу. Світлішою вона стала, дещо жовтуватою, та ефект сіряка залишається. Див. фото: там пані в описуваному платті стоїть біля свого чоловіка у білій сорочці.



ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: Понеділок, 2008-07-28, 12:09 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Шановний usb22swl. Якщо треба білої тканину, то чому не взяти білу від самого початку, все ж на дворі не кам"яний вік. А якщо хочете з тієї щось робити, сміливо дійте. На ній навіть жіноча сорочка атасно дивиться. Вчора в Києві сфоткала панянку, яка вишила собі сорочку за львівськими мотивами.


ore et labore!
 
kogedubirinaДата: Середа, 2011-02-09, 2:26 PM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 102
Нагороди: 1
Репутація: 29
Статус: Offline
а в якій темі можна поспілкуватися про догляд за старовинною вишивкою (прання, зберігання)?


 
BreenДата: Вівторок, 2011-04-05, 2:46 PM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Шию трохи історичну реконструкцію, а реконструктори до хімії ставляться дуже негативно, тому з питанням природного вибілювання мала справу не раз.
Замочувала тканину у воді із березовою золою (в принципі, можна і з будь-якою іншою, але березова, як показує досвід -- найкраща), лишала на ніч. На ранок виполіскувала, розстеляла на чистому снігу (якщо діло було влітку, розвішувала на яскравому сонечку), повторювала щодня до отримання бажаного ефекта. Тканина з небіленої ставала світло-кремово-сіруватою.

Але якщо не бажаєте так автентично заморочуватися -- беріть Ваніш для білого (але багато!) і у пральну машинку. Або й на ніч можна замочити. Білизна підходить, як на мене, лише для грубого полотна, тонкий льон чи коноплі вона просто "перепалює".


Маю домоткане полотно ;)
 
BulletДата: Вівторок, 2011-04-05, 3:04 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Breen)
Замочувала тканину у воді із березовою золою (в принципі, можна і з будь-якою іншою, але березова, як показує досвід -- найкраща), лишала на ніч. На ранок виполіскувала, розстеляла на чистому снігу (якщо діло було влітку, розвішувала на яскравому сонечку), повторювала щодня до отримання бажаного ефекта. Тканина з небіленої ставала світло-кремово-сіруватою.

я про подібне чула, але жодного разу не пробувала, дякую за інформацію, цінно!

А стосовно

Quote (Breen)
реконструктори до хімії ставляться дуже негативно,
мені завжди хочеться нагадати, що H2O- теж хімічний елемент. Як і все, що нас оточує.
У мене противний характер, я чесно зізнаюсь. Тоді вже *до синтетичних способів відбілення* ставляться реконструктори негативно ;)_



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BreenДата: Вівторок, 2011-04-05, 3:08 PM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Та мені що? Мені нічого =)
Вони багато до чого негативно ставляться wink

Доречі, якщо комусь цікаво, можу ще про автентичне фарбування травками розповісти. Он лише вчора собі стрічки у сріблясто-фіолетовий звіробоєм фарбувала.


Маю домоткане полотно ;)
 
BulletДата: Вівторок, 2011-04-05, 3:14 PM | Повідомлення # 14
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Breen)
Доречі, якщо комусь цікаво, можу ще про автентичне фарбування травками розповісти. Он лише вчора собі стрічки у сріблясто-фіолетовий звіробоєм фарбувала.

якщо у вас достатньо багато інформації з цього питання (та ще й в картинках!), то можете зробити майстер-клас, ми оформимо для вас спеціальну тему.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BreenДата: Вівторок, 2011-04-05, 3:28 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Та запросто!
Хіба що в два прийоми робитиму, бо за один день не впораюся. Треба структурувати матеріал.


Маю домоткане полотно ;)
 
olimpiaДата: Вівторок, 2011-04-05, 7:11 PM | Повідомлення # 16
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Quote (Breen)
Доречі, якщо комусь цікаво, можу ще про автентичне фарбування травками розповісти. Он лише вчора собі стрічки у сріблясто-фіолетовий звіробоєм фарбувала.

Так, так, було б дуже цікаво. А кольори потім не дуже линяють?


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
BreenДата: Четвер, 2011-04-07, 5:53 PM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Дивлячись, які та якою травою.
Перші два рази перед пошиттям тре гарно виполіскувати, вода буде кольорова -- не лякайтеся. Далі буде все добре, хоча, як і будь-який натуральний барвник, він потребуватиме обережного ставлення (прання у не дуже гарячій воді, лагідний порошок тощо).
Взагалі, дуже залежить і від типу барвника і від самого полотна, як воно вбирає фарбу. Шовк і шерсть фарбуються шикарно, шовк майже не линяє, шерсть -- тільки спочатку.
Коноплі та бавовна теж наче непогано. А от льон обмежений лише пастельними тонами -- хоч спочатку він і може виглядати яскраво, після перших полоскань він посвітліє до ніжного відтінку.


Маю домоткане полотно ;)
 
olimpiaДата: Четвер, 2011-04-07, 7:07 PM | Повідомлення # 18
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
А чи нема якихось "закріплювачів" для фарби?
Ой,Breen, чи можна фото пофарбованих тканин, щоб подивитись які вони? Будь ласочка!!!


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
BreenДата: П`ятниця, 2011-04-08, 2:39 PM | Повідомлення # 19
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 6
Статус: Offline
Є, називаються "квасці". Вони й закріплюють колір і роблять його яскравішим. Знову-таки, залежить від кольора. Червоний, зелений, коричневий -- беруться дуже гарно, жовтий, синій, блакитний -- трохи слабше...

Коротше кажучи, зараз зроблю детальний екскурс наступним повідомленням =)


Маю домоткане полотно ;)
 
BulletДата: П`ятниця, 2011-04-08, 2:57 PM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Breen)
Коротше кажучи, зараз зроблю детальний екскурс наступним повідомленням =)

будемо всі-всі дуже вдячні!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Досвід учасників форуму » Вибілювання тканини.
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.