| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 3:02 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
Майстерня Яги: Шлях до традиції.
BulletДата: Субота, 2011-11-26, 3:13 AM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Яга, вітаю з власною темою-майстеренкою! Сподіваюсь, ти зробиш свою майстерню затишною і приємною, як твої вишиті мініатюри!


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯгаДата: Субота, 2011-11-26, 10:41 AM | Повідомлення # 2
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Лізо, дякую! happy

Трохи сумбурно про себе і вишивку wink :

Вишивати навчилася в школі, на уроках праці ... хрестиком і , як потім виявилось wacko , двосторонньою штапівкою.

Повернулася до вишивання для того аби створити собі вишиванку, традиційну та із значущими символами. Вишиванка ще досі в процесі... wacko

Я дійсно вірю в те, що символи, особливо вишиті руками, мають значення та впливають на наше життя.

Під час пошуку інфи про традиційну вишивку та символи знайшла цей сайт та Студії в Музеї Гончара.

Студії докорінно змінили мій погляд на традиційну вишивку, там я навчилася купі технік, передивилася безліч зразків автентичного народного одягу, ще багато технік вишивання потрібно остаточно закріпити.

Вишиваних здобутків у мене поки що мало. Не виходить вишивати "монументальні речі". Хочеться переключатися на нове й нове. Сподіваюся, щось значне з'явиться в процесі ведення цієї майстерні.

Зважаючи на це та розуміючи, що вишиті символи покликані впливати на наше життя , проте такі сакральні речі як рушники не є у повсякденному вжитку, та й вишиванку ми вдягаємо лише при нагоді, мені захотілося повернути символи в моє життя , вишиваючи ... листівки.

Прагнучи щось побажати людині, я вишиваю символ. Потім важко написати текст всередину листівки, адже наче вже все сказала. wink (вишивкою)

Мрію вишивати копії давніх сорочок... На сучасному полотні, сучасними нитками на свій розмір...

Вчуся малювати писанки. Мрію навчитися петриківці, витинанці, гончарству, соломоплетінню та ін. видам народного мистецтва, в яке я закохана...

Додано (2011-11-26, 10:41 AM)
---------------------------------------------
Одразу після того, як я вирішила, що потрібна вишиванка, почала шукати інфу та вирішила покращувати свою техніку вишивки ... хрестиком, бо вважала, що моя вишиванка буде хрестиком.

Робила я це за допомогою дитячих схемок-наборчиків. Чудова річ для далеких від вишивання. Недорого і все є: аїда, нитки, голка, схеми, не треба думати cool

З того вийшли отакі дві смішні картинки:
    

Може комусь, а швидше чиїмось дітям, знадобиться, помістила схемки поки-що тут


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Субота, 2011-11-26, 11:15 AM
 
shtynkaДата: Субота, 2011-11-26, 10:43 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Quote (Яга)
Трохи сумбурно про себе і вишивку

Юль, ти не про мене писала часом? wink Вітаю у майстерні!
Чекатиму на світлини того, що вже є, і бажаю великих звершень!


Моя майстерня
 
BulletДата: Субота, 2011-11-26, 10:51 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Яга)
Я дійсно вірю в те, що символи, особливо вишиті руками, мають значення та впливають на наше життя.

якщо віриш - то впливає однозначно!
Бажаю успіху у вишиванці wink
Quote (Яга)
мені захотілося повернути символи в моє життя , вишиваючи ... листівки.

вони прекрасні, правда!

А вишиті кумедні картинки дуже милі.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
olimpiaДата: Субота, 2011-11-26, 10:55 AM | Повідомлення # 5
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Яга, вітаю з майстернею! Чекаємо з нетерпінням на твої чудові вироби.
Quote (Яга)
Вишиваних здобутків у мене поки що мало

Ну це неправда! Адже ми пам"ятаємо і писанки і чудову сумку.....А скільки ще попереду...
Quote (Яга)
Мрію навчитися петриківці, витинанці, гончарству, соломоплетінню та ін. видам народного мистецтва, в яке я закохана...

Мені це дуже знайомо. Наснаги тобі і втілення в життя всіх задумів.
Quote (Яга)
З того вийшли отакі дві смішні картинки:

Чудові картинки для дитячої кімнати.


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.

Повідомлення відредагував olimpia - Субота, 2011-11-26, 10:55 AM
 
КатюняДата: Субота, 2011-11-26, 11:05 AM | Повідомлення # 6
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 518
Нагороди: 1
Репутація: 103
Статус: Offline
Яга, вітаю у власній майстерні!!! Наснаги у вишиванні! Я впевнена, все вийде, всьому навчитесь!!!!

Я листоноша ЩАСТЯ!
 
ЯгаДата: Субота, 2011-11-26, 11:33 AM | Повідомлення # 7
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Дякую всім! smile

Тепер до листівок. Перші я почала робити, як подарунок коханій людині і вони не були надто досконалі.

Найперша на нашу річницю:



Вишивала я поєднання косого хреста з прямим як поєднання жіночого та чоловічого начал. Також хрест - сильний захист, а подвійний хрест - вдвічі більший.

Візерунок з книги Причепіїв "Вишивка Східного Поділля". Техніки: качалочка та пряма гладь.

Символ простий та давній, проте в такому оформленні, як на мене дуже гарний wink

Додано (2011-11-26, 11:33 AM)
---------------------------------------------
Пішла збиратись на Босого. Далі буде...


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
lady-vДата: Субота, 2011-11-26, 11:58 AM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Вітаю у майстерні, Юля!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
010101Дата: Субота, 2011-11-26, 12:08 PM | Повідомлення # 9
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Юлю, вітаю з майстернею! Нарешті і твоєю творчістю будемо милуватись!!!!
 
РолічокДата: Субота, 2011-11-26, 12:14 PM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1584
Нагороди: 1
Репутація: 491
Статус: Offline
Яга, вітаю з новосіллям!


Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ВолиняночкаДата: Субота, 2011-11-26, 2:38 PM | Повідомлення # 11
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
Яга, вітаю з майстернею! Надіюсь, свій куточок буде стимулювати до нових творчих звершень і нових оригінальних ідей!!!

Додано (2011-11-26, 2:38 PM)
---------------------------------------------

Quote (Яга)
Символ простий та давній, проте в такому оформленні, як на мене дуже гарний

Ця відкриточка взагалі чудова!


Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
fieryДата: Субота, 2011-11-26, 3:18 PM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
Вітаю з майстернею)))) Бажаю цікавих задумок, вільного часу щоб їх здійснювати і творчої наснаги)))

Живу в ритмі щастя!!!
 
romannahДата: Субота, 2011-11-26, 3:54 PM | Повідомлення # 13
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
вітаю в новій майстерні. чудовий підхід до творчості. у тебе не просто шиття! листівка змістовна і прекрасна. ще і ще раз ВІТАЮ!

я всіх люблю
 
nosiknataДата: Субота, 2011-11-26, 7:42 PM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Яга, вітаю з новосіллям!! Класна листівка - чим більше бачу взорів з книги Причепіїв, тим більше її хочу придбати, шкода що в Чернівцях ніде не купиш sad
Бажаю наснаги і нових таких же гарних робіт!!



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
ivabogДата: Субота, 2011-11-26, 9:22 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 438
Нагороди: 2
Репутація: 253
Статус: Offline
Яга, я приєднуюся до вітань дівчат! Творчого натхнення і радості від роботи!
 
ЯгаДата: Неділя, 2011-11-27, 0:41 AM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Quote (Яга)
Пішла збиратись на Босого.

Повернулась. Враження суперечливі.

Найбільше хвилює таке. Всі знають такого типу знак:


Він зображувався на лоні трипільських статуеток, замість крапок часто втискали зернини злаків, іноді в таких статуетках животик робився збільшеним, як у вагітної.

Тож Рибаков зробив логічний висновок, що символ є знаком родючості, означає засіяне поле, а в житті людини - вагітність.

Пан Босий порівнює символ ромбу з вікном, ромбу з хрестом - із вікном з рамою і спираючись на народні повір'я про те, що через вікно можуть проникати негативні енергії не світу цього, на звичаї запечатувати вікна на ніч, завішувати, якщо в домі покійник, вважає ромб порталом між світами, а перехрещенний ромб - цей портал надійно закритий .
А так як пан Олександр також вважає народження дитини переходом її з того світу у цей, то за перехрещеного ромбу (закритого порталу) народження неможливе. Тобто відомий всім знак заважає вагітності. Висновок прямо протилежний до Рибакова. wacko

А я ще згадала про етнографічний матеріал, що його озвучував Юрій Мельничук. На Поліссі, де у вишивках заволіканням ромби і ромби з хрестами дуже поширені, жінки розповідали, що носили перехрещенні ромби на сорочках доки були молодими, а потім випорювали, нашиваючи просто ромби.

За стандартного трактування все зрозуміло. Жінки, поки хочуть і можуть мати дітей, носять на собі знак родючості, потім випорюють і дітей вже не народжують.

Так і за трактування пана Олександра все збігається! surprised Доки молоді, живуть цим світом, а потім, як настає час подумати про шлях до Вирію, "дорога" відкривається.

ААААААААААААА!!!! surprised surprised surprised

До цього також те, що Юрій Мельничук вважає знаком переходу між Світами ромб з ріжками, "колодязь", як він його називає (схожість з низенькими старими криничками очевидна), наводячи в доказ текст відомої пісні "За туманом нічого не видно...". Ромб з ріжками і ромб - майже одне й те саме... wacko

Додано (2011-11-27, 0:41 AM)
---------------------------------------------
Також пан Олександр незвично пояснює походження символу "восьмипроменева зірка". Він вважає цей знак зображенням 4 стилізованих з часом голівок Змія. Але тут я для себе знайшла пояснення, що при переході від матріархального культу до патріархального культу Сонця цей знак, як і багато інших переосмислився і став позначати Сонце і всі блага, що воно нам приносить. Так, власне, я його сприймаю.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
OленкаДата: Неділя, 2011-11-27, 0:49 AM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга, Вітаю з майстернею. Дуже цікаво про символіку. Особливо оце
Quote (Яга)
як настає час подумати про шлях до Вирію, "дорога" відкривається.
можете викласти схему чи малюнок, чи фотографію, що саме Ви маєте на увазі?



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: Неділя, 2011-11-27, 1:16 AM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Під кінець п. Босий оговорився, що не читає сучасних дослідників орнаменту та його семантики, а лише етнографічний матеріал. Йому простіше. Я собі такого дозволити не можу.
Тож в голові каша.

Хочу зазначити, що я використовую символи та їх значення як мені ЗДАЄТЬСЯ ТА ВІДЧУВАЄТЬСЯ. Розумію, що це не науково. Але всім раджу.

Якщо Ви читаєте мою майстерню, я тут пишу про орнамент і якесь його значення, а Вам воно здається дивним/недолугим/неприйнятним/невірним краще не вступати зі мною в полеміку ( я дуже важко відступаю від своїх переконань wink ), а прийняти, що цей символ або таке його значення для Вас не працюють або працюють по іншому. happy


Додано (2011-11-27, 0:57 AM)
---------------------------------------------
Oленка, на пальцях наче описала, що мова йде про поліські орнаменти з перехрещеними і звичайними ромбами. Зараз знайду картинки.

Додано (2011-11-27, 1:07 AM)
---------------------------------------------

Тут усі стрічкові орнаменти містять ромб із косим хрестом всередині. За трактуванням п. Босого перехід між світами закритий. За твердженнями опитаних поліських жінок підходить для молодиць.

Тут зліва усі ромби хоч і не пусті в середині, проте хреста не мають. За версією пана Олександра перехід між тим і цим світом відкритий. Літні жінки шили собі щось таке.

Можливо Ви мене не зрозуміли, я вжила "дорога" відкрита в значенні перехід між тим і цим світом відкритий.

Додано (2011-11-27, 1:16 AM)
---------------------------------------------
Фух... досить! wink

Ще трошки ранніх листівок.

На День народження коханого:

(Це у мене не зоряна хвороба dry , я просто з купи фоток одну вибрати не можу smile )

Вишивала "восьмипелюсткову зірку" у значенні Сонця і всього того доброго, що воно приносить.

Техніка: настилування по сітці. Узор з полтавського рушника з колекції Юрія Мельничука (здається, можливо музею Гончара)

Традиційна валентинка wink у моєму розумінні:


Знову поєднання косого хреста з прямим.

Орнамент уже знайомий Вам по роботі Kalunu. Джерело: Причепії "Вишивка Східного Поділля". Техніки: качалочка та двостороння штапівка


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - Неділя, 2011-11-27, 2:30 AM
 
OленкаДата: Неділя, 2011-11-27, 2:20 AM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Яга)
Oленка, на пальцях наче описала, що мова йде про поліські орнаменти з перехрещеними і звичайними ромбами. Зараз знайду картинки.
Дякую! Мені легше наглядно зрозуміти. biggrin Мене цікавлять орнаменти які символізують той самий самий перехід, а тут Ви про це заговорили, то я і наважилась запитати більш детально. Ще раз дякую за відповідь! Натхнення!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
BulletДата: Неділя, 2011-11-27, 12:02 PM | Повідомлення # 20
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Яга)
Пан Босий порівнює символ ромбу з вікном, ромбу з хрестом - із вікном з рамою і спираючись на народні повір'я про те, що через вікно можуть проникати негативні енергії не світу цього, на звичаї запечатувати вікна на ніч, завішувати, якщо в домі покійник, вважає ромб порталом між світами, а перехрещенний ромб - цей портал надійно закритий .

у мене теж багато було каші в голові, але я вчинила простіше (за його ж принципом) - просто не переймалась зайвими думками (я гадаю, це вже вікове, бо раніше я би намагалась вступити в дискусію). Щодо ромба.. мені теж Рибаков - дуже великий авторитет, і поки що ніхто не зміг його замістити в моїй голові smile
Ви звернули увагу, що Олександр Босий весь той день говорив про негатив? Гадаю, у нього просто був поганий настрій :)*



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Майстерня Яги: Шлях до традиції. (Майстерня Яги)
  • Сторінка 1 з 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.