| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 4:32 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Zeta: Мода Ukraine (творча майстерня форумчанки Zeta)
Zeta: Мода Ukraine
OленкаДата: Неділя, 2013-07-07, 3:33 AM | Повідомлення # 821
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Цитата (Dmutrik09)
Ми хочемо , щоб вишивку носили, а щоб носили мусимо експериментувати. Але ж старі шви ми залишаємо , ми їх не змінюємо,ми старими швами прикрашаємо сучасний одяг, тим самим пропагуємо свою культуру у світ!
100% Згодна! Вишивка повинна дихати, вигулюватись, а якщо вона тільки може лежати в скрині і показуватись в музеях, це вже віджилий вид мистецтва.Таню, ти просто молодчинка, що не даєш всьому цьому перетворитись на минулу історію - це має бути історією живою, історією майбутного!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
shevaДата: Неділя, 2013-07-07, 10:51 AM | Повідомлення # 822
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 258
Нагороди: 1
Репутація: 268
Статус: Offline
Зі свого боку, також хочу подякувати Тетяні Zetа за організацію цієї зустрічі. Надзвичайно приємно було познайомитися з Анною та Андрієм. Дуже сподіваююсь, що такі заходи стануть більш-менш регулярними. Ще раз дякую усім за гарний настрій, чудові подаруночки та безцінний обмін досвідом. smile

моя майстерня
 
РолічокДата: Неділя, 2013-07-07, 11:02 AM | Повідомлення # 823
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1584
Нагороди: 1
Репутація: 491
Статус: Offline
Zeta, вітаю з виставкою!
кому не подобається - хай зробить і покаже як треба!
твої сукні виділяються! сучасні і українські одночас
у нас в музеї відкрилась виставка претендентів до вступу у спілку майстрів - "без сльоз не взглянеш"
червоно-чорний хрести на аіді, взори - брокар і аля "радянська жінка за 70-ті роки" - рушники
є одна дві жіночі батистові сорочки.
дуже сумно...



Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ТМКДата: Неділя, 2013-07-07, 4:57 PM | Повідомлення # 824
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Цитата (Zeta)
поки запрошують майстер класи дати - мабуть погоджусь
Звісно погоджуйся. І, згодна з Лесею, що збереження традицій важливо, але ж ми живемо в сучасному світі і твоя творчість дуже актуальна. Особливо в нашому східному регіоні, де традиційні вишиванки вдягають тільки в День Незалежності і то небагато людей.


"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
ZetaДата: Неділя, 2013-07-07, 10:01 PM | Повідомлення # 825
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
ТМКРолічокshevaOленка, Dmutrik 09 - дуже приємно читати слова вашої підтримки, вони не дають мені розчаруватися у тій справі,що розпочала smile Дуже важливо знати,що ти займаєшся цим недарма,що воно ще комусь,крім тебе потрібно - від цього сили прибувають - ДЯКУЮ ВАМ ВСІМ!!!
тож продовжуємо далі biggrin






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Неділя, 2013-07-07, 10:02 PM
 
ZetaДата: Неділя, 2013-07-07, 10:04 PM | Повідомлення # 826
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата (Dmutrik09)
Прийшов на західну Україну бісер- корову продавали, аби купити того бісеру і вишити бісерний стрій!
Лесю! оце так історична довідка! я такого навіть не чула ніде! дуже цікаво про такі речі дізнаватися biggrin






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2013-07-07, 10:37 PM | Повідомлення # 827
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Цитата (від її мами Zeta)
оце так історична довідка! я такого навіть не чула ніде! дуже цікаво про такі речі дізнаватися
Так, Таню, це дійсно так! я тут живу і чула, і чую  від бабусі та прабабусі. Були обидві великі вишивальниці. Бабуся з батькової сторони була багачка , батьки продали корову , аби купити цей бісер та оксамит і справити Пазі (Пелагія), стрій, дорогий. Бабуся з маминої сторони була бідна, прабаба вишивала на оксамиті нитками, бо не було грошей на бісер. Я думаю, що тодішню моду на бісер також сприймали в штики, були і поціновувачі і критики того строю.

Тепер моє Опілля асоціюється тільки з бісерними горсиками і запасками.

Таню- це фрагмент вишитого горсика , але нитками - раритет нашої родини.





Це запаска рідної сестри моєї бабусі по материній лінії. Тут збереглося декілька намистин бісеру та леліток. Вм загальному ж запаска вишита нитками ДМС -родина була бідна.



А це вже розкіш того часу.Горсет оксамитовий, вишитий бісером. Жидачівщина, що на Львівщині.

Горсет і запаска вартували корови. Так, як і коралі правдиві, аби купити треба було батькові продати  корову чи бика.
Зараз ще вставлю сюди до тебе свої теж раритетні коралі правда з писанками.


КОралі правильної форми на лляному сплетеному шнурку,дісталися від баби Юстини (нар. у 1904р), а їй в свою чергу від мами. Ми носимо з Юлею раритет, якому вже давно за 100 років.

Мені здається, щоб ми зараз не робили, буде сприйматися в штики, а за років 10-20-30, це вже буде історія.....

ТАНЮ, ТВОРИ ІСТОРІЮ 21 СТОЛІТТЯ СВОГО КРАЮ! ТВОРИ ЛЮДИНО!
Прикріплення: 7766643.jpg (137.6 Kb) · 8593789.jpg (213.4 Kb) · 2472586.jpg (118.6 Kb) · 7573614.jpg (158.4 Kb) · 4855256.jpg (105.7 Kb)


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012


Повідомлення відредагував Dmutrik09 - Неділя, 2013-07-07, 10:45 PM
 
NatasskaДата: Неділя, 2013-07-07, 10:51 PM | Повідомлення # 828
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 0
Репутація: 21
Статус: Offline
завжди легко когось критикувати, а на що нове (старе)спроміглася критикуюча сторона?)) у кожного свій шлях, своє житття, ваша праця точно не буде марною. Успіхів!
 
ZetaДата: Понеділок, 2013-07-08, 0:57 AM | Повідомлення # 829
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Лесю! які скарби! ти молодець,що все це зберігаєш!!!!!! в мене теж є трішечки раритетів - але це не українська вишивка - то мереживо голкою - яке я колись освою...
Natasska, дякую - проб"ємось wink






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ZetaДата: Вівторок, 2013-07-09, 11:33 PM | Повідомлення # 830
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
BulletДата: Середа, 2013-07-10, 0:51 AM | Повідомлення # 831
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата (Dmutrik09)
Це запаска рідної сестри моєї бабусі по материній лінії. Тут збереглося декілька намистин бісеру та леліток. Вм загальному ж запаска вишита нитками ДМС -родина була бідна.

і що, вже ТОДІ вишивали ДМС? І це - бідні??...

Таня, вітаю з участю у виставці! Але я тебе просто вітаю з участю, бо реально маю багато критичного після першого перегляду того відео. Щоб зараз нікого не образити, краще допишу завтра smile
Світлана Тищенко велика молодець, що вишиває портрети відомих українських історичних діячів, але за слово "укрАинский" я ладна будь-кого порвати на малесенькі украЇнські шматочки.
Окрім твоїх паспортинок порадували вишиті краватки (не знаю, чи то твої) і рушник на самому початку ролика. Для чого на нього поклали пошло віночок - неясно. Красиво виглядав стрій за склом, шкода, що оператор знімав всяку дрібноту (ляльки, бісер), а на стрій не звернув уваги.
Вашому клубу "Світлиця" просто необхідно частіше приїжджати в гості в такі місця, як Пирогів, музей ів. Гончара тощо. Щоб у виставці, яку позиціонують як таку, що відтворює укрАїнську традицію "з давніх давен" (с) НЕ клали поруч слов"янську символіку і рішельє. І сучасні бісерні прикраси.
Таня, наклацай нам всю-всю виставку, будь ласочка!!! smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ZetaДата: Середа, 2013-07-10, 11:47 AM | Повідомлення # 832
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата (Bullet)
Світлана Тищенко велика молодець, що вишиває портрети відомих українських історичних діячів,
вона не вишиває взагалі - вона їх МАЛЮЄ smile
Цитата (Bullet)
Таня, наклацай нам всю-всю виставку, будь ласочка!!
Лізо,передивись трохи вище - я всі фото виклала у попередніх повідомленнях,все що можливо було зфотографувати,щоб скло не заважало,бо у сина нема антіблікового об"єктиву sad ,а відблискувало добряче - навіть фотошоп не спас - тому не всі рушники війшли,а так майже все видно






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ZetaДата: Середа, 2013-07-10, 11:52 AM | Повідомлення # 833
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Цитата (Bullet)
ашому клубу "Світлиця" просто необхідно частіше приїжджати в гості в такі місця, як Пирогів, музей ів. Гончара тощо.
отож мене й "пиляють",що я замість народних сорочок займаюсь казна чим,бо возять у Спілку майстрів - а там мої сучасні речі не приймають,бо НЕ НАРОДНІ biggrin а клубу треба,щоб кількість майстрів народної творчості була все більше,більше і більше wink
навіть блузку,що була вишита як вишиванка "швом мереживо" по В.Зайченко  не пропустили у збірку "Кращий твір року",бо бачиш - сучасного крою,хоча керівниця казала,що спочатку вже збиралися фотографувати,бо цією технікою майже не користуються зараз,а потім "головний" не дозволив,а мені мозок пополоскали по приїзді biggrin






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012


Повідомлення відредагував Zeta - Середа, 2013-07-10, 11:58 AM
 
LDIIДата: Середа, 2013-07-10, 12:59 PM | Повідомлення # 834
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 571
Нагороди: 0
Репутація: 183
Статус: Offline
Zeta, мені здається,що з таким відношенням до справи майстрів стане не більше ,а менше.Через пару десятків років речі,які ви робите теж будуть відносити до мистецтва-просто зараз воно сучасне(тимчасово)
 
lady-vДата: Середа, 2013-07-10, 1:51 PM | Повідомлення # 835
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Цитата (Zeta)
бо НЕ НАРОДНІ biggrin

Мозги у них не народні))))))))))


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
LyubovДата: Середа, 2013-07-10, 3:39 PM | Повідомлення # 836
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Zeta, а разве батик и валяние - традиционные ремесла для Украины? У нас, на Кубани тоже выставляют и батик, и валяние, и поделки из соленого теста и деревья, плетеные из бисера, - но это не народное искусство для Кубани. Так что Ваше творчество, на мой взгляд, это сплав народно-современного стиля, ближе к истине в данном вопросе! wink
 
TanaДата: Середа, 2013-07-10, 3:42 PM | Повідомлення # 837
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (Zeta)
тож мене й "пиляють",що я замість народних сорочок займаюсь казна чим,бо возять у Спілку майстрів - а там мої сучасні речі не приймають,бо НЕ НАРОДНІ
Вітаю з цього боку барикад. Таню, тримайся! Проходили. Можна жити і шити без визнання. Перевірено на собі))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: Середа, 2013-07-10, 7:57 PM | Повідомлення # 838
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Цитата (Bullet)
і що, вже ТОДІ вишивали ДМС? І це - бідні??...
Так, запаска вишита ДМС, рушники і подушки, що збереглися від бабусі теж ДМС.


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
ZetaДата: Середа, 2013-07-10, 8:53 PM | Повідомлення # 839
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
У книжці "Борщівська сорочка" зазначено,що нитками ДМС Західна Україна вишивала -з  кінця X|X-початку ХХ століття
Цитата (Tana)
Можна жити і шити без визнання
я теж до цього склоняюсь biggrin - звання майстра занадто дорого коштує і до і після отримання wink
Цитата (Lyubov)
разве батик и валяние - традиционные ремесла для Украины?
Люба - ну насколько я знаю - шерсть валяли на Западной Украине,что касается остального - то оно к нам пришло,просто от меня хотят,чтоб я напряглась для мастера - а я разорватся между заработком и желанием наших руководителей не особо могу,я приучаю своих клиенток носить украинскую вышивку - и это для меня важнее+это мои средства к существованию,потому что на пенсию 1000гр не проживеш особо

отакі кнедлики cool

а крім того - мені дуже шкода віддавати вишиванки,які я зробила для своїх рідних,щоб вони по музеях валялися - для мене вишиванка - це щось святе,вона повинна бути оберегом,а музейні працівники дуже необережно поводяться з речами - я коли це бачу - то повбивала б...






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
BulletДата: Четвер, 2013-07-11, 3:37 AM | Повідомлення # 840
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата (Tana)
Можна жити і шити без визнання. Перевірено на собі))

це ТИ без визнання? Бггг smile
(та вони всі мовчать, бо заздрять)))

Цитата (Zeta)
а музейні працівники дуже необережно поводяться з речами - я коли це бачу - то повбивала б...

нажаль, маєш рацію. В "Світлиці" музея Гончара я своїми очима бачила, як працівниці прасували історичні (!) сорочки гарячою праскою по лицьовій стороні навіть без проутюжильника...

Цитата (Zeta)
Лізо,передивись трохи вище - я всі фото виклала у попередніх повідомленнях,

от жеж. А-то подумала, що на відео- це НОВА виставка! smile Ти задала хороший темп і тепер я чекаю, що ледь не щотижня нові виставки smile А ті, попередні фото я бачила, Дякую!

Цитата (Zeta)
отож мене й "пиляють",що я замість народних сорочок займаюсь казна чим,бо возять у Спілку майстрів - а там мої сучасні речі не приймають,бо НЕ НАРОДНІ а клубу треба,щоб кількість майстрів народної творчості була все більше,більше і більше

Танечко, я зовсім-зовсім про інше писала. Про то, що ваші клубчині (аа, люблю українську мову))) великі молодці - то одне. Але виставка нагадує звалище скарбів. Якісь незрозумілі вишиті (?) україночки в рамочках, рішельє, батік (? ух ти, нова українська традиція))), вишитий старовинними швами сучасний одяг, рушники - все в одній залі і ще під девізом відтворення старовинних традицій і єднання їх з сучасністю.. Ну я сама в школі працюю, я знаю, як важливо "красиво яхту назвати" (с).
Якби виставка просто носила характер звітної виставки вашого клубу - зовсім інша річ.

Ти вже вибачай, що я прискубуюсь. Але на мій (дуже упереджений) погляд, таким чином в нашій країні розповсюджується шароварщина.

Ще раз наголошую. Я не про твій одяг. І не про смішні картинки-україночки. Все супер, якби не гучне гасло "Відродження традицій".



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Zeta: Мода Ukraine (творча майстерня форумчанки Zeta)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.