Kaluna запрошує на толоку - Сторінка 29 - СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ
| | Вхід у форум

Вівторок, 2017-01-17, 2:03 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 29 з 68«1227282930316768»
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Kaluna запрошує на толоку (щоб "толочились" з ранку до вечора з толком)
Kaluna запрошує на толоку
KalunaДата: П`ятниця, 2010-08-06, 9:53 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline

Примітка адміністратора: в першому повідомленні, яке буде постійною "шапкою" на всіх сторінках теми, на прохання автора майстерні буде викладатись корисна інформаці від авторки: майстер-класи, корисні посилання тощо.

Майстер-клас по змережуванню

Творча майстерня на Блогері

Мітки Майстер-класи у блозі на Блогері
Прикріплення: 3565801.jpg(84Kb)

Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012

ZetaДата: Неділя, 2012-01-08, 1:36 AM | Повідомлення # 561
Мудра людина
Нагороди: 0
Репутація: 739
Олю! дуже цікава стаття про Брокар. я нещодавно чула від однієї донецької дослідниці народної вишивки,що у давнину на Україні вишивали хрестиком,але він був двосторонній,чим і відрізнявся від брокарівського.Може Ви щось про це знаєте?

Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012

KalunaДата: Неділя, 2012-01-08, 8:23 PM | Повідомлення # 562
Мудра людина
Zeta, знаю, що хрестиком вишивали (хрестикування) кількома способами - прямий, косий, булгарський, двосторонній але не як основна техніка, а як допоміжна (заповнення) або в комплексі з іншими техніками. Також, часто зустрічала на старовинних сорочках центральної України хрестиком оздоблені рукава та на навколо шиї...

А ще, пригадую неймовірні рушники, вишиті двостороннім хрестиком лише червоним кольором, які бачила вже 20 років тому назад smile Це була маленька виставка робіт мами з донькою з села з під Умані. Нажаль, не памятаю ні назви села, ні прізвища майстринь ... і інформації про них зараз ніде не зустрічала. Їх майстерність вразила мене ще тоді, рушники були неймовірно красиві, абсолютно ідеальні з обох сторін .....і з задоволенням подивилась би на них зараз smile

Повідомлення відредагував Kaluna - Неділя, 2012-01-08, 9:08 PM

ZetaДата: Неділя, 2012-01-08, 9:55 PM | Повідомлення # 563
Мудра людина
Репутація: 739
Kaluna, дякую за інформацію smile -пошукаю і я двосторонній хрестик wink

Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012

KalunaДата: Понеділок, 2012-01-09, 3:04 PM | Повідомлення # 564
Мудра людина
Різдво пренесло зустрічі з родичами далекими і близькими, вихідні дні і несподіваний для мене подарунок. Хвасаюсь smile :

Таки доведеться освоювати ще одну рукодільну справу - бісерну. Щодо вишивки ікон, невпевнена чи зможу, а от прикраси хочеться попробувати, особливо такі smile :

Dmutrik09Дата: Понеділок, 2012-01-09, 4:10 PM | Повідомлення # 565
Мудра людина
Нагороди: 5
Репутація: 913
Kaluna, Олю спробуй вишити ікону бісером - дуже легко, ще легше ніж вишивається! там береться ниточка одного кольору і вишивається з верху до низу , насиляюси бісеринки. Результат приголомшливий і швишивається дуже фдуже швидко! Але я кукпила вибитий на тканині малюнок ... Класс! Попробуй! biggrin

Моя майстерня ®

...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012

KalunaДата: Понеділок, 2012-01-09, 7:43 PM | Повідомлення # 566
Мудра людина
Dmutrik09, до ікони морально ще не готова smile зараз для мене основне глобальне завдання - довишивати рушник wink

А з бісером варто познайомитись поближче wink

Dmutrik09Дата: Вівторок, 2012-01-10, 0:04 AM | Повідомлення # 567
Мудра людина
Нагороди: 5
Репутація: 913
Quote (Kaluna)
зараз для мене основне глобальне завдання - довишивати рушник

Це точно, що глобальне! biggrin Підтримую тебе морально.... smile

Моя майстерня ®

...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012

BulletДата: Вівторок, 2012-01-10, 4:33 AM | Повідомлення # 568
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Quote (Kaluna)
Таки доведеться освоювати ще одну рукодільну справу - бісерну. Щодо вишивки ікон, невпевнена чи зможу, а от прикраси хочеться попробувати, особливо такі :

я впевнена - ве вийде! Ще й з твоєю акуратністю! У добру путь wink

Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net

KalunaДата: Субота, 2012-01-14, 9:56 PM | Повідомлення # 569
Мудра людина
Quote (Bullet)
я впевнена - ве вийде!

Bullet, мені б твою впевненість smile а ще краще - вільного часу wink

Поки Свята і до вишивки якось руки не стоять - розбираю фотоархіви wink На цей раз зібрала до купи колекцію "вишиті манжети сорочок" smile :

ще ФОТО МАНЖЕТІВ

І ще одне моє досягнення - нарешті перенизала я свої коралі. Хвастаюсь smile

Додано (2012-01-14, 9:56 PM)
---------------------------------------------
Дівчата, на просторах НЕТУ натрапила на книгу про Палистинську вишивку:

От така історія smile щось дуже вона на нашу схожа, правда wink

Повідомлення відредагував Kaluna - Четвер, 2012-01-12, 0:21 AM

sjana_ifДата: Субота, 2012-01-14, 11:26 PM | Повідомлення # 570
мешканець сайту
Нагороди: 3
Репутація: 127
Quote (Kaluna)
нарешті перенизала я свої коралі

Гарні коралі. Це бабусин спадок? У моєї бабусі теж були подібні.

KalunaДата: Неділя, 2012-01-22, 2:28 PM | Повідомлення # 571
Мудра людина
Quote (sjana_if)
Гарні коралі. Це бабусин спадок?

На жаль, ні sad Родинних коралів в мене немає, єдине що памятаю з бабусиних прикрас - янтарна нитка.. та де вона зараз - не знаю.
Ці коралі купувала на антикварному базарі, хрестик подарував чоловік а фурнітуру довго підбирала по Київських крамничках біжутерії smile
Доречі, застібок і всіляких намистин залишилось трохи - є над чим задуматись wink

Дякую всим за підтримку моїх сердечок в конкурсі ялинкових прикрас

Ці іграшки зявились як подарунки двом гарним майстриням. Хотілось їх порадувати чимось святково-позитивним і несподіваним.
Спочату сердечка я шила як ялинкову прикрасу, а в процесі роботи (коли заповнювала серединку синтепоном і мягкою тканинкою) подумала, що їх можна використовувати і як гольничку. Так зявилась прикраса-гольничка.

Шились і придумувались дуже легко, на одному диханні за вечір, а фотографувала вранці- раненько до роботи, щоб в обідню перерву поскоріше занести і відправити поштою.
Тому фото такі вранішньо "невпевнені" получились wink

Повідомлення відредагував Kaluna - Неділя, 2012-01-22, 2:34 PM

olimpiaДата: Неділя, 2012-01-22, 2:39 PM | Повідомлення # 572
мешканець сайту
Репутація: 209
Олечко, цього року твоя іграшка вже прикрашала мою ялику. smile

Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.

Повідомлення відредагував olimpia - Неділя, 2012-01-22, 2:40 PM

KalunaДата: Неділя, 2012-01-22, 2:45 PM | Повідомлення # 573
Мудра людина
УРРРАААААААА! Дякую, приємно!

OленкаДата: Неділя, 2012-01-22, 10:24 PM | Повідомлення # 574
Мудра людина
Група: Модераторы
Репутація: 540
ось тут мексіканска вишивка
Quote (Kaluna)
От така історія щось дуже вона на нашу схожа, правда

"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)

KalunaДата: Понеділок, 2012-01-23, 1:41 AM | Повідомлення # 575
Мудра людина

Oленка, по лінку не можу перейти на мексиканську вишивку wink - перекидає на Google wacko
Може є інший шлях? smile

OленкаДата: Понеділок, 2012-01-23, 1:55 AM | Повідомлення # 576
Мудра людина
Група: Модераторы
Репутація: 540
мексіканська вишивка ось тут все відкрилось

Додано (2012-01-23, 1:55 AM)
---------------------------------------------
ще тут мені нагадують наші козацькі рушники

"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)

KalunaДата: Вівторок, 2012-01-24, 10:13 AM | Повідомлення # 577
Мудра людина
Oленка, дякую, і в мене відкрилось smile Цікаво так, деякі сукнія б носила wink

З моїх архівах вишивані фото музею Гуцульщини і Покуття з Коломиї:

ФОТО ще

Повідомлення відредагував Kaluna - Вівторок, 2012-01-24, 10:14 AM

lady-vДата: Вівторок, 2012-01-24, 12:48 PM | Повідомлення # 578
Мудра людина
Нагороди: 7
Репутація: 642
Kaluna, краса неймовірна! дякую smile

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012

KalunaДата: П`ятниця, 2012-01-27, 1:16 AM | Повідомлення # 579
Мудра людина
lady-v, заходьте ще wink рада поділитись з хорошими людьми smile
Сьогодні натрапила на статтю директора музею де я зробила ці фото wink додаю все до купи smile wink

Гуцульська та Покутська вишивка
Ярослава ТКАЧУК, директор музею, член Національної Спілки народних майстрів України, Заслужений працівник культури.
//Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського

Одним з найрозповсюдженіших і найдоступніших видів українського народного мистецтва є вишивка. Це класичний вид народної творчості, це отже живуче кришталево – чисте джерело, яке дарує нам багатство здорових творчих сил народу, допомагає осягнути висоти його мистецького хисту.
В українській народній вишивці при єдиних спільних ознаках притаманних всім регіонам України, чітко виступають локальні відмінності, логічно обґрунтовані географічними, історичними та соціальними факторами.
Життя народу в певному середовищі, його побут, звичаї, природа, навики праці, критерії розуміння краси спричинились до відмінних принципів в окремих осередках, районах, селах. Об’єктом нашої уваги є локальні особливості вишивального мистецтва Гуцульщини та Покуття.
У вишивці такої орфографічної групи Карпат, як гуцули, збереглись архаїчні риси народного орнаменту. Численні історичні, фольклорні та літературні матеріали стверджують масове побутування на Гуцульщині вишивки одягового призначення.
Звичайно, гуцульська вишивка розвивалася в єдиному руслі західноукраїнського вишивального мистецтва на базі давньоруського мистецтва при впливі специфічних місцевих факторів, що виділило її в окреме чітко виражене локальне явище. Про глибокі художні традиції гуцульської одягової вишивки можна говорити на основі багатьох зразків вишивки кінця XVIII - початку XIX століть, які зберігаються в музеях України, зокрема, в Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.
Колекція зразків вишивок сорочок, переміток тощо свідчить про високий художній рівень орнаментального вишивального мистецтва гуцулів.
Упродовж років колективним генієм народних майстрів викристалізовувалася чітка художня система, в якій взаємо обумовлювалися фактори матеріалу, технік, орнаменту, композиції, колориту.
На Гуцульщині, так само , як й у всіх інших регіонах України, вишивкою прикрашали певні частини деталей одягу. Це жіночі, чоловічі, дитячі сорочки, головні убори (перемітки, хустки), нагрудний одяг (кептарі, сердаки, байбараки, кожухи, манти, гуглі), поясний (гачі, портяниці, капчурі, капці, онучі).
Властивості лляних і вовняних тканин, сукна, шкіри, використаних для пошиття одягу, зумовлювали характер і структуру матеріалів, якими виконувалася вишивка.
Основні матеріали вишивання – ручнопряденні льняні, вовняні нитки, вовняні зсукані нитки ("коцик”), зсукані сплетені шнури, шовкові, металеві, срібні, золоті нитки, муліне, бісер, лелітки, сап’янові стрічки, ґудзики, корали, головки металевих цвяхів (бобрики), капслі. Хутро лиса, тхора та куниці – як аплікації. З середини ХІХ століття частіше для вишивання починають використовувати фабричні нитки – такі як волічка, заполоч, а з початку ХХ століття – нитки ДМЦ, муліне, бісер, шовк. Вишивка бісером поширена в районах, що межують з гірською Буковиною.
Багатство гуцульської вишивки демонструється навіть у різновиді технічного виконання. Володимир Шухевич у своїй фундаментальній праці "Гуцульщина” подає 12 технік гуцульської вишивки: низинка двох видів, стебнівка, плетінка, обмітка, кіска, шов "поперек голки” ("ключка”), штапівка("решітка”), настилування ("соснівка”), ("хрестик”), двостороння стебнівка ("шнурок плетений”, "мережка-цирка”).
Колекції сорочок з Гуцульщини та Покуття дають можливість стверджувати, що такі техніки вишивання, як поверхневий кучерявий шов, виколювання тощо є чи не найстарішими і на сьогодні призабутими.
Поширена техніка вишивання – низинка. Напевно, жодна з усіх технік вишивання впродовж багатьох років не зазнала такого складного процесу кристалізації художньо–стильових канонів, як низь.
Цій техніці притаманний високий рівень художньо–технічної майстерності. У старих зразках вишивок контур мотивів завжди виконувався чорною ниткою, а сам узір, візерунок і фон – кольоровими . Локальна художня особливість гуцульської вишивки – в поліхромному й орнаментальному рішенні.
На кожному виді ноші використовувалися відповідні техніки вишивання. Так, вуставки сорочок прикрашалися низзю, хрестиком, циркою, перемітки – стебнівкою, сердаки, кожухи й онучі – кіскою, штапівкою.
Яскравою особливістю гуцульської вишивки є її геометричний орнамент. Він включає в себе прості мотиви і складні фігурні елементи, мотиви – комплекси. Це ромб, напівромб, по–різному поєднані в горизонтальному або вертикальному напрямках.

СТАТТЯ повністю

Повідомлення відредагував Kaluna - П`ятниця, 2012-01-27, 1:18 AM

ТМКДата: П`ятниця, 2012-01-27, 2:28 PM | Повідомлення # 580
Мудра людина
Нагороди: 2
Репутація: 772
Олю, твоя майстерня, то моя найулюбленіша сторінка нашого форуму. Завжди стільки нового і цікавого!

"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"

СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Kaluna запрошує на толоку (щоб "толочились" з ранку до вечора з толком)
Сторінка 29 з 68«1227282930316768»
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:

Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.