| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 10:29 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, lady-v, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Авторська та етнічна вишивка Tana (Ідеї, традиції, сучасне втілення)
Авторська та етнічна вишивка Tana
TanaДата: Середа, 2010-02-17, 9:30 AM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ласкаво прошу в мій щоденник на форумі!
Мої уподобання схиляються до етнографії, традиційного вбрання, технік вишиття, історії вишивки. Спробувала привнести елементи народної вишивки в речі повсякденного вжитку. З величезним задоволенням все ще створюю закладинки в улюблену книжку, одяг та аксесуари з народними швами і орнаментами. Люблю споглядати і працювати з музейним колекціями.

Зараз запрошую Вас пошити вишиванку собі в  довгобуді Виплекана сорочка,
пошити вишиванку близькій людині в Сорочковий легкоший
та долучитися до відтворення старовинних орнаментів в проекті  Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент:вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876

Більшість поточних робіт викладала в мережі в ЖЖ http://tana-sribna.livejournal.com/ , який переїхав на http://napolotni.blogspot.com/
Найбільш активно моє творче життя протікає в мережі фейсбук www.facebook.com/tana.sribna

Знаю, що мій досвід і напрацювання зокрема на цьому форумі стали в нагоді багатьом людям. Сподіваюсь, завдяки цій темі, коло однодумців розшириться. Приємних вражень!
Прикріплення: 6902555.jpg (72.9 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
romantikДата: Середа, 2013-07-24, 10:11 AM | Повідомлення # 1401
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Цитата (Tana)
Надумала новий проект на улюбленому форумі. Не хвилюйтесь, довгобуд-легкоший "Виплекана сорочка" не постраждає))

Це для мене така біда surprised . І як ви так швидко справляєтесь? Я все хочу з Вами спробувати і чомусь все "заді паравоза"
 
BulletДата: Середа, 2013-07-24, 12:32 PM | Повідомлення # 1402
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Таня, те, про що ти вела мову вранці телефоном.. я знайшла пару сканів http://www.zwiahel.info/picture....-05.jpg

я і мамі таку вишию, це її улюблені кольори smile

З тебе словесний опис, з мене - просування в медійному просторі і технічна підтримка. Ну і якщо знадобиться - спонсорів знайду smile

Ааа, ідея БОБМА.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Середа, 2013-07-24, 2:53 PM | Повідомлення # 1403
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Цитата (romantik)
Це для мене така біда . І як ви так швидко справляєтесь? Я все хочу з Вами спробувати і чомусь все "заді паравоза"
romantik, "Виплекану сорочку", артілі, МК ніхто не відміняв, долучайтесь. Себе не можна змусити. Але я вмію мотивувати, і весьфорум надихатиме Вас!

Bullet, дякую, зведу на один аркуш, виставлю.
За підтримки хороших людей конспект з лекції Алли Українець став кращим постом тижня в українському ЖЖ http://ua.livejournal.com/568156.html  Дякую всім, хто брав участь в голосуванні!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Середа, 2013-07-24, 5:03 PM
 
KalunaДата: Середа, 2013-07-24, 7:50 PM | Повідомлення # 1404
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Tana, ти молодець! Я тобою пишаюсь! Так тримити!!!! Нових звершень і досягнень і, з задоволенням!


Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
ZetaДата: Середа, 2013-07-24, 9:11 PM | Повідомлення # 1405
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Таню! не знаю,що там за новий проект - але якщо треба - я ж там весь музей Лесі Українки  сфотографувала - можу тобі все викласти smile





Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
BulletДата: Середа, 2013-07-24, 9:16 PM | Повідомлення # 1406
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата (Tana)
За підтримки хороших людей конспект з лекції Алли Українець став кращим постом тижня в українському ЖЖ http://ua.livejournal.com/568156.html  Дякую всім, хто брав участь в голосуванні!

exclaim tongue

вітаю нас усіх!! Рідне мистецтво розповсюджується, стає ппулярним!!! Таня, тисну руку, ти молоодець!!!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
AfinnaДата: Четвер, 2013-07-25, 0:19 AM | Повідомлення # 1407
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 380
Нагороди: 0
Репутація: 213
Статус: Offline
Таню, ти така молодчинка!!!
Я тихенько і терпляче очікую в що "вибухне" твоє піднесення/отримані знання/враження від останніх подій wink , бо стільки корисної інформації, енергетики від свята, від спілкування з такими щирими однодумцями мають відтворитися в чомусь грандіозному! Чомусь я в цьому переконана! Дуже-дуже на це сподіваюсь і зичу тобі цього!!!
 
TanaДата: Четвер, 2013-07-25, 0:33 AM | Повідомлення # 1408
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Kaluna, Zeta, Bullet,  ласкаво прошу долучитись до наступної форумської авантюри, як вірно зауважила пані адміністратор))
Чернетка нового етнографічного музейного вишивального, писанкового, ткацького культурно-просвітницького, літературного та всіляко інформативного та інформаційно насиченогоо проекту, відкритого для всіх хороших людей:


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2013-07-25, 8:03 AM
 
TanaДата: Четвер, 2013-07-25, 0:43 AM | Повідомлення # 1409
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Втретє вилітають пробіли,шрифт, абзац....читайте поки що так

Громадське об’єднання веб-спільнота "Спілкування за вишиванням" http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum
Проект «Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент:вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876.»


Мета – привернути увагу широкого кола поціновувачів традиційного українського народного мистецтва до  першої грунтовної етнографічної роботи з української орнаментики Ольги Петрівни Косач «Украинскийнародный орнамент: вышивки, ткани, писанки» (Київ,1876); вивчити і відновити схеми вишивок, писанок, тканин,відтворити зразки і створити за ними повноцінні вироби, провести низку заходів (зустрічей, майстер-класів, виставок, літературно-музичних вечорів),  присвячених етнографічному спадку родини Косачів.

Задачі:
1) відшити зразки (по можливості написати писанки і виткати фрагменти тканин) для домашнього користування та для створення колекції  зразків за альбомом для виставкової та освітньої діяльності, а також для  використання етнографічних зразків в сучасних роботах;
2) пошити відповідні вироби (написати писанки, виткатитканини) за відновленими за альбомом зразками для особистого користування і виставкової діяльності;
3) провести майстер-класи в мережі і/ або на місцях з технік вишивки (писанкарства, ткацтва), зустрічі з цікавими людьми; художні,  літературні, музичні заходи, виставки за тематикою проекту;
4)демонструвати колекцію відновлених зразків широкому загалу як приклад для самостійного відновлення етнографічних матеріалів і  наслідування кращих народних традицій.

План роботи:
1) оформити на форумі розділ, присвячений О Косачевій(Олені Пчілці), де викласти альбом «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки»(Київ, 1876р.) та наступні перевидання, та альбом Ольги –Кривинюк «Українські народні узори з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини. Вирізування й настилування», (Київ, 1928р.), корисні  посилання на музейні експозиції, літературу, статті, аудіо книги, все дотичне і  корисне за темою; список місць (музеїв, архівів тощо, де можна знайти альбом)
2) відновлення зразків: а) для себе в довільному порядку;б) для колекції й виставкової культурно-освітньої діяльності за певними вимогами (вимоги прописати (розмір, паспорт-прив’язка до альбому, автор);в) можливо перенабрати вишивки і зразки тканинив програмі Рattern-Мaker (PM);
3) створення повноцінних виробів – в індивідуальномупорядку і за бажанням та задумом автора, бажано дотримуватись призначення  орнаменту (якщо в альбомі це комір сорочки, будь-ласка, відшивайте його на комірі сорочки(!);
4)організація і проведення майстер-класів, зустрічей, виставок за потребою та окремим планом;
5) проведення низки виставок з колекцією зразків в різних куточках України та за її межами, щоб показати можливість від спілкування в  мережі через звернутись до етнографічної літератури відновлювати і відтворювати  традиційні орнаменти, спілкуватись, ділитись досвідом, поширювати традиційну українську культуру.

Очікувані результати – познайомити вишивальниць і широке коло поціновувачів народного мистецтва з етнографічною роботою «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» (Київ,1876) та ін. етнографічними виданнями родини Косачів; спонукати вишивальниць звертатись  до етнографічної літератури, використовувати в своїй роботі взірці з музейних колекцій, щоб  сучасні вироби в народній традиції були осмисленими; популяризувати українське  слово, орнамент, пісню, традицію, культуру спілкування на прикладі родини Косачів.

Форми роботи – вивчення та відновлення взірців з альбому, навчання (майстер-класи) та обмін досвідом майстрів та поціновувачів народного мистецтва, виставки, культурно-освітні заходи.

Участь у проекті вільна.

Місце проведення : в інтернеті – на форумі веб-спільноти«Спілкування за вишиванням», на місцях учасників проекту – бібліотеки, музеї,
освітні та культурні заклади.

Строки: (орієнтовно): наповнення розділу форума до осені 2013;
відновлення зразків -- до кінця 2013 року;
відшиття зразків для колекції , пошиття виробів -- до осені 2014 року, чи 2015 , чи 2016?

Витяг зі збереженням орфографії та пунктуації:" В заключение мне остается пожелать, чтобыпредставленные в моем сборнике образцы украинской народной орнаментики обратили  на себя то внимание просвещенной публики, какое они заслуживают; чтобы мой  сборник послужил материалом научно-этнографическим, а также способствовал различного рода практическим применением народного творчества. Если представляемые мною рисунки, не смотря на то, что взяты из произведений сельского населения, − не обладающего достаточными техническими и материальными средствами, не знакомого с искусством, как наукой, − представляют замечательные красивые и изящные образцы , − то какого развития могла достигнуть наша  орнаментика, если бы за ея разработку взялась наша интеллигенция? – Я убеждена, что при благоприятных условиях наша орнаментика, вполне развившись, оказала бы существенное влияние и на родственные с нею искусства, напр. архитектуру, ваяние, произведения которых хотя гораздограндиознее, но тем не менее могут черпать из орнаментики новыя силы, новыя  свежия идеи.
О.Косачева»

Роботи багато. Вона важка і важлива,і страшенно цікава. Тож потрібні координатори напрямків нашого проекту (вписуйтесь самі, пропонуйте кандидатури):
Координатори можуть і будуть поєднуватись перетинатись, бути виконавцями тощо.
Але порядок має бути.
1)вишивка (зразки, вироби) пропоную Andrew_Yer  і Afinna як якісне ОТК));1а)перенабір вишивок ТМК, lovly_ulka, Тетяна, mykolaja;
2)писанки (зразки, вироби) mykolaja;
3)тканини(зразки, вироби);
4)етнографія та ін. твори Олени Пчілки, аудіо книги,бібліографія, статті (перенабір, пошук, оформлення, посилання тощо), фото з
музеїв тощо. Є що показати Zeta, Tana
5)організація і проведення заходів (майстер-класів, зустрічей) на місцях і великого спільного заходу6)висвітлення проекту в мережі поза форумом (соцмережі,блоги) Bullet
;
7)адмінчастина звісно, Bullet;
8)зв’язки з громадськістю (товариство «Просвіта», співпраця з музеями тощо)
Загальну координацію залишаю за собою.

Будь-ласка, висловлюйте побажання і зауваження, будемо«причесувати»
Щиро Ваша, Tana Sribna


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Середа, 2013-07-31, 9:00 AM
 
romantikДата: Четвер, 2013-07-25, 9:36 AM | Повідомлення # 1410
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 430
Нагороди: 2
Репутація: 176
Статус: Offline
Tana, це дійсно грандіозний проект :p
 
Dmutrik09Дата: Четвер, 2013-07-25, 10:55 AM | Повідомлення # 1411
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Tana, Таню! молодчинка! Вже хочеться вишивати і писати писанки. будемо брати участь в проекті з Юлею.

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
ZetaДата: Четвер, 2013-07-25, 11:30 AM | Повідомлення # 1412
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Таню - дуже цікавий проект! тим більше,що я вже дещо відшила з цієї збірочки smile
(дві обкладинки - одна з них у тебе cool )
Цитата (Dmutrik09)
будемо брати участь в проекті з Юлею.
я теж приєднуюсь!






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
AfinnaДата: Четвер, 2013-07-25, 12:47 PM | Повідомлення # 1413
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 380
Нагороди: 0
Репутація: 213
Статус: Offline
Цитата (Afinna)
мають відтворитися в чомусь грандіозному! Чомусь я в цьому переконана!

Цитата (Tana)
Проект «Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент:вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев,1876.»

Ого-го! Велика робота чекає! Я - ЗА!
Цитата (Tana)
1)вишивка (зразки, вироби) пропоную Andrew_Yer  і Afinna як якісне ОТК));

З радістю допоможу, чим зможу!!
Вишивальниця з мене самі знаєте яка cool , а ось надихати, голки підносити, нитки вправляти, порошинкии з майстра здувати - це можу biggrin
А якщо серйозно, то допомагатиму у всьому! Тим більше якщо треба щось з фотографуванням, фоторепортажем, оформленням, тощо...


Повідомлення відредагував Afinna - Четвер, 2013-07-25, 12:49 PM
 
lovly_ulkaДата: Четвер, 2013-07-25, 1:29 PM | Повідомлення # 1414
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 35
Нагороди: 0
Репутація: 17
Статус: Offline
Таню, це має бути неймовірно!

З радістю підтримаю і допоможу чим зможу!

*тихенько* от якби мені хто розкроїв сорочку, то взялася б вишивати smile
 
sjana_ifДата: Четвер, 2013-07-25, 2:30 PM | Повідомлення # 1415
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Підтримую!

 
Andrew_YerДата: Четвер, 2013-07-25, 3:05 PM | Повідомлення # 1416
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Таню, цікавий задум!
Робота велика. Але, я впевнений, що гуртом ми її виконаємо. Тим більше, що маємо успішний досвід колективних проектів. В тому числі самоосвітніх та, в певній мірі, просвітницьких.
Такі спільні процеси дуже ефективні у справі освіти та самоосвіти.
Гарно, що не обмежуємося лише вишивкою. Це дасть змогу відчути цілісність народної творчості, цілісність світосприйняття.
Дасть можливість глибше відчути зв'язок і єдність поколінь.

З радістю приєднуюсь і приймаю участь.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012
 
ТМКДата: Четвер, 2013-07-25, 3:37 PM | Повідомлення # 1417
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Таню, перенабір за мною. Тільки в мене в файлах, здається, такої збірки немає. Тому чекаю схеми або зразки і берусь до роботи.

"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"
 
BulletДата: П`ятниця, 2013-07-26, 0:58 AM | Повідомлення # 1418
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Тана, уже в тексті це звучить солідно-солідно! Ти молодець, що таке придумала і органзовуєш! Моя тобі адмінська підтримка, навіть вишиватиму!

Далі по пунктах:
Цитата (Tana)
5)організація і проведення заходів (майстер-класів, зустрічей) на місцях і великого спільного заходу6)висвітлення проекту в мережі поза форумом (соцмережі,блоги); 7)адмінчастина звісно, Bullet; 8)зв’язки з громадськістю (товариство «Просвіта», співпраця з музеями тощо)

Ці пункти потягну, але помічникам буду рада smile
Цитата (Tana)
План роботи: 1) оформити на форумі розділ, присвячений О Косачевій(Олені Пчілці), де викласти альбом «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки»(Київ, 1876р.) та наступні перевидання, та альбом Ольги –Кривинюк «Українські народні узори з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини. Вирізування й настилування», (Київ, 1928р.), корисні  посилання на музейні експозиції, літературу, статті, аудіо книги, все дотичне і  корисне за темою;

З понеділка, 29.07 зроблю це, зараз уже я дуже неуважна, вставати завтра в 4 години, на вихідних мене нема.

Цитата (ТМК)
Таню, перенабір за мною. Тільки в мене в файлах, здається, такої збірки немає. Тому чекаю схеми або зразки і берусь до роботи.

: ) *** Спеціально знайдемо хорошої якості скани!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-07-26, 10:02 AM | Повідомлення # 1419
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
romantik, Dmutrik09, Zeta, Afinna, lovly_ulka, sjana_if, Andrew_Yer, ТМК, Bullet , дякую,надумуємо, і з понеділка до активних дій!
Цитата (lovly_ulka)
*тихенько* от якби мені хто розкроїв сорочку, то взялася б вишивати
Я не кравчина, мої сорочки з прямокутників)
ТМК, Таню,звісно, вся надія на тебе, бо там хрестикових схем тьма тьмуща.

Поки що "підтягнемо хвости": повертаюсь до фестивалю "Волинське віче". Лекція Олени Никорак. Говорили про мінімалізм волинського ткання. Наочний матеріал -- фото 10х15,  які частково вдалось перефотографувати, щоб мати хоч якийсь фактичний матеріал (фото паспортизовані із звороту).Перепрошую за якість, бо дуже швидко, в темній залі і... дивіться самі





Прикріплення: 5657716.jpg (79.9 Kb) · 9976308.jpg (159.1 Kb) · 3596847.jpg (141.4 Kb) · 7653757.jpg (300.0 Kb) · 0145449.jpg (156.2 Kb) · 6514829.jpg (231.7 Kb) · 4116994.jpg (128.9 Kb) · 6141384.jpg (308.4 Kb) · 3561263.jpg (135.8 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2013-07-26, 10:06 AM
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-07-26, 10:05 AM | Повідомлення # 1420
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline





Прикріплення: 1565472.jpg (268.4 Kb) · 5496922.jpg (141.9 Kb) · 1829596.jpg (193.4 Kb) · 9549461.jpg (140.5 Kb) · 8010769.jpg (273.8 Kb) · 1774682.jpg (131.2 Kb) · 1118773.jpg (203.4 Kb) · 6986944.jpg (124.5 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - П`ятниця, 2013-07-26, 10:05 AM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Творчі майстерні » Авторська та етнічна вишивка Tana (Ідеї, традиції, сучасне втілення)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.