| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 11:05 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК Закріплення робочої нитки (МК для початківців)
МК Закріплення робочої нитки
BulletДата: Середа, 2010-11-17, 0:34 AM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Майстер-клас від Kaluna


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
KalunaДата: Середа, 2010-11-17, 0:34 AM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Надумала взятись таки за мережку wink , на просторах нету знайшла ось таку книгу smile і ще тут гарненько так зі схемками показано wink wink
Можливо, теж комусь пригодиться wink

Додано (2010-11-16, 11:22 PM)
---------------------------------------------
На прохання Bullet, МК з

Закріплення робочої нитки.

Я накопала пять варіантів закріплення нитки, можливе їх поєднання або ж "варіанти на тему". Який саме використовувати - залежить від подальшої техніки вишивання, ниток, тканини і, власне, вподобань майстрині.

В вишиванні для закріплення робочої нитки, як правило, НЕ використовують вузлик. Можливі варіанти:

1.1 Залишити вільно кілька сантиметрів незакріпленої нитки на виворотній стороні роботи , так щоб потім можна було цей "хвостик" заправити в голку і зашити, ніби заховати, кількома стібками в готовій вишивці (напр.: після закінчення вишивання певного елементу);

1.2 Закріпти робочу нитку стібком за кілька ниток тканини, залишивши "хвостик", в залежності від подальшої техніки вишивання, або з лиця або на вивороті - щоб при подальшій роботі його зашити, закрити вишивкою.

Послідовність на фото. Паралельно показую два варіанти, коли "хвостик" залишається з виворотньої або з лицевої сторони (синя і червона нитки). Вигляд з однієї сторони :

а це вигляд з іншої сторони:

1.3 За допомогою петельки. Цей варіант можливий коли вишивається візерунок парною кількість ниток. Зложити нитку в двоє (або кілька ниток), складені кінці затягнути у вушко голки:

зробити прокол в тканині, протягнути нитку, залишивши петельку і, зробивши перший стібок через кілька ниток тканини (виколовши голку назад), протягнути нитку з голкою через цю петельку:

фото з іншої сторони:

Додано (2010-11-16, 11:43 PM)
---------------------------------------------
1.4. Робимо два-три стібки, які потім перекриваються (закриваються) вишивкою, наприклад, гладдю. Фото обох сторін:

1.5. Робимо стібок за кілька ниток, протягуємо нитку, залишивши "хвостик". Потім, повторним стібком притискаєто його до поверхності полотна:

Фото іншої сторони :

Спеціально не акцентувала увагу на сторонах вишивки - лицева чи виворіт, - одна, інша сторона. Кожна майстриня сама визначить як їй зручніше вишивати, на яку сторону дивитись, а яка буде зворотньою, зразу вишивати з лиця чи перевернути роботу після закріплення з вивороту на лице... wink

Бажаю всим вишиванок без вузликів!



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Субота, 2010-11-06, 11:18 PM
 
nadiya_tsynaikoДата: Середа, 2010-11-17, 10:47 AM | Повідомлення # 3
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 220
Нагороди: 0
Репутація: 84
Статус: Offline
Дякую за корисну інформацію. Це саме для мене. smile

Я не вишиваю, я просто дуже люблю вишивку. ;) Але я в'яжу. )))
 
МаківкаДата: П`ятниця, 2011-06-24, 10:50 PM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Goncha, спробую тепер використовувати ваш варіант закріплення, а то так мучилася, коли вишивала в одну нитку чи три. Дякую!
Скажіть, а коли вам доводиться "доточувати" нитку? Я вишиваю хрестиком, і мені здається, що складно розрахувати так, щоб місце доточення нитки припало саме на зміну кольору у малюнку.
 
010101Дата: Четвер, 2011-06-30, 10:53 AM | Повідомлення # 5
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Маківка, рада, що пригодиться. "Доточувати" доводиться нечасто. Але вишивала сорочку сестрі, 1 нитку бавовняну Ярн Арт. Вона частіше для вязання гачком береться, ніж для вишивки. Такі є ще атласні, але їх взагалі неможливо ні толком закріпити ні доточити. Отам постійно "доточувала". Техніка була занизування, тому нитки приходилось брати довгі, щоб не закріплювати раз за разом (не практикувала кожен рядок нитки обривати, як це у класичному занизуванні відбувається - боялась, що повилазять цілі рядки). Часом вузлики припадали на лицеву сторону, але вони мало помітні у готовому виробі, бо самі є невеличкі і з двох сторін перекривались іншими рядами. При хрестику не скажу, що це дуже ефективний метод, але якщо потрібного кольору вкрай мало, то він пригодиться.

Quote (Маківка)
щоб місце доточення нитки припало саме на зміну кольору у малюнку

А взагалі доточується нитка одного кольору tongue wink Контрасні нитки я взяла для того, щоб було видно сам процес biggrin cool


Повідомлення відредагував Goncha - Четвер, 2011-06-30, 10:54 AM
 
березинаДата: Субота, 2012-05-05, 11:53 AM | Повідомлення # 6
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Дівчатка, вставлю і свої 5 копійок. Може комусь пригодиться. Може десь і є таке по форумах, але не бачила. Мене навчила свекруха, так шили при совдепії на фабриці ручної вишивки. Роботи ішли по всьому континенту і аж в Африку. При вишитті зв"язувалася нитка морським вузлом, коротенько обрізалася і не розв"язувалася , хоч вишивали простим муліне хоч шовком. Пробачте, фото викласти поки_що не вмію, спробую словами... Нитку в ліві руці класти на нитку в правій , обмотати рухом до себе правою ниткою ліву нитку і праву нитку взять у ліву руку Ліву нитку- у праву руку. Знову перехрестить нитки - праву над лівою. Лівою ниткою з-під низу рухом до себе обмотать праву. добре затягнути і обрізать кінці . Довго розказувала, а в"язать після невеличких вправ дуже швидко. і не видно вузликів, або гарно ховаються.
 
kruДата: Понеділок, 2014-08-18, 9:19 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Підкажіть, як ви закріплюєте поодинокий хрестик. Скористалася порадами з інтернету і тепер маю багато проблем, бо хрестики не тримаються, а стільки вклала душі у вишиванку.
 
BulletДата: Вівторок, 2014-08-19, 12:56 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата kru ()
Підкажіть, як ви закріплюєте поодинокий хрестик.

Я пропускаю по лицьовій стороні нитку під 3-5 хрестиками іншого кольору, які вже вишиті. Ховаю теж під інші вишиті хрестики. У мене поки що тримається все, що на подушках вишито таким чином. А вишиванку свою прала лише раз, там також поки що (принаймі)))) тримається.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
kruДата: Вівторок, 2014-08-19, 1:01 PM | Повідомлення # 9
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую, якщо є сусідні хрестики, то я теж так роблю, а якщо він зовсім один? На відстані 3 - 4 хрестиків?
 
BulletДата: Вівторок, 2014-08-19, 1:03 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата kru ()
Дякую, якщо є сусідні хрестики, то я теж так роблю, а якщо він зовсім один? На відстані 3 - 4 хрестиків?

я такого, чесно кажучи, не уявляю, щоб один хрестик - і навколо нічого. Тому допомогти не можу. Чекайте більш досвідчених вишивальщиць. Зараз допоможуть порадою, у нас хороші форумчанки smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ТетянаДата: Середа, 2014-08-20, 12:05 PM | Повідомлення # 11
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 773
Нагороди: 2
Репутація: 315
Статус: Offline
Цитата kru ()
а якщо він зовсім один? На відстані 3 - 4 хрестиків?
Якщо на відстані 3-4 хрестиків є хрестик такого ж кольору, я б просто робила перехід. Якщо ні, то починаючи хрестик, нитку закріплюю як завжди, а після - якось намагаюсь кількома стібками закріпити на звороті на площі, яку займає хрестик twisted . Голка має бути гострою!!! Але то просто жах, у мене була одна-єдина вишивка з такою дурнею, досі пам"ятаю...
 
kruДата: Середа, 2014-08-20, 3:44 PM | Повідомлення # 12
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дякую, Тетяна. Я ж намагаюся зробити ідеальною зворотню сторону, щоб всі рядки були вертикальними. Додала собі клопоту і хвилювань. Чує моє сердце, що буду ці місця з хрестиками перешивати.

Додано (2014-08-20, 3:44 PM)
---------------------------------------------
http://zlataya.info/publ/n_uch/tekhnologii/zakrepki/8-1-0-153 - на цій сторінці я знайшла способ закріплення "Микростежок для одиночки". Не хочу автора образити, але у мене не тримається.

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » МК Закріплення робочої нитки (МК для початківців)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.