| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 4:03 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » Вишиті аксесуари (Чохли для мобілок від Tana)
Вишиті аксесуари
TanaДата: П`ятниця, 2006-12-22, 8:57 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Чохли для мобільних телефонів. Не встигала вишивати -- розносилось cool Ось так вийшло відсканувати дещо


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Неділя, 2006-12-24, 1:25 AM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, мені дуже сподобались : ))))
Молодчина!!!!
Більше картинок! Гарних і корисних!!! ))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Неділя, 2006-12-24, 10:18 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, Bullet!
Далі буде... biggrin


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Понеділок, 2006-12-25, 10:28 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Свого часу для одного ресурсу статтю писала (нажаль, нині неактивна сторінка). Дозволю собі перенести сюди.

Этника в моде и по будням

Человек познает мир совсем не тем, что берет у него, а тем, чем его обогащает
Клодель

Можно противостоять вторжению армий, вторжению идей противостоять бессмысленно
Виктор Гюго

Этнические мотивы в одежде, интерьере, предметах обихода сегодня, вне сомнения, становятся все более популярными. Можно воспринимать это как дань культуре и истории, как память о бабушкином сундуке, как угодно. Добавив заморские термины «эксклюзив», «креатив», получим модную вещь.
Хочу обратить ваше внимание на вышивку − уникальное явление славянской духовно-материальной культуры. Ниточкой к ниточке в полотно вложена символика сил природы, тепло рук и частичка души человека, создававшего рисунок.
В течение многих столетий, тысячелетий и, к счастью, сегодня в народной вышивке находят отображение мысли и настроения мастериц, красота природы, неуловимый вихрь фантазии рукодельниц, надежда на лучшую добрую судьбу, подкрепленная верой в обереговую (защитную) силу символики и узоров вещей, к которым прикоснулась иголка с ниткой.
Вышитые рушники, сорочки, одежда, разнообразные предметы и каждодневного использования, и праздничного, предметы религиозного культа, − практически всего коснулись руки вышивальщицы. Так нехитрым, на первый взгляд, способом, создавались красота и уют в доме: тело оберегалось от «плохого глаза» вышивкой на одежде, жилище было защищено вышитыми вещами с орнаментами, наполненными глубоким символическим смыслом.
Воинствующие шаги истории и неумолимое течение времени во все времена меняли мир, не преминув и вышивку. Но сквозь века сохраняется тепло ручной работы, неповторимость каждого вышитого узора.
Как ни удивительно, но самыми древними и самыми важными знаками-символами в вышивке являются линии. Вертикальная линия обозначает мужское начало, горизонтальная− женское. С точки зрения символов стихий, то здесь огонь − косой крест с крючками вверху, вода − горизонтальная волнистая линия, земля − горизонтальный пунктир. Дождь угадывается в вертикальной волнистой линии; треугольники вершинами вверх означают горы; квадрат, круг, ромб − солнце. Квадрат либо ромб, поделенный двумя линиями на ровные четыре части с точками в каждой из них, обозначают поле, засеянное зерном, и являются символами благополучия и достатка. Ромб в «глазиком» другого цвета обозначает «Всевидящее око» и т.д. «Всматривайтесь в узоры на рушниках, и вы увидите весь мир», − говорят мастерицы. А солярные знаки − свастика − тоже двуликий символ. Если хвостики закручены по часовой стрелке, это означает рождение и развитие, если против часовой стрелки − разрушение (вспомним фашистскую свастику). И еще − все в природе должно гармонично дополнять друг друга. А зеркальное отражение мира в вышивке реализуется комбинацией узоров орнаментов, использованием ниток разных цветов. Кстати, цвет нити также несет символическую нагрузку. «Червоне − то любов, а чорне − то журба», − вспоминаются строчки известной песни. Красный −цвет крови, продолжения рода. Белый символизирует чистоту и невинность; желтый − детство, солнце, зерно, достаток. Голубой, синий − это вода, свежесть, бескрайние просторы неба и кусочек неба в цветах незабудки. Фиолетовый − цвет богатства и зрелости. Коричневый − земли и старости, также стабильности. Черный поглощает все цвета и является завершающим. Золотые нити отождествляются с Богом, серебряные − с познанием. Ну, а камни, бисер и прочие украшения вышивки− это уже тема отдельной статьи... Рисунки и орнаменты вышивки условно разделены на геометрические и растительные. Геометрические представляют собою всевозможные меандры, известные еще в период трипольской культуры, позже ставшие популярными как «греческий орнамент»; а так же черточки, кривые линии, точки и проч. Растительные орнаменты призваны отобразить на ткани красоту природы: изображения растений-оберегов, растений-символов позволяло «читать» узор рушника либо сорочки. Исконно мужскими изображениями дуба, хмеля, винограда вышивались мужские сорочки. Женскими считались калина, рута-мята, цвет вишни, яблони. Детскими оберегами считались вышивка в виде ягод. Очень древний символ − «дерево рода», который обозначал прошлое, настоящее, будущее рода человеческого. Птицы вышивались парами на свадебных рушниках, по одному, если в доме ждали вести от близкого человека. Мак − символ сиюминутности молодости (вспомним, «облетів, як маків цвіт»); часто вышивали мак на рушниках в знак памяти о сыне, погибшем на войне в юном возрасте. Женские фигуры на вышитых вещах − это изображения Матери, Берегини, которая дает жизнь всему на земле; детские фигурки означали радость, человеческий род вообще, продолжение жизни на земле.
Вышитые либо украшенные вышитыми фрагментами предметы одежды на сегодняшний день являются беспрецедентно модными.
Такие эксклюзивные, оригинальные вещи несложно создать самому. Например, вышить крестиком инициалы на джинсах. Уверяю, в такой одежде вы не останетесь незамеченными в толпе. А сделать нужно следующее. К джинсам прикрепить канву неплотного переплетения; вышить желаемый рисунок острой иглой (чтобы не повредить волокна самого джинса); наконец, вытянуть нити канвы. Если ваши джинсы плотные, то не обойтись без наперстка.
Еще одним этническим элементом ваших будней может стать вышитая закладка в книжку, ежедневник. Это небольшой отрез ткани, подвернутый с двух сторон и вышитый на ваш вкус. Такие закладки быстро делаются; на них можно смело осваивать новые техники рукоделия, не опасаясь того, что не хватит терпения закончить работу. Размеры закладки приблизительно 20см х 8см позволяют творить самым неусидчивым мастерицам.
При желании разнообразить или обновить гардероб либо интерьер можно вышивать маленькие фрагменты на поясах, шарфах, однотонных регланах, а так же на махровых полотенцах, хлопчатобумажных и льняных салфетках. Поверьте, ваш подарок, созданный хоть немножко своими руками, не останется без внимания.

Т.Науменко

Подпись к рисунку:
Вышитые чехлы для мобильного телефона − современный аксессуар с этнической символикой (малюнок розміщенйи вище)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Понеділок, 2006-12-25, 10:34 AM
 
BulletДата: Понеділок, 2006-12-25, 8:31 PM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, суперова стаття, але якщо ви перекладете її українською, я з вашого дозволу і з вашими підписами викладу її на цей сайт в розділ СТАТТІ. Саме там їй місце smile
Дякую.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2006-12-26, 9:52 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Насправді, вона написана українською....знайду той варіант, він мені більш до душі))))Bullet, домовились.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2006-12-28, 4:01 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ще один досвід -- серіі робіт "Закладинка в улюблену книжку" . Відразу сумно,що цифровий фотоапарат не передає повноти кольору і відтінків. Перепрошую..

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2006-12-28, 4:18 PM
 
BulletДата: Четвер, 2006-12-28, 8:24 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, краще вставляйте мініатюри з фото_радикалу.. бо не завантажується.. а може то у мене повільний інет.. Хочеться глянути..


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Середа, 2007-01-03, 12:28 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Добре, зауважу.

Закладинка в улюблену книжку))) суто чоловіча. Обереговий ретязь, мережка і "конячі голови", символи дому та засіяного/обробленого поля -- ромб заповнений. Колір був -- шоколаду густого, нажаль, сканування "з`їло".
Далі оптом)) Думаю, тема закладинок вичерпана) wink )

Добавлено (2007-01-03, 12:28 Pm)
---------------------------------------------
Людина пізнає світ зовсім не тим, що бере в нього,а тим, чим збагачує його.
Клодель

Людині треба, щоб її робота залишалась після неї жити.
Юрій Яновський

Українська народна вишивка − унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Впродовж сторіч-тисячоліть в народній вишивці знаходили і, на щастя, знаходять відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, полохливий світ думок майстринь, їх мрійливі сподівання на кращу добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених візерунком голки з ниткою.
Вишивані рушники, сорочки, одіж, різноманітні речі як повсякденного вжитку, так і святкового, предмети релігійного культу, − майже всього торкнулися руки вишивальниці. В такий начебто нехитрий спосіб творилась краса і затишок в оселі: тіло оберігалось від „злого ока” вишивкою на вбранні, обійстя було захищеним вишитими речами з орнаментами, насиченими глибоким символічним змістом.
Войовничі кроки історії і безжальний плин часу у всі часи змінювали світ, не обминаючи і вишивку. Але крізь віки зберігається тепло рук ручної роботи, неповторність кожного вишитого візерунка.
Мовою сучасності вишиті вручну речі звуться ексклюзивними. Деякі техніки вишивання відтворюються сучасними вишивальними машинами. Але ж ні для кого не секрет, що виглядають такі речі інакше. В них нема і a priori не може бути душі. Адже кожна вручну вишита річ − жива. В ній − часточка внутрішнього світу тієї людини, яка цю річ творила. І це, без сумніву, помітно завжди і відчувається на інтуїтивному рівні.
Тому нема жодної підстави сумніватися у добрій чарівній силі вишивки. Вишиті рушники, сорочки, серветки завжди виконані з любов’ю, натхнені побажанням здоров’я, сили, всілякого балгополуччя їх власникам, тому такі речі наділені обереговою силою.
У вирі сучасного світу, космополітичних поглядів, інтернаціональних тенденцій дуже важливо не загубити свою національну приналежність, ознаки етнокультури, відчуття свого місця на землі, яка нас народила.
Нехай ми маємо суто утилітарні речі суворо функціонального призначення. Нехай вишиванняі − кропітка робота, яка займає багато часу в умоває його постійної нестачі. Нехай це вважається зайвим, архаїчним, несучасним. Але якщо вишита річ у Вас є, то вона, значить, на своєму місці. Вона вирізняється серед фабричного розмаїття. Адже вона − унікальна і лише ваша. Вишита руками доріжка, серветка, наволочка, малюсенький клаптик тканини, будь що − кожен з них випромінює неповторну красу, відчуття затишку, тепло рук свого творця.
__________________
Обіцянку виконано)))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Bullet - Четвер, 2007-01-04, 1:42 AM
 
BulletДата: Середа, 2007-01-03, 9:05 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, о, дякую! Авторство можна вказувати Ваше? Науменко Тетяна, якщо не помиляюсь?..


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2007-01-04, 1:12 AM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, начеб-то так, прізвище-ім`я збігаються wink перепрошую за дещо полохливі думки, але які є... така є пристрасть до вишивки smile

Ще загадала пречудову фразу, на мій погляд: "Вдивляйтесь у візерунки на рушниках і ви побачите весь світ" (І. Воронецька)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Середа, 2008-04-02, 3:46 PM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ще доробок


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Понеділок, 2008-05-26, 12:37 PM | Повідомлення # 13
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline

Канва нещадно сипалась, змучилась я; але реакція очевидців на кінцевий результат мене втішила.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
NachtigallДата: Четвер, 2008-06-26, 1:49 PM | Повідомлення # 14
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 27
Нагороди: 0
Репутація: 16
Статус: Offline
Ваші роботи дуже гарні smile Дайте будь - ласка опис роботи, хочу поробити подарунки друзям .

Свої роботи викладу пізніше - тільки пішла у відпустку, нарешті маю час закінчити дві роботи cool

 
КсеніяДата: Субота, 2008-08-23, 9:00 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Те, що робите Ви, Tana - просто диво! Не віриться, що це рукоділля. hands

Додано (2008-08-23, 9:00 Pm)
---------------------------------------------
Навіть якось незручно викладати свій чохольчик, до того ж першу спробу в цій нелегкій справі
shy Шила на свою Моторолу, бо не знайшла потрібного розміру
Перепрошую за якість, просте сканування. І за недолуге користування завантаженими картинками



Полтава, Огнівка

Повідомлення відредагував Ксенія - Субота, 2008-08-23, 9:02 PM
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-10-10, 3:03 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ксенія, чому ж незручно? Гарний, особливо цінний, бо перший. Поповнюйте тему, будемо просувати вишивання-рукоділля в телефонну індустрію і моду.

Як носяться намистинки, чим пришивали?


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
КсеніяДата: П`ятниця, 2008-10-10, 3:20 PM | Повідомлення # 17
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Tana, пришивала просто нитками. Носяться, як не дивно, непогано, хоча постійно тягаю в сумці))

Полтава, Огнівка
 
BulletДата: Неділя, 2008-11-02, 3:46 PM | Повідомлення # 18
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
УВАГА
Ця тема для розмов і обміну досвідом. Майстер-клас перенесено в тгілку: Майстер-класи ---> Чохол для мобільника від Tana (1)

Всі подяки в тій темі, прошу, приписуйте в приват і додавайте плюсів до репутації. Не завалюймо тему.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ОлькаДата: П`ятниця, 2008-12-19, 12:41 PM | Повідомлення # 19
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Tana, очень понравилась мне закладка "конячі голови". а не могли бы вы поподробнее рассказать о технике её изготовления. уж очень хочу любимому на новый год такую подарить. схемку я с вашей закладки срисовала и в общих чертах как закладочка делается понятно. а вот что с изнанкой? и вообще как сделать такую же красивую и аккуратненькую?
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-12-19, 5:53 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Олька, дякую за добрі слова. Стосовно виготовлення: підрубіть краї як зможете, або декоративними швами, або просто вперед голку. Схему викладала тут, як одну з улюблених))). За основу можна використати або канву, або грубий льон, який неважко рахувати. Вишивайте хрестиком, підгортайте. Є бажання -- підкрохмальте. Сподіваюсь, встигнете до Нового року вишити не одну таку закладинку. Хай щастить!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Майстер-класи » Вишиті аксесуари (Чохли для мобілок від Tana)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.