| | Вхід у форум

Субота, 2024-04-20, 10:48 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Вишивання і підсвідомість (Чи є з"язок?)
Вишивання і підсвідомість
ЯснаДата: Понеділок, 2010-01-18, 5:15 PM | Повідомлення # 1
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Для мне вишивка – це завжди вияв підсвідомості. Коли мені показують візерунок, зроблений власноруч, я можу прогнозувати подальше життя з таким візерунком.
Наприклад, рушники, які вишивають жінки після клімаксу – завжди чомусь мають відкритий вхід до Нави – потойбічного світу. Рушники які вишивають дівчата – цей вхід підсвідомо закривають.
Це мої спостереження на виставках декоративного мистецтва.

Ви наприклад, знаєте, що зачіска, яку носить Юля Тимошенко – це символічне уособлення Смерті? ЇЇ у народі так і називають : Баба з косою.
Це яскравий приклад невміло і невчасно використаного символу.
А що він принесе – невідомо. На Україні вже скільки, два роки неврожай?
У 16 сторіччі польські селяни убили свою пані за подібне, так як боялися голоду і посухи.

 
TanaДата: Понеділок, 2010-01-18, 5:51 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Так, якщо ми віримо, то зв'язок існує. Нема віри -- нема релігії, це загальновідомо. Так як Розділ називається "Вишивання як українська традиція", то пані Ю.Т. краще обговорювати в "Альтанці".

Щодо вишивки: що зроблено руками, з думками, то має свій енергетичний потенціал. Але кожен сприймає його по-своєму, тому не люблю це обговорювати, щоб своє відчуття не насаджувати іншим.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
VikahoДата: Понеділок, 2010-01-18, 6:07 PM | Повідомлення # 3
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 359
Нагороди: 1
Репутація: 37
Статус: Offline
Ой, я, мабуть, трохи не до теми, але давно вже хотіла розповісти таку річ:

Коли я вишиваю якусь велику роботу (наприклад, картину) та одночасно слухаю будь-яку інформацію (новини, фільм, чиюсь розмову - будь-що), то потім можу поглянути на вишитий під ці слова шматочок роботи та згадати інфоримацію слово в слово wacko Правда, у пам'яті це довго не тримається - десь тиждень. Виходить, що комбінацією хрестиків інформація ніби закодовується у пам'яті. Мене одну так "глючить" чи всі вишивальниці мають справу з цією загадкою природи?..

 
ganzyaДата: Понеділок, 2010-01-18, 7:31 PM | Повідомлення # 4
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (Tana)
Так, якщо ми віримо, то зв'язок існує.

Згодна. Я прагну жити, по словах з Біблії: « … по вере вашей да будет вам. (Матф.9:29)»


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Понеділок, 2010-01-18, 7:40 PM
 
Сестра_ЮліяДата: Понеділок, 2010-01-18, 11:51 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Vikaho, ні у мене такого нема. Але вишивати під "важку" інформацію типу новин, політичних ток-шоу - нема сил, довго виходить і не в кайф. То я слухаю аудіокнижки, "дивлюсь" в півока фільми про тварин або старі-старі голлівудські мюзікли)
 
ЯснаДата: Вівторок, 2010-01-19, 11:30 AM | Повідомлення # 6
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Quote (Tana)
Так, якщо ми віримо, то зв'язок існує. Нема віри -- нема релігії, це загальновідомо

пару років тому переглядала серіал "Секретні матеріали". В одному сюжеті мова йшла про обережний символ якогось племені індіанців. Уявіть моє здивування, коли я побачила на екрані нашу жабку, .
А варто заглянути в секенд, так очі розбігаються від наших візерунків на светрах та шапочках. А зроблені вони за тисячі км від України.
І чому в деяких первісних племенах, які знаходяться на різних материках існують одинакові символи з однаковим значенням?
Чому монада відома не лише Китаю, а й трипільській культурі?
Мабуть справа не лише у вірі?
============================
зауваження адміністратора:
не створюйте теми-клони. Про символи неодноразово говорилось в багатьох темах. Адміністратор і модератори стомились чистити форум від тем-близнюків. Будьте уважні, будь ласка :)


Повідомлення відредагував Bullet - Вівторок, 2010-01-19, 1:24 PM
 
TanaДата: Вівторок, 2010-01-19, 12:27 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
У Бога також багато імен, хоч Логос один, люди звертаються до Нього різними мовами, різними словами. А основні символічні образи, фігури складені найпростішими геометричними фігурами, рисочками, майже у всіх прадавніх культур однакові. Так і восьмикінечна зірка і на вишивці, і в ткацтві, і в архітектурі... зокрема, позначає, напрямки всіх чотирьої сторон світу тощо... тому вишиваймо те, що відчуваємо, що кому ближче. Не впевнена, що ми компетентні проводити паралелі, на це є науковці й музейщики.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
pozitivДата: Вівторок, 2010-01-19, 12:29 PM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 257
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Ясна, я не думаю, що у всьому необхідно шукати сакральний зміст. Як на мене серіал "Секретні матеріали" - суцільна фантастика. А співпадіння в символах не дивно - не так багато фігур здатна створити людина - трикутники, квадрати, зігзаги... Можна докопатися до будь-якого символу, і він точно в якійсь культурі значитиме ЩОСЬ... Можливо я не права, але якщо враховувати все, то вишивання перетвориться з декоративного мистецтва на містичне малювання символів.


Для позитивної людини хрестики - також плюси!

 
nosiknataДата: Вівторок, 2010-01-19, 12:42 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Quote (pozitiv)
містичне малювання символів.
..... і того що за ними стоїть....
І,куплена на базарі, Бог-зна ким вишита сорочка ТАКЕ! зробить з твоєю долею - до старості не розгребеш! angry



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував nosiknata - Вівторок, 2010-01-19, 12:44 PM
 
BulletДата: Вівторок, 2010-01-19, 1:22 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ой.
перше повідомлення автора теми настільки особисто мене увігнало в негатив, що першим бажанням було видалити тему.
Обмежусь тим, що закрию для себе цю тему і більше нікуди сюди не заходитиму.
Ясна, щось у вас забагато негативу у новій вами створеній темі як для післяріздвяних свят. І вашому нікнейму це якось не дуже відповідає....



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
shtynkaДата: Вівторок, 2010-01-19, 6:16 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Ясна, щодо теми взагалі - моя відповідь "ТАК". Зв"язок між вишиванням і підсвідомістю є. Але хтось його більше відчуває, хтось менше.

Щодо іншої інформації - хотілось би дати пораду: прислухайтеся більше серця, а не політичних висловлювань радикальних сил. Це все прийдешнє. І воно пройде. А культура українська залишиться. Сама свого часу була в думках досить радикальною, але в цьому немає жодного конструктиву. Налаштуйтесь краще на позитив і відчуйте в собі гени найдревнішої і найобдарованішої культури світу. Вишивайте, творіть, шукайте близьке до душі і тіла.

Доречі, вітаю на форумі як землячку, бо Запоріжан в нас тут активних було лише двоє: я і Ганна (abilan).
Відчуваю, скоро можна буде влаштовувати локальну форумівку.

Побільше мудрості і зваженості, і доля нам посміхнеться!


Моя майстерня
 
BulletДата: Вівторок, 2010-01-19, 8:38 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (shtynka)
Доречі, вітаю на форумі як землячку, бо Запоріжан в нас тут активних було лише двоє: я і Ганна (abilan). Відчуваю, скоро можна буде влаштовувати локальну форумівку

І тепер спробуйте, Таня, довести мені, що ви, запоріжчанки (?чи як?) непідсвідомо натикнулись на цей форум в інтернеті:))))
От вам і зв"язок вишивки з підсвідмістю. Якщо ж ще серйозніше, то я думаю, що ЗАРАЗ, в наш час якісного заплутування усього можливого і неможливого, багато людей вишивають *без задніх думок* (сама така була).
Та в цілому я так і не зрозуміла автора теми: у чому було питання? Ясна, ви просто таким чином виразили свої думки про вишивку? wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯснаДата: Четвер, 2010-01-21, 0:27 AM | Повідомлення # 13
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Quote (pozitiv)
співпадіння в символах не дивно - не так багато фігур здатна створити людина - трикутники, квадрати, зігзаги..

Як доречно ви це сказали.
Мене теж зацікавило, чому така схожість між символами різних культур.
Пояснень, які б мене задовольнили я не зустрічала.
Аж натрапила на думку одного психолога (Якщо когось зацікавить я знайду хто це був), що людина пам"ятає своє життя в утробі, своє народження. Це не так свідома пам"ять, як тілесна. Людина згадує відчуття, і асоціює їх з образами навколишнього. подібний процес відбувається у снах, переживання трансформуються у картини з дійсності.
так автор пояснює вплив ембріональних спогадів і символа:
Це плацента - орган який підтримує життя плоду. Видно, що судини створюють гіллясте дерево
Code
[img]http://img704.imageshack.us/img704/6309/img3529.jpg[/img]

А це Дерево Роду, взяте мною з рушника, в цьму мішечку я зза народним звичаємакопала плаценту під яблунею.

Додано (2010-01-21, 0:26 Am)
---------------------------------------------
Нагадаю давню колядку
Море, на морі острів. на острові дуб, на дубі голуб. який зачинає світ.
Навколоплідні води- плацента - судини, до яких прикріплений плід - нове життя.

Я розмірковую, тому прошу не кидати в мене тапочки smile

Повідомлення відредагував Ясна - Четвер, 2010-01-21, 11:28 AM
 
Сестра_ЮліяДата: Четвер, 2010-01-21, 3:17 AM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
nosiknata, не переймайтесь. Головне з ЯКИМ СЕРЦЕМ те вишито. А віритимемо у забобони, то вони для нас справджуватимуться_. Позитивніше настроюємся
 
TanaДата: Четвер, 2010-01-21, 9:39 AM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Ясна)
Я розмірковую, тому прошу не кидати в мене тапочки

Я теж багато знаю про календар друїдів і під яким деревом закопували плаценту, коли пуповиною вверх, коли вниз, але роблю зауваження про обережне розміщення на всього, пов'язаного з натуралістичним зображенням органів та порожнин тіла: багато в кого вид крові викликає блювоту та гидування. Наголос робимо на вишивці! Перепрошую, але таке ховаємо під кат.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Четвер, 2010-01-21, 10:29 AM | Повідомлення # 16
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Закриваю для себе цю тему. Сказати, що покоробило мало сказати, сказати що вчитися треба - ображу (порівняння дерева і кровоносної судини), але все таки скажу, перш ніж про таке писати відкрийте підручник анатомії – хоч би для школярів, а потім можна і в біологію заглянути в разом з ботанікою. Наскільки я пам'ятаю нам у школі завдання давали порівняти кровоносну систему людини і систему живлення дерева. Тема для мене стала неприйнятною, я різко негативно відношуся до магії. Більше в цю тему не ногою, обговорювати - означає підігрівати інтерес і підтримувати.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
ЯснаДата: Четвер, 2010-01-21, 12:09 PM | Повідомлення # 17
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Порівняння ембріональних спогадів і символів я прочитала в науковому виданні інституту етнології ім. Рильського "Танатос"
Маєрчик М. С. „Душа-пташка”: генеза, типологія, семантика (на матеріалі археологічних культур та етнографічних джерел):

Додано (2010-01-21, 11:59 Am)
---------------------------------------------
ganzya, щодо магії
Це поняття дуже відносне. Індіанцям магією видавалися наївні феєрверки.

Всім відомо, що психіка людини розвивається певними етапами і за певними законами.
Відомо також, що більшість проблем у людини пов"язані із процесами, що відбуваються у її підсвідомості.
На підсвідомість впливають звуком, словом - це молитви, мантри, афірмації.
Впливають певними рухами, та ж йога наприклад.
Впливають кольором, про лікування цвітотерапією мабуть чули.
А є ще зображення, чи мають вони вплив на підсвідомість?
Зустрічали ж ви тести, де за малюнком можна розказати про настрій людини або про психологічний стан дитини?

Додано (2010-01-21, 12:09 Pm)
---------------------------------------------

Quote (pozitiv)
якщо враховувати все, то вишивання перетвориться з декоративного мистецтва на містичне малювання символів.

а може б воно було не погано, коли б дівчина, яка хоче знайти пару йшла не у китайський сувенірний магазинчик за китайськими дзвіночками, а за нитками для вишивання дерева роду на рушнику?


Повідомлення відредагував Ясна - Четвер, 2010-01-21, 12:01 PM
 
BulletДата: Четвер, 2010-01-21, 2:27 PM | Повідомлення # 18
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
красно дякую автору теми за прибирання мрачного фото.
для мене особисто це неприйнятне фото.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: П`ятниця, 2013-01-04, 0:03 AM | Повідомлення # 19
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
подивіться на цей жах:

http://www.povitrulya.com.ua/ru....92.html

Зазначено, що це УКРАЇНСЬКА схема, навколо неї в магазинідійсно українські орнаменти.. але цей ОЛЕНЬ мене розсмішив ))))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Вишивання і підсвідомість (Чи є з"язок?)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.