| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 7:59 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 4 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
Забобони
Чи вірите ви у народні забобони?
1.так, вірю, куди ж без них[ 8 ][10.26%]
2.трошки вірю. в неділю не вишиваю[ 10 ][12.82%]
3.в церковні свята не вишиваю[ 22 ][28.21%]
4.не вірю зовсім[ 15 ][19.23%]
5.залежно від настрою[ 23 ][29.49%]
Усього відповідей: 78
tanytryellДата: Понеділок, 2011-01-10, 4:18 PM | Повідомлення # 61
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Ніколи не вірила в забобони. Бувало, і мені бабуня у неділю вишивати-плести забороняла, але я її переконала... Я весь тиждень навчалась, підручники-школа-бібліотека... Яке там вишивання! Для мене голка в руках була святом і відпочинком!
От влітку, бувало, я згадувала її заборону працювати, бо за тиждень так у саду та в городі начовгаєшся, що хоча б день перепочинку був дуже потрібен... Отак і хитрувала - буцім, вишивання тепер не робота, тому можна, а сапа з лопатою - робота, так що чекатимуть до понеділка )))
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2011-01-10, 4:39 PM | Повідомлення # 62
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
tanytryell, оце вже сказала правильно! wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
КсеніяДата: Вівторок, 2011-04-19, 2:56 PM | Повідомлення # 63
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Мені подруга з Оржиці розповідала, що їй мати забороняє в неділю навіть ґудзика пришити wacko А бабуся моя мені постійно говорить, що нову річ не можна класти на ліжко чи диван - голова буде боліти. Але по собі знаю, що як настрій поганий, нитка буде плутатися. Ну, може, це тому, що я починаю занадто рвучко голкою рухати smile
А взагалі щодо забобон - в мене мама захищала кандидатську дисертацію в п'ятницю, 13-го, у лютому високосного року biggrin Як розумієте, все добре


Полтава, Огнівка
 
martka80Дата: Вівторок, 2011-07-05, 10:23 PM | Повідомлення # 64
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 223
Нагороди: 0
Репутація: 54
Статус: Offline
мій дідусь під старість став дуже побожним, навіть був церковним старостою. То він вічно мене шкодив, що я в неділю (ще школяркою) щось пробувала "штопати", як він казав... а мені просто в його домі хотілось розслабитися - було так затишно посеред прабабиних вишивок- і собі щось таке зробити. Я ніяк не могла зрозуміти чому?
Тоді, щоб переконати мене, пішов дід зі мною до церкви. а якраз в місті був єпископ. Ото дідо підходить до нього і питає, типу скажіть моїй онуці, що вишивати в неділю гріх... На що почув "А звідки ви взяли? Якщо людина займається в неділю (звісно крім того часу, коли вона в церкві) рукоділлям і це їй приносить умиротворіння, то чому б і ні? Більший гріх - сидіти склавши руки і мучити себе тим, що хочеш, а не можеш. Ви ж в неділю їсте? Одягаєтеся, ходите в гості, приймаєте гостей? І що, для цієї гостини ви все ставите на стіл в суботу?".. там було ще багато чого. Але я добре запам'ятала, що будь яке рукоділля, яке іде від душі і для душі- не гріх і в неділю робити...

З останніх дурних забобонів - вагітним не можна стригтися. Тоді вже нараз і не треба митися, чесатися, одягатися. Так і проходити всі 9 місяців голою, або пролежати ...
Не можна вагітним шити-вишивати-в'язати... Не можна купувати дитині одяг до пологів... Гм, а що тоді голу дитину нести додому чи напівмертвою тушкою перші дні-тижні робити їй придане, забивши на дитину?
Не можна лити воду на себе, треба від себе. Ну тут в дечому згідна - можна ошпаритися. Але мені наприклад зручно лити на себе - краще бачу процес і коли спинитися...
 
JinseiДата: П`ятниця, 2011-11-25, 12:46 PM | Повідомлення # 65
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Quote (nosiknata)
далі офф-топ: прочитала якось давно брошуру в храмі ....патріархату "Як готуватись до сповіді" - там додавався список гріхів за які велено каятись і яким було моє здивування коли в список попали комп"ютер, книги Блавадської і Реріха surprised , будь які приналежності релігійного характеру іншого віросповідання ( як то ароматні палички, дзвіночки китайські) surprised і одяг - жінці не велено одягати штани surprised !!!!

nosiknata - це дуже залежить від храму в який Ви ходите і від батюшки теж. Я, наприклад, теж ходжу до храму Московського патріархату, але таких дурниць у моїй брошурці про сповідь і причастя немає wink Крім того, в різних храмах навіть служби і правила можуть різнитись.
 
BulletДата: Субота, 2011-12-31, 3:36 PM | Повідомлення # 66
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
прочитала кумедні забобони, пов"язані з високосним роком (201)

В високосный год нельзя топить котят.

Если вы находитесь в церкви, где проходит отпевание, лучше рядом не быть.

В високосный год не колядуют.


кумедне джерело



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
QwertaДата: Середа, 2012-03-21, 8:34 AM | Повідомлення # 67
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вот тут есть сериал о том, как мртвые через живых общаются, подробно все описано, а также другие популярные сериалы.
Ваше посилання видалено. У нас вишивальний форум. У цій темі пишуться всі забобони, що стосуються вишивання. ПРошу не ображатися. Дякую за розуміння.
Модератор Dmutrik09
 
OленкаДата: Середа, 2012-03-21, 10:16 AM | Повідомлення # 68
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Qwerta, Хай йому грець! Людина добра, Ви взагалі то читаєте про що форум? Це ж не спірітичний, а вишивальний. На мою думку, Ваше посилання не за адресою.


"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
romannahДата: Середа, 2012-03-21, 10:53 AM | Повідомлення # 69
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
Oленка, я думаю, що Qwerta заблудилася.

Додано (2012-03-21, 10:53 AM)
---------------------------------------------
Bullet, "Третьего гуся из всех забитых отдают даром".- я не проти бути тим -кому віддадуть. Дійсно кумедне джерело.


я всіх люблю

Повідомлення відредагував romannah - Середа, 2012-03-21, 10:53 AM
 
mirra15Дата: Середа, 2012-03-21, 5:47 PM | Повідомлення # 70
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 101
Нагороди: 0
Репутація: 40
Статус: Offline
Я вважаю що забобони придумані не даремно.Наприклад
Quote
Не можна вагітним шити-вишивати-в'язати...

Просто вагітним не можна довго часу проводити за вишивкою з чисто медичних причин.Я наприклад почала вишивати будучи вагітною,але вишивала мало,робила перерви і все в мене було нормально.


Повідомлення відредагував mirra15 - Середа, 2012-03-21, 5:49 PM
 
OленкаДата: Четвер, 2012-03-22, 8:20 AM | Повідомлення # 71
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Bullet)
В високосный год нельзя топить котят.
А в усі інші можна? angry angry
Quote (romannah)
Bullet, "Третьего гуся из всех забитых отдают даром".- я не проти бути тим -кому віддадуть. Дійсно кумедне джерело.
+1
Quote (mirra15)
Просто вагітним не можна довго часу проводити за вишивкою з чисто медичних причин.
Згодна!



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
NatasskaДата: Субота, 2013-05-04, 0:50 AM | Повідомлення # 72
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 0
Репутація: 21
Статус: Offline
особисто  я вірю в Бога, православна, хоч і не часто буваю у церкві. Також  грішу тим, що в неділю роблю інколи майже все. хоч і розумію, що і слово-то не просте- не діло))) але так сладається, працюю в суботу. навчаюсь і не вистачає інколи ні сил, ні часу. А от на церковні великі свята- не берусь вишивати. В мене дідусь, наприклад, як тілки якесь свято- його наче на вилах носить- кортить щось зробити- і якщо береться, то     завжди      з поганими наслідками- і діла не зробить і себе покалічить.
 
Dmutrik09Дата: Субота, 2013-05-04, 11:48 AM | Повідомлення # 73
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Цитата (Natasska)
особисто  я вірю в Бога, православна, хоч і не часто буваю у церкві. Також  грішу тим, що в неділю роблю інколи майже все. хоч і розумію, що і слово-то не просте- не діло))) але так сладається, працюю в суботу. навчаюсь і не вистачає інколи ні сил, ні часу. А от на церковні великі свята- не берусь вишивати. В мене дідусь, наприклад, як тілки якесь свято- його наче на вилах носить- кортить щось зробити- і якщо береться, то     завжди      з поганими наслідками- і діла не зробить і себе покалічить.
Підтримую, на все свій час.


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
ГаннусяДата: Субота, 2013-05-04, 3:19 PM | Повідомлення # 74
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 163
Нагороди: 1
Репутація: 115
Статус: Offline
У багатьох забобонів "ноги ростуть" з релігійних догм (якщо говорити про працю в неділю і свята). Це, мабуть, більше стосується православних християн. У людей іншої віри - інші вихідні, тож і забобони будуть свої. А взагалі вважаю, що все йде з підсвідомості: якщо засяде в голові якийсь "забобон", навіяний чи то релігією, чи то попередженням батьків, бабусь, дідусів і т.і., то він спрацює.
Особисто в забобони не вірю, шию, коли є бажання і час, ні зі мною, ні з моїми рідними нічого поганого через забобони не траплялось. В останню мою вагітність чомусь моя мама забороняла займатися шиттям, навіть ховала вишивку, та я знаходила і все одно шила, в неділю і свята також, народила малюка 5 кг швидко, сама і без ускладнень. Вірте і думайте тільки про хороше smile "По вірі вашій дано буде вам".

 
BulletДата: Неділя, 2013-05-05, 2:57 PM | Повідомлення # 75
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата (Ганнуся)
Це, мабуть, більше стосується православних християн. У людей іншої віри - інші вихідні, тож і забобони будуть свої.

О так, мені складно, бо моя родина римо-католицька, а зараз православна Пасха (свою ми відмітили більше місяця назад). Я вже жартую, що нашій людині - будь-як, аби нічого не робити, коро і на рамадан не працюватимемо )))))
Цитата (Ганнуся)
А взагалі вважаю, що все йде з підсвідомості: якщо засяде в голові якийсь "забобон", навіяний чи то релігією, чи то попередженням батьків, бабусь, дідусів і т.і., то він спрацює.

Погоджуюсь 100%.

Головне - як ти сам себе налаштуєш.
Але бувають "помічники". Покійна сусідка любила підсипати перцю, заламувала руки і верещала: ти що?? прати у свято??
Кажу: перу не я, пере машинка!
Ні, не вмовляй, їй все - гріх. А плітки - не гріх smile (зловживала вона тим)

Щоб не мати задніх думок (хочеш-не хочеш, все одно прйимаєш в себе цю маячню про гріх роботи у вихідні), я себе вмовила, що вихідні дні - це для того, щоб подумати про важливе, про головне, про свій дховний, про культурний розвиток...

Тим, хто дуже зачеплений релігійними догмами про роботу в святкові церковні дні, я прошу вас зрозуміти, що найбільше за всіх в такі дні працюють священники і сестри-монахині.

Не моя справа радити, але іноді працю можна відкласти, а іноді - це псує весь тиждень, а іноді і місяць. Хіба Бог хоче нам поганого ? Ні. Та якщо ми робимо богоугодну справу, то треба просто робити свої справи з вдячністю до Всевишнього за те, що ми маємо таку можливість:)

А про забобони нехай думають ті, хто відчувають за собою гріхи та грішки.

Це моя особиста думка, я не наполягаю на своїй правоті і зарання перепрошую, якщо когось мої слова могли рознервувати. Я висловилась, як я думаю smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Сестра_ЮліяДата: Неділя, 2013-05-05, 3:11 PM | Повідомлення # 76
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
Якщо є сумніви - можна проконсультуватись з духівником. Православні священики зазвичай кажуть, що робити легку (фізично) роботу в свято не гріх. А вишивка - хіба не легка робота? Вона ж дає насолоду душі, хіба не так? А ще пригадала, як каже моя бабуся та інші старі люди: "Язиком нагрішимо більше". На тім і стою)
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
  • Сторінка 4 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.