| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 0:02 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
Забобони
Чи вірите ви у народні забобони?
1. так, вірю, куди ж без них [ 8 ] [10.26%]
2. трошки вірю. в неділю не вишиваю [ 10 ] [12.82%]
3. в церковні свята не вишиваю [ 22 ] [28.21%]
4. не вірю зовсім [ 15 ] [19.23%]
5. залежно від настрою [ 23 ] [29.49%]
Усього відповідей: 78
СвітланкаДата: Вівторок, 2010-05-11, 3:18 PM | Повідомлення # 41
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (algo)
Ще мене нервує забобон про те, що якщо вагітна вишиває, то дитина буде обмотана в пуповині. який зв"язок? хто його зна!

Колись дивилась передачу в якій розвіювали головні забобони вагітних, то на рахунок цього забобону є цілком логічне і медичне пояснення: коли жінка в"яже, шиє, вишиває, то вона довго сидить не рухається і через ускладнений кровообіг до дитини поступає менше кисню. Дитина починає активніше рухатися подаючі мамі сигнали і може заплутатись sad але з огляду на наш час, коли ми ведемо малорухливий спосіб життя, таких випадків дуже багато. Варто більше рухатись, не засиджуватись на місці довго, робити зарядочку і з вами і вашою дитинкою все буде добре!



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
TanaДата: Середа, 2010-05-12, 10:43 AM | Повідомлення # 42
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Світланка)
Варто більше рухатись, не засиджуватись на місці довго, робити зарядочку і з вами і вашою дитинкою все буде добре!

Дівчата, робила зарядку до самих пологів, вишивала багато до останнього тижню (тоді себе погано почувала, тому не до вишивання було: коли мені зле, не вишиваю). Все гаразд. Не переймайтеся ,а думайте про те, що все добре в міру.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Середа, 2010-05-12, 10:44 AM
 
СвітланкаДата: Середа, 2010-05-12, 12:21 PM | Повідомлення # 43
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Tana)
все добре в міру

+1



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
parsДата: Середа, 2010-11-10, 0:48 AM | Повідомлення # 44
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Оце написала і подумала, що всі, хто перечитав основи релігієзнавства і Ніцше - взагалі втрачені люди для християнства

боюся - погоджуюся.. dry
Quote (Ксенія)
От тільки що надибала: вишити сорочку коханому - до себе пришити. Мабуть, правда

хм.. я колишньому нареченому вишивала. ключове слово тут: колишньому...
Quote (pozitiv)
Так як ведеться це ще з села, а там роботи завжди доволі, то люди і постановили собі - шість днів працюй фізично, а сьомий присвяти духовному розвитку. А церква підтримала і перенесла це в розділ заборон і обовязкового дотримання. Думаю досить розумне рішення, адже треба вміти відволікатися і присвячувати час відпочинку. Проте в сучасному суспільстві все трішки інакше. Ми все менше працюємо фізично, маємо змогу відпочивати, коли душа забажає, та і шиття для нас не крайня необхідність, а скоріше відпочинок, а отже і не робота зовсім.

100% згідна. колись шити і вишивати було елементом обов.язковим, бо треба було щось стелити на столі, щось одягати і т.д. Зараз вишивка скоріше розкіш.. Якщо вишиваючи я здобуваю душевну рівновагу і спокій і думки в мене від того світлішають, то це може навіть скорше варто вишивати )
Знаю, що люди питали в священників. Якщо в радість - то можна .. )
Quote (Bullet)
Не можна класти на стіл розчіску - до неприємностей.

Є таке, що на куті сидіти - 7 років заміж не вийдеш. Просто: зародилося в ті часи, коли всі знайомилися на вечорницях та на весіллях, а сядеш там на куті за довгим столом - тебе просто не помітять. Треба себе показувати і сідати на видному всім місці =)

А взагалі, дівчата, я здивована, тема про забобони, а розмов про саму неділю.... ))))) biggrin

Є ж забобони вишивальниць, що, наприклад, вишити трьох ангеликів Dimensions – Almost Perfect («Почти идеальный») то скоро завагітнієш і матимеш дитину. І ще багато іншого! cool От є стаття ЗНАЧЕНИЕ ВЫШИВКИ - символы и приметы в вышивании, можна почитати.
Признавайтеся, хоч щось в когось співпадало? smile От з цікавості питаю)) Бо як нівкого нічого нема чим досвідом ділитись, то точно вишию собі якусь хатку, буду перша tongue


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon


Повідомлення відредагував pars - Середа, 2010-11-10, 0:50 AM
 
LeelooДата: П`ятниця, 2010-11-12, 11:14 PM | Повідомлення # 45
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (pars)
Є ж забобони вишивальниць, що, наприклад, вишити трьох ангеликів Dimensions – Almost Perfect («Почти идеальный») то скоро завагітнієш і матимеш дитину. І ще багато іншого!

хм... треба спробувати може вийде biggrin
 
BulletДата: П`ятниця, 2010-11-12, 11:30 PM | Повідомлення # 46
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Leeloo)
хм... треба спробувати може вийде

я теж про це подумала happy .... От дошию свою *зговорену* собою Марію з немовлям, і якщо не допоможе - то вишиватиму янголиків ))))



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
parsДата: Субота, 2010-11-13, 0:32 AM | Повідомлення # 47
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Bullet)
От дошию свою *зговорену* собою Марію з немовлям, і якщо не допоможе - то вишиватиму янголиків ))))

чекатиму результатів smile
бо боюся починати biggrin biggrin biggrin


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
BulletДата: Неділя, 2011-01-09, 0:20 AM | Повідомлення # 48
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Завтра 9 січня, скажть-но, чи вже можна шити? Ну після 12-ї, як дзвони відзвонять? smile ))

У мене від неробства вже руки болять. Я не особливо релігійна, але потребую чиєїсь текстової підтримки, що шити все ж таки МОЖНА smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
УкраїнкаДата: Неділя, 2011-01-09, 1:13 AM | Повідомлення # 49
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 842
Нагороди: 2
Репутація: 287
Статус: Offline
Ліза,я вишиваю та вишиваю...Працювати не можна,а вишивка для мене-задоволення та відпочинок,аж ніяк не праця biggrin


"Чарівниця форума-2010: скарбник схем"
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2011-01-09, 1:29 AM | Повідомлення # 50
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Bullet, Лізо, як на мене то після відправи в церкві можеш вишивати. Мені здається, що вишивати краще ніж пити горілку чи грати в карти... Тим більше, що при наших графіках роботи часу в будні дні взагалі не має.Тим більше, що це вже для нас вишивальниць не робота, а суцільне задоволення і кайф! smile wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
BulletДата: Неділя, 2011-01-09, 2:13 AM | Повідомлення # 51
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Українка, Dmutrik09, дякую, спатиму спокійно і завтра нарешті зсуну з мертвої точки своє зимвое пальто (досі хожу в осінньому, стидоба для кравчині)))).


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
fieryДата: Неділя, 2011-01-09, 9:43 PM | Повідомлення # 52
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 137
Нагороди: 0
Репутація: 57
Статус: Offline
Раніше не звертала увагу на забобони, але в неділю до 18.00 не вишивала, а в свята часу не вистачало, бо як не гості, то інші справи. А цим літом 11липня мені зателефонували і попросили підготувати наукову гру для випускників університету happy . Випуск випав на 12 (Петра). 11 весь день готувала питання для гри. За традицією гри переможець отримував від мене вишиваний подаруночок. Тому 12 липня по дорозі в університет в електричці (їхати треба півтори години) вишивала. До мене підсіли 2 жіночки, глянувши на мою роботу, зауважили чи не боюся в свято вишивати dry . Ось після цього і почалися веселощі smile . Мою гру відтягували до останнього, через що я запізднилась на останню електричку cool , коли прийшла взяти білет на поїзд, всі коп"ютери перезавантажувались і прийшлось чекати хвилин 30. Коли дізналась, що найближчий поїзд о 5 ранку, зловила себе на думці, що мені дуже таланить сьогодні tongue . Найстрашніше було те, що сів телефон і я не можу попередити батьків про ситуацію. З автомата не могла, бо грошей залишилось 20 гривень, побоялась, що не вистачить на квиток. Потім годину шукала людину, яка дасть хоча б карточку переставити чи просто передзвонити і попередити батьків. Нарешті, майже у відчаї cry знайшла хлопця, який дав свій мобільний, щоб я могла зателефонувати, навіть не зважаючи, що дзвінок був з київстара на лайф. Дякую рідним, що мене заспокоїли. Так я 5 годин чекала на вокзалі у випускному вбранні. wacko
Після такої шаленої ночі я маю звичку не вишивати у неділю і свята. xmas


Живу в ритмі щастя!!!
 
parsДата: Неділя, 2011-01-09, 10:31 PM | Повідомлення # 53
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Я думаю, що то раз по раз не випадає...
я все життя вишиваю в неділю і нічого зі мною не трапляється через ту вишивку і речі ті носяться з любов.ю і вдало і хазяїни щасливі...
якшо не надумувати і не пов.язувати, то всяке трапляється. у мене такі шалені дні теж траплялися. але то просто того, шо вони трапляються. так буває.
а є в мене знайома, в неї якшо сіль в хаті розсипеться, то сварка точно буде.. бо вона так впевнена.
в мене он якшо сіль розсипеться то точно буде хіба що локальне прибирання і все))


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2011-01-09, 10:37 PM | Повідомлення # 54
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
pars, підтримую! головне не вірити... wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
JasjkaДата: Неділя, 2011-01-09, 10:48 PM | Повідомлення # 55
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
А у мене скільки би не вишила в неділю,випорю на багато більше в понеділок happy

Творча майстерня
 
KalunaДата: Неділя, 2011-01-09, 11:45 PM | Повідомлення # 56
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Олексій Доля розповів про унікальні різдвяні обряди деяких областей України, про міську етніку та про забобони, у які не варто вірити майстрам вжиткового мистецтва тут
«Побоювання зробити помилку у вишивці чи, наприклад, у плетінні Дідуха – це забобони. Це трактування навіть не майстрів, які виготовляють витвори вжиткового мистецтва, а так званих науковців, які літають у космосі. Суть Дідуха – це пучечок колосків. Чи так він зроблений, чи так – немає різниці. Дідухів можна робити і з одинадцятьма, і з дванадцятьма, і з тринадцятьма гілочками – суть від цього не зміниться. Є люди, які хапаються за голову, припустившись помилки під час вишивання весільного рушника – мовляв, це трагедія, тепер шлюб буде нещасливий… Це – фантазії.

Головне – щоб людина творила з душею. Якщо вона додала до традиційного виробу щось сучасне (матеріали або яскраві кольори) – це нормально. Майстер уявляє якийсь один період історії – наприклад, XIX-те сторіччя. А якщо би люди з XVI-го сторіччя побачили, що робили у XIX-му, вони би злякалися і назвали це диким мистецтвом. Суть – не у матеріалі і кольорі, а в тому, що людина вкладає у витвір, як вона його робить. Якщо людина робить ляльку для дитини – вона вкладає у неї любов. А те, якої форми буде голова у цієї ляльки, не має жодного значення. Звісно, треба дивитися на традиції, знати, як це робили раніше, а далі – творити самотужки».



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012
 
010101Дата: Понеділок, 2011-01-10, 0:20 AM | Повідомлення # 57
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Kaluna, дуже дякую за інтервю. Сподобалось і багато в чому погоджуюсь з п. Долею. Про себе скажу, що сьогодні ще не вишивала, все-таки свято є свято і варто відпочивати smile Але мрію вже про завтрашній вечір і про голку з ниткою на полотні smile
А за ці свята я трохи узгодила свої творчі плани на майбутнє і поблукала інтернетом (і не тільки інтернетом, але і музеєм cool ) у пошуках необхідної для цього інформації biggrin
 
BulletДата: Понеділок, 2011-01-10, 1:04 AM | Повідомлення # 58
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (pars)
є в мене знайома, в неї якшо сіль в хаті розсипеться, то сварка точно буде.. бо вона так впевнена.

Я давно помітила, що ВІРА - то є дуже сильна штука. Причому діє в обидва боки: як в позитивний, так і в негативний.

Quote (Kaluna)
Є люди, які хапаються за голову, припустившись помилки під час вишивання весільного рушника – мовляв, це трагедія, тепер шлюб буде нещасливий… Це – фантазії.

Ага, ми знаємо таку людину, це ЮМельничук! (згадаймо його статтю про маму, яка вишила "неправильний" рушник і занапастила долю дітей!))))

А тепер про мене і мої питання щодо сьогоднішнього шиття. Я не релігійна, ніби і в забобони не вірю, але мабуть десь закрався сумнів. Зламалась педаль електромашинки. Правда, в 21.00 дякуючи відео-скайпу і розумній людині з того боку інтернету педалька була мною (під віртуальним керівництвом) полагоджена. Але факт є факт. Зламалось! В неділю шила.

Ну я промовчу, що машинка вже пару місцяів як педалькою мене тероризує. І змовчу про те, що не неділя винна в тому, якісь контакти на платі проїздили глибоку доріжку. Але факт є фактом. Машинка зламалась в неділю )))))))))))))))))
Сміюсь сама з себе smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
lady-vДата: Понеділок, 2011-01-10, 9:48 AM | Повідомлення # 59
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Ну я промовчу, що машинка вже пару місцяів як педалькою мене тероризує. І змовчу про те, що не неділя винна в тому, якісь контакти на платі проїздили глибоку доріжку. Але факт є фактом. Машинка зламалась в неділю

А якби Ви щоро повірили, що в неділю не можна шити, і робили щось інше, а почали шити в понеділок і як результат - педалька б зламалась в понеділок? Хіба Ви б зробили висновок, що не можна шити в понеділок? Висновок:

Quote (Bullet)
машинка вже пару місцяів як педалькою мене тероризує

Quote (Bullet)
не неділя винна в тому, якісь контакти на платі проїздили глибоку доріжку

славте Бога в своєму серці у будь який час, і працюйте тоді, коли Вам виходить, дякуючи Богу, що дав вам для цього здоров'я, талант і потрібний час, і все буде добре!
І якщо якась педалька ще раз захоче зламатись ( в чому я дуже сумнівааюсь) просто полагодте її і продовжуйте надалі творити прекрасне, бо сам Господь дає нам таланти і ХОЧЕ щоб ми їх використовували і примножували!


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
parsДата: Понеділок, 2011-01-10, 1:18 PM | Повідомлення # 60
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Ну я промовчу, що машинка вже пару місцяів як педалькою мене тероризує. І змовчу про те, що не неділя винна в тому, якісь контакти на платі проїздили глибоку доріжку. Але факт є фактом. Машинка зламалась в неділю

у моєї мами, якось лапка під голководієм шось там її мучила довший час вже. шось там толком не працювало. ми поїхали тоді на тиждень відпочити на море, вернулись, так все злетіло в перший же день. це пов.язано з простоєм машинки. так майстер сказав. так шо.. то просто техніка)))

але якщо закрався сумнів, то то вже питання особисте.. сумнів треба смому викорінювати.


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
  • Сторінка 3 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.