| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 4:41 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
Забобони
Чи вірите ви у народні забобони?
1. так, вірю, куди ж без них [ 8 ] [10.26%]
2. трошки вірю. в неділю не вишиваю [ 10 ] [12.82%]
3. в церковні свята не вишиваю [ 22 ] [28.21%]
4. не вірю зовсім [ 15 ] [19.23%]
5. залежно від настрою [ 23 ] [29.49%]
Усього відповідей: 78
ganzyaДата: Четвер, 2010-03-04, 4:17 PM | Повідомлення # 21
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Заборона займатися шиттям в релігійні свята не мають нічого спільного з церквою. Люди воцерковленні вам скажуть, що спочатку потрібно сходити в церкву, і займайтеся собі в задоволення улюбленою справою.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
JAFAДата: Четвер, 2010-03-04, 4:19 PM | Повідомлення # 22
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Quote (bulbashka_aero)
А щодо релігійних свят - мені уже багато років на Трійцю і на Великдень страшенно хочеться шити.

У нас кажуть:"Бог- празник, чорт - роботу".
 
BulletДата: Четвер, 2010-03-04, 8:06 PM | Повідомлення # 23
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (JAFA)
У нас кажуть:"Бог- празник, чорт - роботу".

я не зрозуміла смислу цього вислову. Їіба праця - від темних сил?

Та і мені здається, що всі забобони - не від великого розуму (не хочу нікого образити, але ж усе можна пояснити логікою і наукою)(.
Крім того, в моїй сім"ї завжди казали: головне не красти ні в свято, ні в будень. А за роботу і хорошу працю кари не буває.

А описані Світланкою трагічні випадки - звичайний збіг обставин. Нмсд, якби це трапилось в якийсь інший день, то все одно при бажанні можна було би знайти свято і тоді. Наша церква порозписувала на кожен десь Днем якого святого.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
JAFAДата: П`ятниця, 2010-03-05, 9:51 AM | Повідомлення # 24
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Мається на увазі, якщо релігійний празник, то обов'язково ніби хто підштовхує, шити, в'язати різати, косити і т.д.
 
shtynkaДата: П`ятниця, 2010-03-05, 10:38 AM | Повідомлення # 25
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Quote (Bullet)
А описані Світланкою трагічні випадки - звичайний збіг обставин. Нмсд, якби це трапилось в якийсь інший день, то все одно при бажанні можна було би знайти свято і тоді. Наша церква порозписувала на кожен десь Днем якого святого.

Золоті слова. Я от пару днів назад розігрівала обід, і на рівному місці ошпарила собі руку киплячим маслом... Але я не шукаю свят, і думаю що це могло статись будь-коли. При чому це все на додачу до простуди, - приємного мало.

Щодо забобонів - лише із поваги до батьків, якщо вони дуже просять, не вишиваю по великих святах. Хоча для мене особисто єдиний мотив до вишивання - це бажання. Коли хочеться щось робити руками - тоді і треба.


Моя майстерня
 
BulletДата: П`ятниця, 2010-03-05, 10:54 AM | Повідомлення # 26
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (shtynka)
Коли хочеться щось робити руками - тоді і треба.

+1



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
pozitivДата: П`ятниця, 2010-03-05, 12:13 PM | Повідомлення # 27
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 257
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Думаю традиція не працювати на свята носить практичний характер. Так як ведеться це ще з села, а там роботи завжди доволі, то люди і постановили собі - шість днів працюй фізично, а сьомий присвяти духовному розвитку. А церква підтримала і перенесла це в розділ заборон і обовязкового дотримання. Думаю досить розумне рішення, адже треба вміти відволікатися і присвячувати час відпочинку. Проте в сучасному суспільстві все трішки інакше. Ми все менше працюємо фізично, маємо змогу відпочивати, коли душа забажає, та і шиття для нас не крайня необхідність, а скоріше відпочинок, а отже і не робота зовсім.


Для позитивної людини хрестики - також плюси!

Повідомлення відредагував pozitiv - П`ятниця, 2010-03-05, 12:14 PM
 
LizaДата: Субота, 2010-03-06, 1:18 PM | Повідомлення # 28
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Вишивання для мене - відпочинок, а неділя - для відпочинку, отже вишиваю в неділю
 
montanДата: Субота, 2010-03-06, 10:16 PM | Повідомлення # 29
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 197
Нагороди: 1
Репутація: 51
Статус: Offline
У неділю вишиваю тільки після обіду, бо так виходить - спочатку до церкви, потім пообідати - от пів дня вже і минуло biggrin А на великі свята взагалі вишивати не виходить - відвідуємо з чоловіком родичів, друзів, їдемо до його батьків у Коломию або самі приймаємо гостей, так що, як не крути, для вишивання просто немає часу wink

 
bulbashka_aeroДата: Вівторок, 2010-03-09, 10:49 AM | Повідомлення # 30
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (JAFA)
У нас кажуть:"Бог- празник, чорт - роботу".

Ну не знаю, звідколи це у нас робота злом стала biggrin
 
algoДата: П`ятниця, 2010-05-07, 3:09 PM | Повідомлення # 31
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 163
Нагороди: 0
Репутація: 67
Статус: Offline
Вишиваю в неділю і не бачу в тому нічого поганого,в свята не виходить просто. Зараз борюсь зі свекрухою яка не дозволяє чоловіковій сестрі вишивати в неділю, бо так баба їхня каже,що брати голку в руки в неділю то гріх. я вже і з інтернету купа розмов зі священниками роздруковувала, наводила багато аргументів, нічого не допомагає!
На мою думку, якщо в неділю можна пити, їсти, дивитись телевізор і читати, то нічого заборонного нема і в вишиванні

Ще мене нервує забобон про те, що якщо вагітна вишиває, то дитина буде обмотана в пуповині. який зв"язок? хто його зна!


Хом"як це не просто м"яке хутро, а й 10-20 Гб різних схем!
Якщо руки золоті, то не важливо звідки вони ростуть.
 
УкраїнкаДата: П`ятниця, 2010-05-07, 5:06 PM | Повідомлення # 32
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 842
Нагороди: 2
Репутація: 287
Статус: Offline
"ЗалІзний" аргумент моїх мами та бабусі -не вишивати в неділю і свята,бо "старі люди так казали" biggrin Чому старі люди так казали,ніхто мені не пояснив biggrin Мої доводи про те,що я не працюю,а вишиваючи відпочиваю,не приймаються biggrin
Але живу я окремо від мами,тому в неділю після церкви,я вишиваю до пізнього вечора,а хатні справи лагоджу в суботу smile



"Чарівниця форума-2010: скарбник схем"


Повідомлення відредагував Українка - П`ятниця, 2010-05-07, 5:08 PM
 
TanaДата: П`ятниця, 2010-05-07, 8:22 PM | Повідомлення # 33
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (algo)
якщо вагітна вишиває, то дитина буде обмотана в пуповині. який зв"язок?

Це начеб-то стосується плетіння на спицях, гачком, там, де є петлі. У вишиванні ж нема ні вузлів, ні петель як таких. Кращої артерапії як вишивання приданого годі й придумати (це мені не один лікар-психолог говорив).
Я впродовж вагітності дуже багато (звісно, коли був поганий настрій, до рук нічого не брала, але це незалежно від того, вагітна жінка чи ні); і нічого. Обмотаними пуповиною зараз за статистикою народжується переважна більшість дітей, і це вже не привід для побоювань, вправні акушери моментально звільняють дитину від пуповини, і це не є ускладненням в пологах.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ViaДата: П`ятниця, 2010-05-07, 11:18 PM | Повідомлення # 34
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
В забобони вірю - то насправді давні знання, окреме питання - що їх треба вчитися відрізняти від свіжиших вигадок, а то нелегко.
Не вишиваю у пятницю - це день Мокоші, знаної ще як Параскева, в цей день не можна колоти голкою тканину, тобто шити і вишивати зась.


 
BulletДата: П`ятниця, 2010-05-07, 11:45 PM | Повідомлення # 35
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (algo)
Ще мене нервує забобон про те, що якщо вагітна вишиває, то дитина буде обмотана в пуповині. який зв"язок? хто його зна!

ой, дівчата... я от не в"язала взагалі. І не допомогло sad так що як знавець саме цього точно вам можу сказати: зв"язку ніякого. Обвиття пуповиною і інші трагічні нюанси - все це вирішують не нитки і спиці, а хтось чи щось інше.

Quote (Via)
В забобони вірю - то насправді давні знання, окреме питання - що їх треба вчитися відрізняти від свіжиших вигадок, а то нелегко. Не вишиваю у пятницю - це день Мокоші, знаної ще як Параскева, в цей день не можна колоти голкою тканину, тобто шити і вишивати зась.

Кожен з нас має право вірити у що завгодно smile Тобто не вишивати в п"ятницю - ваше право.

Але давайте спробуємо розтлумачитистарі забобони , міркуючи тверезо. Можливо, я вже писала про то, але не завадить повтор.

* Не можна класти ніж догори лезом - до нещастя.
Пояснення: легко! - Поріжешся. Тому і не можна.

* Не можна класти на стіл розчіску - до неприємностей.
Пояснення: скажу до яких неприємностей: волосся хтось наїсться за обідом.

* Не можна шити-вишивати (працювати) в святковий день поки не відзвонять у церкві.
Поясненя тривіальне: бо в цей час треба бути У ЦЕРКВІ. Ми в церкви здебільшого не ходимо, але забобон лишився.

Гадаю, так можна розвінчати практично усі забобони. Дивно, що відсутні забобни: не вбивай в святковий день, не кради до заходу сонця тощо. А *не можна працювати* - так це у нас народ такий. Нам аби свят побільше. От зараз мене дуже дратує перенесення вихідних днів, якщо святкові припадають на сб-неділю. ЖАХ. Одні свята і забобони. Хто ж працюватиме? wink

"Нам, русским, где бы не работать, лишь бы не работать* (с) Персонаж фільму *Зимняя вишня*.

п.с. Образити нікого не хотіла і наміру не мала навіть. Просто це моя точка зору. Прошу ставитись з розумінням і дозволити мені мати власну думку : ) Хоча цілком ймовірно, що під вагою чужих думко і розмірковувань, моя точка зору може змінитись. Як і ваша, до речі wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
nosiknataДата: Субота, 2010-05-08, 4:48 PM | Повідомлення # 36
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Quote (Bullet)
не вбивай в святковий день, не кради до заходу сонця тощо.
не прелюбодійствуй в святкові дні biggrin і т.д.

++++1 Лізо!
далі офф-топ: прочитала якось давно брошуру в храмі ....патріархату "Як готуватись до сповіді" - там додавався список гріхів за які велено каятись і яким було моє здивування коли в список попали комп"ютер, книги Блавадської і Реріха surprised , будь які приналежності релігійного характеру іншого віросповідання ( як то ароматні палички, дзвіночки китайські) surprised і одяг - жінці не велено одягати штани surprised !!!! Я вважаю, що це вже "перебор" - Блавадську я читала і не важаю, що за це буду гонима церквою, мій чоловік по-молодості був і кришнаїтом, і буддистом поки нарешті не прийшло до нього сприйняття християнства, - так що тепер спалити всі книги як єресь? Віва інквізиція!!!
А дехто по таким правилам живе, і всерйоз думає, що якщо строго виконувати всі забобони ( і церковні і мирські) він один спасеться.
Або так - 6 днів не виконувати нічого, грішити, а в неділю справно піти до сповіді покаятись і все, можна з понеділка знову починати - брехати, красти, бити жінку, дітей, а в неділю знову поклони,жертви в церкву і все " в ажурі".
......І тут Остапа понесло.... пробачення, дівчатка, більше не буду cool

Про себе можу сказати точно - якщо моя дитина буде голодна, а я нічим крім рукоділля заробити на життя не зможу - буду вишивати і в п"ятницю і в неділю і в свята і цілодобово!!!



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
BulletДата: Субота, 2010-05-08, 5:31 PM | Повідомлення # 37
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (nosiknata)
Або так - 6 днів не виконувати нічого, грішити, а в неділю справно піти до сповіді покаятись і все, можна з понеділка знову починати - брехати, красти, бити жінку, дітей, а в неділю знову поклони,жертви в церкву і все " в ажурі".

не повіриш, але так живуть багато людей smile

Quote (nosiknata)
якщо моя дитина буде голодна, а я нічим крім рукоділля заробити на життя не зможу - буду вишивати і в п"ятницю і в неділю і в свята і цілодобово!!!

Тому що у тебе сильний материснький інстинкт smile

А подібними до перерахованих тобою *пунктиків* відрізняється церква Московського патріархату. Я не хочу нікого образити, просто вони дуже догматичні. А мені особисто східні течії цікавіші і ближчі. Тому що там більше ніж релігія, там ціла філософія. Сліпа віра - це надто для мене важко, чесно кажу. Мозок постійно допитується *ЧОМУ ТАК? а не інакше?*:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Субота, 2010-05-08, 6:11 PM | Повідомлення # 38
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Дівчатка пробачте але "покаяння" це не тільки сповідь, це багато більше, не буде в ажурі, так і від церкви відлучать. А взагалі ми плавно від забобонів перешли на релігії, не треба слизька ця доріжка .

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2010-05-09, 2:37 AM | Повідомлення # 39
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Цілком підтримую montan, і Українка, ,бо зранку ідем до церкви, обідаєм, і якщо немає планів , то я сиджу і вишиваю.Бо маю два вихідних неділю і понеділок-це по перше,подруге,якщо великі св"ята їдемо до батьків,відвідуємо родичів, подорожуємо. Тож нема коли.
Мені здається,що краще займатися улюбленим хоббі,бо це ж не робота, а суцільне задоволення.Невже краще ,перепрошую,сидіти ввечері дома і від нічого робити пити горілку, курити і грати в карти.І неідомо чим це може закінчуватися?... wink


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012


Повідомлення відредагував Dmutrik09 - Неділя, 2010-05-09, 2:32 PM
 
BulletДата: Неділя, 2010-05-09, 11:45 PM | Повідомлення # 40
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Дівчатка пробачте але "покаяння" це не тільки сповідь, це багато більше, не буде в ажурі, так і від церкви відлучать. А взагалі ми плавно від забобонів перешли на релігії, не треба слизька ця доріжка .

Маєте рацію. Перепрошую, що зліза на таку доріжку smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.