| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 3:00 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
Забобони
Чи вірите ви у народні забобони?
1.так, вірю, куди ж без них[ 8 ][10.26%]
2.трошки вірю. в неділю не вишиваю[ 10 ][12.82%]
3.в церковні свята не вишиваю[ 22 ][28.21%]
4.не вірю зовсім[ 15 ][19.23%]
5.залежно від настрою[ 23 ][29.49%]
Усього відповідей: 78
BulletДата: Неділя, 2008-07-20, 10:44 AM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Було б цікаво знати, чи притримуєтесь ви якихось народних забобонів?
Так, моя знайома нічого не ріже в неділю. Ну окрім їжї (хоча для мене різниці нема, що нитку, що салат порізати - самий факт різання ж є)))

Я стараюсь не робити щось показне (шиття маю на увазі) в дні великих церковних свят. І не тому, що я релігійна (я взагалі до християнства ніяким боком не належу), а тому, що у людей язики довгі. Наговорять більше, ніж є.
Та і взагалі, не розумію, чому працювати в неділю - це гріх? Це ж не крадіжка, не вбивство. Це чесна праця smile

Цікаві ваші думки smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2008-07-21, 12:10 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Я вже це писала, як казала моя пробабуся, ледачому кожен день -- неділя. Без фанатизму ставлюсь забобонів; не вишиваю на великі православні свята, в неділю якщо вишиватиму, то не зранку (після служби, тобто після 12-тої). Іншу роботу роблю майже всю, адже серед тижня в мене нема нагоди вийти, наприклад, на город і порвати траву; поприбирати, помити підлогу, куховарити, прасувати тощо -- те саме -- я не буду відкладати на завтра, якщо є нагода присвятити недільний день хатнім справам.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
kalynaДата: Понеділок, 2008-07-21, 6:16 PM | Повідомлення # 3
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 90
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Я не вишиваю на великі православні свята. В неділю вишиваю дуже рідко і лише тоді, коли треба щось терміново зробити. Якщо маю можливість, не роблю хатніх справ у неділю. Я не вважаю, що працювати у неділю - це гріх. Можна обмежити справи, але щоб зовсім нічого не робити!!! Хоча було б непогано, якби люди неділю використовували для спілкування та придбання знань, наприклад книжку почитати.

 
BulletДата: Понеділок, 2008-07-21, 6:33 PM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
в неділю якщо вишиватиму, то не зранку (після служби, тобто після 12-тої).

кумедно, моя мама теж так каже smile
Quote (kalyna)
Я не вишиваю на великі православні свята.

ну а мені от цікаво - чому такий розподіл днів?...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ПасіонаріяДата: Понеділок, 2008-07-21, 8:57 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (kalyna)
Хоча було б непогано, якби люди неділю використовували для спілкування та придбання знань, наприклад книжку почитати.

Так і повинно бути, і старатися так робити. Я використовую неділю за призначенням, як годиться (Пам"ятай день святий святкувати). Що є для християн - участь у Службій Божій і уникання тяжкої фізічної (заробітньої) праці - так каже Катехизм. Духовний заряд повинен бути для людини, яка як Бог (при сотворенні всесвіту за шість днів (періодів) - шість днів пильно працює для себе, для свого убагачення, покращення умов і т. д., а сьомий - відпочиває. Це не ЗАБОБОНА - А ЗАКОН, ДАНИЙ БОГОМ.
Традиційно за православним устроєм, Свята Літургія проходила до першої половини дня. Хоча католицький світ практикує протягом дня, що дві години, щоб усі, незалежно як сплануть свій день - чи подорож, чи пізно встав - мали можливість бути на Службі Божій. З чим це звязано - такий графік? Православіє, строго придержується старих традицій, і тримає Євхаристійний піст (не їсти перед Причастям) ще звечора, тому Літургія - зранку, до обіду. Католицький світ признає Євхаристійний піст дві години, наприклад зранку можливе легке снідання - це зв"язано з сучасним ритмом життя, хворобливістю тощо. тобто на зустріч людині, яка хоче бути з Богом. Але коли людина може бути натще - завжди буль - ласка. Ще в католицькому світі при даній парафії, церкві є більше одного священика (інша специфіка), у православних парафіях (приходах) один, а то один на декілька, за виключенням Лаври, Монастирів. Тому літургія одна, щоб священик мав можливість і другим уділити час і т. д.
Бути у колі родини, зійтися всім разом, чи побути наодинці, чи піти у подолрож, екскурсію, книжку, інтернет, те - що становить інформаційно - пізнавальний характер, і не доступне тобі у будні дні, використовуй у неділю чи Свята. Якщо Ви дівчата заробляєте голкою на життя, чи щось подібне забирає у вас дуже багато праці - то те що ви робите по дому, не є гріхом.

Quote (kalyna)
Якщо маю можливість, не роблю хатніх справ у неділю.
Це в нас тягнеться від тоді, як жінки сільськогосподарського устрою життя, маючи поле, велику господарку і цілу вервичку дідей, строго придержувались таких принципів.

Quote (Tana)
Іншу роботу роблю майже всю, адже серед тижня в мене нема нагоди вийти, наприклад, на город і порвати траву; поприбирати, помити підлогу, куховарити, прасувати тощо -- те саме -- я не буду відкладати на завтра, якщо є нагода присвятити недільний день хатнім справам.
Специфіка устрою помислових районів нашої держави, де жінки, задіяні на фабриках, заводах або ненормованим робочим днем.

Є ще забута християнська традиція помагати вдовам, сиротам і т.д. На Покрову, наприклад, покривали хату комусь нужденному. Сходилися майстри (в свята не задіяні у приватній роботі), помічники, і безкоштовно працювали за "Прости Біг". Тому праця в неділю чи свята (реміснича) мила Богові, коли є місійною: для добра громади, чи комусь із нужденних послужитися.

Quote (Bullet)
І не тому, що я релігійна (я взагалі до християнства ніяким боком не належу)

Ви, Елі стверджуєте, що до християнства не належити ніяким боком а потім стверджуєте:
Quote (Bullet)
кумедно, моя мама теж так каже
А що мамин бік - це "ніякий" бік. Мені стало страшно від ваших слів, дівчино!


ore et labore!
 
kalynaДата: Вівторок, 2008-07-22, 12:33 PM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 90
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Bullet,
Чому не вишиваю на великі православні свята?
Було в житті декілька випадків, коли люди травмувалися через виконання роботи на православні свята (в інші дні робили це неодноразово і все було гаразд). Можливо це пов'язано з моральним настроєм "Не можна, а я роблю" чи потім шукають причини "Чому саме сьогодні це трапилося?". Хтозна. Вважаю, що краще уникнути біди, ніж потім корити себе.


 
MavkaДата: Неділя, 2008-09-07, 5:45 PM | Повідомлення # 7
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 28
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
Может это предрассудки, но в воскресенье и православные праздники никогда не вышиваю, ни шью, ни вяжу, ни стираю. Это можно сделать и в другие дни- я так считаю. Целая неделя отдана для работы, а всего один день для Бога. Моя покойная бабушка была очень верующим человеком и вооцерковлённым. Постоянно маленькую брала меня в церковь и говорила , что в святые дни большой грех работать. А воскресенье - это есть маленькая Пасха.
Кроме того я ещё и боюсь . Мой дедушка на Причисту ( Успение Пресвятой Богородицы 28 августа ) точил косу и хотел косить, бабушка была против как всегда.
Вот и случилась беда : отскочило остриё косы и прямо дедушке в глаз попало. Естественно глаз повредился и вытек , всю жизнь дедушка с искусственным глазом - мало приятного. Вот и учу ( и даже ругаю ) детей что бы не привыкали делать большую работу в выходные и святые дни -- им ведь деток рожать нужно здоровеньких. Зачем грех на душу брать. Желаю всем удачи.


І рушник вишиваний на щастя, на долю дала...
 
КсеніяДата: Неділя, 2008-09-07, 11:43 PM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Мені мама постійно забороняє щось робити на великі свята. Але якщо в цей день хочеться працювати, не лінуватися, творити, в кінці кінців? Що, треба себе переломлювати і просто сидіти? Чесно, не розумію, чому з"явилися такі забобони. Праця теж може бути святом, може бути і святою, хіба не так?

Полтава, Огнівка
 
TanaДата: Вівторок, 2008-10-14, 5:35 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Зайшла питання-відповіді щодо вишивання
тут , тут, тут. Сподіваюсь, деякі забобони розвіялись як дим.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Вівторок, 2008-10-14, 10:56 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Пасіонарія)
Quote (Bullet)І не тому, що я релігійна (я взагалі до християнства ніяким боком не належу) Ви, Елі стверджуєте, що до християнства не належити ніяким боком а потім стверджуєте: Quote (Bullet)кумедно, моя мама теж так каже А що мамин бік - це "ніякий" бік. Мені стало страшно від ваших слів, дівчино!

Моя мама - католичка, навернулась до релігії в 40 років. Я не можу вірити бездумно, мабуть саме тому, що бог, в якого Ви вірите, вклав мені в голову активний мозок. Питання духовного характеру цікавили мене зі шкільного віку. Начитавшись усякого (повірте, Біблію читала самою першою), я певним чином проаналізувала отриману інформацію. Я не можу сприймати Біблію, як "свод божествєнних канонов" із-за цілої ницки історичних і логічних невідповідностей. Ви ж, Пасіонарія, не станете стверджувати, що людство існує кілька тисяч років? Вам відома літературна спадщина шумерів!? Ви читали Франка? Я можу довго говорити на цю тему, та не буду, поважаючи ваші, у тому числі, релігійні уподобання.

Але додам, що я зі студентської лави є прихильником дуалістичної теорії розвитку стосунків бога і людства. З усіх існуючих нині течій сені найближча , на підсвідомому рівні, фівлософія буддизму. Трохи пасивна, зате нікого боятись не треба, за всі вчинки відповідаєш сам, не звалюєш на бога і на чорта. Взагалі, мені видається, що людині допомагає те, у що вона вірить. А нині ми живемо на зламі віків, коли, на мою думку, змінюється самий сенс релігії.

Оце написала і подумала, що всі, хто перечитав основи релігієзнавства і Ніцше - взагалі втрачені люди для християнства smile

Направду, раніше дуже любила подібні розмови. Зараз це скоріше офф-топ (Тана, не бий!))) Та я лише пояснила свою точку зору. Яка, втім, постійно змінюється. Бо я живу. А значить - міняюсь smile Бо раніше для мене Всесвітом був мій двір. Потім земна куля. Пізніше - Космос. Нині - біологічна клітина. smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Четвер, 2008-10-16, 11:25 AM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Bullet, чому мені битися? ... Я нікому свій всесвіт не нав'язую, бо це мій світогляд, сформований моєю освітою і природними нахилами)). Мені близькі Мельхиседек, Крайон, частково моя релігя і світ -- природні фізичні поля й властивості води. Те, що зараз світ інший, час плине інакше, звінюється людська свідомість і вчені знаходять в ДНК зовсім нові дивні зв'язки, нікому не в новину. "Наука без релігії мертва", -- казав Ейнштейн. Чому ж вона не може бути в кожного своя, але заснована на загальних цінностях? Бог як явище, поняття, закон -- один, просто кожен називає його своїм іменем, або знаходить його в різних місцях -- як в храмі, так і в клітині, а я, наприклад, ще й в магнітних полях. Або в усьому разом.
Фанатизм поганий у будь-яких проявах, намагаюсь з розумінням ставитися до світогляду інших людей. Це ж право і вибір кожного.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
КсеніяДата: П`ятниця, 2009-01-16, 10:00 PM | Повідомлення # 12
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
От тільки що надибала: вишити сорочку коханому - до себе пришити. Мабуть, правда love

Полтава, Огнівка
 
BulletДата: Субота, 2009-01-17, 2:35 AM | Повідомлення # 13
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Ксенія)
От тільки що надибала: вишити сорочку коханому - до себе пришити. Мабуть, правда

Перша думка, що промайнула в мозку: "треба хутко вишити чоловікові сорочку". Тим більше, що сам давно просить :)
Quote (Tana)
Bullet, чому мені битися? ... Я нікому свій всесвіт не нав'язую, бо це мій світогляд, сформований моєю освітою і природними нахилами))

Я просила не бити за офф-топ, а не за мої погляди. За мої погляди я сама себе набью, якщо відчую потребу wink



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
shtynkaДата: Вівторок, 2009-02-24, 1:22 PM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 2304
Нагороди: 0
Репутація: 317
Статус: Offline
Я не бачу перепон вишивати в будь-який день, зокрема неділя чи християнські свята... Я теж втрачена для церкви людина, бо читала Ніцше та прослухала курс релігієзнавства )))

Хоча щодо забобонів - я дуже навіть прислухаюсь до народної мудрості. Взяти, наприклад, хоча би повідомлення Ксенії - думаю в цьому є сенс (вишити коханому чоловіку сорочку). Все, що твориться руками і з особливим настроєм, впливає на кінцевих споживачів, не тільки у вишивці, в будь чому.


Моя майстерня
 
romasyaДата: Середа, 2009-02-25, 3:54 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
І я читала Ніцше, але вірую. Хоча в неділю по обіді можу і вишивати shy , але стараюсь цього не робити. А от вишивати на Великдень чи Трійцю - це занадто. Ви називаєте це забобонами, а на повному "серйозі" обговорюєте, що вишиті на рушнику пташки чи квіточки принесуть щастя чи нещастя biggrin ?!

romasya
 
СвітланкаДата: Середа, 2009-02-25, 7:15 PM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (romasya)
Ви називаєте це забобонами, а на повному "серйозі" обговорюєте, що вишиті на рушнику пташки чи квіточки принесуть щастя чи нещастя ?!

дуже тонко підмічено wink
В свята не вишиваю.... неділі - також, навіть останнім часом намагаюся не робити нічого в неділю... попрати та прибрати можна і в суботу, а ось неділю залишаю для відпочинку душі та тіла cool



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
ModДата: Понеділок, 2009-04-13, 11:18 PM | Повідомлення # 17
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
в мене свій власний забобон - не обрізаю закріплену нитку поки не дошию елемент чи рядок до кінця, як тільки обрізала з самого початку зразу збиваюсь ^_^, в неділю шию, а у великі свята ні, ще й всі ходять навколо і бурчать "шиєш в святий празник..."



Повідомлення відредагував Mod - Понеділок, 2009-04-13, 11:20 PM
 
JAFAДата: Четвер, 2010-03-04, 11:16 AM | Повідомлення # 18
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Дам і свою баночку на мед: Хатні роботи намагаюсь робити в суботу, в неділю, в переважній більшості,відпочиваю, не шию і не в'яжу, хіба що рідко після 4 години дня. Але це років 10 намагаюсь дотримуватись. Раніше робили в неділю, допоки не сталось двох прикрих випадків: один зі мною( в неділю обривали яблука в садку- впала з драдини, ушиб копчика і травма ноги), один з чоловіком( 11 вересня, усічення голови Івана Предтечі, упав на косу, пришивали пальці. Причому, коса лежала, а він стояв не робив ніяких рухів. Після випадку говорив, що ніби хтось штовхнув у спину).
 
СвітланкаДата: Четвер, 2010-03-04, 11:30 AM | Повідомлення # 19
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (JAFA)
Раніше робили в неділю, допоки не сталось двох прикрих випадків:

у нас також була схожа ситуація sad батько на другий день Різдва щось робив (дрібниця якась побутова, без чого можна було обійтись) молоток випав з рук і впав на великий палець ноги... бовго боліло, зповз ніготь.... і так заживало аж до літа
з тих пір в родині намагаємося на свята робити тільки необхідне без чого дійсно не обійтись....



Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
bulbashka_aeroДата: Четвер, 2010-03-04, 3:15 PM | Повідомлення # 20
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Bullet, +1

У мене один забобон - якщо сьогодні від роботи верне (зрідка і таке трапляється), то ліпше і не братися. Це стосується не тільки вишивки, а будь-якої роботи взагалі. Але таки особливо - рукоділля.
До речі, щодо забобонів про значення символіки - пташечок і квіточок biggrin - я тієї самої думки. Якщо до душі - значить, добре.
А щодо релігійних свят - мені уже багато років на Трійцю і на Великдень страшенно хочеться шити. Це при тому, що звичайно за швейну машинку місяцями себе заганяю. Тож кожного року на ці свята шию. Це викликає обурення у бабусі і родичів, вони голосно вимагають "поважати хоча б їхні почуття і переконання". Але відповідь на це вони стільки разів чули, що і самі вже знають, що відповім: "Хочете, щоб я поважала ваші переконання - поважайте і ви мої". В принципі допомагає. А з богом я вже якось сама домовлятимусь)

 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Альтанка » Забобони (опитування і розповіді очевидців :))
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.