| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-26, 2:01 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
Викрійки українських сорочок
TanaДата: Субота, 2011-01-08, 2:35 PM | Повідомлення # 101
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Тут, у повідомленнях 84-88 виклала схеми сорочок, юпки, керсетки , кожуха з альбому Оксани Косминої "Українське традиційне жіноче вбрання Київщини кінець ХІХ - поч. ХХ ст" Київ: Хрещатик, 1994.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
nosiknataДата: Неділя, 2011-01-23, 6:56 PM | Повідомлення # 102
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline




Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував nosiknata - Неділя, 2011-01-23, 7:10 PM
 
JasjkaДата: П`ятниця, 2011-02-25, 6:23 PM | Повідомлення # 103
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
Хочу спитатись:якщо взяти чоловічу викройку,і вишити жіночу вишиванку.Таке реально?Без вставочок,пряменька...

Творча майстерня

Повідомлення відредагував Jasjka - П`ятниця, 2011-02-25, 6:24 PM
 
010101Дата: П`ятниця, 2011-02-25, 7:22 PM | Повідомлення # 104
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Jasjka, є жіноча сорочка, схожа з чоловічою по викрійці. Називається "хлоп'янка"
 
OCSIДата: Понеділок, 2011-03-14, 1:17 PM | Повідомлення # 105
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата, будь-ласка!!!!!!!!! хто шив вишиванку по викройці із журналу Вишиванка№36,така викладалась на початку цієї теми у пості1. Я побувавши у вас на форумі на початку року, загорілася ідеєю самостійно пошити та вишити вишивану сорочку для донечки при чому саме не осучаснену, а як раніше, щоб все вручну. Дуже сподобався такий візерунок . Вишито вже все, але почала збирати до купи-а швея з мене прямо сказати нікудишня, більше тижня вже шию та розпорюю, ніяк не можу дотумкати як зшити ці всі клаптики. Якщо є серед Вас майстрині шиття-допоможіть, підкажіть що за чим зшивається. Перечитала купу всілякої літератури, але всерівно не подобається що виходить, можливо я щось роблю не у тій послідовності що потрібно. cry
Прикріплення: 8599433.jpg (86.8 Kb)
 
JasjkaДата: Понеділок, 2011-03-14, 3:20 PM | Повідомлення # 106
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1167
Нагороди: 0
Репутація: 283
Статус: Offline
OCSI, Так не можна викладати фотографію.Читайте правила на початку форуму

Творча майстерня
 
010101Дата: Понеділок, 2011-03-14, 3:33 PM | Повідомлення # 107
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
OCSI, Вам треба звернутися до адміністратора за дозволом на викладення картинок.
А по темі - я спробувала зшити сорочку за традиційним кроєм і мені не сподобалось, як вона на мені лежить - відтягує на спину вага тканини, забагато зібрано коло шиї. Плюнула на те все і скосила на реглан. Хоча кравчиня з мене як з бегемота балерина. В принципі сучасний крій теж дуже гарно вручну збирається, хіба що пухлики коло шиї не уявляю.
Якщо вже традиційним кроєм, то думаю, спочатку пришийте вставку(якщо є) до рукава, потім зшийте докупи перед, спинку і рукави, вставте ластовиці (маленькі квадратики, вони згинаються по діагоналі і пришиваються під рукавами, зберіть зборки на укавах і горловині, пришийте манжети і окантовку (або комір). І вуаля - сорочка готова.
Або ще простіший варіант - занести до професійної кравчині і не морочити собі голову традиційним кроєм smile
 
tanytryellДата: Понеділок, 2011-03-14, 4:09 PM | Повідомлення # 108
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
OCSI, все так, як каже Goncha, за одним винятком - ластовицю слід вшивати ДО ТОГО, ЯК ПРИШИВАЄТЬСЯ РУКАВ. Її треба пришити до рукава, а вже потім рукав разом із ластовицею пришивати до решти. І ще одно - перш, ніж вшивати обтачку горловини, необхідно зібрати пухлики і ЗАКРІПИТИ їх так, щоб вони не розповзались. Збирати найкраще спершу на одненьку ниточку, прямо на "моделі", а потім розподілені збірочки додатково обшити швом "назад голкою" через кожну складочку. Або, як варіант, закріпити їх по два у шаховому порядку, трьома-чотирма рядами такого шва, але тільки переходи ниток ховати на споді.
 
010101Дата: Понеділок, 2011-03-14, 4:45 PM | Повідомлення # 109
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
tanytryell, дякую за підказку, до моменту з ластовицею я так і не добралась - горловина на попередній зборці так не сподобалась, що одразу переробила під осучаснений варіант biggrin Але якщо раптом колись хтось захоче так зробити - буду знати wink
 
SvitlykДата: П`ятниця, 2011-04-01, 3:21 PM | Повідомлення # 110
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Отака знахідка:

Побудова викрійки зроблена на основі не української, а російської (сапожківської) сорочки, сподіваюся - то нічого? Виглядає дуже простою і зручною, тож думаю стане в нагоді і нашим майстриням. Рукав реглан.

А ось тут можна глянути на сорочки пошиті за нею і детальний опис цього крою, поради і можливі варіації з глибиною горловини і пройми, шириною рукава тощо.
http://club.season.ru/index.php?showtopic=7490

 
OCSIДата: П`ятниця, 2011-04-01, 5:11 PM | Повідомлення # 111
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата, викладаю просто клад для таких як я - знайдено в інеті, нажаль уже після того, як скроїла та вишила для своєї доньки _ ВИКРОЙКА ДЛЯ ДІВЧИНКИ це скан із журналу Вишиванка у 4 розмірах
http://depositfiles.com/files/s41ijqo3o
 
okcanaДата: Вівторок, 2011-04-12, 6:39 PM | Повідомлення # 112
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 54
Нагороди: 0
Репутація: 15
Статус: Offline
Щиро дякую за викройки!!!
 
OCSIДата: Середа, 2011-04-13, 12:32 PM | Повідомлення # 113
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата, щиро дякую за підказки по пошиттю сорочки. Вже все готово, на мій погляд досить гарно вийшло, якщо врахувати, що це моя перша сорочка- то biggrin . Донечка задоволена. Викладу обовязково фото із результатами роботи у відповідній темі.
 
tanyakornДата: Вівторок, 2011-04-19, 1:12 PM | Повідомлення # 114
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 80
Нагороди: 1
Репутація: 4
Статус: Offline
захотів мій хлопець вишиту сорочку biggrin перевернула і наш форум, і весь інтернет догори дригом у пошуку підходящої викройки. знайшла, роздрукувала, поклеїла. ну, кажу, давай зніму мірки і буду кроїть! а він зробив великі отакі очі wacko і каже: так поший мені просту сорочку, як он та, що на роботу ношу і виший! surprised вчора копіювала викройку з готової сорочки, справа весела biggrin що з того вийде, покажу напевно далі.

п.с. кому треба навчитись як робити викройку з готової речі, можу поділитися навчальним матеріалом cool

Повідомлення відредагував tanyakorn - Вівторок, 2011-04-19, 1:13 PM
 
okcanaДата: Середа, 2011-04-20, 1:35 PM | Повідомлення # 115
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 54
Нагороди: 0
Репутація: 15
Статус: Offline
Ось яку я знайшла, може комусь пригодиться

це викрійка до такої блузки
 
КсеніяДата: Середа, 2011-04-20, 7:38 PM | Повідомлення # 116
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
okcana, мені пригодиться. Дякую!
Тільки перезалийте друге фото, воно не збільшується чомусь sad


Полтава, Огнівка
 
okcanaДата: Субота, 2011-04-23, 10:57 PM | Повідомлення # 117
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 54
Нагороди: 0
Репутація: 15
Статус: Offline
Ось


Повідомлення відредагував okcana - Субота, 2011-04-23, 10:57 PM
 
КсеніяДата: Субота, 2011-04-23, 11:31 PM | Повідомлення # 118
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 355
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
okcana, дякую!

Полтава, Огнівка
 
anielДата: Неділя, 2011-04-24, 0:37 AM | Повідомлення # 119
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 195
Нагороди: 0
Репутація: 37
Статус: Offline
а в мене щось нічого не виходить.. я ж досі шию вишиванку коханому.. викрійку сорочки брала з набору "вишивка хрестом", розмір 50-52.. зшила вже плечові шви, зметала бока, рукава не вшивала.. помірял сорочку мій брат - окат рукава якось тягне, маленький він якийсь.. хлопець щє не міряв, то повинен бути сюрприз.. як той окат збільшити? чи може вшити рукав і воно стане на свої місця? sad sad sad
 
tanytryellДата: Неділя, 2011-04-24, 1:30 AM | Повідомлення # 120
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
По секрету - у всіх готових виробах, що продаються в крамницях, вирізи пройми збільшені, порівняно із тими, що мали б бути для кожного певного роміру... Отже, якщо пройма малувата, її необхідно збільшити, але не набагато, щоб не вийшло, що вона ширша за рукав... Найкраще буде зшити рукав, обміряти по окату і обміряти також пройму. Якщо різниця між рукавом і проймою більше за 4 см, сміливо розширюйте!
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Обмін досвідом » Викрійки » Викрійки українських сорочок (Викладено нашими форумчанами)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.