| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 2:22 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Bullet, shtynka, nosiknata, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Новорічні конкурси » Новорічна страва по-українськи (голосування!)
Новорічна страва по-українськи
soncevudaДата: Понеділок, 2013-01-21, 2:42 AM | Повідомлення # 1
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
Запрошую до голосування на найкращу, найсмачнішу, найгарнішу страву!  cool
Можна обливатись слинками, просити рецептики та записувати поради на наступний рік!
Дякую усім за участь! smile
прошу вибрати ОДНУ роботу-переможницю!
1. Стіл на Свят-вечір

Традиційні12 пісних страв, серед яких узвар і кутя на сіні, а також яблучко, головка часнику, маком посипаний стіл...
Одну з моїх прабабусь звали на вулиці Векла Кутя, тож кутя -- шанована страва в нашій родині. Цього року вдосконалила свій рецепт порадою з фейсбуку: щоб позбутися гіркоти маку (макового молока), слід залити його окропом і поставити на годину-другу, в сивий шар виділиться гіркота, її злити, а мак перетерти з цукром чи медом. Доня долучилась до перетирання маку, яким щедро була обсипана підлога, стілець і прикрашений одяг. А рецепт спрацював, робитиму так мак і далі.
Смачних традиційних страв! І приготування третьої Голодної куті, ще більш смачної і довершеної, до якої як раз виходить конкурс!




2. Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною

Надихнувшись книгою про українські різдвяні обряди, яку багато хто з нас отримав у подарунок від нашої товаришки по вишивці, вирішила цього року хоча б половину свят-вечірніх страв зробити за старовинними рецептами або хоча б наближеними до них. Звісно, деякі складники довелось замінити, а для приготування задіяти сучасних «помічників» – хлібопічку, мультиварку, міксер...

Між тим 12 пісних страв готові й ваблять пахощами. Це кутя з родзинками, медом, горіхами й маком, узвар із сушених яблук та абрикосів, хліб з лляним насінням, пиріжки пісні з сочевицею, голубці з рисом та грибами, картопляно-рисові «котлетки», картопля смажена з грибами, оселедець під шубою, тертий буряк з горіхами, салат з білої редьки, полуниця свіжоморожена з цукром, струдля. Вечеря доволі стримана, навіть трохи аскетична, але смачна і ситна.

Поділюсь рецептом своєї свят-вечірньої струдлі, який я вже випробувала багато разів з різними начинками. У глибоку миску просіяти 1,5 склянки (приблизно 320 г) борошна, додати дрібку солі, влити 100 грамів розтопленого і вихололого маргарину (можна, вершкового масла, якщо готуєте непісну страву) і 5 чайних ложок олії (у мене соняшникова, можна – оливкову). Вимішуємо ложкою до маслянистої крихти. Повільно вводимо в ці крихти 2/3 води, підігрітої приблизно до 50 градусів. Вимішуємо, поки тісто не перестане липнути до рук. Накриваємо чистою серветкою, залишаємо на півгодини.

Поки приготуємо начинку. Це можуть бути свіжоморожені вишні без кісточок, з яких зцідили сік і додали 1-2 столові ложки цукру; варення; повидло; розпарені сухофрукти тощо. Якщо начинка здається рідкою, додаємо в неї 1-2 ложки мелених сухарів, розтертого в крихти печива або крохмалю. Для своєї струдлі я взяла півкіла свіжомороженої чорної смородини, трохи ванілі, цукру і мелених сухарів для «зв’язування».

Тісто на струдлю розкачуємо тоненько, товщиною приблизно в 2 міліметри. Воно має світитись – «хоч газету читай». Накладаємо начинку по всій площі, можна не доходити сильно до країв, щоб не повилазило. Згортаємо рулетом.

Обережно, щоб не порвалось, переносимо на деко, вистелене папером для випічки. Змащуємо трохи олією зверху. Пару разів проштрикуємо виделкою і печемо в розігрітій духовці. У мене на випічку зазвичай іде 15-20 хвилин. Треба пробувати дерев’яною паличкою або зубочисткою.

Спечену і вистиглу струдлю ріжемо шматочками. Смачного!

3. Різдвяна качечка

1. Мариную качку майонезом + сіль, перець (одна доба в холодильнику).
2. Потім фарширую яблуками або цитрусовими, сколюю зубочистками (можна зшити).
3. Кладу качку в качатницю й заливаю пивом (пробували як світлим, так і темним).
4. Ставлю в духовку на одну годину. Потім знімаю кришку й продовжую тушити 15 хвилин. Потім перевертаю качку й продовжую тушити 15 хвилин теж без кришки. Загалом качку в пиві тушу 1,5 години.
5. Потім виймаю і кличу чоловіка на вечерю. Смачного!



Прикріплення: 4805557.jpg (73.4 Kb) · 8240857.jpg (82.8 Kb) · 0558229.jpg (67.9 Kb) · 6195513.jpg (246.9 Kb) · 2153358.jpg (206.5 Kb) · 2492248.jpg (187.2 Kb) · 8842465.jpg (199.8 Kb) · 5366105.jpg (231.7 Kb)



ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
soncevudaДата: Понеділок, 2013-01-21, 2:56 AM | Повідомлення # 2
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
4. Моя кутя

Святою водою на ніч замочую пшеницю, мак і родзинки. На наступний день (у Святвечір) кутю варю 3-4 години. Потім додаю родзинки, мак і мед. На це Різдво вона в мене була якась особлива, дуже смачна й солоденька.


5. "Вареники з мачкою"
Якщо хто не знає, мачка - то грибна підлива до вареників, без м"яса, готують на Святвечір, на якому мають бути пісні страви. Можливо, в інших місцевостях має іншу назву. Готуємо мачку з грибів, які самі назбирали літом, і висушили. Пахне просто неперевершено, і смакує не гірше. Особливо, до вареників. Смачного!

6. "Салат Новорічний",
інгрідієнти: буряк, гриби, цибуля, олія, часник, спеції. Цей салат навчила мене колись бабуся, бо без нього не обходився жодний Старий Новий рік в нашій родині. А кілька років тому я знайшла його рецепт у книзі "Святковий стіл" Дарії Цвєк, у розділі "Новорічні страви" під назвою "Косівський салат".

7. Пампушки "На Різдво".
Смачні пампушки з маком заставляють забути про всі дієти. Пригощайтеся!

8. Наша вечеря
Під скатертину на кутах столу ставимо часник - оберіг від нечистої сили. Ще наша бабуся завжди накладала на стіл багато сіна, але в умовах міста - це проблематично.
На столі має бути 12 пісних страв, обов'язковими у нас є: кутя (пшениця, мед, перетертий мак, горіхи і багато води - ми любимо рідку кутю); калач; узвар (сушені яблука - обов'язково, також можна додати груші, сливи і курагу); гриби (підлива або мариновані); риба (смажена або оселедець); пісні голубці (картопляні або рисові з грибами); вареники (картопляні і капустяні); бурячки (нарізати соломкою, зварити і потушкувати з часничком); пампушки. Мало не забула ще одну основну страву - борщ (тільки з заквашеного буряка без капусти і картоплі) з вушками (з грибами).
Також під час вечері бажано не випускати ложку (вечеряють тільки ложкою!) з рук - щоб крижі не боліли. Незаміжні дівчата після вечері повинні зібати всі ложки, вийти надвір і калатати ними доти, доки не почне гавкати пес. От звідки він загавкає, то звідти буде і чоловік (у мене з сестрою вийшло )

А за цим словом у дзвіночки дзвонимо, у дзвіночки дзвонимо, Ісуса молимо,

Щоб післав нам Господь добра до хати і дав ще на той рік Різдва дочекати. Христос рождається!

Прикріплення: 3482439.jpg (201.0 Kb) · 4170372.jpg (191.3 Kb) · 8867645.jpg (205.9 Kb) · 6466435.jpg (139.7 Kb) · 5001464.jpg (144.9 Kb) · 1803419.jpg (144.6 Kb) · 8455120.jpg (294.2 Kb) · 6700946.jpg (279.9 Kb)



ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
soncevudaДата: Понеділок, 2013-01-21, 3:02 AM | Повідомлення # 3
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
9. "На столику"
Вперше цьогорія сама готувалась до Різдвяної вечері. Звісно, усіх традицій ми не знаємо, втім, дуже стараємось. У нас теж була і кутя, і тушкована капуста, і квасолька, і сирники, і варенички (я люблю їх робити з не лише з пшеничного борошна, а і з жиитнього) і наша улюблена - гурбузова каша.
Прикріплення: 1418083.jpg (179.1 Kb)



ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
soncevudaДата: Понеділок, 2013-01-21, 3:09 AM | Повідомлення # 4
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
запрошую до голосування!
прошу вибрати одну на ваш погляд роботу-переможця!!!



ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
Сестра_ЮліяДата: Понеділок, 2013-01-21, 4:24 AM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1598
Нагороди: 16
Репутація: 564
Статус: Offline
8. Наша вечеря
усе дуже-дуже апетитно! !
 
BulletДата: Понеділок, 2013-01-21, 4:30 AM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ой, Владо! Хіба можна таке на ніч відкривати? Повна пащека слини )))))
Перший учасник вразив гостинним столом! І качеччка красива чиясь теж спонукала мене завтра готувати (правда, курку))).
Але мій вибір 2. Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною
Бо тут смакове з естетичним зійшлось в одному фото!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Понеділок, 2013-01-21, 10:11 AM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
2. Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною

Все виглядає так смачно і пиривабливо....



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
sjana_ifДата: Понеділок, 2013-01-21, 10:36 AM | Повідомлення # 8
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
9. [b]"На столику" за перше приготування. Тільки якщо сирники - це страва з сиру, то вона не пісна, тобто на вечерю не готують[/b]

 
TanaДата: Понеділок, 2013-01-21, 11:00 AM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Конкурс--випрововування якийсь)))
2. Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною
Дякую за такі багаті столи!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
lady-vДата: Понеділок, 2013-01-21, 12:10 PM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
1. Стіл на Свят-вечір

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
JinseiДата: Понеділок, 2013-01-21, 2:02 PM | Повідомлення # 11
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 190
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
5. "Вареники з мачкою"
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2013-01-21, 3:16 PM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
1. Стіл на Свят-вечір
 Найповніше представлені усі дванадцять страв!
Вітаю! І з нову хочу різдвяних свят!


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
a-straДата: Понеділок, 2013-01-21, 4:51 PM | Повідомлення # 13
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 808
Нагороди: 0
Репутація: 298
Статус: Offline
[b]2. Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною[/b]

"Всегда радуйтесь. Непрестанно молитесь. За все благодарите" 1 Фес. 5:16-18 )))))

Запрошую до моєї майстерні!
 
ВолиняночкаДата: Понеділок, 2013-01-21, 4:58 PM | Повідомлення # 14
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 503
Нагороди: 0
Репутація: 219
Статус: Offline
7. Пампушки "На Різдво". тому що я цього року за пампушки забула, сором мені. Ще сподобалась 4. Моя кутя, на вигляд зовсім як моя  wink

Тільки спільна праця об'єднує людей!


 
irinka-vitaminkaДата: Понеділок, 2013-01-21, 5:07 PM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 307
Нагороди: 2
Репутація: 171
Статус: Offline
7. Пампушки "На Різдво"

http://vk.com/id201987262

Повідомлення відредагував irinka-vitaminka - Понеділок, 2013-01-21, 5:08 PM
 
КиянкаДата: Понеділок, 2013-01-21, 7:45 PM | Повідомлення # 16
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Quote (soncevuda)
Запрошую до голосування на найкращу, найсмачнішу, найгарнішу страву!
Конкурс називається "Новорічна страва", заклик до голосування - за одну страву, а не за 12.
Мій голос
[b]7. Пампушки "На Різдво"[/b]
 
soncevudaДата: Понеділок, 2013-01-21, 9:35 PM | Повідомлення # 17
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 698
Нагороди: 1
Репутація: 106
Статус: Offline
Киянка, ну чому ж робота № 1 - там головне про кутю, просто на фото - все ))
там само з роботою №2 - а вибираємо ми все одно все суб"єктивно, тому....)



ЗАПРОШУЮ ДО КОНКУРСУ "ВСЕ ДО ШКОЛИ"
 
olimpiaДата: Понеділок, 2013-01-21, 10:47 PM | Повідомлення # 18
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
5. "Вареники з мачкою"

Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
ЛюлюсикДата: Вівторок, 2013-01-22, 1:16 AM | Повідомлення # 19
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 31
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
9. "На столику"
 
nosiknataДата: Вівторок, 2013-01-22, 3:21 AM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
2.[b]Свят-вечірній стіл-2013. Струдля з чорною смородиною[/b]


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Наші конкурси » Новорічні конкурси » Новорічна страва по-українськи (голосування!)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.