| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 4:59 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » СВАСТИКА У ВИШИВАНЦІ
СВАСТИКА У ВИШИВАНЦІ
KastetДата: Понеділок, 2006-09-04, 11:28 AM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Наші давні предки дуже почитали цей смвол, і його часто можна було зустріти в архітектурі та на вишиванках. Чи є в когось більш докладна інформація, фотографії, зразки орнаментів і таке інше.?
 
BulletДата: П`ятниця, 2007-07-27, 4:22 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
kamakivka, тему ніхто нікуди не переносив. Праі Огієнка тут: http://vyshyvanka.ucoz.ru/load/3-1-0-1

Повна версія тексту тут: http://vyshyvanka.ucoz.ru/_ld/0/1_illarion_nashi_.txt



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net


Повідомлення відредагував Bullet - П`ятниця, 2007-07-27, 4:23 PM
 
ganzyaДата: Неділя, 2007-10-07, 10:22 PM | Повідомлення # 3
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
вот что нашла в инете про свастику
Русское название свастики — «коловрат», т. е. «солнцеворот» («коло» — древнерусское название солнца, «врат» — вращение, возвращение). Коловрат символизировал победу света (солнца) над тьмой, жизни над смертью, яви над навью. Свастика, направленная в противоположную сторону, именовалась «посолонью». По одной из версий «коловрат» обозначал прирастание светлого времени суток или восходящее весеннее солнце, в то время как «посолонь» — убыль дневного света и заходящее осеннее солнце. Существующая путаница в названиях порождена неверным пониманием направления вращательного движения русской свастики. «Правой» или «прямой» свастикой нередко называют крест с концами, загнутыми в правую сторону. Однако в русской языческой традиции смысловое значение свастики максимально приближено к древнейшему (символ «живого огня»), и потому загнутые концы ее следует рассматривать именно как языки пламени, которые при вращении креста в правую сторону естественным образом отклоняются влево, а при левостороннем его вращении — вправо. Отклонение языков пламени в обоих случаях происходит под воздействием встречного потока воздуха. Поэтому «коловратом», или «левосторонней», свастикой в России именуют крест, концы которого («языки пламени») загнуты в правую сторону, и наоборот, «посолонью», или «правосторонней», свастикой называют крест с концами, загнутыми влево (в этом случае свастика вращается по часовой стрелке, по солнцу, отсюда ее название — «посолонь»). В старообрядческой «посолони» — обрядовому обходу церквей по солнцу — легко угадывается древний языческий ритуал.
В христианской традиции свастика приобрела дополнительное смысловое значение и превратилась в символ света, побеждающего тьму. Ее можно было нередко встретить на облачении священнослужителей, на различной церковной утвари, иконах, священных предметах, в лепных украшениях храмов. В Киевском Софийском соборе на святительском чине изображены пояса из чередующихся крестов и свастик (как левосторонних, так и правосторонних).
полный текст статья
Прикріплення: 01641116.jpg (39.1 Kb)


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - Неділя, 2007-10-07, 10:33 PM
 
TanaДата: Понеділок, 2007-10-08, 10:46 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Отак,"вдивляйтесь у візерунки на рушниках і ви побачите весь світ" (І. Воронецька)

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2007-10-15, 0:09 AM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ой, людиии.. я тут таке знйашла.. правда, не сама, подруга порадила.. а там таке... ммм. ок, не томлю. показую:

http://infostore.org/info/67858?refer=67837&rs=3 0 скани солярників smile ням ням. картинка плюс пояснення!!! багато!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ganzyaДата: Вівторок, 2007-10-30, 9:44 AM | Повідомлення # 6
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline

Сорочка жіноча Сер.-XIX-ст.-Поділля.
свастика у вишиванці


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
ganzyaДата: Субота, 2007-11-24, 9:30 PM | Повідомлення # 7
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Нашла в Интернете страничку с очерками Романа Багдасарова «СВАСТИКА: СВЯЩЕННЫЙ СИМВОЛ» очень интересно советую прочесть, много рисунков.
Этнорелигиоведческие очерки


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
kamakivkaДата: Середа, 2007-12-05, 6:39 PM | Повідомлення # 8
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 23
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
ganzya, сонечко, я тоже з Подiлля, Вiнничина, Могилiв Подiьский, село Вiнож...звучить, як музика
 
ganzyaДата: Середа, 2007-12-05, 8:59 PM | Повідомлення # 9
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Нашла в Интернете страничку с очерками Романа Багдасарова «СВАСТИКА: СВЯЩЕННЫЙ СИМВОЛ» очень интересно советую прочесть, много рисунков.
Этнорелигиоведческие очерки

попробуйте здесь очерк


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
poltergeystДата: Неділя, 2007-12-16, 2:14 AM | Повідомлення # 10
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Ой, людиии.. я тут таке знйашла.. правда, не сама, подруга порадила.. а там таке... ммм. ок, не томлю. показую:
http://infostore.org/info/67858?refer=67837&rs=3 0 скани солярників ням ням. картинка плюс пояснення!!! багато!

Люди добрі! Отямтесь!!! Зупиніться і подумайте !!!!
Не кидайтесь на перше ліпше лише заради того, що воно якось схоже на бажане...
Ці схеми та знаки перероблені для скінхендів сьогодення, щоб дурити голову і мати можливість
впливати на молодь. Вони аж ніяк не солярні знаки, хоча якісь елементи в них є...
і саме цим нас з вами туди тягне.
Це все дурня. А особливо текст, що подається поряд. Особливо мені подобається їх знак "Ведаман" - ну бери його одразу та роби шеврони для військових зв*язківців, антенка вже є і колір гидомирний, саме "арійський"... ну де ви бачили таку антенку в тих орнаментах та символах, що вишиваєте, чи вишивали ваші бабусі, чи матері, а????? Подумали ????
А погляньте на солярний знак "СВЕТОВИТА", який перехрестили в СвИтовита. І світло, що сяяло від символу Сонця - погасло, бо стало якимось "свитом".
Це можна назвати - "заміна цінностей". Їх вже давно нам замінили і не втрачать часу і зараз.
Я вже про це писав, і мене не зрозуміли...може цей раз вийде sad


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Неділя, 2007-12-16, 2:46 AM
 
МаринаДата: Неділя, 2007-12-16, 3:38 AM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
poltergeyst, тож можливо Ви порадите де можна відшукати справжні солярні знаки???
 
poltergeystДата: Неділя, 2007-12-16, 4:05 AM | Повідомлення # 12
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ну, ви так скажете - справжні....хто ж їх пам*ятає, ті справжні.
Та ті, що підлягають розумінню та здоровому глузду, трохи є... я давно хотів викласти, та ніяк не оброблю для подання. Якщо трохи почекаєте, знайду...
А щоб не йшов марно час, ось для роздумів - перші радянські гроші, які затвердив В.І. Ленін (Ульянов) ще у далекому 1917 році. Зверніть увагу на середину грошей і на те, який символ знаходиться позаду номіналу, ліворуч та праворуч від середини. Що скажете???
Прикріплення: 2958285.jpg (31.1 Kb) · 9247492.jpg (30.3 Kb)


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
МаринаДата: Неділя, 2007-12-16, 4:41 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
poltergeyst, почекаю обов"язково.

Свастику на грошох ледве роздивилася. Звичайно, вразило, хоча і не сильно здивувало.

 
poltergeystДата: Вівторок, 2007-12-18, 0:37 AM | Повідомлення # 14
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ось тут трохи краще зображення:

http://poltergeyst07.mylivepage.ru/file....C%D0%B3 %D0%B0%D1%851.jpg

http://poltergeyst07.mylivepage.ru/file....C%D0%B3 %D0%B0%D1%85.jpg

Ілліч знав дійсну силу рунічних знаків і тому не став відмовлятися від допомоги цієї сили на початку свого перевороту.


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Вівторок, 2007-12-18, 0:45 AM
 
kalynaДата: Середа, 2008-04-02, 2:14 PM | Повідомлення # 15
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 90
Нагороди: 0
Репутація: 7
Статус: Offline
Відповідь ma1a
для ребята, может у кого то есть узоры свастики. хочу себе сделать вышиванку.

Я би не радила робити вишиванку зі свастикою. Після Другої світової війни свастика вважається як символ найліпшої раси і ставить своєю метою знищення інших народів. Зараз у всьому світі, а особливо у Німеччині забороняють використовувати ці знаки. В нашій країні живе дуже багато людей різних національностей. Якщо ми хочемо жити у злагоді з ними, краще не використовувати свастику. Я не проти традицій, тільки "за". Але коли йдеться про речі, які забороняють всюди і які не дуже добре можуть вплинути на репутацію українців і України в цілому, то краще цього не робити. Знайдіть для вишиванки інші мотиви.


 
malvinkaДата: Середа, 2008-04-02, 3:08 PM | Повідомлення # 16
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 30
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
І мені б хотілося б декілька слів сказати з даного питання smile

Якщо ви бажаєте вишивати свастику, моя порада:
- односторонню свастику необхідно врівноважувати. Що я маю на увазі: як є день і ніч, добро і зло, так одностороння свастика приводить рух у певному напрямку. Щоб врівноважити енергію, необхідно вишивати також свастику у іншому напрямку. Вони всі мають назви, не буду ними заплутувати. Тобто, кількість свастики рухом за часовою стрілкою та проти повинна бути однаковою. Яким чином, по черзі, через два, три, чотири - Ваша справа та інтуїція

-друге важливе питання, колір!! чорного не повинно бути. Стратегічною помилкою Німеччини був колір. Вибрали б вони інший - були б інші вібрації. Тому виберіть натуральний, світлий колір і вам цей знак буде допомагати та вносити у життя ті риси, яких вам не вистачає.

 
K_MarinaДата: Четвер, 2008-04-03, 9:01 PM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Джерело Л.Булгакова-Ситник "Подільська народна вишивка". Орнамент з мотивом "свастика", вишивка набируванням, низинкою; нитки заполоч; д/п льняне. Кін XIX- Поч.XX ст. Сорочки жіночі, уставки рукавів (південні р-ни Вінницької обл.)

Додано (2008-04-03, 9:01 Pm)
---------------------------------------------
ще декілько сторінок на цю тему з того ж джерела. Ця книга - дуже вилика наукова праця! Велика подяка автору за таку велику роботу!

 
ganzyaДата: Четвер, 2008-04-03, 9:47 PM | Повідомлення # 18
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
не подскажите где бы эту книгу скачать?

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-04-04, 2:20 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
http://slavyanskaya-kultura.nnm.ru/drevnerusskaya_vyshivka
http://www.batckivchina.uaforums.net/--vt212.html
http://pravoslav.org/svar_17/31_17.htm


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
K_MarinaДата: П`ятниця, 2008-04-04, 3:13 PM | Повідомлення # 20
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
ganzya, де цю книгу скачати - я, на жаль не знаю. Мені пощастило її купити підчас поеї оснанньої подорожі до Львова. Я половину вже відсканувала, але в мене дуже повільний інтернет, тому мені важко десь її завантажити. Я буду намагатися, і як тільки це зроблю - повідомлю тут насайті, чи в приватному повідомленні особисто Вас. Мабудь це буде порушення авторських прав, але цю книгу нажаль дуже важко знайти у вільному продажу.
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » СВАСТИКА У ВИШИВАНЦІ
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.