| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 3:38 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: монах, Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Обереги у вишивці (схеми і обговорення)
Обереги у вишивці
ЯтутДата: Понеділок, 2012-08-27, 3:13 PM | Повідомлення # 41
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
добрий день!
А знає хто-небудь оберіг для динини (дівчинки) від поганих снів? Дуже потрібен ...
 
nisaДата: Субота, 2014-05-03, 11:55 PM | Повідомлення # 42
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 79
Нагороди: 2
Репутація: 53
Статус: Offline
Дівчатка я маю такий, досить цікавий. Колись найшла внеті - там писало, що це оберіг для вігітних.

http://radikall.com/ZkX8
http://radikall.com/ZkXc
http://radikall.com/ZkXB

Ось цитата з тої статті
"...1 . Кішка - тварина , у яке може перевтілюватися богиня Макошь
2 . Одиночні знаки засіяного поля на щоках і хвості ( обведені синім) - Макошь , родючість
3 . Наявність жіночого символу Огневец у складі тулуба кішки (обведений червоним) - благотворно діє на серцево- судинну систему. А також на репродуктивні органи. У народній вишивці зустрічається під назвою « візерунок молодухи » , тому корисний вагітним жінкам. Також вважався любовним оберегом. Вживався і для вишивки дитячого одягу.
4 . Зірки в складі тулуба (обведений зеленим) - щось середнє між Зіркою Перуна ( Хрест Перуна , чоловічий знак ) і Зіркою Алатир .
5 . Поле зі зростаючими крін ( паростками ) - основа тулуба ( обведено жовтим) - символ нового життя
6 . Розмір тулуба наводить на думку , що кішка чекає збільшення сімейства і дуже скоро.
Разом: виходить , що цю схему можна використовувати як оберіг для вагітності. Єдине , тільки треба поміняти тип зірок на жіночі зірки або який-небудь інший символ , відповідний за змістом до вагітності."

Я не дуже знаюся на символах, але тема досить цікава, так би мовити, сакральна.
Може хтось зі знавців висловить свою думку?


Повідомлення відредагував nisa - Субота, 2014-05-03, 11:56 PM
 
ПтичкаДата: Субота, 2014-08-02, 7:59 PM | Повідомлення # 43
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Питання для тих хто на цьому знається:))
Підкажіть це дійсно обережний взір для чоловіка? Що за символи в ньому зашифровані?


І якщо це просто взор можна його вишити для чоловіка чи це жіночі елементи?
Прикріплення: 3254896.jpg (20.2 Kb)
 
VoloshkaДата: Понеділок, 2014-08-04, 7:10 PM | Повідомлення # 44
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Птичка, жіночі.
 
ПтичкаДата: Понеділок, 2014-08-04, 9:02 PM | Повідомлення # 45
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Voloshka, Надайте,будь ласка,більш детальну інформацію...де можна подивитись шо це жіноче? Мо знаєте що зашифроване в цьому взорі? Це я питаю не від недовіри до Вас...тільки не ображайтесь,будь ласка ...Це я так докопуюсь до істини...І вже як її встановити,то хтось теж може скористається інформацією...В мене сумніви що до жін./чол.,бо в альбомі О.Пчілки подібний взір дається як жіночий(для хустки обвідка)..
тут
а на теренах інтернету знайшла що це чоловічій оберіг...то вже хочу докопатись до істини:))
 
VoloshkaДата: Вівторок, 2014-08-05, 0:14 AM | Повідомлення # 46
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Птичка, В композиціï там жінка зображена. Дзеркально продубльована. Бачите? smile Це поширений такий образ і зустрічається в різних варіаціях в різних техніках по всій Украïні. http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/49-907-87444-16-1402383441 Зверніть увагу на сорочку Зетки, пізнаєте? ;-)

П.С. Оскільки тема слизька, то найкращим фільтром залишається просто продивитись старовинні сорочки і подивитись, що, де, як, у кого ;-) ІМХ.
А в таких питаннях, якщо вже хочеться прямим текстом прочитати, то джерелам не етнографічним я взагалі не раджу довіряти. Але це теж ІМХ.
 
zetkaДата: Вівторок, 2014-08-05, 1:42 AM | Повідомлення # 47
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 216
Нагороди: 2
Репутація: 162
Статус: Offline
Птичка, Я теж думаю, що то жіночий орнамент, символіка родючості (і колір синій - жіночий). Навіть просто перегляньте в гуглі зображення на запит Рожаниця - переконаєтесь. Основні чоловічі символи: прямий хрест і ромб, колір - червоний.

 
ПтичкаДата: Середа, 2014-08-06, 7:46 PM | Повідомлення # 48
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
Цитата Voloshka
найкращим фільтром залишається просто продивитись старовинні сорочки і подивитись, що, де, як, у кого ;-)


Voloshka
zetka, Дякую дівчатка!
Одне я зрозуміла напевно..."чем дальше в лес...тем больше дров":))) і права Voloshka про фільтр:)))
zetka, Отож як полізла я в той Гугл.... angry там і підчіпила той взор що питалася за нього...та тільки ще більш заплуталась....
Ну...для себе я вже визначилась що хочу...а от чоловіку шукала щось таке...неординарне і в одночас...старовинно-обережне-притаманнедлямогокраю-те що він хоче-не такеяк увсіх:)))))-і т.д. і т.п....коротше-походе ще без вишиванки biggrin
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Вишивання як українська традиція » Обереги у вишивці (схеми і обговорення)
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.