| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 7:21 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Намітка
Намітка
TanaДата: Субота, 2010-08-07, 3:01 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Тему створено на прохання користувачів сайту і форуму.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-07-26, 11:37 AM | Повідомлення # 41
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
З лекції Олени Никорак


Прикріплення: 2259454.jpg (159.1 Kb) · 9103691.jpg (141.4 Kb) · 0316777.jpg (300.0 Kb) · 2665994.jpg (156.2 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: П`ятниця, 2013-07-26, 9:44 PM | Повідомлення # 42
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline

НАРОДНИЙ КОСТЮМ Полісся: жіночий український та білоруський, Полісьсе

Особливою оригінальністю відзначалися жіночі головні убори, які свідчили про вік, майновий та сімейний стан особи. В головних уборах також помітна велика різноманітність, яка тягла за собою різні способи носіння згаданих уборів. У дівчат різноманітні вінки: плетений, обручик, на каркасі, вінок-шапочка, пов’язки-скіндочки. Стрічки на території усього Полісся зустрічаються тільки у весільних вінках.

З жіночих головних уборів слід відзначити старовинні намітки – серпанок (суцільно біла), убрус (з тканими узорами на кінцях) і "акалястыя платы" (вишиті з трьох боків старовинною технікою «натяг».

Останні з перелічених характерні тільки для Малоритського району Брестської області. Вони пов’язувались так, щоб орнамент розташовувався навкруг голови і обрамляв обличчя з усіх боків.

Крім наміток старші жінки носили ткані хустки прямокутної форми з доморобного полотна у червоні, сині, жовті смуги, вовняні тернові квітчаті хустки з торочками—салісовки. На Лівобережному Поліссі України і у Східному Поліссі Білорусі також зустрічаються білі вишиті хустки. Також відомі на Поліссі і очіпки, які виготовлялися з ситцю, або вив’язувалися з ниток.

Складалися вони з двох частин – причельника із зубцями, або без зубців, і вершка. Ззаду до причельника пришивалися два шнурочки, або дві стрічки для зав’язування. На волосся, сховане під кичку накладали очіпок. Поверх очіпка одягали велику хустку, згорнуту втроє, але так, щоб з-під неї виглядав очіпок.

Повний текст: www.polissya.eu
ІЦ Полісся


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
dilarДата: Четвер, 2013-08-15, 8:22 AM | Повідомлення # 43
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Большое спасибо за содержательную тему о женском головном уборе-у нас в селе есть гурт народных обычаев и песен и вопрос как повязывать голову женщинам очень актуальный-жаль что ничего нет по Киевщине.
 
TanaДата: Четвер, 2013-08-15, 9:26 AM | Повідомлення # 44
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
dilar,  на форуме естьна многочисленных фото, здесь не акцентировано. Но Киевщина -- это и Полесье, Левый берег, и Правый, все более, чем разнообразно. Например,

Звідси
Прикріплення: 3939447.jpg (51.3 Kb) · 9406536.jpg (36.7 Kb) · 9095170.jpg (38.7 Kb) · 3004965.jpg (46.4 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Четвер, 2013-08-15, 9:27 AM
 
TanaДата: Субота, 2013-09-07, 4:59 PM | Повідомлення # 45
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Це повідомлення і розвідка Яга, хочу щоб і тут було:


Яга:Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) до свого 20-ліття фотографує зірок в традиційних строях. І от Ілларію вбрали в сорочку(с. Стіна Томашпільський район) , яка на мій погляд, №1 серед подільських у колекції музею.

А на голові - нафрама, вишита сухозліткою. Колись з Tana Sribna та Оксана Собко в таніному ЖЖ думали, як же ж цю річ з купою вишивки по всій довжині на голову вбирати. А ось і музейний варіант! (Правда, непідготовленій мені Ілларія в такому вигляді нагадує мусульманку. )

sjana_if: Чудово! Нарешті можна скласти уявлення як воно на практиці дякую що поділилися. Цікаво, а регіонально саме ця намітка належить до Вінницької області?.. якщо судити по альбому Причепіїв, то там "зірок" багато, так що ніби може бути. Адже намітки Волині не схожі на намітки інших частин України.. тільки якщо візерунки сорочко вже більш-менш впізнанні, то з намітками набагато менше інформації. І кожна нова - дуже цінна.

Яга: На виставці рушників, що була торік восени, вона була підписана "Намітка вишита. кін. ХІХ ст. Вінницька область"

Обговореня і багато фото, в тому числі намітки -- нафрами з музею Гончара на Ілларії, в ЖЖ
Прикріплення: 8911572.jpg (38.4 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Четвер, 2014-02-13, 5:01 PM | Повідомлення # 46
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline

Намітка - с. Кортеліси, Ратнівський р-н, Волинська обл. з мордокнижки потягнула
Прикріплення: 8410244.jpg (91.2 Kb)


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 2:57 AM | Повідомлення # 47
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Цитата Tana ()
Намітка

Таню, це по-моєму, та сама намітка, що на тебе на Волинському Вічі крутили. У вас з нею любов biggrin

Це я до того, що з усього що там було, ти запостла лише її. wink


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - П`ятниця, 2014-02-14, 3:26 AM
 
TanaДата: П`ятниця, 2014-02-14, 7:45 AM | Повідомлення # 48
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Яга, чесно, альбом прогавила, але  перша думка, що справді вона, хоча за словами Ігоря за записала її  4. Західне Полісся, Берестейщина (нині Білорусь) (див першу сторінку). Мабуть, моє білоруське коріння дається взнаки))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2014-02-14, 8:19 PM | Повідомлення # 49
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Кортеліси - прямо на кордоні з Берестейщиною, намітка за стилелем належить до цього регіону, мабуть це малося на увазі.

Знаючи, що Ігор їздив на ту виставку, з якої фото, показував майстер-класи і , напевне, частину своєї колекції, я порівняла орнаментацію на скільки змогла і вирішила, що то є одна й та сама річ smile


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів

Повідомлення відредагував Яга - П`ятниця, 2014-02-14, 8:20 PM
 
BulletДата: П`ятниця, 2014-02-21, 6:06 PM | Повідомлення # 50
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Підкинули мені смачний лінк по намітку, можливо, тут також когось що зацікавить: http://www.livemaster.ru/topic/618315-narodnaya-vyshivka-chast-8




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2014-02-21, 6:38 PM | Повідомлення # 51
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Цитата Bullet ()
Підкинули мені смачний лінк по намітку, можливо, тут також когось що зацікавить
То з російськомовної Вікіпедії. Можливо я не дуже самокритична, але україномовна Вікіпедія містить статтю, де хоч можливо сумбурно, але більше інформації.


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
BulletДата: П`ятниця, 2014-02-21, 7:36 PM | Повідомлення # 52
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Яга, о добре. Більше інформації - краще.
Просто зі мною поділились лінком, я поділилась тут. Де ж іще smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ТамиДата: П`ятниця, 2014-06-27, 12:33 PM | Повідомлення # 53
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 9
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Дякую за відкриття теми і надані безцінні матеріали.
Минулого року в березні перекопала інтернет і нічогісенько не знайшла окрім фото . Тепер розкошую з вашою допомогою!
 
VoloshkaДата: Субота, 2014-06-28, 9:22 AM | Повідомлення # 54
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 88
Нагороди: 0
Репутація: 45
Статус: Offline
Тами, ось ще є, в останньому відео презентаціï лекцій з укр. строю Мельничук теж показує, як зав'язувати намітку.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OUnev4mruo8


Повідомлення відредагував Voloshka - Субота, 2014-06-28, 9:23 AM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Намітка
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.