| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 3:41 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Прикраси (відповідно у народному стилі)
Прикраси
TanaДата: Вівторок, 2009-05-19, 12:57 PM | Повідомлення # 21
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline

Кому будуть потрібні фото в повному розімірі, звертайтесь в приват.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Вівторок, 2009-05-19, 1:11 PM | Повідомлення # 22
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Також потрапила до рук книжка

А в ній глава про дукачі



Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Вівторок, 2009-05-19, 1:12 PM
 
BulletДата: Вівторок, 2009-05-19, 2:09 PM | Повідомлення # 23
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
vita, ласкаво просимо wink
тут знайшла ваші вироби і здивувалась: на мій погляд, самі чарівні прикраси, а особливо - в етнічному , власе, стилі, ще не мають хазяїв, а в приватних колекціях ті, що менш , так би мовити, замислуваті. Мені так здається, чи так є насправді?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Вівторок, 2009-05-19, 2:11 PM | Повідомлення # 24
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, все, я впала і не ворушусь surprised
Таня, маєш файнрідег відсканити текст?
Я маю кілька "Народних мистецтв" зі статтями про дукачі, відсканю і покорегую, викладу на сайт smile Дякую за фотозвіт:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2009-05-19, 2:34 PM | Повідомлення # 25
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ні сканера, ні програми, на ходу сфотографувала з книги в момент, коли її один власник передавав іншому. Випадково. Тому якість теж похабцем))

У Вікторії дійсно прикраси вишукані, і порявняти їх нема з чим!

Фото по Переяславу всі нові, всі в макрозйомці, тому мабуть будемо їх записуватим на диски і заносити в призовий або обмінний фонд форуму. Викласти всю ту красу інтернету вдома не вистачає))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Tana - Вівторок, 2009-05-19, 2:39 PM
 
TanaДата: Вівторок, 2009-06-16, 7:45 PM | Повідомлення # 26
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Спеціально для Уляни: фото з "Рідної моди" ця стаття







Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
vitasoykaДата: Четвер, 2009-07-30, 1:03 AM | Повідомлення # 27
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Bullet, Доброго вечора, зв язок все ж налагоджується wink Мій сайт не зник, просто у мене виникли проблеми з паролем, на цьому сайті, і мені прийшлося перереєстровуватися... А мій сайт той самий що і був : vita-soyka.com.ua Поки що не оновлювався - руки не доходять.
 
ganzyaДата: Четвер, 2009-07-30, 7:49 PM | Повідомлення # 28
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
vitasoyka, а можно подробней о ваших украшениях, как я поняла бусины, вы делаете сами, а вот эти прекрасные соединения из метала тоже сами или вам помогают? Просто такое гармоничное соединение восхищает. И еще один вопрос о вашем творчестве, как вы начинаете работать - делаете сначала эскиз или стекло само вам подсказывает, как его собрать

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
vitasoykaДата: П`ятниця, 2009-07-31, 0:46 AM | Повідомлення # 29
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
ganzya, Доброго вечора, Гандзя, і Всі хто на сайті. Я трохи не зрозуміла чому Ви вирішили, що намистини я роблю сама??? Тоді б вони не називалися "венеційськими", а були б просто авторським склом. Я художник, дизайнер і майстер. І так як художник не виготовляє фарб для своїх картин, він їх шукає і змішує, створюючи композиції. Так як модельєр, не виплавляє гудзиків, не пряде вовну, а підбирає матеріал щоб втілити свій задум, так і я шукаю матеріал по світі , в даному випадку скляне намисто, а також перли, за якими не пірнаю, і самоцвіти - хоча до гірської промисловості відношення не маю smile
Кріплення з монетами - мій особистий винахід. Цьому передує ескіз в розмірах. Кріплення на моє замовлення виготовляє майстер по металу. На жаль на разі я не можу дозволити собі власну ювелірну майстерню і працювати повністю самостійно, хоч досвід, і практику маю - працювала за кордоном, з досить серйозним матеріалом. У Львові це м яко кажучи страшно - у мене сім я. Намисто підбираю інтуїтивно, наперед незнаю що буде. Просто з досвідом роботи, приходить знання в комбінації кольорів, фактури, маси. Не люблю грубих прикрас на жінках з світлою шкірою,( обмовлюся - масивних не означає грубих...), вони більше пасують смаглявкам та африканкам. В композиції відштовхуюся від класичних прикрас. Дуже люблю археологічний стиль в коштовностях. Взагалі мрію про роботу з дорогоцінними матеріалами, поки що це мрії. Але своє бачення у мене вже є smile І ще раз уточнюю - працюю з ОРИГІНАЛЬНИМ ВЕНЕЦІЙСЬКИМ СКЛОМ, КЛАСИЧНИХ ТА СУЧАСНИХ ЗРАЗКІВ. Як "гарнір" використовую чеське скло, японське скло, бісер, порцеляну ручного розпису кобальтом, як "акцети" - ОРИГІНАЛЬНІ СРІБНІ АВСТРОУГОРСЬКІ КРОНИ І ФЛОРІНИ, А ТАКОЖ РОСІЙСЬКІ РУБЛІ І МОНЕТИ ДО 1917 РОКУ.
Також використовую різьблену кістку, різьблені самоцвіти, інколи додаю елементи (броші,вензелі, підвіски) які відшуковую на антикварних ринках світу.
Ось моя кухня - яходжу на базар за продуктами, і як шеф кухар, готую страви. Наскільки смачні - судити Вам wink
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2009-07-31, 3:28 PM | Повідомлення # 30
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Спасибо за ответ, и exclaim exclaim exclaim

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Четвер, 2010-08-05, 10:16 AM | Повідомлення # 31
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Переношу прикраси звідси, повідомлення №157



Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
TanaДата: Понеділок, 2011-02-07, 4:56 PM | Повідомлення # 32
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Прикраси феодосійської майстрині Тетяни Кошельної альбом вконтакті

Дякую дописувачу Олегу за "наводку"!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2011-02-07, 5:51 PM | Повідомлення # 33
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Прекрасні та вишукані роботи! wacko Так і хочеться вдягнути ці вишукані сережки ..... smile

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2011-02-07, 11:45 PM | Повідомлення # 34
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Tana)
Прикраси феодосійської майстрині Тетяни Кошельної

Надзвичайно гарно... Навіть не віриться, що все це руками, а не з заготовок.. чи все ж із заготовок? sad



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2011-02-08, 10:58 AM | Повідомлення # 35
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Це професійна робота ювеліра.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ModДата: Неділя, 2011-04-03, 2:57 PM | Повідомлення # 36
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
доповню тему про ще одні прикраси - "Згарди"
"...Згарди (у однині "згард", чоловічого роду) - це обереги у вигляді специфічної форми хрестів, які по аналогії з християнськими, називали мальтійськими, тевтонськими хрестами. Але, згарди - це не є суто християнські хрести, хоча на них навіть бувають зображення розп’ять. Це дохристиянські обереги, до яких церква відносилася досить несхвально. Тому жінки носили згарди у вигляді нагрудної прикраси, по декілька штук, що б не викликати підозр (під сорочкою при цьому могли спокійно носити натільний християнський хрестильний хрестик), а у чоловіків були перстені з подібною же символікою. В Карпатах виготовляли також масивні з високим рельєфом перстені із зображенням злого духа "арідника" або "щезника", які носилися як обереги.
Великі згарди з розп'яттям називалися "газдівські" - тому що носили їх "газди", тобто дуже заможні і поважні люди.
Згард відрізнявся від християнського хреста наявністю невеликих круглих виступів на краях хрестоподібних лопастей..."
взято з сайту, пост

а ось що пише про згарди Олекса Воропай (трохи з сумом)
"Згарда - це намисто з литих мідних хрестиків, нанизаних на ремінчик, шнкрок або дріт. Згарда і формою хрестів, і своїм характером зовсім подібна до срібного намиста, що його знайшли археологи на території садиби Михайлівського монастиря в Києві. Це "михайлівське" намисто також складалось з хрестиків грецького типу. Крім того, археолог Ханенко знайшов у старослов"янському похованні в селі Жукані Остерського повіту на чернігівщині зовсім такеж намисто-хрестики.
У наш час згарди збереглися на Гуцульщині та й то вже зустрічаються рідко. Дівчата й молодиці гуцулки все більше і більше захоплюютьсякупованим намистом, а про згарду - таку цікаву і архаїчну оздобу, на жаль, забувають..."





Повідомлення відредагував Mod - Неділя, 2011-04-03, 2:59 PM
 
TanaДата: Субота, 2011-08-27, 1:43 AM | Повідомлення # 37
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Микола Пимоненко "Ворожіння"


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ModДата: Понеділок, 2011-09-05, 9:18 PM | Повідомлення # 38
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
Білі баламути - то так спрощено в народі називали перламутр.
Віддавна баламути втілювали дівочу цноту, їх також носили "абись чоловіки не баламутили жінок".
Проте, білі камені в українських жінок були не такими популярними, як червоні. (Коралі)



Сáлба — на­ший­на прик­ра­са, що скла­да­ла­ся з мо­нет (як правило, срібних), іноді з додаванням намистин, на­ши­тих на по­лот­ни­ну чи на ок­са­мит.
Салби як прикраси мають певні особливості в різних регіонах. На території Глибоцького району салби виконані з монет, нашитих в 1 – 12 рядів на полотняну основу, на Сторожинеччині салби прикріплюють до дротяних дуг, а на Кіцманщині та Заставнівщині салби складали з монет, коралів і скляних намистин. До слабів входили від 1 – 2 до 35 – 50 монет.ЖЖ




Повідомлення відредагував Mod - Понеділок, 2011-09-05, 9:19 PM
 
sjana_ifДата: Понеділок, 2011-10-17, 8:44 PM | Повідомлення # 39
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 602
Нагороди: 3
Репутація: 127
Статус: Offline
Прикраси - не тільки нашийні. Носили і перстені.


 
ModДата: Понеділок, 2011-12-05, 9:51 PM | Повідомлення # 40
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 298
Нагороди: 1
Репутація: 126
Статус: Offline
Прикраси з "дутого" скла - типу ялинкових іграшок, використовували з кінця 19 сторіччя і називали "дармовіси" або "світлячки" .


" У «гіт-параді» прикрас XIX — початку XX століття щирі коралі є номером першим. Хоча не лише ці дари моря використовували наші горяни в прикрасах. Скажімо, мушлі зі Середземномор’я теж неабияк цінувалися в Карпатах. Їх низали на нитку або кріпили як підвіски. Охоче носили горянки також і бурштин. На їх думку, гранчасті намистини, що їх вирізували ножем із самородків бурштину, лікували і покращували колір шкіри.

Традиційно надягали лише один разок такого намиста. А от кількість прикрас із кольорового скла не обмежувалася. Кожна дівчина прагла його мати. «Аж ня любиш, як я, щиро, солодкий Василю, то купи ми пацьорочки (скляні намистини — ред.) на біленьку шию», — коломийкою зверталася дівчина до милого, який мусив, щоби довести щире кохання, добряче спорожнити свій гаманець. Найдорожче коштували «писані пацьорки». А робили їх лише у «столиці скла» Венеції — на острові Мурано. Тамтешні перлері (виробники намистин) віками зберігали в таємниці технологію венеційського скла, за витік інформації жорстоко карали. Венеційське намисто коштувало дуже дорого, бо було інкрустоване кольоровим склом і золотом, а головне — кожна намистинка розмальовувалась емалями вручну, мов писанка. Звідси й «писані пацьорки». Дівчата й молодиці на Гуцульщині й Покутті4 аж до початку XX століття дружньо носили писані пацьорки, іноді й по кілька разків. Намиста ці були непрозорі, але блискучі. Найпоширеніші — чорні в білі цятки. Найкоштовніші — золочені." (взято з сайту lemky)

й дотепер пацьорки не втратили своєї актуальності ))

мушлі

Архівні фото дівчат , звісно ж в прикрасах

(майже всі світлини взято з книги "Українські народні жіночі прикраси, кін 19- поч 20 ст." , автор Ганна Врочинська)




Повідомлення відредагував Mod - Понеділок, 2011-12-05, 10:15 PM
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Прикраси (відповідно у народному стилі)
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.