| | Вхід у форум

Вівторок, 2024-04-23, 8:29 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Українське весільне вбрання (листівки, фото з сімейного архіву тощо)
Українське весільне вбрання
TanaДата: П`ятниця, 2008-02-22, 1:57 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Знайдено тут
Автор реконструкції Т. В. Косміна,
Художник 3. О. Васіна
«Мистецтво», 1989 4223411
З описами, дуже приємно дивитись і читати!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПасіонаріяДата: П`ятниця, 2008-08-01, 4:48 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Дякую, Тана. Пропоную до цієї колекції додати трошки життя. Подаю скани зі старих фотографій, де відображене весілля.
Я представляю Покуття Городенківське. На листівках молодята в строях, які носили в ХІХ ст. В ХХ щось залишилось з минувшини, свій відбиток залишила радянщина. Дані фото відображають реальність, а ми - дивимося і аналізуємо.



Дані молодята, по - моєму, з с. Вільхівці, десь в 50 -х роках ХХ ст. Одіті у народний стрій за всіма сільськими канонами. Внучка цієї молодої розповідала, що бабця збирала собі коралі на шию від усіх товаришок по селу (зичила), бо традиція - мати багато, а вони були не заможні.


ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: П`ятниця, 2008-08-01, 5:02 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline


На цій фотографії теж радянський період. Молодята із села Ясенів - Пільний. Звичай у тому селі - виходити заміж 14 - 16 років, багато дружок, народний стрій. Звичай частково зберігся аж до нині. Від вельона не відмовляються, проте ходять по селі просити у народних строях, прощаються з дівицтвом , всі пісні-звичаї і строгий весільний сценарій - все як колись. Вік дівування теж збільшився - село прогресує у Європу!


ore et labore!
 
BulletДата: Субота, 2008-08-02, 8:53 AM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дякую за чудову тему! я якось вся була зайнята своїми справами і не бчила раніше цієї теми (стидоба)

Пасіонарія, супер! До форума треба додати ще більше життя! Нажаль, з причин мого слабкого українського походження biggrin я не маю світлин моїх предків в народних строях.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2008-08-03, 6:49 PM | Повідомлення # 5
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Bullet)
з причин мого слабкого українського походження я не маю світлин моїх предків в народних строях.

Bullet, походження тут ні до чого. Що з мого походження, коли цінна інформація щодо моїх - втрачена, одна під сімома замками, з другого боку через байдужість, далі через операцію "Вісла" т. п. В місті музею як такого нема (одні балачки), а самій організувати вже нема з чого: всі вершки порозкуповували, порозкрадали вже давно мудріші за мене (люблять поживитися зі скринь наших бабусь, а нащадкам - все "попри мешти", віддають, лиш би платили. А куди, що з тим буде? - ніхто не замислюється ). Тому я прикладатиму зусиль, щоб дещо підправити: що маємо - пишаємося, що не знаємо - навчаємося, чого хочемо - власноруч створюємо! (Ух, як сказанула!) biggrin


ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2008-08-03, 7:27 PM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
На цім фото весілля моєї бабусі. Фото дуже здалека, нажаль тільки одне, що вийшло у фотографа (треба ж таке - вся церемонія пропала!)
Але бабуся, слава Богу, жива, свідчить, є інші знимки, що дають загальне уявлення про стрій та події того часу.
Церемонія відбулася в травні 1955 р. в Успенській церкві нашого міста. (Церква - фундація графа Миколи Потоцького. Вона - мистецька цінність нашог міста - в ній скульптури загадкового Георга Пінзеля)


___________________________________

В післявоєнні роки в нашому місті ходили у вишиваних сорочках з тоненького полотна (батист, маркізет тощо) і в так званих "шелінових" спідничках (тканина шалян, штапель) рішені на гумці, підперезані крайкою і на переді ткана запаска (пізніше і без запаски). За Польщі наші жінки мали плюшеві спідниці однотонні, чи з вибитими квітами темно - червоного, -зеленого, -синього кольорів (асортимент був великий в магазинах. Казала бабуся, було димкове полотно на подушки, обруси, асортимент тканин і всякої всячини був у крамниці (за Польщі) так, що придане для нареченої було з чого робити.



на цьому фото моя бабуся в дружках (сидить праворуч). Відрізняється від молодої: букет зліва, над чільцем нема таких червоних кутасиків - це виключно у молодої. Там під чільцем сплетений вінок з барвінку, прикрашений червоними бамбончиками, і золочений (тоненькою позліткою). За друщення молода давала вишивану (фабричну) стончку для вінка.
_________________________________
А тут весілля того самого періоду в нашому місті. Краще видно на фото.



Багатьох бабульок в наших краях питала, в чому вони брали шлюб - всі стверджують, що в строях. Лише зрідка хто має знимки - або не кликали фотографа, або не вийшли знимки. А шкода.



ore et labore!
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2008-08-03, 10:17 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
А тут весілля в кінці 50. Молода - із забеспеченої родини, захотіла вельона, молодий - у вишитій сорочці.



А так виглядало весілля десь в кінці 20-х років ХХ ст. в с. Колінки, там дружкою бабуся мого чоловіка



ore et labore!
 
SvitlykДата: Вівторок, 2008-12-02, 2:37 AM | Повідомлення # 8
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Тема чудова! Як, зрештою, і весь форум. З вашого дозволу приєднаюся smile

На фото весілля моїх дідусів і бабусь (рідних і двоюрідних) с.Саджава, Богородчанського р-ну, Івано-Франківської обл. 50-ті роки.


 
TanaДата: П`ятниця, 2008-12-19, 7:18 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Князь і княгиня в церкві після шлюбу.

Молода пара в шлюбному вбранні. Весільний вінок із гусячого пір'я. Село Великий Ключів Коломийского району.

Звідси

Додано (2008-12-19, 7:05 Pm)
---------------------------------------------
Додаю фото моєї родини. Київська обл., Києво-Святошинський р-н. Так моя мама і її сестри ходили просити на весілля наприкінці 80-х -- початку 90-х рр ХХ ст. Зовсім трішки прокоментую моменти, які можуть викликати питання.

Весілля соєї мами. Весь одяг домашній)). Зверніть увагу на підігнуту стрічку й вінок, білий фартух, довжину сорочок і обробку подолу. Нажаль, більшість цього святкового вбрання втрачено. Але це типовий одяг Київщини, звідки родом мої батьки.

Це тітка рідна. Фартух і керсетку брали в клубі -- це вже покупний концертний варіант, все інше -- знову домашнє. Дуже добре видно стрічку у дружки, зібрану в складки. Це святкова стрічка, не буденна.

Троюрідні сестри. Вони мали вишиті дві однакові сорочки й замовили безрукавки, такі цупкі, вишиті тамбурним швом червоним кольором.
Вінок, стрічки, прикраси типові для Київщини, і на всіх фото схожі між собою.

Тепер буду сканувати фото бабусі й прабабусь)))

Додано (2008-12-19, 7:18 Pm)
---------------------------------------------
А так одягнута представниця Закону, яка розписувала молодих. Вишивка -- теж традиціні для Київщини зірочки.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
nosiknataДата: Понеділок, 2009-11-16, 0:10 AM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Молода і дружка просять на весілля. Село Шешори, вересень 2009рік.





Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
BulletДата: Понеділок, 2009-11-16, 0:49 AM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (nosiknata)
Молода і дружка просять на весілля. Село Шешори, вересень 2009рік.

Посміхнула довжина одягу smile
А ще здивувало, як побагатшало село з 2005-го, коли я там вперше була smile Мені запам"яталось, що то село з однією вулицею і півсотнею міліціянтів (на фестиваль приїжджала, міліції було повно, певно з усього Косівського району)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
ЯснаДата: Вівторок, 2010-01-19, 8:12 PM | Повідомлення # 12
друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 68
Нагороди: 1
Репутація: 17
Статус: Offline
Tana,
Дякую за чудовий матеріал. Малюнки дуже детальні, все можна розгледіти, таке зараз мабуть не зустрінеш.
 
МарічкаКоДата: Вівторок, 2010-02-02, 0:21 AM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
фото, які знайшла при дослідженні весільної обрядовості с.Берестяни Самбірського району Львівської області




бле́кворк

Повідомлення відредагував МарічкаКо - Вівторок, 2010-02-02, 7:38 PM
 
montanДата: Вівторок, 2010-02-02, 1:16 AM | Повідомлення # 14
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 197
Нагороди: 1
Репутація: 51
Статус: Offline
Весільне фото моєї бабусі, с. Середній Майдан Надвірнянського р-ну Івано-Франківської обл. Весілля було в листопаді, тому всі у кожухах і чоботях biggrin Дівчата у шалянових спідницях і запасках, у молодої розпущене волосся, а білий рушник - це рантух, аналог сучасної фати


 
pozitivДата: Вівторок, 2010-02-02, 1:47 AM | Повідомлення # 15
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 257
Нагороди: 0
Репутація: 32
Статус: Offline
Сучасне українське весілля



Для позитивної людини хрестики - також плюси!

 
МарічкаКоДата: Вівторок, 2010-02-02, 8:07 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 18
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
сучасне весілля у відтворенні українських мотивів


бле́кворк
 
TanaДата: Середа, 2010-02-03, 6:44 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дуже дороге для мене фото з сімейного архіву. Весілля моїх бабусі та діда по материнській лінії. Київщина, Києво-Святошинський район, с. Юрівка. 18.ХІ.1958р.

В бабусиній сорочці ви мене неодноразово бачили на форумі))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
AniaДата: Середа, 2010-02-03, 6:59 PM | Повідомлення # 18
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 22
Нагороди: 0
Репутація: 12
Статус: Offline
U menia vsio ochen' skromno v etoj oblasti... Dazhe moja prababushka vyhodila zamuzh v belom svadebnom plat'e, ne govoria uzh o moej babushke i mame... Tak chto iz semejnogo foto - nichego... Zato u menia est' knizhka: Poezija ukrajins'kogo vesillia. I vot fotka ottuda:

Додано (2010-02-03, 6:59 Pm)
---------------------------------------------
Tana, ty na mamu pohozha, prosto kapec kak...

 
nosiknataДата: Середа, 2010-02-03, 9:12 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Тана, бабуся викапана - схожість посмішкою 100%!!!!


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
TanaДата: Четвер, 2010-02-04, 9:13 AM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дякую, дівчата, я точно гілочка свого роду -- це очевидно smile biggrin biggrin
Ще хочу вельон іншої бабусі дістати, тепер залишилось дістатися до її весільного фото, яке неохоче дає...але якщо приїду з фотоапаратом, думаю, все владнається.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Українське весільне вбрання (листівки, фото з сімейного архіву тощо)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.