| | Вхід у форум

Середа, 2024-04-24, 5:03 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
Етнічна вишивка (по регіонах України)
KalunaДата: Вівторок, 2012-01-24, 10:19 AM | Повідомлення # 201
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1141
Нагороди: 4
Репутація: 567
Статус: Offline
Фото з музею Гуцульщини і Покуття в Коломиї:




ФОТО ще



Чарівниця - Скарбничка старожитностей та екскурсій - 2012


Повідомлення відредагував Kaluna - Вівторок, 2012-01-24, 10:19 AM
 
olimpiaДата: Четвер, 2012-02-02, 9:48 PM | Повідомлення # 202
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
На цікавий блог я натрапила. Також там багато строїв інших народів
тут


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
LyubovДата: Субота, 2012-02-04, 11:34 AM | Повідомлення # 203
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Как интересно! А что-нибудь о Восточной Украине, пожалуйста!!!!!
 
Oleg-maestroДата: Понеділок, 2012-02-13, 8:12 PM | Повідомлення # 204
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Нажаль, фото "з аукціону" не відкриваються... sad
 
ЯгаДата: Понеділок, 2012-02-13, 8:28 PM | Повідомлення # 205
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Oleg-maestro, то проблема фото-хостингу...
все що залишилось і новинки можна подивитись у пана антиквара


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
ЯгаДата: Понеділок, 2012-02-13, 9:21 PM | Повідомлення # 206
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
+ ще один продавець тканинного антикваріату, що збирає борщівські сорочки
альбом 1
альбом 2
альбом 3


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: Вівторок, 2012-02-14, 0:43 AM | Повідомлення # 207
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлечка, какая красота - просто глаза разбегаются! Это все старинные вышивки или есть современные вышивки на основе старых орнаментов? За фотоальбом - большое спасибо!
 
ЯгаДата: Вівторок, 2012-02-14, 2:20 AM | Повідомлення # 208
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
я думаю 50-60-70 - ті і до нашого часу

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
OленкаДата: Вівторок, 2012-02-14, 8:27 AM | Повідомлення # 209
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Яга Дякую!

Автор статті - Ірен Файчак В українській культурі багато чого вражаючого і дуже красивого. Особливу увагу хотілося б приділити національних костюмах. Традиційний чоловічий костюм українців має схожість з іншими східнослов'янськими - російським та білоруським. Основу чоловічого одягу становлять сорочка, шита з конопляного або лляного полотна і вовняні або суконні штани. Сорочка, що надягається на тіло, часто служить і верхнім одягом. Відмінною особливістю української чоловічої сорочки є розріз спереду (пазушка), прикрашений вишивкою. За конструкцією ворота сорочки розрізняються - зі стоячим, відкладним коміром або без коміра. Варіант сорочки в цьому випадку збирають у збірку, її обшивають тасьмою або вузькою смужкою матерії, таким чином виходить низький стоячий комір, який українці пришивають до коміру сорочки не згори, а знизу. Відомий українцям і широкий відкладний комір.

Quote
Сорочка, що надягається на тіло, часто служить і верхнім одягом
Тут я трошки розгубилась,може я щось не розумію в терміні верхній одяг. Сорочка - це натільна одежа, наскільки мені відомо, носилась на голе тіло, саме і була спідньою одежею. Спідня одежа яка вдягалась під сорочку, так звана "майка" з"явилась значно пізніше, аж на прикінці 20 сторіччя. Це уже зараз носять футболки і майки під сорочки. Поясніть дівчата! Будь ласка

Тут ще одне посилання Традиційний одяг населення південної частини України тут



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
BulletДата: Вівторок, 2012-02-14, 10:11 AM | Повідомлення # 210
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Oленка)
Сорочка, що надягається на тіло, часто служить і верхнім одягом.

Oленка, напевно автор мав на увазі часте використання сорочок без верхнього одягу (жупани-сіряки-кобеї-свити).

Мене більше дратує в наведеній статті фото-ілюстрування НАЦІОНАЛЬНОГО костюма - червоні атласні шаровари ("повбивав би!"(с) ). Коли люди навчаться розрізняти козацький костюм з національним строєм? sad Ррр.

Ось ця наведена вами стаття значно краще ілюстрована, з розбиттям на регіони. І жодних шароварів.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Вівторок, 2012-02-14, 10:16 AM | Повідомлення # 211
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Bullet)
і фото-ілюстрування НАЦІОНАЛЬНОГО костюма - червоні атласні шаровари ("повбивав би!"(с) ). Коли люди навчаться розрізняти козацький костюм з національним строєм?
Коли я читала це, якраз я подумала про Ваші коменти у форумі. Тому і дала посилання на цю статтю. Я поки до кінця дочитала, голова обертом пішла. А про чуприни, і голови намащені милом Ви почитали? Я не можу погодитись що це було так на справді, а Ви?



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)
 
ЯгаДата: Субота, 2012-03-03, 5:05 PM | Повідомлення # 212
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Чернігівська вишивка(вконтакті)

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: Субота, 2012-03-03, 5:46 PM | Повідомлення # 213
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Юлечка, спасибо за познавательную информацию и фото по ссылочке. Мне, как новичку в деле украинской вышивки, было очень интересно. Особенно буду теперь старательно исследовать различия между Брокаровским и изначально Черниговским наследиями. Мне бы хотелось побыстрее научиться видеть разницу не только между этими стилями, но и разницу в вышивке регионов Украины! Еще раз
 
ZetaДата: Субота, 2012-03-03, 6:03 PM | Повідомлення # 214
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Quote (Bullet)
навчаться розрізняти козацький костюм з національним строєм? Ррр.

Лізо - справа мабуть у тому,що велика кількість чоловічого населення України так чи інакше була пов"язана з військом. перейшовши на вільне життя чоловіки продовжували носити одяг козацький - бо козак - це була вільна людина,багато селянських хлопців втікали від пана до козаків - і т.д. мій чоловік - офіцер запасу зараз,а коли ще служив,то казав,що у радянській арміі українці становили найбільший відсоток,ніж всі інші(з розрахунку на кількість населення) - от вам і любов до козацьких шароварів! smile наша нація воювати не любила - але так виходить,що наші чоловіки весь час воювали cool






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
romannahДата: Четвер, 2012-03-08, 2:47 AM | Повідомлення # 215
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 519
Нагороди: 0
Репутація: 105
Статус: Offline
Quote (Zeta)
наші чоловіки весь час воювали

тому, що маскалі з поляками ніяк не могли Україну поділити і товклися на наших землях, не кажучи вже про монголо-татарів.


я всіх люблю
 
ZetaДата: Четвер, 2012-03-08, 9:14 PM | Повідомлення # 216
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1872
Нагороди: 0
Репутація: 739
Статус: Offline
Quote (romannah)
і товклися на наших землях,

не можу не погодитися smile і взагалі особисто я вважаю,що термін "шароварщина" є образливим для історіі українського козацтва - бо це дуже яскрава сторінка історіі України! недарма ж Козак Мамай є символом народного заступника! чомусь про це забули раптом...






Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ЯгаДата: П`ятниця, 2012-03-09, 3:13 PM | Повідомлення # 217
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
Трохи картинок з Віри Зайченко "Вишивка Чернігівщини" (ЖЖ)

мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
LyubovДата: П`ятниця, 2012-03-09, 4:21 PM | Повідомлення # 218
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1490
Нагороди: 0
Репутація: 320
Статус: Offline
Спасибо за ссылку, Юлечка, интересная история и иллюстрации. Жаль только, что не все смогла разобрать. Может, девушки, кто-то поможет - даст страницы трохи картинок з Віри Зайченко "Вишивка Чернігівщини" , чтобы можно было прочитать? Пожалуйста!!!
 
kelisДата: Понеділок, 2012-05-14, 5:41 PM | Повідомлення # 219
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
дівчатонька дорогі, чи хтось знає характерний візерунок для Кам'янеччини (Кам'янко-Бузький район Львівщини).
буду дуже вдячна за будь-яку інформацію! smile
 
ЯгаДата: Четвер, 2012-05-17, 1:38 AM | Повідомлення # 220
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 464
Нагороди: 0
Репутація: 477
Статус: Offline
kelis, на жаль, я особисто, сидячи в Києві, знаю про сокальські, яворівські та городоцькі вишивки Львівщини. Про Кам'янку-Бузьку нічого не знайшла. sad

Є ідея сходити в місцевий музей або попитати в музеях Львова (Кам'янські вишивки скоріш за все у фондах) wink


мене можна знайти у фейсбук; також я викладаю фото на google+ Бажаю всім успіхів
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.