| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 8:32 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 17
  • 18
  • »
Модератор форуму: Пасіонарія, Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
Етнічна вишивка (по регіонах України)
OlgicaДата: Субота, 2006-09-30, 1:12 PM | Повідомлення # 1
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 21
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Доброго здоров'я! Підкажіть будь ласка все, що знаєте про вишивку Слобожанщини... Про вишивку інших регіонів України інформацію можна знайти, а саме про цей регіон - обмаль.. Власне мене дуже цікавить приклади визерунків бажано зі схемами... Заздалегідь вдячна!

Ще більш рідкою є можливість віднайти вишивку Донщини... Якщо хоч чимось зможете допомогти в цьому питанні.... ух... буду дуже і дуже вдячна!!!

Донщина (або землі війська Донського) - це територія сучасної Донецької області. Так ці землі називались під час Січі... коли Донецька самого як такого просто не існувала, лише села... от якраз в таких селах і розвивалась така екзотична вишивка, яку я ніяк не можу знайти...

 
vyshyvankaДата: Вівторок, 2006-10-10, 8:55 PM | Повідомлення # 2
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Olgica, не знайшла такого слова навіть - ДОНЩИНА.. де Дон, а де Донецьк... хммм.
Знайшла ось таке:

Quote

"Традиційні жіночі сорочки Донеччини - з прямими вставками, пришитими по основі (з лиштовочками), з підтичкою або додільні. Низи рукавів збирались на нитку, іноді пришивали оборки - "чохли". Вишивка сорочок - біла або червоно-чорна. Вишивались рукави, вставки, іноді поділ та комір. Наприкінці 19 ст. поширюються сорочки "до гестки", "до талійки" (на кокетці), - переважно фабричного полотна"

Ну, там ще багато є. Це уривок з книги Тамари Ніколаєвої "Історія українського костюма", Київ, "Либідь", 1996 р.
Якщо потрібно - відсканую пару сторінок.... Поки що самих рисунків вишивок - не знайшла. але шукатиму ще!
 
vyshyvankaДата: Вівторок, 2006-10-10, 9:08 PM | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 29
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
vyshyvanka, ось ще з інтернету:
про народний костюм Донеччини (відносно)...

______________________________

А ще про рушники України, у тому числі - Слобожанщини (і Донеччини ж!) тут:
Семантика українських рушників

(Стаття Зеновії КРАКОВЕЦЬКОЇ,
джерело:
НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО № 1-2 1999 р.
Взагалі запрошую на сайт Знані митці України

 
OlgicaДата: Вівторок, 2006-10-24, 2:40 AM | Повідомлення # 4
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 21
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Дуже велике дякую за нечислений, але такий цінний матеріал!!! Вибачте, що так довго не відповідала - була дуже зайнята! Я наразі (на жаль) більш нічого так і не знайшла по вишивці Донеччини.. Є невеличкий матеріал, але нічого точного..
На жаль, в інтернеті, напевно, такого точно не знайти sad Думаю, коли таки попаду в Донецьк, знайду час для того, щоб відвідати бібілотеку... там, сподіваюсь, буде хоч якийсь матеріал cry

Добавлено (2006-10-24, 2:40 Am)
---------------------------------------------
Успіхів вам в роботі і дякую за наповнення сайту, яке є дуже цікавим і необхідним (мені, зокрема)

 
МіланкаДата: Понеділок, 2007-04-23, 2:54 PM | Повідомлення # 5
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дуже актуальна для мене тема. Я розроблюю програму для київських шкіл про нац.одяг України і мені дуже потрібна інформація про всі регіони. Шановні форумчани, буду вдячна за всі картинки, лінки, статті та власні зауваження.

http://shamahansskaya.livejournal.com
 
BulletДата: Вівторок, 2007-04-24, 1:38 AM | Повідомлення # 6
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Міланка, походіть по статтям тут, на сайті, і на головній сторінці - в архіві новин. Там є ціла тека сайтів.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
levДата: П`ятниця, 2007-10-26, 1:44 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Доброго дня!
Прошу допомогти, хто зможе.
Деякий час вже цікавлюся вишиванками. А визнавши, що вони вирізняються регіонально, захотів мати свого регіону.
Сам я з Кривого Рогу Дніпропетровської області. Але нічого не можу знайти. У нашій місцевості вишиванки зараз не в традиції.
В літературі про вишиванки наш регіон або описується якось .... невиразно, або тулять весь південь та південний схід у один регіон
- Степ та ілюструють чоловічі сорочки всього лише одним орнаментом.
Саме цікаве те, що саме цей єдиний орнамент з книжок є на фото початку 20-го сторіччя у краєзнавчому музеї Кривого Рога та на
нашому сімейному фото на сорочці мого прадіда теж десь у 1900-1910 р.р. Але фото дуже старі і там не разгледіти - це вишивка, чи тканий орнамент.
Колекція етнічного українського одягу музею у Кривому Розі не дуже багата, та переважно жіноча. Вирізняє жіночий одяг нашого регіону порівняна "бідність" вишивки за орнаментами, кольорами та площею вишивки. Це компенсується фасонами, які більш близькі до фабричних того часу, ніж до класичного національного крою. Може це пояснюється тим, що вже тоді Кривий Ріг був пролетарським осередком, де селянські традиції витіснялись міськими.
Ще одна особливість як жіночих, так і чоловічих сорочок нашого регіону тих часів - вишиті манішки, а не класичний розріз пазухи посередині. Коли буваю на ярмарках, різних святах, де продаються вишиванки, майже не бачив чоловічих сорочок з манішками.
Прохання наступне : якщо хтось щось знає про традиції етнічного одягу мого регіону, або історичної місцевості Запоріжжя, до якої належали свого часу землі навколо Кривого Рогу, прошу поділитися інфо.
 
poltergeystДата: Неділя, 2007-12-02, 0:55 AM | Повідомлення # 8
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Olgica)
Підкажіть будь ласка все, що знаєте про вишивку Слобожанщини...

Ну добре, налякали! biggrin
Хочу виправитися щоб не дуже сердилися.
Ось тримайте http://sloboganka.com.ua/ukr/istoria.php - знайшов на теренах Інтернету. Хоча це і не вишивка руками, та все ж так би мовити "рідня".

В мене є запитання для всіх: скажіть, якщо ваша ласка, ЩО ТАКЕ МАНІЖКА ???
Не дивуйтесь, я з глузду не з*їхав. Просто я маю декілька описів чи то визначень що ж таке маніжка (манішка) і повірите, вони говорять про різне...тому і запитую у всіх вас. Якщо можна - малюнок і стрілочка до неї...
Дуже дякую!!


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Неділя, 2007-12-02, 1:01 AM
 
levДата: П`ятниця, 2007-12-07, 6:43 PM | Повідомлення # 9
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (poltergeyst)
В мене є запитання для всіх: скажіть, якщо ваша ласка, ЩО ТАКЕ МАНІЖКА ???
Не дивуйтесь, я з глузду не з*їхав. Просто я маю декілька описів чи то визначень що ж таке маніжка (манішка) і повірите, вони говорять про різне...тому і запитую у всіх вас. Якщо можна - малюнок і стрілочка до неї...
Дуже дякую!!

Малюнка, на жаль, немає. Але, як я розумію з контекстів текстів, де її описували, - це нашивне погруддя (нашивне на виріз типу каре) з застібкою гудзиками на розрізі з правої сторони (якшо дивитися на сорочку). Тобто, виходить шось на кшталт російської косоворотки, але при цьому на відміну від неї боковий розріз відтворюється непришитим боком нашивної вставки, а не кроєм самої сорочки. До маніжки пришивається комір, але він теж має розріз не посередині, а збоку.
 
ThomasДата: Субота, 2007-12-08, 1:41 AM | Повідомлення # 10
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 23
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
манішка, наскільки мені відомо, це просто така "конструкція", яка, одягнена під піджаком, виглядає так, ніби сорочка. тобто комір і трохи спереду. до "комплекту" належать також манжети. це - "сорочка" для бідних людей, які вимушені з'являтися "в пристойному вигляді". "пан взутий, а слід - босий" biggrin
 
BulletДата: Субота, 2007-12-08, 9:07 AM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Ого які різні пояснення, я думала, що манішка - то власне оздоблений виріз горловини з коміром...


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
poltergeystДата: Субота, 2007-12-08, 10:05 AM | Повідомлення # 12
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Дякую всім! Ось такі визначення і в мене є. Та все не так. Ось привожу цитату з листа нашого клієнта:

....... хотів би замовити у вас сорочку за індивідуальним заказом. В мене є певне бачення, якою вона має бути, та я не знаю, чи берете ви роботу, коли вимоги замовника не стандартні?
Я коротко викладу своє бачення, а ви скажете мені, чи прийнятно це для вас.
1. Я ваш земляк з Кривого Рогу і хотів би, шоби сорочка : крій, вишивка відбивали традиції нашого регіону.
Як я знаю, у нас переважали сорочки з вишитими манішками, а не з вишитим розрізом посередині. Тому б я хотів би сорочку з манішкою : широкою та високою.
Рукава повинні бути широкими, призбираними до манжет, манжети широкі та вишиті.
2. сорочка має бути або з льону, або з конопель........

Виходячи з цього листа, розріз посередині і манішка це не одне і теж, як ви пропонуєте. І комір і маніжка теж не одне і теж...а що ж воно?
Може клієнт щось переплутав?????? Бо я вже сам затуркався. wacko


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
poltergeystДата: Субота, 2007-12-08, 7:56 PM | Повідомлення # 13
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ага, значить так:
- якщо вишитий ворот і погруддя (при умові, що погруддя розділене навпіл і чи то перев*язуються мотузкою з китицями, чи то береться на кнопки чи гудзики) - то є просто вишите погруддя і ворот...;
- якщо ж вишитий ворот і вишите погруддя (але воно пришите одним краєм - лівим і ще внизу, а інший край - правий -"розрізаний" і застібується чи кріпиться іншим способом) - то це вже називається "МАНІЖКА" ("манішка").
Так, згодні всі???
Якщо так - то це є не український варіант оформлення сорочки. Так носили на приграничній території, якраз в Донецьких, Харьківських, Сумських (Слобожанщина) землях. Я власне за цей варіан і не думав бо не вважав його українським...
Дякую всім!!! Пішов розтлумачу своїм майстриням і буду спілкуватися з клієнтом...


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Субота, 2007-12-08, 7:57 PM
 
levДата: Понеділок, 2007-12-10, 8:51 PM | Повідомлення # 14
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Доброго дня, Полтергейсте!
Той клієнт - то я biggrin Так, саме таку собі "нетрадиційну" маніш(ж)ку я собі хочу. Шо ще я собі хочу, то ми з Вами поспілкуємося милом, як замовник та майстер. Я трохи болюче сприймаю вироки на кшталт "українське-неукраїнське", бо Ви самі визнали, шо Слобожанщина мала такі традиції, а неукраїнською (відносно) вона стала дуже недавно. Крім того в багатьох книгах про український народний строй вказується, шо для регіону сучасної Дніпропетровської області нашивні вишиті маніжки були притаманні. Сам у краєзнавчому музеї Кривого Рога не бачив жодної сорочки з розрізом посередині. Щоправда, там не було жодної чоловічої, але ВСІ вишиті жіночі сукні та блузи мають розріз не посередині, а збоку. Для мене моя мала Батьківщина є моєю малою Україною. От тому я й хотів би мати сорочку саме такого крою. На продаж бачив таку сорочку один єдиний раз - продавали майстри з Вінничини на "Країні мрій". Крім того, бачив декілька таких сорочок на учасниках українських творчих колективів там же.
 
poltergeystДата: Понеділок, 2007-12-10, 10:07 PM | Повідомлення # 15
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Немає заперечень щодо Батьківщини, українського та іншого, і ще більше я навіть з вами погоджусь!
Та визначене вами замовлення дещо збило мене з пантелику...тому я звернувся до друзів на форумі.
Маніжка не може бути широкою і високою. Широким і високим може бути комір сорочки, а маніжка - широкою та довгою, бо вона не стоїть стойма, а вшивається в сорочку.
Якщо у вас ще є бажання, пишіть, адресу ви знаєте... wink
А тепер хоч принаймні знаю, що ми говоримо про одне і теж.


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
HomerДата: Субота, 2008-01-05, 6:11 PM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт всім!!! biggrin

Підкажіть будласка- це (на фото) жіночий чи чоловічий жупан???

 
BulletДата: Субота, 2008-01-05, 7:36 PM | Повідомлення # 17
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Homer)
Підкажіть будласка- це (на фото) жіночий чи чоловічий жупан???

на мою думку, чоловічий.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2008-01-14, 12:07 PM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
+1 за чоловічий жупанчик.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
dzvinkaДата: Середа, 2008-01-23, 1:43 AM | Повідомлення # 19
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
мене цікавлять орнаменти Лемківщини. може хтось підскаже sad
 
TanaДата: Середа, 2008-02-20, 6:20 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Народний одяг Полтавщини. Дещо осучаснений, але, може, знадобиться комусь.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Український народний стрій » Етнічна вишивка (по регіонах України) (Все про вишивку різних регіонів України)
  • Сторінка 1 з 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 17
  • 18
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.