| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 10:56 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Весільний рушник
savvangДата: Неділя, 2009-03-22, 1:15 PM | Повідомлення # 41
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
я правильно зрозуміла......коли говорять що полотно для весілного рушника має бути не обрізним, мається на увазі ,виткане полотно довжиною близько 3 метрів, тобто довжина не відрізається??!!!
а чому тоді короткі краї відрізаються???
а як обробляли короткі краї бабусі????


 
MalenaДата: Неділя, 2009-03-22, 2:29 PM | Повідомлення # 42
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
savvang, ні, я, мабуть, незрозуміло пояснила, довжина відрізається!! Це рушникове полотно продається в таких собі рулонах і ви відрізаєте на рушник стільки, скільки вам треба. Головне, щоб рушник був не обрізаний по довшій стороні і складався з одного шматка матерії. До речі, придбати таке полотно можна, на приклад, тут
а щодо того, як обробляли бабуся. я не знаю. мабуть, керуючись власним смаком і традиціями, що панували в їхній місцевості.
 
savvangДата: Понеділок, 2009-03-23, 12:41 PM | Повідомлення # 43
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
я зрозуміла :D, дуже дякую!!!!!
з тканиною, голками, нитками я розібралась......а який наступний крок???
як правильно складати малюнок???? з чого починати????


 
ganzyaДата: Понеділок, 2009-03-23, 2:48 PM | Повідомлення # 44
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Об отделки края рушника специально сделала архив с несколькими вариантами. Советую также посмотреть тему «Кружева на рушнике»
отделка края


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
MalenaДата: Понеділок, 2009-03-23, 10:36 PM | Повідомлення # 45
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
savvang, власне, про це тут вже багато писали... перечитайте тему уважніше: матеріалу для роздумів, я думаю, більш ніж вистачить. Та вишивайте! Ось і весь початок! smile smile Бог у поміч!
 
nosiknataДата: Неділя, 2009-04-12, 2:55 PM | Повідомлення # 46
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Мої вітання! До весілля готувалась довго і давно вирішила зробити, по-можливості, все вишите своїми руками. Свої весільні рушники вишивала сама - один під ноги, один під коровай, для старостів і для вінчальних батьків (весілля справляли в Чернівцях). Всі вони з геометричним орнаментом який сама трохи видозмінювала за своїм смаком. Для вінчальних батьків вишила замість букетиків на груди два коротенькі рушнички, зав"язали їх і пришпилили до одягу. Довжина рушника для старости 2,60, але він вузький 25 см, зате багато зашитий узором ( час дозволяв зробити таку кількість вишивки). Ще один окремий рушник вишито було для церкви - така традиція, в церкву на престіл нести колачі на рушнику і там їх залишати ( колачі несли вінчальні батьки окремо від коровая). Після весілля у мене залишився лише рушник який був на вінчанні в церкві, на якому ми стояли ( хоча я читала, що на вишитий рушник в давнину лише навколішки ставали, ні в якому разі ногами!). Рушник під коровай має другорядне значення - він висить зараз у бабусі вдома на образах. Ще хочу додати - полотно на рушник має бути суцільним, ніде не розрізаним і без вставок - кружево і китиці допускаються лише на кінцях ( так мене вчила бабуся).


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
savvangДата: Неділя, 2009-04-12, 4:44 PM | Повідомлення # 47
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
nosiknata, а як ти малювала малюнок для весільного рушника. з чого ти починала??? чи ти брала вже готові схеми??

 
nosiknataДата: Неділя, 2009-04-12, 6:24 PM | Повідомлення # 48
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Сподобалась вишивка у журналі. Сіла і на міліметровому папері намалювала простим олівцем схему - багато витирала, заштриховувала кожен колір певними штрихами ( як в чорно-білих схемах). Потім купила на базарі полотно і нитки з великим запасом ( брала вовняні не муліне, а великий запас потрібен щоб не докуповувати в процесі вишивки, буває так, що не зходиться колір фарби, або одні інтенсивніше забарвлені і потім линяють трохи після прання(я давно перу ВАНІШ і тому таких проблем майже нема, але весілля було 6 років тому - тоді і відтінків і ниток було набагато менше)). Потім на полотні зробила розмітку - так, щоб центр узору був рівно посередині полотна, зробила відступ на китиці, і почала вишивати. Розмітку роблю так - прошиваю всю площу по лінії вишивки 2 через 2 хрестики ниткою контрасного кольору (чорною) яку потім випорюю, так зручно рахувати хрестики 2,4,6,8,10 через кожні 10 хрестиків вколюю булавку. Для прикладу - вишивка 65 хрестиків в ширину - з одної сторони 3 булавки з протилежної 3 булавки, лишається 5 хрестиків посередині - середина визначена ( це спосіб моєї мами і бабусі - витрачаєш час на промітку, але точно не помилишся в процесі вишивання, це мені замінює розмітку канви 10Х10 олівцем, або прошиванням - булавки не дають помилитися). Не знаю чи вдале пояснення, я старалась)


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
ganzyaДата: Неділя, 2009-04-12, 6:38 PM | Повідомлення # 49
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
А я пользуюсь программой Pattern Maker for cross stitch для создания схем. Очень удобно рисовать, если есть повторяющиеся элементы их просто копирую и вставляю куда нужно, а еще есть замечательная функция виртуальные крестики, смотришь как бы на уже отшитую работу. Очень советую. Как работать с программой и где ее взять - http://vyshyvanka.ucoz.ru/forum/7-229-1

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
savvangДата: Понеділок, 2009-04-13, 1:58 AM | Повідомлення # 50
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
nosiknata, а можеш викласти малюнок який ти вишивала??? а які колькори ти використовувала, червоний та чорний, або ще якісь??? поянення про розмітку, не дуже зрозуміла cry
але зараз мене більше бентежить як правильно скласти малюнок для рушника, що необхідно врахувати???


 
ganzyaДата: Понеділок, 2009-04-13, 9:19 AM | Повідомлення # 51
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Что именно вас так смущает? Читаем эту тему, зайдите в «Символы на рушниках», посмотрите примеры рушников в темах «Рушники» и «Наші рушники», если останутся вопросы задавайте.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
nosiknataДата: Понеділок, 2009-04-13, 2:36 PM | Повідомлення # 52
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
savvang - малюнок викладу тільки у готовому (вишитому) вигляді, узор геометричний, думаю відшити з екрану буде достатньо легко. кольори - чорний, зелений (2 відтінки), червоний, оранжевий ( 2 відтінки) жовтий (не яскравий). якщо розмітка цікавитиме вас більше - викладу фото у процесі.

що означає "правильно"? якщо це питання символіки - всі пояснення в темі: якщо питання розміщення - то у моєї подруги рушник під ноги вишитий по косій лінії, у мене розміщений горизонтально - внизу лінія і ромби,відступлено 6 сантиметрів, центральна частина - широка полоса узору, потім знову відступ і лінія з ромбами. краще мауть показати фото, але рушник сохне після прання)))))



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
savvangДата: Середа, 2009-04-15, 2:01 AM | Повідомлення # 53
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
павильно, я маю на увазі, коли вишивають древо роду на весільному рушнику, то спочатку вишивають орнамент потім символіка щодо предків, батьків (древо роду) і кожну частину відділяють орнаментом а завершуть чи то пташками з короною, чипобажаннями тощо...
тому мені хотілось би поглянути на фото твого рушника, яку символіку ти використовувала....
а чому так багато кольорів???? це твое бажання чи в Чернівцях використовують такі кольори???


 
nosiknataДата: Середа, 2009-04-15, 3:05 PM | Повідомлення # 54
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
savvang Гуцули взагалі не вишивають дерево роду в такому розумінні як ви описуєте ! тим більше чисто червоними нитками! Я родом з Тернопільської області - жодного рушника не бачила з деревом роду! Ні на одному весіллі! Вишивають квіти, птахи, - але ніяких родових дерев! Це традиції іншого регіону України, і з цієї точки зору всі ці рушники НЕПРАВИЛЬНІ, чи як???

Ви знаєте, одне ви робите НЕПРАВИЛЬНО - ви хочете вишивати свою долю коли про весілля ще мова не йде, я правильно зрозуміла?? Інакше у вас би не виникало стільки запитань. Перечитала ще раз весь форум і нашого з вами спілкування зробила висновок - ми товчемо воду в ступі! Скажу за себе - почала вишивати ВЕСІЛЬНИЙ рушник коли знайшла людину, з якою захотіла на нього стати, і дерево роду тут ні до чого, і в Чернівцях шиють квіти і бісером а я так не вмію.



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував Bullet - Четвер, 2009-04-23, 2:27 PM
 
savvangДата: Понеділок, 2009-04-20, 10:37 PM | Повідомлення # 55
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
я немаю нічого проти того що на рушнику вишивають квіти чи птахів........тим паче я не кажу що вони неправильні!!!! я розумію що у кожному регіоні свої кольори, традиції, візерунки....я просто не розумію певних моментів, тому задаю питання!!!!!!!
мова як раз іде про весілля.......просто я не можу зрозуміти з чого починати малювати, від чого відштовхуватись, як взагалі це робиться...........я ніколи до цього не робила подібних речей, тому і запитую!!! взагалі я вишивати почала з січня 2009р..........
щодо древо роду, то в багатьох джерелах іде мова саме про древо роду і на багатьох рушниках його вишивають.....

Доречі дуже гарний рушник!!!!!!!! на цей рушник Ви ставали???


 
nosiknataДата: Вівторок, 2009-04-21, 12:00 PM | Повідомлення # 56
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
savvang ДЯКУЮ!!!
shy
http://katrulyska.livejournal.com/tag/символіка+рушника Основне - наречена на свій смак все робить, тобто ці всі квіточки і пташечки - це ваше бажання.
А в якому регіоні України ви живете?? сходіть у краєзнавчий музей, подивіться традиції ваших вишивальниць.
У темі "Символы на рушниках" у першому повідомленні детально розписано куди вишивати всіх живих і померлих, тому вам мабуть варто почати із детального перепису всіх рідних з сторони нареченого і своїх рідних, щоб знати що малювати ( з цього боку доцільним є моя фраза - почала вишивати рушник коли знайшлося з ким на нього ставати). Мій рушник геометричний, на ньому ми стояли в церкві на вінчанні,але,можливо, в даній темі форуму знайдуться вишивальниці, що вишивали саме дерево роду, вам варто звернутись до них про допомогу??



Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"


Повідомлення відредагував nosiknata - Вівторок, 2009-04-21, 12:02 PM
 
savvangДата: Вівторок, 2009-04-21, 12:52 PM | Повідомлення # 57
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
nosiknata, дякую за відповідь...

цей фрагмент щодо древа роду вже переглядала!!!!!!
я з Києва!!!!! всі теми форуму вже переглядала, але ніхто детально не пояснював як для новачка в цій справі, з чого починати. Щодо полотна та вимог до нього я розібралась, а от з чого починається робота над малюнком, як, що, до чого ніде на форумі не зустрічала!!!!!я немаю на увазі символіку.....

Рушник той що Ви виклали, однаковий з обох сторін (на одному боці ваше імя а, на іншому нареченого????? орнамент теж однаковий чи різниться????
а скільки метрів полотна у Ва взагалі пішло на рушники???
скільки рушників для весілля у Вас вийшло?????


 
nosiknataДата: Вівторок, 2009-04-21, 1:31 PM | Повідомлення # 58
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1654
Нагороди: 7
Репутація: 632
Статус: Offline
Рушник однаковий, без плюсів і мінусів, я тоді ще того всього не знала, імен не вишивала , написів на щастя на долю також, орнамент однаковий на обох кінцях, старалась не зробити жодної помилки, ніде не схибити, не зробити вузла і не поломати голки. Рушник 3 метра під ноги, 2,80м під хліб, 2, 50м для старости, два маленькі для вінчальних батьків, 3 метра в церкві руки зав"язували.Це всі рушники. Не хотіла купувати "ширпотреб" на Калинівському базарі і обв"язувати всіх кого попало рушниками, весілля на 50 чоловік - 6 рушників вистачило. Дружка весільна розшивала узором моє біле плаття, мама вишила подушку на якій знімали фату,сестра(вже одружена на той час)пошила фартух (мені сподобалось коли молоду в кінці весілля покривають хусткою і зав"язують фартушком - газдиня вже!!)- усе, що можна було зробити вручну по-максимуму було вишито..


Координую конкурс "Світ вишивки Георгія Гараса"
 
СвітланкаДата: Вівторок, 2009-04-21, 3:36 PM | Повідомлення # 59
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 494
Нагороди: 2
Репутація: 43
Статус: Offline
savvang, передивіться відео яке подала Тана в п"ятому повідомленні цієї теми smile там майстриня докладно пояснює все про підготовку до вишивки і про "малювання" дерева життя wink


Кажуть люди я сама, наче квіточка,
Що пливуть мої слова, як та річечка,
Що душа моя співає, мов сопілочка.
А я просто українка, україночка
 
savvangДата: Вівторок, 2009-04-21, 3:40 PM | Повідомлення # 60
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 97
Нагороди: 1
Репутація: 5
Статус: Offline
nosiknata, щодо кольорів, то всі рушники були в однаковій кольоровій гамі???
для вінчальних батьків рушники якого розміру були???
а що це за подушка для фати??
а на рушнику під хліб, що Ви вишивали???


 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Весільний рушник
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.