| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 10:01 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: ganzya, Tana  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Рушник вишиваємо на...
Рушник вишиваємо на...
TanaДата: Понеділок, 2008-06-09, 5:42 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Якому полотну віддаємо перевагу, коли вишиваємо рушник? Рушникове полотно, канва, льон, бавовна або заготовки під рушники, такі як на фото (довжина 200 см, ширина 32 см, китиці-бахрома -- по 10 см; є канвові вставки і псевдомережка).
До сьогодні мої рушники були максимально оброблені руками, якщо відрізні, лляні чи канвові, то підігнуті вручну. Придбала таку основу вперше, на пробу wink


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: Неділя, 2008-06-15, 1:28 PM | Повідомлення # 2
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
В магазине специально «обмацала» со всех сторон такую основу для рушника. Мои впечатления: плюсы - качество ткани хорошее, вставки из канвы аккуратные, минусы - ограничение по выбору рисунка, и бахрома внизу не понравилась (я люблю кружево), но это легко исправить. Для начинающих просто «находка», да и я попробую вышить обязательно
Сейчас вышиваю на домотканой ткани, дорогая, а качество особенно по краям просто отвратительное, вышиваю я очень медленно и ткань сильно «кашлатится», больше на домотканой не хочется шить.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Четвер, 2008-10-30, 10:16 AM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Я також розчарована домотканною тканиною, хоч і вибрала найркащу, проте важко ховати нитку, обробити край нитками тканини не вдалось, бо вона повзла й рвалалсь. кошлатання також присутнє. Ще в мене лишився відріз на один рушнкив і на рушничок в кошик на Великдень, але не знаю, коли руки дійдуть до них.
Зараз вишиваю заготовку, дійсно, вишиати швидко-зручно, але візерунок створюю по ходу.
Мої симпатії -- на стороні льону нерівномірного переплетіння: цупка надійна тканина, важко рахувати нитки, проте "момументальна" вишивка виходить, і прати можна, і крохмалити з вивороту без жодних побоювань вишивку..

Додано (2008-10-30, 10:16 Am)
---------------------------------------------
На майбутній свій рушник пара привезла мені домотканного полотна зі Львова. А воно з дірочками очевидними(!), майже як канва, хоч плач. Причому стверджують, що вибрали найкраще. Сумно, що вручну ткане -- неякісне. sad


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ОлькаДата: Понеділок, 2008-11-10, 12:35 PM | Повідомлення # 4
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
купила вчера заготовочку для рушничка (как у Tana на фотографии) под каравай - очень легко вышивается. это мой первый рушничок, поэтому специально упростила себе задачу. а вот потом хочу попробовать вышить на рушниковом полотне. и заранее боюсь что будет сложно! sad
 
fishka_87Дата: Понеділок, 2008-11-10, 2:44 PM | Повідомлення # 5
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Олька, на полотні зовсім не важко вишивати. Я теж спочатку боялася, але виявилось що це дуже легко і приємно, аж сама здивувалась:)Можливо з початку буде трішки незвично, але руки й очі швидко звикають і робота йже легко wink
 
ОлькаДата: Понеділок, 2008-11-10, 4:49 PM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Спасибо за поддержку! а вы на нём вышиваете через 2 ниточки? а то если через одну, то по-моему, крестик слишком меленький. или это дело вкуса?
 
TanaДата: Вівторок, 2008-11-11, 3:30 PM | Повідомлення # 7
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Рушникове полотно все ж таки різниться за щільністю та товщиною ниток, тому можна зустріти вишивку хрестиком і через 2, і через три нитки. Через одну не бачила жодного разу. На те є інші тканини.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
fishka_87Дата: Вівторок, 2008-11-11, 4:41 PM | Повідомлення # 8
відвідувач
Група: Користувачі
Повідомлень: 45
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (Олька)
а вы на нём вышиваете через 2 ниточки?

я вишиваю через 2, тоді хрестик якраз приблизно як на 14 аіді виходить.
 
ОлькаДата: П`ятниця, 2009-03-27, 3:46 PM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 408
Нагороди: 0
Репутація: 114
Статус: Offline
Делюсь своими впечатлениями. Сейчас я в процессе вышивания двух рушников – один «хлебосольный», второй «венчальный». На каждом рушнике уже вышито по одной стороне. Хлебосольный вышиваю на заготовке, венчальный на рушниковом полотне. И, если честно, на рушниковом полотне вышивать гораздо приятнее, нет необходимости ограничивать себя при поборе орнамента. Конечно качество полотна оставляет желать лучшего, встречаются узелочки, какие-то тёмные ниточки, но всё же результат того стоит!
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-09-04, 1:00 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Олька)
Хлебосольный вышиваю на заготовке, венчальный на рушниковом полотне. И, если честно, на рушниковом полотне вышивать гораздо приятнее, нет необходимости ограничивать себя при поборе орнамента. Конечно качество полотна оставляет желать лучшего, встречаются узелочки, какие-то тёмные ниточки,

Спеціально для мене: поясніть, чим відрізняється полотно заготовки від полотна рушникового ? smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2009-09-04, 1:18 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Рушникове полотно тчеться із заданою шириною, потрібно тільки відрізати і обробити краї. А заготовки -- це, як правило, х/б такнина зі ставками канвовими, вишивати треба у цих місцях.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: П`ятниця, 2009-09-04, 1:32 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дякую. ясно тепер.


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
abilanДата: П`ятниця, 2009-09-04, 5:38 PM | Повідомлення # 13
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 189
Нагороди: 0
Репутація: 20
Статус: Offline
Перший свій рушник вишила ще при Радянському Союзі на тканині для простирадла. Мережкою. А от коли спробувала ту ж мережку на тканині для рушників, що зараз є у рукодільних магазинах - так здалось, що рушник аж вискочив з-під голки. Швидко, зручно,... Нажаль на мала нагоди вишивати на домотканому полотні, хоча обов"язкову спробую.
Заготовки, чесно кажучи, меня не подобаються. Ні рушникові, ні для рубах. Якось воно не по-справжньому виглядає. Невже не можна вишити щось мережкою, або рахунковою гладдю замість тієї "емітациї", що на заготовках?! Ну не гріє воно, вибачайте, не гріє...


Интересует ВСЕ о национальной традиционной вышивке и других техниках вышивки.
 
MalenaДата: П`ятниця, 2011-08-19, 12:56 PM | Повідомлення # 14
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Шановні пані, неочікувано потребую ваших порад smile
Кілька років назад придбала на Країні Мрії домоткане полотно коноплі та льону. Не знала, що з ним робити, бо для рушника наче зашироке (50 см), щось кроїти з нього рука не піднялася, а оце дістала і роздивилась уважно. Тканина явно стара, на око не одне десятиріччя має. Кидається в очі, що полотно зім'яте, бруднувате, місцями вкрите помітними плямами. Чи може хто стикався і знає, як краще підготувати його до вишивання? Прати його (і чим?), прасувати чи як? Може відбілювати якось? Щоб і тканина не зіпсувалася, проте мала "товарний" вигляд =)
 
ПасіонаріяДата: П`ятниця, 2011-08-19, 8:38 PM | Повідомлення # 15
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Malena, Я теж потребую поради щодо вищенаписаної тканини. Хлопчина приніс звій старого домотканого полотна, щоб викроїти і вишити сорочку. Бачите, нам прийдеться підняти на нього руку smile У звої вона виглядає ого-го, а коли його розвила (придекорувала свою ПВ (персональну виставку), то побачила, що з одного боку воно біліше, з іншого - добряче час попрацював. :'( Я припустила - білішим наверх, але до тіла таким "шморгом" якось не годиться. Треба прати.
Відкрита для порад.


ore et labore!
 
ІнуськаДата: П`ятниця, 2011-10-21, 11:51 AM | Повідомлення # 16
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
а я свої весільні рушники вишивала на лінді, дорого але результатом задоволена,
хрестик виходить трохи більший ніж на 14-й аїді, є де заховати кінчики ниток

Додано (2011-10-21, 11:47 Am)
---------------------------------------------
ще вишивала в подарунок рушник на заготовці для рушників, теж непогано вийшло
єдине що мені не сподобалось це там де було місце під вишивку був не рівно і не акуратно оброблений край,
вийли не однакові відстані від узору до краю по кількості хрестиків, але той хто не знає того то не дуже видно

Додано (2011-10-21, 11:51 Am)
---------------------------------------------
а от пасхальний рушничок вже вишивала на домотканному полотні, теж задоволена, гарно вийшло!

 
Світ-лисичкаДата: Субота, 2011-10-22, 7:10 AM | Повідомлення # 17
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
у старі часи жінки відбілювали льон намочивши його та сушили на сонці. Одна стара чешка також робила,коли її невістка,американка,просила позбавитися плям. А ще на форумі Сезон.ру в темі Прабабушкина вышиванка,посилання №46,є така порада від Софи Л. "отбеливать ткань в лимонной кислоте. Просто столовую ложку всыпать в тазик с водой и оставить на ночь. Потом выполоскать. Обычно рисункам и вышивкам ничего не делается." Сподіваюся, я прав не порушую, я ж авторку назвала.
abilan, цілком згодна,мене теж не гріють заготовки, якісь вони не справжні,опрощенні, що до мене-чим більше труда вложено,тим більше річ стає рідною та сильною.))
 
LiДата: Вівторок, 2014-02-04, 11:59 PM | Повідомлення # 18
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день усім.
Я свої перші два рушника вишивала на домотканому полотні й мені дуже сподобалося. Звісно, складніше, зате результат дуже сподобався... правда, тепер от маю проблему - не можу знайти в Києві домоткане полотно для рушника, бо те, що продається у магазинах товарів більше схоже на звичайну канву...
але, здається, що за полотном лише в Коломию треба їхати
 
BulletДата: Середа, 2014-02-05, 10:08 AM | Повідомлення # 19
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Цитата Li ()
але, здається, що за полотном лише в Коломию треба їхати

ми іноді гуртом замовляємо з Коломиї тканини, нвіщо їхати, якщо є менеджери фабрики і Нова Пошта?:)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
LiДата: Субота, 2014-02-08, 11:19 PM | Повідомлення # 20
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
А Ви не збираєтеся замовляти найближчим часом? То я б напросилася до Вас у компанію)) Чи може хтось може продати  із своїх запасів пару метрів? бо аж руки зачухалися стати ло вишивання нового рушничка. Якраз щойно ікону бісером закінчила)) гарно було б божника до пари.
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Рушники » Рушник вишиваємо на...
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.