| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 9:36 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Килимарство, ткацтво
SvitlykДата: Четвер, 2011-04-07, 6:52 PM | Повідомлення # 61
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, бердо без дірочок в зубцях (якщо я правильно зрозуміла про що йдеться) - це класичне бердо для ткацького верстата, там фах (рос. - "зев") утворюється з допомогою ремізок, в які заправляються по черзі парні і непарні нитки основи, а роль берда - лише прибивання тканини і рівномірне розприділення основи. А там, де фах утворює саме бердо - це так би мовити альтернативна, спрощена версія станочків, без ремізок і підніжок.
У вас чудово все виходить і в ваших умовах, так що не варто закидувати, просто треба пристосуватися саме до свого станочка, якщо немає інших варіантів.

А книжку постараюся посканувати, як тільки матиму трошки на це часу.

 
Світ-лисичкаДата: Четвер, 2011-04-07, 7:45 PM | Повідомлення # 62
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Quote (Svitlyk)
роль берда - лише прибивання тканини і рівномірне розприділення основи

Це означає, что моєм бердом не треба прибивати зовсім? Я спочатку єм прибивала, в мене і получалась та рівненька(відносно до новичка) сіточка. А коли перестала,прибиваю розчіскою та палкою, полотно стало плотнішим та вужчим. Це така доля на цьому станку так ткати?Бердо тільки для утворення фаху?
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-04-07, 8:27 PM | Повідомлення # 63
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, я не знаю, який у вас станочок, якщо можете показати фото - скажу щось точніше, але скоріш за все так... Ви писали, що ткали пояси на бердо, тож напевно прибивали не самим бердом, а "ножем" - паличкою? Тут скоріше за все той же принцип.

Додано (2011-04-07, 8:27 PM)
---------------------------------------------
Ось знайшла фото. Це більш-менш класичний станок з бердом, що прибиває тканину, а фах утворюється завдяки зміні положення ремізок:

А тут якраз бердо з дірочками в зубцях (їх погано видно, але вони є), яке фактично виконує функцію ремізок:
- це напевно щось подібне на ваш варіант.

Повідомлення відредагував Svitlyk - Четвер, 2011-04-07, 7:55 PM
 
Світ-лисичкаДата: Вівторок, 2011-04-12, 5:46 AM | Повідомлення # 64
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Svitlyk, другий станок дуже схожій на мій.Дякую за пояснення. Думаю, зостануся зі своїм для товстої тканини, а сорочки та рушникі буду вишивати. Теж ,як магічне дійство затягує))

Додано (2011-04-12, 5:46 Am)
---------------------------------------------
Моє перше широке ткання. Ремінь до сумки тед перша спроба на бердо, так і вийшло, одна перша невдача + друга перша невдача=сумка. http://s009.radikal.ru/i307/1104/b5/701eda661b0c.jpg http://s016.radikal.ru/i336/1104/6c/fa1289319030.jpg Друге полотно краще, але з нього сумка ще шиється, а маленька сумочка,що кріпиться до пояса вже готова. Хоч і не по правилам шилась, але дуже зручна, і руки не зайняті,хоч багато в неї не покладеш. http://s016.radikal.ru/i336/1104/e2/bf66121d1910.jpg Фото не дуже гарне, тому що в домі вікна маленьки і темно навіть яскравим днем((

 
lady-vДата: Вівторок, 2011-04-12, 9:28 AM | Повідомлення # 65
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Світ-лисичка, дуже гарні сумки, особливо перша, мабуть просто тому , що другу погано видно wink , я поки що тільки мрію таке зробити sad (роблю термінове замовлення і відкинула всі свої хочульки)

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SvitlykДата: Вівторок, 2011-04-12, 7:14 PM | Повідомлення # 66
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, сумки чудові! Ви вибрали складну техніку як для перших тканих спроб, але результат того вартий.
Шкода, що так погано видно другу сумочку, але на загальне враження - дуже симпатична.

Додано (2011-04-12, 7:14 PM)
---------------------------------------------
Я теж час від часу бавлюся з сумками. Щоправда переважно гобеленовими техніками на рамі.

 
TanaДата: Вівторок, 2011-04-12, 7:38 PM | Повідомлення # 67
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Svitlyk, тепер і я Вас впізнала по роботам, які бачила в ЖЖ!

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
SvitlykДата: Вівторок, 2011-04-12, 7:42 PM | Повідомлення # 68
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Tana, приємно, та я не дуже й шифруюся)) Інет тісний))) Дякую, що прийняли до своєї компанії!

Повідомлення відредагував Svitlyk - Вівторок, 2011-04-12, 8:30 PM
 
Світ-лисичкаДата: Середа, 2011-04-13, 3:56 AM | Повідомлення # 69
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Svitlyk, які чудові у Вас сумки,особливо з оленем і конем, а до помпончиків так і хочеться торкнутись і відчути,які вони м'якеньки)) Це та сама складна закладна техніка? Де на один ряд кілька ниток, що допомагає не заплутатись? Другу сумочку зроблю краще,коли похолодає і я її надіну зі своїм нарядом.
 
НаталиGДата: Середа, 2011-04-13, 9:35 AM | Повідомлення # 70
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 426
Нагороди: 2
Репутація: 215
Статус: Offline
Svitlyk, Ваше ткання просто пречудове!!!!!!!!!!
Мені так сподобались торбинки, що я просто загорілась, так і собі таку торбочку хо!!!!!!!!!! tongue surprised tongue


 
lady-vДата: Середа, 2011-04-13, 10:42 AM | Повідомлення # 71
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Svitlyk, розкішні у Вас торбинки! Коли ж то я так навчуся cry

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
SvitlykДата: Середа, 2011-04-13, 3:14 PM | Повідомлення # 72
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, НаталиG, lady-v, дякую!
Quote (Світ-лисичка)
Це та сама складна закладна техніка? Де на один ряд кілька ниток, що допомагає не заплутатись?

Ну, скажем так - це її сильно охудожнений і більш вільний варіант smile , але так, принцип той же. А взагалі-то я б не назвала її дуже складною, для мене перебірне ткання, яке робите Ви - технічно набагато складніше. А тут є малюнок в натуральну величину - картон, який підкладається під основу, і тчеш собі туди-сюди, вставляючи ниточки невеличкими відрізками:)
 
Світ-лисичкаДата: Четвер, 2011-04-14, 7:59 AM | Повідомлення # 73
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Svitlyk, те перебірне ткання,яке роблю я, це просто 2 утка, та тількі один з них потребує перебирання)), та візерунок простий, нитка йде через 1-3-5 ниток основи. Але те, що в пості 22... Як таке навчитися робити? Там стільки кольорів в одному ряду, цікаво, як виглядає зворотня сторона того ткання? І як там можна не наплутати? Хтось може показати як це робиться в процесі?
 
SvitlykДата: Четвер, 2011-04-14, 9:12 AM | Повідомлення # 74
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, я знаю як це робиться, мала на увазі лише, що якщо Ви спробуєте робити закладне ткання, то побачите, що технічно воно простіше, незважаючи на велику кількість кольорів.
А в 22 пості - це в основному теж перебори, тільки кольорові (там лише кілька останніх фото - закладне на пряму нитку). Це трошки складніше, власне про це я й говорю, коли порівнюю. Зворотня сторона такої тканини виглядає дзеркально лицевій. Якщо Ви бачили фабричне жаккардове ткання, то можете собі скласти певне уявлення і про це. Там іде в одну прокидку кілька кольорових ниток піткання, виводяться на лице де потрібно по узору, а зі звороту лишається протяжка. Тому бажано щоб ширина одного такого відрізка не була більша 6 ниток основи, щоб ці протяжки не були надто довгими і не провисали.
Це трохи важко пояснити на словах:) Може десь при нагоді спробую знайти якийсь більш детальний і доступний опис або відзняти, як це робиться, зараз на жаль не маю можливості.


Повідомлення відредагував Svitlyk - Четвер, 2011-04-14, 9:15 AM
 
Світ-лисичкаДата: П`ятниця, 2011-04-15, 8:14 PM | Повідомлення # 75
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Svitlyk, тобто якщо у мене в ряду малюнок повторюється ,скажимо, 5 разів, та на відстані більш 6 ниток, я буду брати не одну нитку, а 5, та ще міжними кольори, і в мене на ряду буде більш 10 кінців, а якщо їх прятати, то ряд буде товстим? Це те саме, що я ніяк не можу зрозуміти, і саме тому побачити було б краще, ніж прочитати. В книзі про це не кажуть. А ви зараз часом не тчете, щоб хоч одним оком глянути як це робиться з багатьма нитками?
 
SvitlykДата: Субота, 2011-04-16, 10:28 AM | Повідомлення # 76
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, чесно кажучи я вже трохи заплуталася))) Якщо я Вас правильно розумію, то так - на кожен окремий рапорт (повторюваний елемент) іншого кольору береться окрема нитка. Якщо правильно закріпити кінець, то нічого страшного не буде. Ось на фото з 22 допису добре видно як поводить себе нитка в кожному такому фрагменті, там біле тло трошки просвічується, тож можна прослідкувати,як іде узорне піткання на звороті -

А в такому варіанті (ткання на пряму межову нитку) взагалі жодних проблем - зворот і лице однакові, звичайне полотняне переплетення -

Звичайно, побачити на власні очі було б набагато краще і зрозуміліше. З радістю показала б Вам процес, але зараз не тчу нічого, бо маю на разі іншу роботу десь до кінця місяця. Та й в перебірній техніці ткала востаннє років 12 тому мабуть:), для цього потрібен верстат, а в мене його нема, якраз знаходжуся зараз в активному його пошуку:) Тчу на рамах різних розмірів. Хоча як тільки з"явиться трошки вільного часу, можу спробувати хоч би на рамі зробити кілька зразків і відзняти, щоб показати сам принцип роботи.

Додано (2011-04-16, 10:28 Am)
---------------------------------------------
Світ-лисичка, взагалі я б не радила Вам зараз дуже прив"язуватися до тих перебрних тканинок, що викладені вище, в тому ж 22 дописі. Вони чудові, і по них дуже добре освоювати техніку і принцип перебору. По роботах Ганни Василащук ми взагалі колись вчилися, як по "підручниках" з ремізно-човникового і перебірного ткання. Але (!) в основному вони ткані на 4-ремізному верстаті, що дозволяє робити складніші переплетення. Можливо краще для початку практикуватися і набивати руку на чомусь простішому.

 
Світ-лисичкаДата: Понеділок, 2011-04-18, 1:47 AM | Повідомлення # 77
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Svitlyk, ті чудові роботи мені легше вишити, але набор мені подобається, 2 кольори мені вистачить. З одним все просто, а ось с 2 в мене знов питання. Сподіваюсь, я не дуже набридла question Знайшла таку схему для проби. http://i013.radikal.ru/1104/81/052c042259cf.jpg Друга та особливо четверта схема. 2 кольори + одне піткання. Я набираю та прокидаю червону нитку, потім набираю і прокидаю чорну, а потім закріплюю пітканням. Чи набираю дві водночас? В мене 3 нитки на ряд? Чи вже це треба ткати закладним способом?
 
ТкачДата: Середа, 2011-06-29, 0:57 AM | Повідомлення # 78
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
Добрий вечір! Скажіть будь ласка, як робиться саржеве переплетіння - верхня верхня нижня верхня верхня нижня нитка?

і ще - коли закінчились нитки основи нові нитки прив"язувати спереду берда, там де був готовий виріб, чи ззаду берда?

дякую
 
Світ-лисичкаДата: Четвер, 2011-07-07, 5:36 PM | Повідомлення # 79
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
нарешті закінчила свою другу сумку, планую проставку на рубаху соткати, станок невеликий,тому хочу на нього сволочок закріпити і натягнути більше тонких ниток основи. Перуанці роблять досить широкі тканини на паличках, ось і я наважусь. Але я іх роботу бачила тільки на фото і не знаю наскільки вони рідки.
Ось моя сумка

Ткач, ось тут нашла трохи про саржеве переплетіння Це про плетіння ручне, але ж набирання буде таке саме?
 
lady-vДата: Четвер, 2011-07-07, 5:40 PM | Повідомлення # 80
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Світ-лисичка, чудова сумка у вас вийшла!

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.