| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 10:11 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Bullet  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Килимарство, ткацтво
Світ-лисичкаДата: Четвер, 2011-07-07, 6:46 PM | Повідомлення # 81
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Дякую))
 
РолічокДата: Четвер, 2011-07-07, 7:06 PM | Повідомлення # 82
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1584
Нагороди: 1
Репутація: 491
Статус: Offline
Світ-лисичка, сумка - класс!


Чарівниця - Втілення традицій у сучасності - 2012
 
ТкачДата: П`ятниця, 2011-07-08, 1:47 AM | Повідомлення # 83
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
Світ-лисичко, дякую! спробую розібратись..

Додано (2011-07-08, 1:47 Am)
---------------------------------------------
наскільки я оце зараз почитав, саржа робиться на варстаті чотирма педалями замісць двох.. непросто

 
SvitlykДата: Субота, 2011-07-09, 4:29 PM | Повідомлення # 84
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (Ткач)
Скажіть будь ласка, як робиться саржеве переплетіння - верхня верхня нижня верхня верхня нижня нитка?

Ткач, саржа тчеться на чотирьохремізному верстаті. Основа заправляється в ремізки по порядку 1-2-3-4-1-2-3-4 і т.д. Для простої діагональної саржі 2х2 такий порядок підніжок (опускаються по дві підніжки разом) - 1,2 - 2,3 - 3,4 - 4,1 і т.д., для зигзагу - 1,2- 2,3- 3,4- 3,2- 2,1 - 2,3...
Для інших варіантів переплетення інший порядок.
 
ТкачДата: Неділя, 2011-07-10, 7:15 PM | Повідомлення # 85
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
дякую дуже!! happy

Quote
Основа заправляється в ремізки по порядку 1-2-3-4-1-2-3-4


значить перша нитка в першу ремізку, друга - в другу.. зрозумів! дякую!
 
Світ-лисичкаДата: Понеділок, 2011-07-11, 4:31 AM | Повідомлення # 86
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
А хтось ткав перебором 1:1? Шукала в інтернеті, але зрозумілих чітких пояснень не знайшла. Спробувала сама, але не вийшло. До цього я ткала перебором 2:1, там фонові нитки які є, такі и беремо, тільки узорні скидаємо та піднимаємо. А як це робити в цьої техниці? Пояс на 7 ниток узора. Я заправила 1 фонову через 1 узорну(в мене червона). У книзі, з якої брала пояс вказано, що це саме перебор1:1. Там є ряд, де тільки одна узорна нитка. Міняти фонові на потрібні узорні?Чи це все якось інакше заправляється у бердо?
 
SvitlykДата: Понеділок, 2011-07-11, 8:43 AM | Повідомлення # 87
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, 1:1 - це ж полотно... Чи я вас неправильно зрозуміла? Тобто число в переплетенні - це рапорт - 1:1 - одна н.о. верхня, одна нижня, саража 2:2 - дві верхні, дві нижні, саржа 1:3 - одна верхня, три нижні і т.д. Мова йде про переплетення, а не про орнамент.
 
Світ-лисичкаДата: Понеділок, 2011-07-11, 6:40 PM | Повідомлення # 88
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
У тому то й річ, що орнамент.
Ще знайшла кілька робот поясів у цій техниці, але як вони це роблять, загадка. У мене не вдалося, розпустила ,що плету, дорізала додаткові нитки, та плету 2:1 як вже привикла.А всеж хочу навчитися.
 
SvitlykДата: Понеділок, 2011-07-11, 7:08 PM | Повідомлення # 89
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Світ-лисичка, а на чому ви це тчете? Бо я вже остаточно заплутлася і боюся, що не зможу вам тут нічого порадити:(
Ось на відео майстирня робить подібний узор на станку, можливо це вам допоможе - http://www.youtube.com/watch?v=oD5bc6sTZEM
 
Світ-лисичкаДата: Понеділок, 2011-07-11, 10:28 PM | Повідомлення # 90
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
На відео перебор 2:1, так я і тку пояси. На бердо, напочатку без станка, чепляла кінець до дверної ручки, другий до мене і до болі у спині ткала. Потім чоловік купив мені станок для простого ткання, де бердо для утворення зеву, на ньому я тку пояси та сумки, тканину для сорочок на ньому, як я зрозуміло, не створити. Думаю сволочок до нього прикрепити та збільшити кількість ниток у роботі. А цей перебор1 на 1 мене дуже зацікавів. На великих станках йде мова про"ткачество на верхнем цепу", але ж там уток узорний, а у поясів уток проста нитка. Тому я тупо смотрю на малюнок, і не могу уявити як це зробити((
 
ТкачДата: Субота, 2011-07-16, 0:41 AM | Повідомлення # 91
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
незовсім по темі розмови, але про ткання --- на верстаті вовняні нитки основи ( особливо ручного прядіння) дуже часто рвуться/розмотуються. а шо можна зробити шоб вони були слизькіші та цупкіші? може основу треба в мильний розчин і висушити? cry

дякую
 
SvitlykДата: Субота, 2011-07-16, 1:34 AM | Повідомлення # 92
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Ткач, зазвичай для основи використовуються бавовняні нитки, рідше лляні. Особисто я не знаю такої практики використання вовни для основи. Це в першу чергу не практично, не кажучи про те, що справді незручно ткати. Основа обов"язково має бути міцною.
 
ТкачДата: Субота, 2011-07-16, 1:52 AM | Повідомлення # 93
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
я роблю зараз вовняне сукно, а там треба шоб і основа була вовняна. а ще коли ручного прядіння нитки, то навіть од просування човника трохи розкручуються. ну й рвуться. кожні 10- 15 см принаймні одна нитка починає розлазитись, доводиться в"язати і т.д.
 
SvitlykДата: Неділя, 2011-07-17, 11:50 PM | Повідомлення # 94
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (Ткач)
я роблю зараз вовняне сукно

Дуже цікаво! Коли завершите, поділіться будь ласка досвідом і похваліться результатом. Була б дуже вдячна.
 
ТкачДата: Понеділок, 2011-07-18, 1:40 AM | Повідомлення # 95
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
добре, постараюсь! smile
 
Світ-лисичкаДата: Неділя, 2011-09-11, 0:12 AM | Повідомлення # 96
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Ось моє третє ткання. Все пробую та вивчаю як ляже яка нитка. Взяла хлопок за основу, та дуже не зтягувала. Для піткання акрил с вовною блискучий. Основу дуже не закриєшь, але в цьому щось є)) Готовлюся до спроби закладного ткання на ремні до сумок, але не вірю,що змогу не заплутатися на складних багатокольорових схемах. Ломаю голову як зробити,щоб піткання закривало основу повністю,досі на поясах основа формувала взір, та на останніх сумках основа таки видна,бо образує тканину. Ще не знаю,як боротися з цим: коли просто тку, тканина виходить на пару см більш широка,а коли з візерунком, то стягується більше, хоч я прибиваю бердом. Хотілося б виткати дорожку де орнамент чергувався би з пустою тканиною,але ширина дуже різниться, не гарний вид. Є якісь секрет,щоб ширина була однаковою на моєму примитивному станку? Чи здатися і просити в чоловіка подарок-стан близький к етнографічному?
 
SvitlykДата: Неділя, 2011-09-11, 3:30 PM | Повідомлення # 97
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 243
Нагороди: 4
Репутація: 100
Статус: Offline
Quote (Світ-лисичка)
Є якісь секрет,щоб ширина була однаковою на моєму примитивному станку? Чи здатися і просити в чоловіка подарок-стан близький к етнографічному?

Світ-лисичка, рівномірна по ширині тканина абсолютно не залежить від станка, ні від берда, тут просто потрібен досвід. Така проблема є у всіх. Намагайтеся прокидувати нитку вільніше, не затягуючи. Можете трошки підтягувати краї руками. Щоб край був рівніший і міцніший, варто останню нитку основи (або й дві разом) при кожній прокидці два рази обкручувати пітканням, і стежити, щоб нитки ні затягувалися надто міцно, ні висіли, хоча ви мабуть це і так знаєте. З часом ви будете робити це на автоматі, постійно регулюючи край тканини.
Якщо це ваша третя робота, то абсолютно нормально, що край не ідеальний, кожна наступна буде набагато кращою wink

Quote (Світ-лисичка)
Ломаю голову як зробити, щоб піткання закривало основу повністю

Тут може бути та сама проблема - можливо ви занадто сильно затягуєте піткання, робіть прокидку вільніше, щоб нитка не лягала горизонтально від краю до краю на тканину, а утворювала дугу над нею і тоді прибивайте - нитка піткання розприділиться рівномірно по основі, не стягуючи її і не натягуючись сама. Також може бути занадто сильно натягнута основа. І ще підозрюю, що в цьому випадку проблема може бути і в берді, якщо ви прибиваєте ним, бо знову повторюся - бердо з дірочками в зубцях не призначене для прибивання тканини.


Повідомлення відредагував Svitlyk - Неділя, 2011-09-11, 6:27 PM
 
Світ-лисичкаДата: Понеділок, 2011-09-12, 5:03 AM | Повідомлення # 98
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Основа в мене дійсно ДУЖЕ натягнута,це я запам'ятала з поясів. І піткання я таки тяну теж. Спробую вільніше його прокидати. Завтра і почну тренуватися на ремні для нових сумок.Дякую.

Додано (2011-09-12, 5:03 Am)
---------------------------------------------
Ура! Вона сховалася! Вона- це основа. Я намагалася не затягувати і прибивати сильніше розчіскою і вийшло! Тепер знаю,куди діти хвостики з ткання,які я раніше відрізала та викидала --на ремні для сумок. Але за схему закладну взятися ще не наважуюся. Очі бояться, та рукам не дають робити.

 
ТкачДата: Вівторок, 2011-09-13, 0:20 AM | Повідомлення # 99
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 58
Статус: Offline
Так! я теж це нещодавно зрозумів! коли піткання взагалі не натягати, а класти, як лягло, а основа добре натягнена, прибивати кілька разів ---- тоді основа ховається! . і хвактура пухка тоді, тканина товста. думаю, рівномірній широті полотна може допомогти коли крайні нитки основи із цупкіших ниток, і дужче натягнуті

///////

оце досі роблю - взяв довгу основу, а нитки рвуться час од часу. морока але шо ж робити

Додано (2011-09-13, 0:20 Am)
---------------------------------------------

Quote (Світ-лисичка)
Ось моє третє ткання


гарне!
 
Світ-лисичкаДата: Вівторок, 2011-09-13, 4:03 AM | Повідомлення # 100
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 71
Нагороди: 0
Репутація: 36
Статус: Offline
Та ще коли нитки основи не дуже близько одна до одної, сьогодні зрозуміла)),тоді легко ховається.
я надумала крайні нитки основи подвоювати, та 2 рази обгортаю пітканням,кромка виходить,хоч і не зовсім ще рівненька, яле я над цим працюю.
В мене ще біда з заправкою станка, тобто з натягуванням ниток. Край виходить дуже натягнутий, а середина провисає. На поясах воно ох как видно, бугром. Навіть праска не допомагає. Вже бумагою підтикала всередині ткання,хоч перетягуй кожен раз...
Спробувала міняти колір в середині рядку, але щось не так роблю, і виходить потовщення,або нитки видно поверху,коли переход до наступного рядка. А як же закладний взір ткати?Коли в мене навіть 2 кольори змінити не вдалося. Доки що думаю ткати основу, а потім вишити малюнок. Двойна робота...
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Інше рукоділля » Ручні роботи » Килимарство, ткацтво
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.