| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-04-19, 12:07 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Оформлення вишивок » Майстерня Наперстка (Маленькі хитрощі: що і як зробити...)
Майстерня Наперстка
poltergeystДата: Вівторок, 2007-12-11, 10:31 PM | Повідомлення # 1
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Мабуть настав той час, коли потрібно створити таку майстерню, або ж майстер-клас, де можна буде накопичувати матеріал про те, як можна підручними засобами вийти зі скрутного положення...

Сьогодні хочу розказати про те як швидко створити паспарту для вишивки, акварельних робіт, фото...тощо


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
poltergeystДата: Вівторок, 2007-12-11, 11:00 PM | Повідомлення # 2
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
1. Для цього нам потрібен картон. Можна не дуже цупкий. Як приклад, може бути порізаний лист ватману.

2. Відміряємо і відрізаємо необхідний розмір нашого майбутнього паспарту. Відміряти бажано дерев*яною лінійкою (вона, на відміну від металевої, не марає папір). Відрізати краще ножем для шпалер, чи спеціальним ножем (краще щоб у нього лезо було у металевому каркасі, а не пластиковому. Так можна запобігти травмуванню).

3. Відміряємо і ділимо лінією наше паспарту навпіл по вертикалі.

4. Беремо і вимірюємо ваш малюнок, вишивку чи фото. Розміри беремо з лицевої частини, з тої площі зображення, яку будемо висталяти у рамі.
Можна не вимірювати, а одразу прикласти вишивку до паспарту зверху і "на око" розмістити зображення так, щоб згори була десь приблизно 1/3 частина від того, що залишиться внизу. По ширині зліва та праворуч необхідно залишити однакову відстань.

5. Уточнюємо і поправляємо наші розміри. Бажано лінії вести легенько, щоб була можливість виправити.
На цьому етапі у вас посеред паспарту буде розміщено прямокутник. Ось такий... (див. малюнок №1 внизу)

6. Знаходимо і креслимо в ньому діагоналі.

7. Тепер в залежності від товщини самої роботи - відступаємо від краю прямокутника до його середини стільки , щоб в цей розмір ваша робота могла поміститися по товщині (приклад: фото - відступаємо 0,5 - 0,7 мм, акварель - 1 - 1,5 см, вишивка - 2 - 2,5 см) - це буде глибина паспорту.

8. Пороводимо паралельні лінії, які утворять другий прямокутник.

9. Розрізаємо охайно ножем по діагоналях весь прямокутник. (див. малюнок №2 внизу).

10. Для того, щоб наше паспорту добре згиналося і мало чіткі рівні краї - трохи пройдемося ножем (легесенько !!! легесенько!!!) по периметру великого прямокутника з лицевої частини, а по периметру меншого прямокутника зі зворотної частини.

11. Легко натискуючи на папір пробуємо зігнути паспарту. Робимо заглиблення в ньому. Стараємося, щоб ребра залишалися рівнимиі кут між ними був 90 градусів. (див. малюнок № 3)

12. Прикріплюємо вашу роботу в заглиблення паспарту (підійде клей ПВА - він не залишає жовтих плям, або ж двосторонній скотч). (див. малюнок № 4)

13. Розміщуємо паспарту в рамі. Тепер його можна використовувати як зі склом, так і без нього. Без скла його використовують, коли окрім плоскістного зображення є і об*ємне (сухостій, гілочки дерев, стрічки чи інше...) Тоді треба буде збільшити глибину паспарту.

14. Петлі чи інше кріплення для роботи можна чіпляти прямо зворотнього боку "утопленої частини паспарту", тоді робота ніби виступатиме від стіни чи планшета і надасть ще більший ефект об*єму...
(див. мал. № 5)

Творіть!!!

Прикріплення: 5144902.jpg (30.7 Kb) · 0373792.jpg (29.9 Kb) · 1902617.jpg (29.7 Kb) · 3385139.jpg (30.8 Kb) · 6666478.jpg (30.8 Kb)


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Середа, 2007-12-12, 0:21 AM
 
BulletДата: Вівторок, 2007-12-11, 11:28 PM | Повідомлення # 3
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Хє ) Я перша відписала про паспарту в сусідній темі : ))

А ви з точністю кресляра підійшли до питання...



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
poltergeystДата: Середа, 2007-12-12, 0:37 AM | Повідомлення # 4
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Мені так здалося, що наш (можна я так буду його називати?) форум відвідують не тільки фахівці, а й аматори. Тому так скурпульозно підійшов до викладення теми. Чи це зайве?

А так воно буде виглядати на вертикальній площині...

Добавлено (2007-12-12, 0:37 Am)
---------------------------------------------
Хочу ще сказати, що при цьому варіанті виготовлення паспорту є один недолік - по кутах паспарту у вас будуть дірки, бо так зроблено викройку...
Є один спосіб це виправити, і зробити паспорту щільним без прогалин...

Та може хто сам здогадається і нам напише, як саме це зробити?
Є хоробрі? smile

Прикріплення: 9975372.jpg (30.6 Kb)


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!

Повідомлення відредагував poltergeyst - Середа, 2007-12-12, 0:33 AM
 
BulletДата: Четвер, 2007-12-13, 8:28 PM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (poltergeyst)
Є один спосіб це виправити, і зробити паспорту щільним без прогалин...

Та може хто сам здогадається і нам напише, як саме це зробити?


Може, підклеїти вних інший папір, замість його власного, щоб не було в кутах розщілин...?



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
poltergeystДата: Четвер, 2007-12-13, 9:15 PM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 65
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Ні, не вгадали.. wink
Підниз нема сенсу підклеювати. Знизу є сама робота і вона сама затуляє дірки. А питання про ті дірки, що збоку: коли розсунеш розрізаний по діагоналі прямокутник. В куточках будуть ніби зрізані кути...
Звісно, можна і їх підклеїти, та воно якось негарно буде і клопітка робота...
Друга спроба... Є ще хоробрі? biggrin


Ще не вмерла Україна...не дочекаєтесь!
 
НаталкаДата: Субота, 2008-04-05, 9:43 AM | Повідомлення # 7
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 62
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
Шановні форумчане ! Поділіться ,будь ласка, секретами _ хто як обробляє ( завершує) вишитий рушник. А то вже китиці надоїли , а гачкувати не вмію. Дуже хочеться ,щоб весільний рушник вишитий на домотканому полотні виглядав закінчено і гарно.

ВИШИВАЮ,ВИШИВАЮ,ХРЕСТ ЗА ХРЕСТИКОМ КЛАДУ.
ВСЕ НА ЩАСТЯ,ВСЕ НА ДОЛЮ, А НІЯК НЕ НА БІДУ.
 
BulletДата: Субота, 2008-04-05, 1:01 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Обробка краю вишитого рушника.
Свій вишитий рушник (не весільний, а просто фантазійний) я завершувала мережкою, звичайнісінкою, до речі.



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
BulletДата: Неділя, 2008-07-20, 9:46 AM | Повідомлення # 9
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
ПИТАННЯ: як можна акуратно обробити край вишивального полотна для того, щоб під час роботи краї не обтріпались?

Бо я раніше просто на машинці зиг-загом обробляла.. Може інші способи?
Дякую



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Понеділок, 2008-07-21, 11:43 AM | Повідомлення # 10
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
З досвіду: швом вперед голку зшити з краєчком полотна або кухонного токого х/брушника, в який загортаю вишивання між сеансами рукоділля)). Не обтріпається!

Щодо країв. Віддаю перевагу мереживу перед мережкою, здебільшого купованому. Або акуратно вручну підгортаю край.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2008-07-21, 6:55 PM | Повідомлення # 11
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Tana, дякую) Мене вчили змалку так обробляти край, якщо мало місця зкраю... Чи ти завжди так обробляєш на час вишивання?


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2008-07-22, 9:56 AM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Ні, це скоріше виключення, ніж правило. Да і на меленьких клаптиках тканини я вишиваю закладинки часто-густо, так що не звикати. А є знайома майстриня, яка ікони вишиває, так вона завше пришиває край канви до рушника (на картини й ікони беремо ж майже по розміру тканину).

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ПасіонаріяДата: Вівторок, 2008-07-22, 7:02 PM | Повідомлення # 13
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
Quote (Tana)
так вона завше пришиває край канви до рушника (на картини й ікони беремо ж майже по розміру тканину).

Я й не знала, що так можна. Я, чесно кажучи, не уявляю, як це.
Я коли вишиваю деталі сорочки, плаття, вони - оверложені кожні окремо, щоб не висіпувались, а коли мені треба низ загнути мережеою, я те легенько по нитці відрізаю, і підгинаю якоюсь із мережок. Якщо беру вишивати рушничок пасхальний, чи доріжку, зразу боки підгинаю найпростішою з мережок, а верх і низ залишаю для тороків. Вибераю узір, який ділю пополам і від середини виробу зачинаю шити, щоб була симетрія. Якщо взір строго по квадрату, прикидаю приблизно лінійкою, скільки займе, полотнятко обметою будь - як вручну, щоб не торочилося, а коли вимальовується загальна картина, по залишку полотна оприділюю, як загнути. Обожнюю цю невизначеність до кінця, чи якусь трудність - що робити???? - це ідеальне поле для творчості! wacko


ore et labore!
 
TanaДата: Середа, 2008-07-23, 9:58 AM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote
Обожнюю цю невизначеність до кінця, чи якусь трудність - що робити???? - це ідеальне поле для творчості!

Абсолютно точно smile Як наркотик)))


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
galanaДата: Середа, 2009-02-04, 1:07 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчата підскажіть хто знає, як робляться візерунки на вишитті методом випорювання ниток з тканини,може в когось є схеми?Часом так прикрашають сорочки мені дуже подобаєть ,а як це робиться незнаю. cool
 
ganzyaДата: Середа, 2009-02-04, 4:04 PM | Повідомлення # 16
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
Эх, до чего мне нравятся такие вопросы ребус, да и только – « методом випорювання ниток». Это может быть – мережки, шов вырезывание, или Hardanger, может быть это "строчка" - выполняется по сетке, которая получается на ткани путем выдергивания трех-четырех нитей основы и утка. Затем горизонтальные и вертикальные столбики сетки по диагонали поочередно обвивают белыми нитками. Перевитую сетку заполняют разнообразными узорами. Выбирайте что нравится.

"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
TanaДата: Середа, 2009-02-04, 4:09 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
galana, вочевидь, Ви маєте на увазі мережки і вирізування, похідний від них хардангер (західна назва).
Є тема, де викладені книги про вишивку; там докаладно і зі схемами все описано. Уважно дивіться, все є.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
tetyanaДата: Вівторок, 2009-03-17, 10:15 PM | Повідомлення # 18
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
допоможiть вишиваю рушник а не вмiю робити тороки може навчите
 
TanaДата: Середа, 2009-03-18, 10:07 AM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дивіться в вказаному вище джерелі, в кожній книжці є детальні малюнки, і в багатьох темах ми про це говорили.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
Dmutrik09Дата: Середа, 2010-02-17, 8:25 PM | Повідомлення # 20
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Щоб не обтіпувались краї рушника ,можна: взяти тоненький скотч і пиклеїти скотч вздовж країв,з виворітнього боку. Або купити біндери ,що продаються у канцтоварах( бувають різні-великі імаленькі- щось на зразок прищепок,але тримають міцно) і згорнути краї та защепити біндерами.
Перевірено,зручно! biggrin

Додано (2010-02-17, 8:10 Pm)
---------------------------------------------
Хочу уточнити: СКОТЧ має бути МАЛЯРСЬКИЙ клеїться з вивороту, краї повинні співпадати. wink

Додано (2010-02-17, 8:25 Pm)
---------------------------------------------
Для galana у "Хвастульках" шукайте мою сорочку вишиту мережкою,косичкою, вот сайт: http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/4-73-30
Якщо буде щось не зрозуміло можу допомогти у цій справі wink


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Оформлення вишивок » Майстерня Наперстка (Маленькі хитрощі: що і як зробити...)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.