| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-18, 12:56 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Учбові статті по вишиванню
Учбові статті по вишиванню
BulletДата: Неділя, 2007-07-29, 1:48 PM | Повідомлення # 1
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Віднайдено на сайті російського інтернет-магазину з вишивання. Думаю, корисне:)

Мовою оригіналу (рос.) :

Крепление и натяжка вышивки


Ткань, Основа для вышивки




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: Вівторок, 2007-07-31, 3:28 PM | Повідомлення # 2
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
ой...або ого))

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
ganzyaДата: П`ятниця, 2007-10-26, 11:13 PM | Повідомлення # 3
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline

Всем советую прочесть Украинское народное вышивание. Техника исполнения швов.
можно скачать с рапидшары
книга
Ссылка взята с соседнего сайта, надеюсь, не будут в обиде.


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)


Повідомлення відредагував ganzya - П`ятниця, 2007-10-26, 11:26 PM
 
pozdeevaДата: Неділя, 2008-04-06, 7:18 AM | Повідомлення # 4
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
ganzya,
Дуже вдячна за книжку Українське народне вишивання, давно шукала, але не складалося unhappy , то сервери глючили, то терміни зберігання спливали...

Тепер вже вивчатиму biggrin


Без діла жить — тільки небо коптить!
 
BulletДата: Неділя, 2008-04-06, 11:19 PM | Повідомлення # 5
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (ganzya)
Ссылка взята с соседнего сайта, надеюсь, не будут в обиде.

Найкраще, звісно, вказувати джерело. А то людина старалась, сканила, заливала... а віиходить, що ми тут нагло користуємо їх працю. Треба вказувати з якого сайта взято smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-06-06, 9:59 AM | Повідомлення # 6
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (Ася)
Здравствуйте, дорогие рукодельницы! Начала вышивать рушник, узор составляю сама, как говорится с миру по нитке, однако, натолкнулась на такую проблему: как сделать красивой изнанку, чтоб без узелков, как советуют умудренные опытом. Если есть у кого хорошие ссылки по технике вышивания крестиком, поделитесь, плиз! Опыта маловато, но желание огромное, вот только время ограничено

Шановна Ася! В числених сканах книжок, фото, статтях, представлених на цьому сайті є рекомендції по чистому зворотньому боку вишивки. Зокрема, ховати початок і кінець робочої нитки під волокнами основи, виконувати вишивку лише вздовж, тоді зі зворотнього боку матимете лише горизонтальні нитки тощо. Особисто я притримуюсь того, щоб на звороті у випадку вишивання хрестиком нитки були спрямовані перпендикулярно, при рушникових швах можна добитися повтору малюнку з вивороту. Рівномірно й акуратно зашитий зворотній бік вишивки -- це те, на що майстри та поціновувачі перш за все звертаюсь увагу.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
xenaДата: Середа, 2009-09-02, 5:18 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня, шановні вишивальниці. Перепрошую, якщо не в ту тему влізла. Але у мене дуже велика проблема в початком вишивки на натуральному льняному полотні білого кольору. Тобто ніде не знахожу інформацію по вишивці саме на тканині. По вишивальному льну фірми Lanarte багато чого є. Але воно трохи не те... У мене льон тонкий на сорочку. Мені треба навички по рахунковій вишивці на льні. Там, де сама рахуєш нитки і хрестики вишиваєш. Наприкалад, 3х3 чи 4х4 нитки. Як наші бабусі колись рахували нитки полотна. Бо Аіди тоді не було ніякої. Про неї ніхто не знав і не думав.

Я спробувала рахувати по 4х4. Виходить нічого. Наче рівненько. І спробувала на канві, щоб потім висатати. Висатала і не сподобалось. Жахливо косо-криво. І на лиці і на звороті. Не знаю, як краще. Чи рахувати чи з канвою повправлятись ? Може порадите щось з власного досвіду ? Або дайте посилання, де можна в Інтернеті подивитись навчальні матеріали. Дякую за допомогу.

Взагалі вишиваю по Аіді картини. Вишила родичці вставки на сорочку. Теж на Аіді. Вона потім їх підшиє до полотна. Як буде не знаю. Таке замовлення було.

Тепер намагаюсь перейти на вишивку по полотну. Бо вигляд сорочка тоді має інший, традиційний.

Буду вдячна за будь-яку пораду.

 
JulyaДата: Середа, 2009-09-02, 8:16 PM | Повідомлення # 8
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
xena,
вже доволі довго вишиваю картини саме по домотканому полотну (залишилось від прабабусь), правда нещодавна почала і по Аіді, бо хочеться щоб залишилось полотно на згадку smile То ж я беру нитки 2х2. Виходить непогано, хоча картини буває трохи витягнуті, бо ж це домоткане полотно.
Для прикладу виклала зовсім невеличку так би мовити картинку
 
lakizkaДата: Середа, 2009-09-02, 11:05 PM | Повідомлення # 9
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 458
Нагороди: 0
Репутація: 29
Статус: Offline
Quote (Julya)
вже доволі довго вишиваю картини саме по домотканому полотну (залишилось від прабабусь), правда нещодавна почала і по Аіді, бо хочеться щоб залишилось полотно на згадку

Як тобі пощастило, що мала такий дорогоцінний подарунок від бабусь. Я як бачу таке темне полотно, то в мене аж мурахи по шкірі бігають. Недавно зайшла в гості до маминої сусідки, вона на кухні витирає посуд вишивкою на такому полотні. я чуть не впала. Наїхала на неї, мов як рука піднялася... Це виявляється вишита хустина її матері. Взяла з неї обіцянку, що вона все добре випере і залишить для своїх внуків память. Вона похвалилася ще шматками полотна яке ще не було використане. В мене слюні текли до підлоги. Просила її мені шматок подарувати на день народження(за гроші не продасть), обіцяла, що картинку на кухню вишию. А вона мені каже, що полотно таке добре, що і нооги насухо витирає. Це для мене вже був удар. Знову наїхала і знову випрошувала. То вона вже вперто сказала, що це память і що залишить дітям. Ну хоч би воно справді пішло на створення краси вишивальної. (Я все таке як поїду до мами знову прийду клянчити)


 
xenaДата: Четвер, 2009-09-03, 1:57 PM | Повідомлення # 10
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привіт. Дякую всім, хто відгукнувся ! Буквально вчора я питала як вишивати по льняному полотну. Сьогодні спробувала застосувати свій інтелект до цієї справи. І от що вийшло :

1. Натягнула тканину на пяльця так, щоб нитки основи були горизонтально і рівно.
2. Взяла ювелірну лупу фірми AFGA з 8-кратним збільшенням. Лупа ручна. (Вона у мене давно, просто не користувалась. Не було потреби. Адже на канві і так все видно. А я по канві раніше тільки і вишивала).
3. Тримаючи в одній руці голку, а в другій - лупу я голкою зробила проколи у тому місці, де буду вишивати крестик. Проколювала голкою трохи більшого номера, ніж та голка, якою вишиваю. У моєму випадку проколи мали вигляд :: Тобто 4 дірочки для одного хрестика через З нитки. Виходить хрестик 3х3. Наколювати тканину через лупу зручно, бо форма лупи дозволяє і при такому збільшенні гарно видно переплетення ниток самого льону. Вишивку з лупою тримала на рівні 25-30 см. від очей. Все видно.
4. Намітивши проколи у місцях хрестиків, вишиваю як звичайно. Голку беру тонку, вишивальну. Дірок від проколів практично не видно на око. Якщо у кого є сумніви на рахунок проколів - можна користуватись і тією ж голкою, якою вишиваєш. Все одно видно куди голкою штирхати. Так докладно пишу бо у моєму випадку льон тонкий, вибілений і фабричний. Тобто цілком сучасний. І мене цікавило як вишивати по тонких тканинах.

P.S. Спосіб, звичайно, не ноу-хау. У спеціальній літературі все давно описано та переписано. Але бувають випадки, коли дуже хочеться спростити собі частину роботи, а не знаєш як. Я знаю, що швидше вишивка не піде, але простіше буде. Як для мене.
Кого зацікавило саме питання вишивки по льну чи є досвід - поділіться, будь ласка. Стане у пригоді. Сподіваюсь, не тільки мені.

Ремарка :
А моя бабуся вишивала у 50 роках минулого століття картини на замовлення на домотканому полотні щільного переплетення. Так щоб крестики виходили рівними вона саму тканину (грубий льон) спеціально проріжувала - висмикувала нитки по горизонталі і по вертикалі полотна. Десь по 2 нитки смикала. Декілька картин залишилось у спадок. А то все кудись ділось. Раніше ніхто з простих людей великого значення цій роботі не надавав. Не зберігали багато чого.
Та й зараз деякі жінки старими рушниками мало не підлогу миють ! А я, наприклад, повз брудний рушник взагалі пройти не можу. Це ж Рушник. Треба до народного з повагою ставитись. Я намагаюсь.

 
TanaДата: Вівторок, 2010-01-19, 6:53 PM | Повідомлення # 11
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Світланка виклала посилання на http://www.rukodelie.net/vyshivka-ukrainskaja

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
BulletДата: Субота, 2011-07-02, 12:27 PM | Повідомлення # 12
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Заметка была опубликована на сайте Darievna.ru - «Рукодельный рунет»

Вышиваем методом парковки, рассказала Ирина Роменская Чтобы не потеряться на бескрайних просторах ткани и схемы, вышивальщицы, которые бросают вызов судьбе и берутся вышивать сложные картины в 100-200 цветов, изобрели метод парковки. Он заключается в том, что вышивается только небольшой, строго ограниченный участок схемы (часто 10 на 10 клеточек), причем нить при завершении не закрепляется, а «паркуется» в левом нижнем (можно и в другом, но обязательно одном и том же) углу первого крестика того же цвета на следующем ограниченном участке.




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
OленкаДата: Субота, 2011-07-02, 11:05 PM | Повідомлення # 13
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3026
Нагороди: 0
Репутація: 540
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Вышиваем методом парковки,
О, я свого орла (довгобуди) таким методом вишиваю, (правда там тільки 60 з копійками кольорів) нудотно, але хоч просувається робота, і не треба багато часу витрачати на те щоб кожний раз перераховувати де спинився! так аккуратно нитки викладаються тільки коли не чіпаєш, а як починаєш вишивати лізуть під голку, може то тільки в мене? Може хтось знає секрет щоб вони не заплутувались під час роботи?



"Якось буде... - ніяк не буде!.."
Галина Чайка (Лановенко)


Повідомлення відредагував Oленка - Субота, 2011-07-02, 11:07 PM
 
КиянкаДата: Вівторок, 2011-12-20, 6:32 PM | Повідомлення # 14
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 525
Нагороди: 4
Репутація: 371
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Вышиваем методом парковки,

Пробувала за цим методом вишивати. Мені незручно, бо нитки дуже плутаються в процесі й заважають, та й увага розсіюється. Мені зручніше таки завершувати певний об'єкт і обрізати ниточку. Але знаю, що так звана парковка зручна для одиночних хрестиків.
 
PradisДата: Четвер, 2012-02-23, 12:43 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Репутація: 15
Статус: Offline
Мені подобаються нитки DMC, але чомусь хрестики в мене не виходять ідеально рівні і при вишиванні одна нитка стає кортша за другу. Може хтось підкаже якийсь секрет? Будьласооочка! Бо я вже придивлялась в магазинах рукоділля до готових картин, то там хрестики рівнесенькі, один в один. Напевне я щось роблю не так.
cry До речі, така проблема не тільки в мене
 
tanytryellДата: Вівторок, 2012-08-14, 2:38 PM | Повідомлення # 16
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 630
Нагороди: 0
Репутація: 152
Статус: Offline
Pradis, все просто - і складно водночас...
Картини, які Ви бачили, скоріш за все, вишиті методом парковки із використанням голочки для укладання стібків. Ось тут можна подивитись, як зробити стібкоукладчик власноруч. Там же є статті про роботу з ним.
Я таким не користуюсь, скажу одразу - мені терпіння не стане вкладати хрестики поштучно. А щом ниточки менше "розбігались", я беру ниточку не одну, складену удвоє, а дві, але складені так, як лежали у моточку - тоді вони і витрачаються однаково, і розкручуються теж з однаковою швидкістю... Ну, і час від часу опускаю голочку до самих хрестиків і розділяю ниточки наново, щоб були не перекручені...
 
lady-vДата: Середа, 2012-11-21, 12:53 PM | Повідомлення # 17
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Хочу спитати: що воно таке - шов яворівка? Дивилась в майстерні Лесі Dmutrik09 - чесно кажу , не зрозуміла sad

Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
ПтичкаДата: Субота, 2012-11-24, 4:35 PM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
lady-v,
Може це відповідь на ваше питання??
http://www.e-korali.com/articles/javir-embroidery
 
lady-vДата: Субота, 2012-11-24, 4:40 PM | Повідомлення # 19
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3558
Нагороди: 7
Репутація: 642
Статус: Offline
Quote (Птичка)
lady-v, Може це відповідь на ваше питання?? http://www.e-korali.com/articles/javir-embroidery

Тобто одного шва з такою назвою не існує? Це просто узагальнююча назва декількох відомих швів , які використовують в саме в цій місцевості, так?


Моя майстерня

Жінки діляться на п'ять вікових груп:
1) дівчинка
2) дівчина
3) молода жінка
4) молода жінка
5) молода жінка

"Чарівниця форума-2010: допомога новачкам"
Чарівниця - Майстриня вишивання і добра душа форуму - 2012
 
ПтичкаДата: Субота, 2012-11-24, 4:44 PM | Повідомлення # 20
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 161
Нагороди: 0
Репутація: 47
Статус: Offline
lady-v, На жаль на 100 % відповісти вам не можу,зараз...але на неділі можу спитати в досвідченої людини так воно чи не так...бо я тільки навчаюсь....
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Учбові статті по вишиванню
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.