| | Вхід у форум

Четвер, 2024-04-25, 10:47 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Вирізування (очі бояться -- руки роблять)))
Вирізування
TanaДата: Вівторок, 2010-05-25, 7:52 PM | Повідомлення # 1
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Поціновувачі народної вишивки знають, що вирізування – це прозорий шов, характерний для білих вишивок ( шитих “біллю”): утворюється шляхом обшивання та вирізування ниток полотна, виповнення деяких з них; самостійно майже не використовується. Надзвичайно трудомісткий.
\
Ще одне джерело

У всім відомій книзі Кулинич-Стахурської див. стр. 100-107
Цю тему відкрито для споглядання та освоєння цієї прекрасної техніки Центральної України.
Фото з різних музейних колекцій (деякі викладала раніше):
Видно дівку по поділкам...

Рукави сорочки (більше фото в темі). Як відомо, так званий полтавський крій сорочок передбачає широкі й пишно вишиті рукави. Ось приклад

Ще

Європейська техніка хардангер дуже близька, але не тотожня вирізуванню.

З книги Тетяни Дяків (якість -- фото з ксерокопії ксерокопії, але все, що треба, видно). Заплутки для вирізування ляхівка і віконце. Натискайте, фото збільшуються.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
010101Дата: П`ятниця, 2010-06-25, 4:41 PM | Повідомлення # 2
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Tana, от натрапила на цю тему. Вирізування - одна з моїх найулюбленіших технік. Не сказала б, що вона дуже складна - голоне концентрація, бо один невірний рух ножнцями - і робота втрачена. До речі, у нашому краєзнавчому музеї теж є пару сорочок у цій техніці, а це Рівненське Полісся. Матиму можливість - сфотографую.
Похвалюся своєю серветкою на кошик у цій техніці.

 
TanaДата: П`ятниця, 2010-06-25, 4:58 PM | Повідомлення # 3
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Goncha, нетипово для Рівненщини, але робота, буз сумніву, прекрасна. Нескладно все, чому навчився)) В мене на так багато робіт з вирізуванням, але якщо вимірювати час роботи, то саме ця техніка вимагає його чимало, погодьтесь.

Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
010101Дата: П`ятниця, 2010-06-25, 5:06 PM | Повідомлення # 4
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
В принципі не дуже згодна. У мене на хрестик іде набагато більше часу. Наразі вишиваю рукав сорочки (знайшла в інтернеті і не втрималася, щоб не відшити собі, полтавська сорочка) - вже місяць часу і якби не брак нитки - через тиждень був би фініш з одинм рукавом, повністю зашитим. А так - чекаю, поки надійдуть нитки в продаж (якщо надійдуть sad )
 
олюнькаДата: П`ятниця, 2010-06-25, 6:12 PM | Повідомлення # 5
відвідувач
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline
пробувала виконувати вирізування і бачу, що моя ниточка не пасує до того, не виходить обшити ниточки між квадратиками. angry
Але сама техніка мені дуже подобається. biggrin


Повідомлення відредагував олюнька - П`ятниця, 2010-06-25, 6:19 PM
 
ViaДата: П`ятниця, 2010-06-25, 6:58 PM | Повідомлення # 6
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 255
Нагороди: 0
Репутація: 18
Статус: Offline
Як гарно і яка шалена праця - на це треба наважитися sad

 
010101Дата: П`ятниця, 2010-06-25, 7:35 PM | Повідомлення # 7
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
олюнька, (пошепки) - насправді туу я використовувала звичайну поліестрову нитку для шиття у два рази складену (там, де саме вирізування) і в чотири - там, де гладь з болгарським хрестиком. Нічого надскладного wink
 
Dmutrik09Дата: П`ятниця, 2010-06-25, 8:24 PM | Повідомлення # 8
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Goncha, ви використовуєте поліестрову нитку для вирізування чи може ще якусь, ну шовк наприклад? wink Поділіться ниткодосвідом будь- ласка! wink

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
010101Дата: Субота, 2010-06-26, 4:32 PM | Повідомлення # 9
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Dmutrik09, от якраз зараз перейшла на шовк. Лягає непогано, в дві нитки - саме те, що треба, та ще і блиску додає. Тільки треба дуже акуратно вирізувати ниточки, бо часом попадає вишивальна нитка разом з основою. В принципі була задоволена простим поліестром, але собі на сорочку взяла шовк (є у мене певно щось від сороки в натурі smile )
 
ЮлияДата: П`ятниця, 2010-11-12, 3:18 PM | Повідомлення # 10
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
Goncha, я теж дуже мрію навчитися цій техніці - поки що на етапі збирання інформації... Скажіть, будь-ласка, на якій тканині ви вирізуєте? На звичайній базарній панамі (м"яка) чи на дорожчій накрохмаленій Аіді? Я думаю, що як на м"якій панамі , то чи не буде вона витягуватись в різні сторони в процесі роботи? І ще, підкажіть про нитки: вище ви написали, що обшиваєте у двоє складеною ниткою? Це на 14 чи на 16-й? Не загрубо виглядить на 16-й? В мене на 16-й виходить досить об"ємно, але я думаю, що може то так і треба? "Вживу" ніколи виробів в цій техніці не бачила...

Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!
 
parsДата: П`ятниця, 2010-11-12, 3:28 PM | Повідомлення # 11
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 218
Нагороди: 0
Репутація: 55
Статус: Offline
Quote (Юлия)
Скажіть, будь-ласка, на якій тканині ви вирізуєте? На звичайній базарній панамі (м"яка) чи на дорожчій накрохмаленій Аіді? Я думаю, що як на м"якій панамі , то чи не буде вона витягуватись в різні сторони в процесі роботи?

Вчитися найліпше цьому на домотканому полотні )
Можна придбати трошечки - на серветку, спробувати, побачите як воно, а там далі і тканину можна буде поміняти smile


всі люди як люди, а я - смайлик =)
моя сторінка вконтакті =)
parsokon


Повідомлення відредагував pars - П`ятниця, 2010-11-12, 3:30 PM
 
TanaДата: П`ятниця, 2010-11-12, 3:38 PM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Я використовую для вирізування звичайну тканину для вишивання, звісно, не найкрупнішого переплетення. На льоні пробувала, треба брати товстішу нитку, а тут в 2-3нитки муліне.
[img][/img]
Ще одне фото


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012


Повідомлення відредагував Bullet - П`ятниця, 2010-11-12, 4:43 PM
 
010101Дата: П`ятниця, 2010-11-12, 4:10 PM | Повідомлення # 13
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Юлия, те, що Ви показали останнє - по-моєму, бульше хардангер, ніж вирізування...

Вчилася виріуванню на звичайній базарній панамі. В принципі непогано. Аіду ще ні разу не використовувала, тому важко судити... Зараз перейшла на полотно сорочкове smile В 2 нитки шовкові (віскоза) непогано виглядає. Ось що з того виходить - рукав на сорочку з узором з альбому Наді Цинайко

Спочатку вирізування зашивала без пялець, тому трохи перекосило і стягнуло, але потім прийшлось добратися до цього дива техніки - і вийшло трохи краще.

Щоб ниточки не витягувались, мені моя вчителька казала про один секрет - промазувати їх клеєм ПВА, але в мене і так все нормально тримається.

Повідомлення відредагував Goncha - П`ятниця, 2010-11-12, 4:12 PM
 
ЮлияДата: П`ятниця, 2010-11-12, 4:27 PM | Повідомлення # 14
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
Goncha, яке ж воно гарне!!!! Дякую! Мені мабуть так ніколи не навчитись! Хоча теоретично техніку вже вивчила... Купила біля 70 кольорів шоовкових ниток, то буду пробувати, - мабуть із серветки... А сорочкове полотно - ви маєте на увазі домоткане, так?

Додано (2010-11-12, 4:27 PM)
---------------------------------------------
Недавно купила ось таку книжку, там половина її - хардангер, але й вирізування - присутнє. Якщо треба - відсканую і викладу:



Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!

Повідомлення відредагував Юлия - П`ятниця, 2010-11-12, 4:27 PM
 
010101Дата: П`ятниця, 2010-11-12, 4:32 PM | Повідомлення # 15
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Юлия, треба-треба!!! Ніколи не знаєш, що може пригодитися.
Сорочкове полотно по типу домотканого. Не дуже щільного переплетення - якраз добре видно нитки. А шовкові нитки які? Я беру тоненькі, як нитка №40, може, трохи тонші, то мені добре іде, а от турецькі в клубочках - не лягли до душі...
А навчитесь обов'язково! Головне тут - зробити перший свій ромбик на пробу - а потім піде!
 
ЮлияДата: П`ятниця, 2010-11-12, 4:37 PM | Повідомлення # 16
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
Книжку сьгодні-завтра відсканую і викладу. У мене нитки турецькі енстит"ю, але вони не в клубочках, а в моточках таких як ДМС. Є в мене й шовкові ДМС, то вони - один в один з турецькими енстит"ю - однакові і на вигляд і по товщині...

Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!
 
010101Дата: П`ятниця, 2010-11-12, 4:47 PM | Повідомлення # 17
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Юля, ну, тоді в добру путь!!! Таких турецьких ниточок у нас в місті не бачила... Запаслась індійськими Долі в котушках по 500 м (вже писала тут) - вистачить надовго smile До речі, я теж Юля wink
 
ЮлияДата: Понеділок, 2010-11-15, 10:11 PM | Повідомлення # 18
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
Quote (Goncha)
До речі, я теж Юля
- дуже приємно! У нас, на жаль, немає ні індійських, ні турецьких, ні взагалі ніяких - купляла в Коломиї, - там як в Греції - є все!

Додано (2010-11-12, 5:13 PM)
---------------------------------------------
Ось так виглядять ці нитки - турецькі енстит"ю. Відсканувала, тому вони вийшли ніби як матові, бо дуже прижались кришкою, а насправді, то вони дуже сильно блистять:

Ними маю вишивати блакитну й білу сорочки в техніці лічильної гладі, на хардангер, думаю, теж підійдуть...

Додано (2010-11-15, 9:22 PM)
---------------------------------------------


Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!

Повідомлення відредагував Юлия - Понеділок, 2010-11-15, 10:15 PM
 
010101Дата: Вівторок, 2010-11-16, 12:26 PM | Повідомлення # 19
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
рукави сорочок вирізуванням. При бажанні, думаю, можна відшити. Фото зняте влітку на фестивалі "Древлянські джерела", сорочки на дівчатах з фольклорного гурту при музеї І. Гончара.

А це фото з Рівенського краєзнавчого музею
намітка.
рукав сорочки, виконаний в техніці вирізування.

Повідомлення відредагував Goncha - Вівторок, 2010-11-16, 12:26 PM
 
ЮлияДата: Вівторок, 2010-11-16, 2:43 PM | Повідомлення # 20
побратим
Група: Заблоковані
Повідомлень: 406
Нагороди: 0
Репутація: 195
Статус: Offline
Отут журнал "Валя, Валентина - хардангер", з учбовим курсом, є елементи в техніці вирізування, лічильної гладі, виколювання і т.д...

Навіть чорні полоси мого життя зроблені з шоколаду!
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » Вирізування (очі бояться -- руки роблять)))
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.