| | Вхід у форум

П`ятниця, 2024-03-29, 9:25 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Tana, Dmutrik09, Oленка  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » З чого почати
З чого почати
olbaДата: Понеділок, 2008-01-07, 11:33 PM | Повідомлення # 1
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий вечiр, панi та панове
Дивлюся з захопленням на українську вишивку, але сама вишивати зовсiм не вмiю.
З чого починати навчання? Порадьте, будьте ласкавi, лiтературу, що потрiбно мати пiд рукою, та де в iнетi можна заказати матерiали.
 
орестаДата: Неділя, 2008-07-27, 5:02 PM | Повідомлення # 2
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
добрий день, дівчатка. Вчора з захопленням переглядала Ваш сайт і душа радується невже так оживає українська вишивка, хоч хочу поділитися з Вами у мене є донечка їй 1 рочок і три місяці називається Анастасія Лісовська і ми її хрестили у вишитій сорочечці. Коли священник розвинув у церкві для хрещення донечку то був зворушений: - яка маленька україночка у вишитій сорочечці !!!! Нам батькам , хоч і молодим було дуже приємно це чути про нашу маленьку " Роксолану ". Я в загальному люблю займатися рукоділлям і хотіла б трошки більше вникнути у світ вишивання. Можливо хтось знає де можна придбати нитки для вишивання на гуртівні та матеріал для вишивки: льон, полотно і т.п будь-ласка підкажіть буду дуже вдячна
 
МаргоДата: Понеділок, 2008-12-08, 6:21 PM | Повідомлення # 3
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Привітик, от і мене зацікавила вишивка, ми з чоловіком чекаємо дитину, і зараз, поки я вдома, нарешті вирішила взятися і навчитися провесійно вишивати і для себе і не лише. Прошу дуже порекомендувати якусь літерітуру, для початківців, де можн анавчитися основних правил і важливих сикретів цього ремесла. Буду вдячна. rolleyes

Повідомлення відредагував Марго - Понеділок, 2008-12-08, 6:21 PM
 
TanaДата: Вівторок, 2008-12-09, 11:19 AM | Повідомлення # 4
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Дівчата, читайте форум більше: усюди є поради, корисні як початківцям, так і досвідченим майстриням. Тема для питань-відповідей ось тут; можливо, ваші питання вже обговорювались, переглядайте її.
Хороші ціни в інтернет-магазинах, які ми збираємо в цій темі, адреси магазинів тут. Докладно хрестикова техніка викладена, наприклад, в цій статті.
А так звані секрети -- це досвід, який можна подивитись-почитати чи не в кожній темі форума.
Натхненного вишивання вам, olba і Марго!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
AlissiaДата: Неділя, 2009-04-05, 11:19 AM | Повідомлення # 5
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 12
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Мастерство придет со временем и опытом biggrin А начинать лучше всего с маленьких картинок с малым количеством цветов cool

Сказки и раскраски у Опушки

"СУНДУЧOК Схем у АЛИСЫ"

 
MalenaДата: Неділя, 2009-04-05, 11:51 PM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Не знаю навіть. Починати треба з того, що подобається :). Бо хрестик, в принципі, він і є хрестик. Це не гладь, не мережка і не солов'їні вічка. Досить буде засвоїти основні прийоми і вперед! Головне надалі, як то не дивно, впертість. Бо робота в хрестиковій техніці досить одноманітна, і творчість починається та закінчується здебільшого на виборі та компановці орнаменту та палітри. Єдине, що можу порадити, це відразу шити якісними нитками та голками і для початку на тканині з чітким полотняним переплетінням (ідеально - Аіда), не зв'язуватися попервах з кроїнням (якщо не мали раніш такого досвіду), та й з канвою працювати треба повчитися. І ще, користуйтесь п'яльцями! smile
 
ganzyaДата: Понеділок, 2009-04-06, 11:53 AM | Повідомлення # 7
Активіст форума
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 818
Нагороди: 3
Репутація: 290
Статус: Offline
В защиту крестика.
Начинать надо с изучения швов, их очень много и каждый интересен по-своему, а комбинация из нескольких делает вашу работу неповторимой и интересной.
Есть несколько вариантов вышивки крестиком, да и сама техника включает в себя как крест, так и полукрест, четверть и т.д.,
Для меня всегда вышивка крестом это ребус, как провести нитку, чтоб изнанка была красивой, увлекает очень.

Вышивка простым крестиком
Для того, что бы вышивка была более наглядная, все верхние стежки должны лежать в одну сторону (в одном направлении), для этого нужно сразу привыкнуть выполнять нижний стежок крестика от верхней левой стороны к нижней правой, или "наоборот" biggrin

Строчка из крестиков вышивается в два приема: сначала вышиваем строчку из нижних стежков в нужном количестве, затем заканчиваем крестики верхними стежками. Чтоб изнанка была красивой смотрите тему «Зворотний бік вишивки»

Удлиненный крестик
Выполняются ряды из удлиненных крестиков в два приема, начиная, справа сверху: выведите иглу на лицевую сторону в точку 1 и введите ее в точку 2. Повторяйте вышивку, двигаясь влево.
Дойдя до конца ряда, выведите иглу на лицевую сторону в точку 3 и введите ее в точку 4, пересекая первый стежок. Повторяйте вышивку, двигаясь вправо.
и еще вариант

Удлиненный крестик со строчкой
Начинаем справа сверху: Выведите иглу на лицевую сторону в точку 1и введите в точку 2, затем в точки 3 и 4, потом выведите в точке 5и введите в точку 6 , выполнив стежок швом "назад иголка" в середине креста. Подведите иглу с изнаночной стороны под точку 3, чтобы начать следующий крест слева.

Двухсторонний крестик


"Даром получили, даром давайте" ("Еванг. от Матф.", гл. Х, ст.8.)
 
BulletДата: Понеділок, 2009-04-06, 5:59 PM | Повідомлення # 8
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
olba, Марго, ореста, та інші, кому цікаві перші кроки.

у нас ТУТЕЧКИ викладено цілу статтю з вказанням джерела (а там, певно, ще більше!) і картинки для початківців як вишивати, куди ниточки дівати і т.д.

а тут ще є УРОКИ ВИШИВАННЯ В ГАЛЕРЕЇ СХЕМ



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Dmutrik09Дата: Понеділок, 2010-02-15, 7:10 PM | Повідомлення # 9
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Ще починати потрібно з хорошого настрою.Я ще помолюся перед початком нової роботи .І вперед з впевненістю у своїх силах. Скільки вишиваю,стільки вчуся! Удачі всім упраці!

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
BulletДата: Понеділок, 2010-04-05, 1:08 PM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Сподіваюсь, зовсім новачкам це відео допоможе.

Як заправляти нитку:




Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
JAFAДата: П`ятниця, 2011-09-16, 2:01 PM | Повідомлення # 11
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Доброго дня! Ткніть носом де МК по лічильній гладі? wacko Ну не можу найти я техніки.
 
ТМКДата: П`ятниця, 2011-09-16, 6:31 PM | Повідомлення # 12
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Подивіться тут Повідомлення 14 - різноманітні шви.

"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"

Повідомлення відредагував ТМК - П`ятниця, 2011-09-16, 6:32 PM
 
JAFAДата: Вівторок, 2011-09-20, 3:56 PM | Повідомлення # 13
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 59
Нагороди: 0
Репутація: 8
Статус: Offline
Дякую, буду дивитись.
 
MalenaДата: Вівторок, 2012-09-11, 8:06 PM | Повідомлення # 14
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Доброго вечора, шановні майстрині!
Не знайшла, куди приткнути своє дурне питання, тому пишу сюди.
Задумала вишивати дитячу сорочечку. Обираючи тканину, зупинилася на льоні. Через те, що я придураста, в магазині не роздивилася до пуття, повірила назві на ціннику. Тепер роздивляюся відріз і думаю: що воно таке? Наче й на льон чисто візуально схоже, але дуже вже тягнеться в ширину, по підканню. Наскільки знаю, натуральний льон так поводитися не має. Певно, з синтетичними домішками?
Може хто з кравчинь підкаже, як таку тканину обробляти перед вишиванням і кроїнням і чи годиться вона взагалі для вишивання?
Вибачаюся за наївне питання, просто до сьогодні нічого в руках, окрім аїди не тримала smile


Повідомлення відредагував Malena - Вівторок, 2012-09-11, 8:08 PM
 
BulletДата: Вівторок, 2012-09-11, 9:17 PM | Повідомлення # 15
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (Malena)
Може хто з кравчинь підкаже, як таку тканину обробляти перед вишиванням і кроїнням і чи годиться вона взагалі для вишивання? Вибачаюся за наївне питання, просто до сьогодні нічого в руках, окрім аїди не тримала

Дурних питань не буває, все гаразд. Зараз коже з вами поділиться досвідом.

Знаю, що багато хто зі знайомих НЕ перуть тканину перед вишивкою, я ж завжди перу. Нові тканини завжди дають усадку (зменшуються в ширину чи довжину). Я замочую відріз в ванні чи в мисці в ТЕПЛІЙ (не в гарчій) воді, без порошку. просто у воді. Пів години зазвичай вистачає, прополіскую в цій воді тканину, віджимаю вручну і сушу.
НЕ ТРЕБА вперше прати в машині, усадка буде в ((%, навіть деякі види переплетення дають усадку і в синтетичних тканинах, за рахунок складного переплетення).
Quote (Malena)
просто до сьогодні нічого в руках, окрім аїди не тримала

Я розумію ваш розпач, особливо, якщо ви вишивали на накрохмаленій аїді (така цупкенька), тоді вам будь-яка інша буде здаватись *що тягнеться* в ширину.

Щоб перевірити тканину на наявність синтетичних волокон, висмикніть кілька пасм ниток з утка і дольової (вздовж і поперек тканини) і підпаліть сірником чи запальничкою. Підпалений льон пахне травою горілою, бавовна - горілою ватою, вовна - волоссям паленим смердить. Незвичні неприємні запахи має синтетика (мозхок відмовляється асоціювати ці запахи), а якщо в тканині є дмішки синтетики, то після того, як задмухаєте підпалені нитки з тканини, залишится або чорна кулька, яка не кришитя під рукою, або оплавлений чорний чи коричневий край.

Натуральні тканини не плавляться.

Сподіваюсь, я вам стала корисна хоч трохи. smile



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
Andrew_YerДата: Вівторок, 2012-09-11, 9:41 PM | Повідомлення # 16
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 700
Нагороди: 1
Репутація: 726
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Знаю, що багато хто зі знайомих НЕ перуть тканину перед вишивкою, я ж завжди перу. Нові тканини завжди дають усадку (зменшуються в ширину чи довжину).

Так, нові тканини, особливо натуральні добре сідають після першого прання. Усадка в ширину і в довжину зазвичай різна.

Я вишиваю на розміченому, але остаточно не покроєному полтні. При цьому враховую майбутню усадку.
Перу після вишивки, перед кроєнням. Не на довго замочую в теплій воді з незначним додаванням лагідного миючого засобу.
Потім полоскаю кілька разів міняючи воду - в гарячій та холодній по черзі.
Не викручую. Щоби не утворювалося заламів. З початку вода вільно стікає, а потім підсихає.

Завдяки первинній усадці вишивка ущільнюється і здобуває більш довершеного вигляду.


Чарівник - Майстер вишивання - 2012

Повідомлення відредагував Andrew_Yer - Вівторок, 2012-09-11, 9:42 PM
 
MalenaДата: Середа, 2012-09-12, 1:13 AM | Повідомлення # 17
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Щиро дякую, Bullet, Andrew_Yer, за поради!
Буду щось вигадувати smile
 
MalenaДата: Середа, 2012-09-19, 1:02 PM | Повідомлення # 18
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Ніколи б не подумала, що знайти натуральний льон в Харкові - таке складне завдання. Принаймні, мені то вдалося не відразу.
Поділюся своїм досвідом (раптом, комусь знадобиться): в Харкові купити якісний натуральний льон для вишивання можна в ЦУМі (площа Рози Люксембург, 1/3) у відділі тканин на 4-му поверсі.
В магазинах "Грандтекстиль", що на Квітки-Основ'яненко, "Тканини" на Пушкінській надибати таку тканину не вийшло. Фірмових точок продажу "Житомирського льону" в нашому місті немає.
 
anielДата: Четвер, 2012-09-20, 5:53 PM | Повідомлення # 19
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 195
Нагороди: 0
Репутація: 37
Статус: Offline
Malena, є один магазин льону на Салтовці, район Халтуріна.. і на Барабашова я колись бачила.. ось з домотканим - то біда..
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Вишивання » Техніка вишивання » З чого почати
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.