| | Вхід у форум

Четвер, 2024-03-28, 1:37 PM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 41
  • 42
  • »
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча вишиваночка: крій, пошиття (Обговорення пошиву та поради)
Жіноча вишиваночка: крій, пошиття
MalenaДата: Субота, 2007-10-27, 0:05 AM | Повідомлення # 1
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Дуже зацікавилась останнім часом вишиванням. Остання моя задумка - вишита сорочка для себе. Купувати таку річ не хочу. Але досвід маленький маю, точніше не маю ніякого. До цього вишивала лише рушники...
Дуже прошу, шановні майстрині, поділіться досвідом! Цікавить все: який крій обрати, такнину, нитки, в якій послідовності виконувати роботу, які орнаменти будуть доречні молодій неодруженій дівчині biggrin
Дуже буду вдячна за посилання, фотографії виробів, рекомендацію літератури:)
ДЯКУЮ!
 
BulletДата: Неділя, 2007-10-28, 10:35 PM | Повідомлення # 2
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Malena, вітаю на нашому форумі. smile

Дивно, що ніхто ще не зголосився провести вам екскурсію по вишиванці smile

1. Оберіть крій: довжину, крій рукава, бажано: знайдіть десь аналог вишиванки чи викройку навіть з радянських журналів. На прикрий кінець знайдіть викройку звичайної жіночої блузки (щоб вам було легше - без витачок нагрудних).

2. Оберіть тканину. Якщо ви початківець у вишиванні, то найлегшою буде так звана *вишиванка*: тканина з яскравим діленням на вертикальні і грозонтальні волокна, так сказати, сітка. Приклад: як вишивають картини, тільки тонка. Справжні вишиванки на таких не роблять, але якщо це вперше для вас - то так було б краще.

3. Розкроїть сорочку. Залиште не менше 2 см припусків на шви. Одразу після крою - обметайте їх вручну чи на обметувальній машині типу оверлок, щоб не осипались.

4. Підготуйте на кожну деталь крою - узор вишивки. Наметувальними стібками контрастної нитки вкажіть середини кожної деталі крою: середину переду, середину рукавів.

5. Прорахуйте візерунок на деталі крою. Тільки після цього починайте вишивати. Пам"ятайте про те, що частина деталі крою піде в шов при збиранні виробу, зовсім небажано, щоб в шов потрапила вишивка :).

6. Почніть вишивання. Якщо ви початківець - краще починати з рукавів smile Це все ж таки не грудина, якщо буде помилка, то вам самій вона потім не мулятиме очі. Просто порада: вишивайте обидві парні деталі майже одночасно: спершу 1 рукав чорною ниткою, потім 2-й рукав чорною, потім 1-й червоною, за ним 2-й червоною. Це вбереже вас від збою рисунку. Кольори ниток тут - просто для прикладу.
Пам"ятайте, що цей вишиваний виріб ви носитимете активно, пратимете, прасуватимите. Тому закріплення ниток робіть особливо ретельно: пропускайте їх по лиці попід нижніми стібками хрестиком, наприклад: закінчили нитку, пройдіть нею під стібками назад вертикально, потім зробіть букву Г і пройдіть вперед, але вже під сусідніми хрестиками, хзаблукайте нитку, щоб вона випадково не вилізла при пранні.

7. Збирання виробу. Якщо ви ретельно мили руки перед вишиванням, то краще не прати окремі деталі, щоб не деформувати їх окремо одна від одної.

Найстрашніше: оформлення вирізу горловини. Вам пощастить, якщо у вас горловина буде збиратись на еластичну нитку чи на тасьму. тут все просто: підклали двічи чи вставили обтачку і все smile Або можна обв"язати край горловини гачком і в утворені дірочки вставити тасьму, щоб зіьрати горловину по вашому розміру. Якщо ж потрібно розріз зроьити, як в більшості чоловічих сорочок, то раджу вам потренуватись на тестовому зразку. Я, в принципі, можу описати процес, бо за фахом я кравчиня з дипломом, але це багато клацати ))))
Далі. Зметайте деталі сорочки наметувальними стібками в такій послідовності:
а) якщо сорочка з рукавом типу *реглан*:
зметайте передні пройми рукавів до переду сорочки. Потім зметайте пройми спинки зі спинкою сорочки. Потім одним швом зметайте внутрішній зріз рукавів: від манжетів до низу сорочки (вийде, що ви спершу складаєте бокові сторони одного рукава, зметуєте, доходите до точки пройми - під руками - і переходите одним швом зметувати перед і спинку сорочки).
б) якщо рукав простий вшивний:
Зметуєте рукав. Зметуєте бокові сторони переду і спинки, затим - плечові зрізи переду і спинки. Вийдуть у вас три деталі: жилеткоподібна основа сорочки і 2 рукави з закритими швами. Потім вставляєте рукави в сорочку, щоб зійшлись центр рукава і плечовий шов -- і вметуєте. Зауваження: якщо якась трапиться неполадка з проймами рукавів: на окаті рукава (там де плече) рукав бажано трошки припосадити , а у проймах під руками - рукав можна розтягувати. Так він навіть краще лежатиме :)

8. Приміряйте виріб. На цьому етапі ви можете вносити корективи в виріб, нажаль, вже не в крій. Про крій дивіться пункт 1 :).

9 . Якщо все добре, зшийте шви по зметувальним стібкам. Машиною або вручну. Вручну, звісно, важче : )))

10. Обов"язково припрасовуйте кожний зроблений машиною шов, так виріб краще лежатиме, а нитки не збиратимуть шов у гармошку.

11. Підклад низу. Якщо у вас по низу сорочки є вишивка, то ви мали залишити багато місця на підкладку: висота вишивки в сантиметрах плюс Х (зазвичай 1 - 3 ) см на поділ плюс не менше 2 см на підгин.
Якщо вишивки нема, то можна: а) підігнути машинкою, двічи, б) підігнути простою мережкою вручну.

12. Виперіть виріб в лагідному порошку. Бажано взагалі в дитячому чи милом smile

13. Добре через проутюжувальну тканину (я користую марлю в 2 складання) пропрасуйте виріб З ВИВОРОТНЬОЇ сторони. Мені було прикро спостерігати, як працівники краминиці *Світлиця*, що при музеї Гончара, праскою З ЛИЦЯ (!!!) прасували вишиванки без проутюжувальної тканини. Результат: всі вироби там лосняться, тобто блищать, бо верхній шар нитки спалений. Не дорпускайте цього.

Ну, Малена, вам ще хочеться вишивтаи сорочку ?;)



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
MalenaДата: Понеділок, 2007-10-29, 10:21 AM | Повідомлення # 3
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Дуже, дуже дякую за поради!!!!! Саме те, що мене цікавило!:)
Звичайно хочеться:)


Повідомлення відредагував Malena - Понеділок, 2007-10-29, 8:22 PM
 
BulletДата: Понеділок, 2007-10-29, 11:40 PM | Повідомлення # 4
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Malena, ну, якщо бажання не пропало - то було би вельми цікаво і приємно забачити в цій вашій темі поетапну роботу над вашою сорочкою. Якщо ваша ласка, звісно ;)


Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
MalenaДата: Середа, 2007-10-31, 11:37 PM | Повідомлення # 5
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 57
Нагороди: 0
Репутація: 19
Статус: Offline
Quote (Bullet)
Malena, ну, якщо бажання не пропало - то було би вельми цікаво і приємно забачити в цій вашій темі поетапну роботу над вашою сорочкою. Якщо ваша ласка, звісно wink

З радістю! Але це буде не дуже скоро, аж поки не завершу роботу над своїм рушничком smile
 
homasjaДата: Вівторок, 2007-11-13, 12:53 PM | Повідомлення # 6
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Поясніть, будьте ласкаві, як правильно повинні бути розташовані скісні смуги на рукавах жіночої сорочки (вигляд спереду- сходитись \\\/// чи розходитись ///\\\). Не знаю, чи добре пояснила.
Бачила обидва варіанти, але не знаю, чи це щось означає, а чи просто так.
 
СолохаДата: Понеділок, 2007-11-26, 4:35 PM | Повідомлення # 7
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вітаю!!! biggrin
Люди добрі, дуже хочу мати вишиванку, а схеми не маю, допоможіть якщо можете!!! cry
 
homasjaДата: Понеділок, 2007-11-26, 6:50 PM | Повідомлення # 8
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
А яку саме вишиванку ви хочете? Яким швом? Якими кольорами: чорно-червона чи різнобарвна?
Я особисто зараз вишиваю сорочку низинкою. В планах надалі - ще одна низинкова для дочки і біла по білому для себе. Але це дуже-дуже потім.

Добавлено (2007-11-26, 6:50 Pm)
---------------------------------------------
Це вуставка моєї майбутньої сорочки.
Може буде заширока, бо я шию на полотні в одну нитку.

 
homasjaДата: Понеділок, 2007-11-26, 6:54 PM | Повідомлення # 9
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Де мій файл?!!!!!

Добавлено (2007-11-26, 6:54 Pm)
---------------------------------------------
Ура!!!!!! Нарешті вдалося щось викласти!!! wow

Прикріплення: 2305012.jpg (111.8 Kb)
 
BulletДата: Вівторок, 2007-11-27, 0:53 AM | Повідомлення # 10
маніяк графічних ліній
Група: Администраторы
Повідомлень: 11630
Нагороди: 7
Репутація: 1033
Статус: Offline
Quote (homasja)
Це вуставка моєї майбутньої сорочки.Може буде заширока, бо я шию на полотні в одну нитку.

у вас руки золоті.. воно ж як машиною виткане, таке тонке!!!
Хомасьо, ви геній!



Чарівниця - Берегиня форуму - 2012
моя майстерня на форумі
Приватна скринька на форумі заповнена. Пишіть тільки на elisa@ukr.net
 
новачокДата: Вівторок, 2007-11-27, 11:23 AM | Повідомлення # 11
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
доброго усім здоров'ячка! поясніть, будь-ласка, мені принципову різницю між орнаментом на подушки і на вишиванку. дуже хочеться вишити собі сорочку і маю красиві орнаменти (переважно в гуцульському стилі), але не знаю чи можна їх вишивати на сорочці. наперед вдячна smile
 
homasjaДата: Вівторок, 2007-11-27, 1:44 PM | Повідомлення # 12
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 92
Нагороди: 0
Репутація: 10
Статус: Offline
Ось ще сорочка з Буковинськими орнаментами. Шила її не я, а моя гарна знайома зі Львова. Каторжна робота.

Прикріплення: 3333217.jpg (126.5 Kb)
 
СолохаДата: Середа, 2007-11-28, 7:39 PM | Повідомлення # 13
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (homasja)
А яку саме вишиванку ви хочете? Яким швом? Якими кольорами

я хотіла чорно-червоними кольрами, а інших різновидів я не знаю cry
 
TanaДата: Четвер, 2007-11-29, 9:49 AM | Повідомлення # 14
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Солоха, моє коріння з Київщини biggrin Бабусі вишивали червоним-чорним основнйи мотив, а ретязь, шви для прикрашання, окремі краплення пускали і рожевою, і зеленю, і блакитною, і бузковою ниткою.
Робіть так, як вам спадає на думку, то буде найкраще.


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
RussetДата: П`ятниця, 2007-11-30, 7:22 PM | Повідомлення # 15
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Вітаю всіх присутніх! Маю мрію вишити собі сорочку, от тільки хочеться щоб вона була правильною, "рідною" smile
Я сама з Черкащини. Підкажіть, де можна знайти орнаменти, схеми, мотиви, чи хочаб фото сорочок по регіонам. Наперед вдячна
 
TanaДата: Субота, 2007-12-01, 12:25 PM | Повідомлення # 16
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Russet, ви вже продивились відповідну тему на форумі та каталог статей, схем та посилань на головній сторінці?

Натхнення й терпіння Вам!


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
RussetДата: Понеділок, 2007-12-03, 4:39 PM | Повідомлення # 17
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Tana, дуже дякую! Уважно перегляну все що можливо smile
 
TanaДата: П`ятниця, 2008-01-18, 11:09 AM | Повідомлення # 18
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 7330
Нагороди: 6
Репутація: 1080
Статус: Offline
Quote (homasja)
Ось ще сорочка з Буковинськими орнаментами. Шила її не я, а моя гарна знайома зі Львова. Каторжна робота

По обсягу роботи -- два рушники happy , да і шиється сорочка не щороку. Гарно. Визріваю сама на сорочку. cool


Координую Довгобуд "Виплекана сорочка"
Моя майстерня

Чому закладинка – найкращий подарунок?!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Хранитель традицій і увіковічнювач їх в сучасності і майбутньому - 2012
 
DevukДата: Вівторок, 2008-02-05, 4:21 PM | Повідомлення # 19
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго всім...
Я би хотіла мати вишиту сорочку (білим по білому),але я не хочу купувати готову....Я би хотіла,щоб мені вишили на замовлення.
Чи не підкажете де б я могла знайти людину,яка цим займається?
Заздалегідь дякую smile


"Я так її,я так люблю мою Україну убогу..."Т.Г.Шевченко
 
lie2008Дата: Середа, 2008-05-14, 3:14 PM | Повідомлення # 20
перехожий
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго дня! Дуже хочу вишити жіночу сорочку. Підскажіть будь ласка де можна взяти викройки жіночих сорочок.

Ірина
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Жіноча вишиваночка: крій, пошиття (Обговорення пошиву та поради)
  • Сторінка 1 з 42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 41
  • 42
  • »
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.