| | Вхід у форум

Четвер, 2024-05-02, 5:07 AM

Правила дописування у форумі. Будь ласка, читайте їх :)

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Tana, ganzya  
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Борщівська сорочка!!!!!Хто що знає???!! (Збираю інформацію про цю раритетну вишиванку)
Борщівська сорочка!!!!!Хто що знає???!!
Оксана5Дата: Субота, 2011-05-07, 11:30 PM | Повідомлення # 61
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Репутація: 30
Статус: Offline
Була б дуже вдячна за МК по кучерявих швах. Книжку Стахурської вже вивчила майже напам"ять, а ще поповнене видання Матківської, а до практики руки не доходять. Хочеться закінчити картину розробки Ленарте "Дівчинка в ромашках" для своєї доні. Вона дуже подібна на цю дівчинку. Якщо б вже хтось взявся, то мене б це надихнуло, бо наразі в літературі сказано, що шви забуті і майстрів по цих швах майже немає.
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2011-05-08, 0:55 AM | Повідомлення # 62
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (Оксана5)
бо наразі в літературі сказано, що шви забуті і майстрів по цих швах майже немає.

Так це забуті шви. Єдине, що можна вам порадити6 пробувати самій. на скільки мені відомо дівчата ,наші форумчанки пробували, але спроби виявилися не коче вдалимми. Може увас вийде?1 то поділитеся з нами досвідом?1 wacko
wink


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
Fleur1991Дата: Понеділок, 2011-05-16, 4:41 AM | Повідомлення # 63
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Де можна знайти красиве вишите плаття
 
Fleur1991Дата: Понеділок, 2011-05-16, 4:47 AM | Повідомлення # 64
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
[color=red][font=Times]Щоб на це схоже surprised

Додано (2011-05-16, 4:47 Am)
---------------------------------------------
Ось тут гарні http://e-korali.com/

Прикріплення: 6601471.jpg (27.7 Kb)
 
010101Дата: Понеділок, 2011-05-16, 9:24 AM | Повідомлення # 65
майстер з вишивки
Група: Заблоковані
Повідомлень: 1060
Нагороди: 4
Репутація: 304
Статус: Offline
Fleur1991, Вітаю у форумі!
Дякуємо, що приєднались до нашого форума!
Зважаючи на ваше недовге перебування у нашій віртуальній спільноті, можливо, ви не встигли ознайомитись з правилами спілкування, які ви дещо порушуєте.
Будь ласка, прочитайте наступні правила і ми уникнемо неприємної місії робити вам в майбутньому зауваження:
1. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-319-1 - Правила /питання-відповіді/
2. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/36-108-1 - Як виставляти у нас зображення
3. http://www.vyshyvanka.ucoz.ru/forum/39-419-1 - Тестовий форум, тут ви можете спробувати свої сили у використанні вв-кодів і виставлянні зображень.

Бажаємо вам приємного спілкування на нашому освітньому ресурсі!
З повагою,
модератор Goncha

 
AgapyaДата: Неділя, 2011-09-04, 0:05 AM | Повідомлення # 66
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 58
Нагороди: 0
Репутація: 61
Статус: Offline
okcana, я никогда не видела вблизи вышивку чёрной шерстью. Какой примерно толщины равна нитка, например, в сравнении с нитками мулине. Я купила самую тонкую шерстяную нитку для вышивания (семёновскую), сложила вдвое, но мне показалось, что мало сложений - просвечивает фон ткани. Я вышиваю кучерявыми швами.

Додано (2011-09-04, 0:05 Am)
---------------------------------------------
Или же со временем шерсть должна распушиться и фон не будет просвечивать? Попробую на днях сфотографировать мои образцы кучерявыми швами. Я делаю "кучерявый шов полукрестом" (колодки) и "кучерявый шов верхоплутом" (верхошвы), а так же по "подшнурком" (крупчинка). Нитки купила трёх оттенков - чёрный, тёплый красный и коричнево-бронзовый. Есть лелiтки цвета старого золота. Но никак не найду подходящий равномерный лён. Вся в поисках.

 
Оксана5Дата: Неділя, 2011-09-04, 0:26 AM | Повідомлення # 67
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Репутація: 30
Статус: Offline
Agapya! Я купила нитки для в"язання 70% шерсть, 30% акрил для спиць № 2-2.5. Пробувала ці шви. Ніби не погано. Треба ще попробувати як вони поведуть себе при пранні. Це тільки сьогодні випробувала. На такі шви треба купувати домотканне полотно. Я замовила на Вернісажі у Львові, але пан Петро буде лише з 10 вересня.
 
Dmutrik09Дата: Неділя, 2011-09-04, 1:40 AM | Повідомлення # 68
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (Оксана5)
треба купувати домотканне полотно

точно. Треба старе домоткане, воно буде тримати форму.І пам"ятай, що чорна шерсть линяє треба перший раз випрати майже в холодній воді і закріпити у воді з оцтом. wink


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
AgapyaДата: Неділя, 2011-09-04, 10:59 AM | Повідомлення # 69
друг
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 58
Нагороди: 0
Репутація: 61
Статус: Offline
У меня пряжа для спиц №1,5-2. Домотканый лён тоже есть, но небольшой кусок - для сорочки не хватит.
Прочность чёрной краски я проверю, спасибо!
 
lyudmylaДата: Середа, 2011-09-07, 2:30 PM | Повідомлення # 70
перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 8
Нагороди: 0
Репутація: 3
Статус: Offline
привіт. книгу віри матковської можна придбати в тернополі в на виставці. більше інформації на www.matkovska.com
 
Dmutrik09Дата: Середа, 2011-09-07, 8:42 PM | Повідомлення # 71
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
lyudmyla, у нас є багато схем борщівських сорочок.! Впроваджуємо " борщівки" в життя , правда на сучасний лад. Схеми можна скачати тут пости за номером 77 і 75.

Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012


Повідомлення відредагував Dmutrik09 - Середа, 2011-09-07, 8:43 PM
 
romashkaДата: Четвер, 2011-09-08, 7:33 PM | Повідомлення # 72
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Дівчатка, підкажіть, будь ласка, звідки ці схеми? Хто їх набирав? Дуже хотілось б розпитатись в тієї людини. Я тут новенька, шукала, але не знайшла )) Закохалась в борщівські сорочки і маю мрію вишити собі теж...
 
olimpiaДата: Четвер, 2011-09-08, 7:46 PM | Повідомлення # 73
мешканець сайту
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 745
Нагороди: 4
Репутація: 209
Статус: Offline
Quote (romashka)
Дівчатка, підкажіть, будь ласка, звідки ці схеми? Хто їх набирав?

Ці схемки перенабрані з сорочок коллекції Віри Матковської, а набирала їх наша форумчанка ТМК.


Якщо в одному мене стало менше , то це означає, що десь в іншому мене стало більше.
 
Dmutrik09Дата: Четвер, 2011-09-08, 7:54 PM | Повідомлення # 74
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (olimpia)
Дівчатка, підкажіть, будь ласка, звідки ці схеми? Хто їх набирав? Дуже хотілось б розпитатись в тієї людини. Я тут новенька, шукала, але не знайшла )) Закохалась в борщівські сорочки і маю мрію вишити собі теж...

Ці схеми з книжки Віри Матківської. Не всі перенабрані, але хоча би щось.Щоб вишивали і не забувалося. Я , коли відшивала з тієї книжки, то сиділа три дні з лупою.


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
Dmutrik09Дата: Четвер, 2011-09-08, 7:56 PM | Повідомлення # 75
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 3530
Нагороди: 5
Репутація: 913
Статус: Offline
Quote (romashka)
Я тут новенька, шукала, але не знайшла )) Закохалась в борщівські сорочки і маю мрію вишити собі теж...

шукали схеми? Якщо так, то див пост за номером 71.


Моя майстерня ®


...Все життя у шитті і шиття, як життя!
"Чарівниця-берегиня форума-2010"
Чарівниця - Майстриня вишивання - 2012
 
romashkaДата: Неділя, 2011-09-11, 4:42 PM | Повідомлення # 76
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Agapya)
Я делаю "кучерявый шов полукрестом" (колодки) и "кучерявый шов верхоплутом" (верхошвы), а так же по "подшнурком" (крупчинка).

Ви вивчали шви по книзі Кулинич-Стахурської? А як визначились зі схемою, розібрали самі з фото вишиванки?
 
ПасіонаріяДата: Неділя, 2011-09-11, 5:57 PM | Повідомлення # 77
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1292
Нагороди: 0
Репутація: 392
Статус: Offline
romashka, на мою думку, ті сорочки, з яких дівчата перенабирали схеми - вишиті технікою хрестик, тобто молодші за праобраз, хоча їм може бути в районі ста років. На початку ХХ століття вишивали хрестиком. А Agapya, напевне свою відшиває зі старшого оригінального зразка або по фото з таких оригіналів. Я трішки вивчала ту тему, потім закинула. Вірніше на конкурс сорочок вишивала собі Борщівську, але закинула sad

ore et labore!
 
romashkaДата: Понеділок, 2011-09-12, 2:18 PM | Повідомлення # 78
перехожий
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Пасіонарія, спасибі за відповідь! Справа в тому, що в тих схемах, викладених вище, я нарахувала сорочок 20 вишитих не хрестиком, але власне іншими техніками. Хоча решту справді хрестиком. Ото мене й цікавить, чи ТМК розбирається у тих швах, з яких робила схеми, бо це для мене була б неоціненна домопога )))
 
ТМКДата: Понеділок, 2011-09-12, 4:32 PM | Повідомлення # 79
Мудра людина
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 1322
Нагороди: 2
Репутація: 772
Статус: Offline
Нажаль, я Вам не допоможу. Не хрестикові схеми адаптувала під хрестик (в ПМ нема кучерявих швів), аби не загубилися взори. А фото не зменшувала, щоб було видно, які шви на оригінальних сорочках.

Додано (2011-09-12, 4:32 PM)
---------------------------------------------
Можливо Вам допоможуть сторінки з книги К. Р. Сусак і Н. А. Стеф"юк "Українське_народне_вишивання"






"Чарівниця форума-2010: майстриня перенаборів"

Повідомлення відредагував ТМК - Понеділок, 2011-09-12, 4:47 PM
 
Оксана5Дата: Неділя, 2011-09-18, 9:59 AM | Повідомлення # 80
побратим
Група: Перевірений користувач
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Репутація: 30
Статус: Offline
Agарya! Якщо можете, то викладіть зразок вишивки кучерявим швом. Вона не має просвічуватись, а навпаки має бути густо набита. Мені теж дуже подобається борщівка, але наразі руки не доходять до неї. Хіба вивчаю по книжках і пробувала на кусочку.
 
СПІЛКУВАННЯ ЗА ВИШИВАНКОЮ » Українська традиція » Сучасний вишиваний одяг » Борщівська сорочка!!!!!Хто що знає???!! (Збираю інформацію про цю раритетну вишиванку)
Пошук:

Найактивніші форумчани за кількістю коментарів:


Будь ласка, утримайтесь від розміщення схем і зображень наступних виробників: Lanarte, Michael Powell, Margaret Sherry, Faby Reilly Designs, Solaria Gallery, Janlynn Corporation, Stoney Creek, HAED.